Rüyada Baba Görmek: Ölmüş Baba, Kavga Etmek, Tartışmak

Sizden gelen sorulardan biri de rüyada baba görmek ne demek? Ziyaretçilerimiz sıkça sorduğu ruyada baba gormek neye işarettir, rüyada baba ile konuşmak, kendi babanı görmek, babayı hasta görmek, babanın öldüğünü görmek ve ağlamak, baba görmek diyanet, babanın kızına kızması ve babanın kızdığını görmek gibi daha birçok yorumu aşağıda bulabilirsiniz. Bu sayfada bulamadığınız rüyayı sitede arattırın ve ulaşın.

Rüyada Baba Görmek

Rüyada baba görmek çok hayırlıdır. Babanızın sizi okşayıp sevdiğini görmek; bütün bela ve musibetlerden uzak kalacağınıza delalettir. Rüyasında babasını gören kimse muradına erer. İnsanın gördüğü en hayırlı rüyalardan biri de anası, babası, dedesi ve yakın akrabalarını görmesidir. Rüyada ölmüş babanızı görmek; onun hatırasına daha çok bağlı olmanız ve her an arkasından onu anmanız gerektiğine işarettir. Babasını rüyada gören kimse ihtiyaç sahibi ise ummadığı yerden rızka nail olur. Babasını rüyasında gören kimse muradına erer, ihtiyaç sahibi ise ummadığı yerden rızık gelir.

Rüyada Baba Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 • Kendi babanızı görmek: İsteklerin gerçekleşmesine, rızkın bolluğuna, yitirdiğiniz şeylerin bulunacağına kederleriniz ve sıkıntılarınızdan kurtulacağına işarettir.
 • Babayı aile içinde kavga ederken görmek: Aile düzenin bozulmasına ve ayrılığa kadar gitmesi demek.
 • Anne ve babaya karşı gelmek: Rüyada anne ve babaya karşı gelmek, büyük günah işlemekte ısrarlı, hatta tanrıya şirk koşan bir kimseye delalet eder.
 • Babayı yeniden evlenmiş görmek: Muradınıza ererek yeni bir hayata başlayacağınıza.
 • Babayı tehli­kede veya üzüntülü görmek: Öğütleri dinlemeyip onu kıracağınıza.
 • Ba­bayı hasta görmek: Boşa harcamaya.
 • Baba ile annenin kavga etme­si: Aileden uzaklaşmaya.
 • Yaşayan babanın ölü olarak görülmesi: Eski acıların yeniden ortaya çıkmasına.
 • Ölmüş olan babayı görmek: İnsanlara yardım etme gereğine.
 • Babayı evden uzakta görmek: Kötü bir haber al­maya.
 • Babadan şefkat görmek: Kötülükten uzak bir hayata işarettir.
 • Babanızın üvey olduğunu görmek: Gerçek anne babanızın sağlığına sıhhatine yorumlanır.

Rüyada Ölmüş Baba Görmek

Rüyanızda gördüğünüz babanız ölmüş ise; Babanızın hayrı için iyilik yapıp, hayır işlemeniz gerektiğine, babanız sağ ise; Birinin sizi koruması gerektiğine, size yardımda bulunmak isteyenlerin yardımını kabul etmeniz gerektiğine işarettir. Ölmüş babasının bir yeri onarıp oturduğu evi yükselttiğini gören, ölmüş babanın her haline, durumuna varis olur. Eğer babası hayatta ise rü­ya babaya ait olur.

Ruyada Baba ile Kavga Etmek

Baba ile tartışmak, kavga etmek: Beklenmeyen bir yer­den küçük bir para yardımı veya maaşa fazla yüklü olmayan zam demektir. Diyanet rüya tabirleri yorumcularına göre; baba ile kavga etmek veya tartışmak; Düşüncesiz ve sorumsuz davranışlarınızla evinizi ihmal edece­ğinize ve sürekli geçim sıkıntısı yaşayacağınıza, üzerinize düşen görevlerini­zi yerine getirmemenizden dolayı da aileniz tarafında dışlanacağınıza işaret­tir. Bir başka alimin yoruma göre de; rızkın bolluğuna ve berekete işarettir.

rüyada ölmüş baba görmek

Rüyada Baba ile Konuşmak

Rüyada baba ile konuşmak kayıp olanı bulur, hasta ise şifaya kavuşur. Rüyada büyük bir sevgiyle babanızın boynuna sarıldığını görmek onunla konuşmak; baba mesleğine girerek o yolda hayatınızı kazanacağınıza delalettir. Rüyada baba görüp konuşmak ise kişi hasta ise şifaya kavuşacağına yorumlanır.

Babayı Hasta Görmek

Rüyada babanızı kederli, hasta ya da tehlike içinde görmek; onun nasihatlarını dinlemediğinize ve bunun için size dargın bulunduğuna delalettir.

Babanın Öldüğünü Görmek ve Ağlamak

Rüyada babanızın öldüğünü görmek; baba ocağını terk edip gurbete çıkacağınıza delalettir.  Babanızın sizi terk ettiğini görmek; kötü bir haber alarak üzüleceğinize gösterir.

Babanın Kızdığını Görmek

Rüyada babanın kızdığını gören kimse muradına erer, ihtiyaç sahibi ise ummadığı yerden rızık gelir. İslami rüya tabirleri yotumcularından biri der ki ruyada babanın kızdığını gören; Başarılarınızın kar­şılığını, ummadığınız bir insanın sizi onure etmesiyle alacağınıza işarettir.

Ruyada Anne-Baba Gormek

Rüyada gördüğünüz anne-babanızın yüzü gülüyorsa; kötü giden işlerinizin düzeleceğine, yüzü asık ise; işlerinizin bozulacağına, hafif bir rahatsızlık geçireceğinize işarettir. Anne ve babadan dayak yediğini görmek, olgunlaşmanın ve yetkinleşmenin ifadesidir.

Rüyada anne ve babayı birlikte görmek, düzen ve disiplinle ilişkili değerlendirilir. Bu disiplin ve otoriteye karşı duygularımız, rüyanın bize hissettirdiklerine paraleldir. Çok sık rastlanan bir rü­ya, anne ya da babayı öldürmektir ki, gören kişilerde şok duygusu yaratır. Oysa, bu son derece sağlıklı bir rüyadır ve bağımsızlık is­teğini, kendi ayakları üzerinde durma arzusunu simgeler.

Rüyada baba görmek-ölmüş baba-babayla kavga etmek tartışmak

Rüyada Anne Görmek

Rüyada annenizi gördüyseniz; Geçirdiğiniz zor günlerin sona ereceğine, birçok kimseden yardım görüp iş ve aile hayatınızın düzeleceğine işarettir.

 • Kendi annenizi görmek: Tanımadığınız birinden miras yoluyla ser­vet edineceğinize işarettir:
 • Annenizden doğduğunuzu görmek: Hastanın iyileşmesine geçim sıkıntısı çekenin rahata ereceğine işarettir.
 • Anne ile ko­nuşmak: Beklediğiniz haberin olumlu olacağına işarettir.
 • Anneyle otur­mak: Güvenli ve huzurlu bir ortama işarettir.

Ruyada Baba gormenin Psikolojik-Modern Anlamı

Erkek çocuğun rüyasında, örnek alınacak model ola­rak belirirken, kız çocuğun rüyasında, dış dünyayla kurulacak ilişkilerin simgesidir. Genel olarak baba, otorite, fiziksel güç ve koruyuculuk gibi nitelikleri temsil eder.

İç dünyamızın derinliklerindeki ihtiyaç, umut ve bazen de korkuları simgeler. Rüyadaki adamın nitelikleri ve yap­tıkları, bu korkunun neyle ilgili olduğuna ilişkin ipuçları verecek­tir. Saldıran, tecavüz eden bir adam, şiddet ve cinsellikle ilgili kor­kulara işaret ederken, yalan söylediğini fark ettiğimiz bir adam, kandırılma korkularımızı açığa vurur.

Bir işadamı, rüyadaki konu­mu ve uyandırdığı izlenime göre, bizim iş dünyasıyla ilgili duygu ve düşüncelerimizi anlatır. İri yapılı bir adam, gücün ve gösterişin simgesidir. Yaşlı bir adamsa, babayı ve dolayısıyla deneyimi, bilgeliği ifade eder.

Rüyada Aile Görmek Ne Demek?

En temel güvenlik ve aidiyet duygusunun simgesi olan aile, rü­yada değişik yönlerde ve biçimlerde sık sık karşımıza çıkar; aile bireyleri de farklı roller üstlenir. Genel kavram olarak sıcaklık, sı­ğınma ve korunma ihtiyacımızı dile getiren aile rüyaları, bireyle­re ve durumlara bağlı olarak değişik anlamlar içerebilir.

Rüyada kendi babanı görmek

Rüyayı gören kişinin ailesiyle ve aile bireyleriyle olan ilişkileri ve onlara yönelik duyguları da, yorumları bambaşka niteliklere büründürebilir. Aile bireylerinden birini zor durumda, acı çekerken görmek, o kişiyle ilgili endişelere kapıldığımızı gösterir.

Rüyada kendinizi kalabalık bir alile topluluğu arasında gördüyseniz; Seyahat veya vazifeyle ailenizden ayrı kalacağınıza, ailenizden ayrı kalacağınızdan üzüleceğinize, sizden ayrı olan aile fertleriyle bir müddet görüşmeyeceğiniz anlamına gelir.

Bu Duaları Kaçırmayın!BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

Rüyada Baba Görmek: Ölmüş Baba, Kavga Etmek, Tartışmak konusunda 298 mesaj

 1. Rüyamda ölmus babamın evimize geldiğini yere uzanmış olduğunu kendimizde yere yatak yapmışız yatacakken babamı görüyorum baba neden orda yatıyorsun yanımıza gel diyorum geliyor sarılıyorum ellerini tutum öpüyorum sıcacık annemle kızkardeş imde oluyor anne bakın babam gelmiş diyorum duymuyorlar beni sonra babam birden kalkıp beni kucağına alıyor hadi kızım gidelim diyor o anda anneme bağırıyorum anne babam beni götürüyor diye yine duymuyorlar sonra babama ben gelmem dahagelemem diyorum beni bırakıp gidiyor

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Halime Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Düşüncelerinizin yeniden gözden geçirilmeye ve tanzim edilmeye ihtiyaç olacağına, güzel ortamlarda bulunacağınıza işarettir…

 2. Iyi günler. Rüyamda babam ile karanlık odadayız. Babam bir kenarda oturuyor bende bir kenarda yatıyorum. Babam bir şey yapıyor, sert ya da kötü bir şey yapıyor (hiç hatırlamıyorum babamın ne yaptığını) ve bende çok korkuyorum. Babama bsksra neden öyle yapıyor diye şaşırıyorim ve bir az da kızıyorum. Rüyamda babamdan çok korkuyorum ve korkarak, titrereyek uyandım

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Çiçek Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Gizli tutulan sırların açıklanacağına, yolculuğa çıkmaya, servet alıp servet sahibi olacağınıza, itibarınızın daha çok artacağına işarettir…

 3. Rüyamda bilmediğim bir arabaya binmiş gidiyoruz arabayı başkası sürüyor çok büyük ve güzel bir villa ve evler falan görüyoruz rüyamda babamın 3,4tane arabası varmış biri beyaz biri siyah galiba ve bir motoru ,motoru iki kişi aldı alanların kendi motorları bir yerde sıkışmış bizimkiyle çekmek için aldılar beyaz arabayı da başka bir adam aldı babaannemde ordaydı söyle almasınlar dedi ,en büyük ablamı gördüm yanında uyuyan bebek vardı diğer ablam doğurmuş sanırım kız mı erkek mi dedim kız dedi bebeği yüzünü görmediğim birini kucağında gördüm bebeği pış pışladım güldü bebek 6 aylık bebekler gibiydi

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Beyza Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınızda düzeninizi iyi ve güzel şekilde kuracağınıza, sürpriz ve müjdeli haberler alıp daha çok fazla sevineceğinize işarettir…

 4. Babam çok ketumdur kolay kolay ağlamaz. Ama rüyamda onun ağladığını gördüm. Annem de üzüntülüydü. Sordum baba neden ağlıyorsun bir sıkıntı mı var diye. O da dedi kızım borçları ödeyemiyorum evime ekmek getiremiyorum diye ağlıyordu. Bak baba biz biriktir bir miktar para, sana vereyim biraz da olsa rahatlatır dedim. Gururu ezile büzüle kabul etti. Annem müsaade etmedi. Bu kadar büyük bir borç almayı. Ben her halükarda kabul ettirdim. (Gerçekten ağır borçları var. Nasıl işe girebilirim destek olabilirim diye düşünüyorum. İçimde çok dert oldu)

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Şehriban Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bir çok yarar ve kazanç sağlamaya, üzüntü ve kederlerinizden kurtulacağınıza, varolan düşmanlarınızı hemen yeneceğinize işarettir…

 5. Mehmet Aktaş

  Rüyamda ölmüş babam ile market alışverişi yapıyoruz, daha sonra babam market poşetlerine yardım etmeyince babamı dövmek ile tehdit ettim. Daha sonra babam beni dovecen dedi. Sonra birden küçüklüğümü gördüm. Babam sesi ile bak sana bunları öğrettim şunları öğrettim falan dedi. Daha sonra bir başka ses sana şunu öğrettim diyince ona da bastım kalayı, o anda uyandım.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Mehmet Aktaş Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kötü şeyleri hayatınızdan atacağınıza, maksada ulaşmaya, murada ermeye, isteklerinizi gerçekleştirmeye, iyi bir habere işarettir…

 6. Rüyamda babamla birlikte yürüyordum boynuna sarılmışım beni öptü ve sende öp dedi sağ yanağından öptüm , ileride erkekler gördüm hepsi üstü saf naylonla örtülmüş bişeye bakıyorlardı aralarında sevdiğim adam orda mı diye bakıyordum üstü örtülü şey yanmaya başladı Babama patlayacak dedim koşarak uzaklaştık ama patlamadı annemi gördüm 6 aylık yeğenimi seviyordu

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Beyza Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yararlı ve bol kazanca, mal sahibi olacağınıza, gizli sırları bilmeye, hayırlı işler yapmaya, güzel haberleri almaya işarettir…

 7. Ruyamda babamı gordüm memlekette yakın bir akrabanin evine misafirlige gitmiştik babamla orada tartıştık babam baya bir laf soyledi agzina ne geldiyse sonrada bana niye sırlarımı millete açiyorsun dedi anlamadım bu aralar ruyada babami çok görüuorum ve genellikle tartısiyoruz

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Salih Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bol para kazanmaya, uzaklardan bir kısmet geleceğine, ev hayatınızda tutumlu olabileceğinize, alışkanlıklar edinmeye işarettir…

 8. Ruyamda babam yeni bir market açmıştı ve benim haberim yoktu oraya gidince ögrenmistim sonrada neden benim habrrim yok dedim.
  Daha sonra arabaya falan bindik yeni bos bir dükkana girdik sonra kardesim aradi uyandım

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Emre Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Başkanlığa seçilmeye, mutluluk gözyaşı dökmeye, zor günleri aşmaya, rahat hayhata kavuşmaya, iyi işler yapacağınıza işarettir…

 9. Iyi gunler ruyamda babam kış kısa kollu gomlekle carsiya gidiyo.Ben baba üsürsün diyorum ceketini giy.Oda onu sen getirirsin diyo.Bir hastalik gecirdi babam yeni.Tesekkur ederim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Uğur Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Zekatınızı ödeyeceğiniz kadar mala sahip olacağınıza, Allah’ın hoşuna gidecek işlerle daha çok meşgul olmanız gerektiğine işarettir…

 10. Merhaba hocam rüyamda ölmüş annem yemek pişiriyordu ölmüş babam da hasta olmuş ben de duyunca ağlaya ağlaya ne oldu sana baba diye sordum ve o da senin baban benim oğlum ama benim de babam var o beni doktora götürecek dedi annemin yanında da 3-4 yaşlarında bi oğlan çocuğu vardı. Rüyamı yorumlar mısınız hocam Allah razı olsun şimdiden

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Mehmet Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Her şeyden haberinizin olacağına, gireceğiniz işlerde gönüllü olarak çalışacağınıza, aradıklarınızı sonunda bulacağınıza işarettir…

 11. Rüyamda annemle beraber babamın başka bir kadınla birlikte olduğunu ve o kadını hamile bıraktığını öğreniyorduk kadının karnı burnundaydı yani şişti bu kadın bana tanıdık biri gibi geliyordu ama tanımıyordum ismi de burcuydu bir anlamı var mıdır hocam Değerli yorumunuz için şimdiden teşekkürler

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Deniz Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşinizde sabrettiğiniz taktirde çok para itibar ve saygınlık kazanacağınıza, davranışlar sergileyerek başarılı olacağınıza işarettir…

 12. Hocam ben rüyamda evlenmeden önceki eski aile mahallemdeydim. Babam yaşıyor şuan babam bir poşet cokomel çocuk tatlısı almış mahalledeki küçük çocuklara dağıtıyordu. Poşetin yarısında dedim baba bizim çocuklarda verelim bana verdi poşeti renk renk tatlılar eski evimize çıkardım bir kaç tanede ben yedim tatlıydı hepsi erkek kardeşimin çocuklarına da verdim kıymetli yorumunuz için şimdiden teşekkürler ederim Allah razı olsun hocam

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Eda Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İsteklerinizin gerçekleşeceğine, zor durumdaki insanlara yardım edeceğinize, hayatınızı rahat ve düzgün bir şekilde yaşamaya işarettir…

 13. Ruyada merdıvenden cıkıyrum kendı evıme gelıyorum. Banyoya gırıyrum. Vefat eden babam banyonun kapısını acıyor Mısafır gelecek . Ekmek yok gıt ekmek al diyor gıdemem dıyorum. Duş alcam diyorum sinirlenip gidiyor. Lavobada cok fazla sümük görüyorum. Sonra banyo kapısını abımın süt annesı aciyor bana bir seyler diyor

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Beklediğiniz ya da beklemediğiniz bir kişi ile karşılaşmaya, başarınızın artmasına, beklenmedik bir davet alacağınıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!