Rüyada Baba Görmek: Ölmüş Baba, Kavga Etmek, Tartışmak

Sizden gelen sorulardan biri de rüyada baba görmek ne demek? Ziyaretçilerimiz sıkça sorduğu ruyada baba gormek neye işarettir, rüyada baba ile konuşmak, kendi babanı görmek, babayı hasta görmek, babanın öldüğünü görmek ve ağlamak, baba görmek diyanet, babanın kızına kızması ve babanın kızdığını görmek gibi daha birçok yorumu aşağıda bulabilirsiniz. Bu sayfada bulamadığınız rüyayı sitede arattırın ve ulaşın.

Rüyada Baba Görmek

Rüyada baba görmek çok hayırlıdır. Babanızın sizi okşayıp sevdiğini görmek; bütün bela ve musibetlerden uzak kalacağınıza delalettir. Rüyasında babasını gören kimse muradına erer. İnsanın gördüğü en hayırlı rüyalardan biri de anası, babası, dedesi ve yakın akrabalarını görmesidir. Rüyada ölmüş babanızı görmek; onun hatırasına daha çok bağlı olmanız ve her an arkasından onu anmanız gerektiğine işarettir. Babasını rüyada gören kimse ihtiyaç sahibi ise ummadığı yerden rızka nail olur. Babasını rüyasında gören kimse muradına erer, ihtiyaç sahibi ise ummadığı yerden rızık gelir.

Rüyada Baba Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 • Kendi babanızı görmek: İsteklerin gerçekleşmesine, rızkın bolluğuna, yitirdiğiniz şeylerin bulunacağına kederleriniz ve sıkıntılarınızdan kurtulacağına işarettir.
 • Babayı aile içinde kavga ederken görmek: Aile düzenin bozulmasına ve ayrılığa kadar gitmesi demek.
 • Anne ve babaya karşı gelmek: Rüyada anne ve babaya karşı gelmek, büyük günah işlemekte ısrarlı, hatta tanrıya şirk koşan bir kimseye delalet eder.
 • Babayı yeniden evlenmiş görmek: Muradınıza ererek yeni bir hayata başlayacağınıza.
 • Babayı tehli­kede veya üzüntülü görmek: Öğütleri dinlemeyip onu kıracağınıza.
 • Ba­bayı hasta görmek: Boşa harcamaya.
 • Baba ile annenin kavga etme­si: Aileden uzaklaşmaya.
 • Yaşayan babanın ölü olarak görülmesi: Eski acıların yeniden ortaya çıkmasına.
 • Ölmüş olan babayı görmek: İnsanlara yardım etme gereğine.
 • Babayı evden uzakta görmek: Kötü bir haber al­maya.
 • Babadan şefkat görmek: Kötülükten uzak bir hayata işarettir.
 • Babanızın üvey olduğunu görmek: Gerçek anne babanızın sağlığına sıhhatine yorumlanır.

Rüyada Ölmüş Baba Görmek

Rüyanızda gördüğünüz babanız ölmüş ise; Babanızın hayrı için iyilik yapıp, hayır işlemeniz gerektiğine, babanız sağ ise; Birinin sizi koruması gerektiğine, size yardımda bulunmak isteyenlerin yardımını kabul etmeniz gerektiğine işarettir. Ölmüş babasının bir yeri onarıp oturduğu evi yükselttiğini gören, ölmüş babanın her haline, durumuna varis olur. Eğer babası hayatta ise rü­ya babaya ait olur.

Ruyada Baba ile Kavga Etmek

Baba ile tartışmak, kavga etmek: Beklenmeyen bir yer­den küçük bir para yardımı veya maaşa fazla yüklü olmayan zam demektir. Diyanet rüya tabirleri yorumcularına göre; baba ile kavga etmek veya tartışmak; Düşüncesiz ve sorumsuz davranışlarınızla evinizi ihmal edece­ğinize ve sürekli geçim sıkıntısı yaşayacağınıza, üzerinize düşen görevlerini­zi yerine getirmemenizden dolayı da aileniz tarafında dışlanacağınıza işaret­tir. Bir başka alimin yoruma göre de; rızkın bolluğuna ve berekete işarettir.

rüyada ölmüş baba görmek

Rüyada Baba ile Konuşmak

Rüyada baba ile konuşmak kayıp olanı bulur, hasta ise şifaya kavuşur. Rüyada büyük bir sevgiyle babanızın boynuna sarıldığını görmek onunla konuşmak; baba mesleğine girerek o yolda hayatınızı kazanacağınıza delalettir. Rüyada baba görüp konuşmak ise kişi hasta ise şifaya kavuşacağına yorumlanır.

Babayı Hasta Görmek

Rüyada babanızı kederli, hasta ya da tehlike içinde görmek; onun nasihatlarını dinlemediğinize ve bunun için size dargın bulunduğuna delalettir.

Babanın Öldüğünü Görmek ve Ağlamak

Rüyada babanızın öldüğünü görmek; baba ocağını terk edip gurbete çıkacağınıza delalettir.  Babanızın sizi terk ettiğini görmek; kötü bir haber alarak üzüleceğinize gösterir.

Babanın Kızdığını Görmek

Rüyada babanın kızdığını gören kimse muradına erer, ihtiyaç sahibi ise ummadığı yerden rızık gelir. İslami rüya tabirleri yotumcularından biri der ki ruyada babanın kızdığını gören; Başarılarınızın kar­şılığını, ummadığınız bir insanın sizi onure etmesiyle alacağınıza işarettir.

Ruyada Anne-Baba Gormek

Rüyada gördüğünüz anne-babanızın yüzü gülüyorsa; kötü giden işlerinizin düzeleceğine, yüzü asık ise; işlerinizin bozulacağına, hafif bir rahatsızlık geçireceğinize işarettir. Anne ve babadan dayak yediğini görmek, olgunlaşmanın ve yetkinleşmenin ifadesidir.

Rüyada anne ve babayı birlikte görmek, düzen ve disiplinle ilişkili değerlendirilir. Bu disiplin ve otoriteye karşı duygularımız, rüyanın bize hissettirdiklerine paraleldir. Çok sık rastlanan bir rü­ya, anne ya da babayı öldürmektir ki, gören kişilerde şok duygusu yaratır. Oysa, bu son derece sağlıklı bir rüyadır ve bağımsızlık is­teğini, kendi ayakları üzerinde durma arzusunu simgeler.

Rüyada baba görmek neye işarettir? Büyük rüya tabirleri
Rüyada baba görmek-ölmüş baba-babayla kavga etmek tartışmak

Rüyada Anne Görmek

Rüyada annenizi gördüyseniz; Geçirdiğiniz zor günlerin sona ereceğine, birçok kimseden yardım görüp iş ve aile hayatınızın düzeleceğine işarettir.

 • Kendi annenizi görmek: Tanımadığınız birinden miras yoluyla ser­vet edineceğinize işarettir:
 • Annenizden doğduğunuzu görmek: Hastanın iyileşmesine geçim sıkıntısı çekenin rahata ereceğine işarettir.
 • Anne ile ko­nuşmak: Beklediğiniz haberin olumlu olacağına işarettir.
 • Anneyle otur­mak: Güvenli ve huzurlu bir ortama işarettir.

Ruyada Baba gormenin Psikolojik-Modern Anlamı

Erkek çocuğun rüyasında, örnek alınacak model ola­rak belirirken, kız çocuğun rüyasında, dış dünyayla kurulacak ilişkilerin simgesidir. Genel olarak baba, otorite, fiziksel güç ve koruyuculuk gibi nitelikleri temsil eder.

İç dünyamızın derinliklerindeki ihtiyaç, umut ve bazen de korkuları simgeler. Rüyadaki adamın nitelikleri ve yap­tıkları, bu korkunun neyle ilgili olduğuna ilişkin ipuçları verecek­tir. Saldıran, tecavüz eden bir adam, şiddet ve cinsellikle ilgili kor­kulara işaret ederken, yalan söylediğini fark ettiğimiz bir adam, kandırılma korkularımızı açığa vurur.

Bir işadamı, rüyadaki konu­mu ve uyandırdığı izlenime göre, bizim iş dünyasıyla ilgili duygu ve düşüncelerimizi anlatır. İri yapılı bir adam, gücün ve gösterişin simgesidir. Yaşlı bir adamsa, babayı ve dolayısıyla deneyimi, bilgeliği ifade eder.

Rüyada Aile Görmek Ne Demek?

En temel güvenlik ve aidiyet duygusunun simgesi olan aile, rü­yada değişik yönlerde ve biçimlerde sık sık karşımıza çıkar; aile bireyleri de farklı roller üstlenir. Genel kavram olarak sıcaklık, sı­ğınma ve korunma ihtiyacımızı dile getiren aile rüyaları, bireyle­re ve durumlara bağlı olarak değişik anlamlar içerebilir.

Rüyada kendi babanı görmek
Rüyada kendi babanı görmek

Rüyayı gören kişinin ailesiyle ve aile bireyleriyle olan ilişkileri ve onlara yönelik duyguları da, yorumları bambaşka niteliklere büründürebilir. Aile bireylerinden birini zor durumda, acı çekerken görmek, o kişiyle ilgili endişelere kapıldığımızı gösterir.

Rüyada kendinizi kalabalık bir alile topluluğu arasında gördüyseniz; Seyahat veya vazifeyle ailenizden ayrı kalacağınıza, ailenizden ayrı kalacağınızdan üzüleceğinize, sizden ayrı olan aile fertleriyle bir müddet görüşmeyeceğiniz anlamına gelir.

Bu Duaları Kaçırmayın!BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Baba Görmek: Ölmüş Baba, Kavga Etmek, Tartışmak” konusunda 248 mesaj

 1. Rüyami öğle namazdan sonra gördüm anneannemin evindeydim bir odadaydım odada beyaz battaniye gördüm ve uzandım o beyaz battaniyede

  1. 1001 Rüya Tabiri

   V Kardeşim Rüyanız Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

 2. Rüyamda hatırladım kadar küçük Halamda misafirdeydim Halam beni çağırdı kendi oğluna bir telefon mesajı geldi ancak mesajdan birşey anlamıyordu çünkü mesajı geldi dilinden anlamıyordu mesajda hatırladım kadar çift rakamlı sayılar ve Cuma 31.07.2020 Pazar
  0208.2020 ( yani bu günlerde Kurban Bayramı oluçak )sonra Halamın oğlu bana sordu bu mesaj ne için ben cevapı böyle söyledim belki Kurban Bayram için bedava araba ve mesajlama hatırladım kadar ablamı ve bir kız gördüm ( sarı saçlı hatırladım halamın oğlu dedi bu kız evli ve Almanyada yaşıyordu ) Sonra Ablamla ve Hala Oğlumla dışarı çıktıt o kızı almadık
  gece vakti idi sonra bir bisiklet gördük sarı renk hatırladım kadar halamın oğlu o bisiklete bindi ve yol gördüm yol sadece bisikletle yada ayakla gezmek bir park yoluydu yol aşağa yukarıya çıkıyordu
  yolun sada solda yeşil çimeler yada otlar vardı
  Ben Namaz kılan bır adamım yüce Allaha isteklerime kavuşmak için here gece dua ediyorum
  Yüce Allah bu rüyadan bana ne mesajı yada işareti vermek istiyor lüften Allah rızası için bu rüyanın yorumunu yapın

  1. 1001 Rüya Tabiri

   V kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Mutlu bir karşılaşmaya, beklemediğiniz yerden elinize para geçeceğine veya bir mirastan hisse alacağınıza, güzel geçime, sevinç ve mutluluğa, cimrilikten kurtulup cömertlik sıfatını kazanmaya, ilim ve iman lezzetine, hastalıktan şifaya, yolcunun dönmesine, güzel ve etkili söze işarettir…

 3. Rüyamızda eğer bir mesaj okuyorsak mesala telefondan ve orda bir takvim yazıyor mesela 10.07.2020 18.07.2020 kadar
  Söylemem istediğim şu eğer rüyamızda bir mesaj okuyorsak ve orada mesaj yazıyorsa
  yüce Allah bize ne söylemek istiyor

 4. Rüyamda küçük halam beni çağırıyordu kendi oğlun için sonra onun oğlunu gördüm ona telefondan bir mesaj geldi ben bu mesajı ben ona çevirdim çünkü halamın oğlu o mesajda ne yazıldını anlamıyordu hatırladım kadar
  Mesajda böyle yazıyordu çift rakamlı sayı ve
  Cuma 31.07.2020 Salı 02.08.2020 kadar
  Aramak ve Mesaj göndermek bedava olucak
  Halamın oğlu dedi neden bedava ben ona şöyle dedim belki Kurban Bayram için dedim.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Gerçeklerden kaçtığınıza ya da başınıza gelenlere tahammül edemediğinize, sağlık durumunuzun hafif bir şekilde bozulacağına daha sonra tekrar iyileşeceğinize, davranışlarınızın hatalı olduğuna, öğreneceğiniz yeni bilgiler sayesinde hayatınıza yeni bir yön vermeye, kültürünüzün artması için okumaya hep devam etmeniz gerektiğine işarettir…

  2. Sonra küçük Halamın oğluyla ve ablamla dışarı çıktık geceydi sonra bir bisiklet gördüm sarı renk ve bir yol gördüm yol sadece bisiklet ve ayakla gezmek için araclar için değil ve o yolun sada solda yeşil otlar yade çimenler vardı

  3. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Geçici bir süre para sıkıntısı çekeceğinize ve daha sonra bu sıkıntıdan kurtulup rahata ve huzura erişeceğinize, hastalanıp daha sonra iyileşeceğinize, ömrünüzün uzun olmasına veya mal sahibi olacağınıza, hayra, maddi ve manevi yüksekliğe, mala, güzel bir yaşama, iyi bir rızka, murada ermeye, mutlu bir şekilde hayatınızı sürdüreceğinize işarettir…

  4. vede Halamın oğluyla beraber bir kız vardı sarı saclı ancak onu yanına almadık

  5. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Bugünlerde yeni bir huyunuzun ortaya çıkacağına, yeni kimliğinizle son derece zevkli ve başarılı günler geçireceğinize, büyük bir üzüntü yaşayıp bu üzüntünün geçeceğine ve mutlu ve güzel günler geçireceğinize, güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza, ticarette başarılı olunacağına işarettir…

  6. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İşlerinizde kendi kararlarınızı kendiniz vermek zorunda gerektiğine, erken evlilik yapacağınıza, hayırlı işlere, erkek çocuğa, bir mirasa veya yüklü bir paraya kavuşacağınıza, helal mala, işlerinizin yoluna gireceğine, zorlukları aşmaya, isteklerinize birer birer kavuşacağınıza işarettir…

 5. Rüyamda küçük halam beni çağırıyordu kendi oğlun için sonra onun oğlunu gördüm ona telefondan bir mesaj geldi ben bu mesajı ben ona çevirdim çünkü halamın oğlu o mesajda ne yazıldını anlamıyordu hatırladım kadar
  Mesajda böyle yazıyordu
  Cuma 31.07.2020 Salı 02.08.2020 kadar
  Aramak ve Mesaj göndermek bedava olucak

  1. Halamın oğlu dedi neden bedava ben ona şöyle dedim belki kurban bayram için

  2. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Rüyanız Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

  3. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Rüyanız Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

 6. Rüyamda hatırladım kadar Namaz kılıyordum sonra balkona çıktım halamın oğlunu kız çoçuğu(3 buçuk yaşlarında) balkondan aldım ve sonra onu aşaya götürdüm

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Mutlu olacağınızsa, şansınızın iyi olacağına, para sıkıntısı çekmeyeceğinize, mevki sahibi bir insanın sizi ziyaret edeceğine, müjdeli haberin kapınızda olduğuna ya da olacağına, güzel günlerin başlamak üzere olduğuna, ruhunuzun yol gösterici aydınlatıcı özelliğine sahip olduğuna işarettir…

 7. Rüyamda Hatırladım kadar akrabalarla misafire gitik orada amcaoğlumun çoçuğunu gördüm ( erkek 1-2 yaşında)

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza, gerçekleşmeyecek emellerinizin ve yanlış düşüncelerinizin olduğuna ya da olacağına, davranışlarının hatalı olduğuna, öğreneceğiniz yeni bilgiler sayesinde hayatınıza yeni bir yön vereceğinize, kültürünüzün artması için okumaya hep devam etmeniz gerektiğine işarettir…

 8. Rüyamda Hatırladım kadar akrabalarla misafire gitik orada amcaoğlumun çoçuğunu gördüm ( erkek 1-2 yaşında) onu sarılmdım ve öptüm sonra balkona çıktım amcaoğlumun eşini ve diğer akrabaları gördüm balkonda ayakta durdum

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Rüyanız Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

 9. Rüyamda şehir merkezindeydim bir adam gördüm 65-70 yaşlarında konuştum mutlu ve çok salıklı bir haldeydi

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Mahkemeye düşülmüş bir davadan başarı kazanacağınıza, uzun yaşayacağınıza, iş hayatında başarılı olacağınıza, aklınızı kullanmayarak fakirleşmeye, üzüntülerinizden kurtulacağınıza, hayatınıza anlam katacak yeni gelişmelere, yine karamsar umutsuz günlere geri dönüleceğine işarettir…

 10. Rüyamda bir kaç ay önce ötöbüsle yolculuk ediyordum ötöbüs dağda yürüyordu dağ yolunda asfalt yoktu
  yolun ortasında ağaç dalları ve yeşilik vardı ve ötöbüs o ağaç dalları hiç bir problem olmadan o ağaç dalları geçti ve yoluna devam eti

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yeni ve iyi bir arkadaşlığa, yeni dostlar edinmeye, hayırlı bir habere, çok para kazanacağınız yeni bir işe atılmaya, zengin olacağınıza, yüksek mevki sahibi biri ile görüşme yapmaya, sevince, feraha, bir olaydan dolayı mutlu olacağınıza, bolluğa, berekete, bir müddet için üzüntüye ve bu üzüntünün geçeceğine ve güzel şeyler yaşanmasına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!