Rüyada Altın Görmek Ne Demek | Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

İşte en çok merak edilen rüya tabiri, rüyada altın görmek, bulmak takmak veya almak ne demek? Altın küpe, altın bilezik, altın kolye veya yüzük olsun tüm bunların ne anlama geldiğini dini, islami diyanet gibi her türlü yönünü aşağıda tek tek anlatacağız. İyi ve kötüye yorumlayan alimlerin ifadeleri ve genel tabirlerin hepsi burada. Rüyanızda altını farklı bir şekilde gördüyseniz yazımızın en altında verdiğimiz linke tıklayarak diğer tüm tabirlere ulaşıp rüyanızın yorumunu okuyabilirsiniz.

Aşağıdaki rüya tabirlerin ruyada altin bilezik gormek, rüyada çeyrek altın görmek, altın bulmak, büyük altın görmek, birinin altın vermesi, altın saklamak, altın kolye görmek ve altın hediye almak gibi daha bir çok rüya yorumunu tüm detayı ile okuyabilirsiniz.

Rüyada Altın Görmek Ne Demek?

Rüyada altın gören kimsenin üzüntü ve kederi gider. Evladı olur. Bol rızka kavuşur. Rüyada altın gören kimse sıkıntıdan kurtulup rahata erer ve derecesi yükselir. Rüyanızda altın ile gümüşü karışık olarak görmek, ihanette/hıyanette bulunmaya işaret eder. Rüyasında elindeki altınları har vurup harman savurduğunu gören kimse, namazlarını noksan/eksik kılan kimseye işarettir. Altın harcamak dini eksiklikler demektir. Madenden çıkarılan külçe altını görmek büyük sıkıntı ve üzüntülere işarettir.

Altin Bilezik Gormek

Rüyada bilezik gören kimsenin eline yüklü miras geçer. Rüyada elinde altın bilezik olduğunu gören kimse. ihsan sahibi bir kimse olur ve bereketli rızka kavuşur. Koluna altından bilezik takıp da bu bileziğin büyük olduğunu görmek üzüntü ve sıkıntıya işarettir. Rüyada altın bilezik görmek, eğer bileziği kolunuza takıyorsanız çok yakında yeni bir bulacağınızın habercisidir. Eğer iş sahibiyseniz ve çalışıyorsanız kariyerinizin daha iyiye gideceğini ve tüm zorlukları aşacağınızın işaretidir. Eğer bileziği bileğinizden çıkarıyorsanız iş hayatınızda bazı sorunlar yaşayacağınıza işarettir. Rüyada bileziği kolunuzdan çıkarmak demek, işinizden çıkacağınız anlamına gelir.

Bazı diğer alimlerin tabiri ise şöyledir: İşlenmiş ve takı haline getirilmiş (bilezik, yüzük, gerdanlık gibi) altın görmek hüzüne ve endişeye delâlet eder.

Çeyrek Altın Görmek

Rüyanızda çeyrek altın görmek, iş hayatınızda zorlukları aşıp her şeyin düzene gireceğine, işsizseniz iş bulacağınıza işarettir. Aşk hayatınızda ise mutlu günlerin çok yakında olacağına işarettir. Sağlık açısından da uzun süre rahatsız olduğu sıkıntılarından kurtulacağına delalettir.

Çok Altın Görmek-Bulmak

Rüyada çok altın görmek, sıkıntı ve zahmet çekmeye işarettir. Rüyada görülen çok fazla altın yaşanacak olan dertli günlere can sıkan gelişmelerin habercisidir. Bol altın görmek yorgun bir dönem anlamına gelir. Sandıklar dolusu altın görmek veya bulmak elinize geçecek bol mala mülke işarettir. Diğer bir görüş ise; Eğer bir yerden altın çıkardığınızı görüyorsanız ummadığını bir yerden para geleceğine ya da beklemediğiniz bir yerden gelecek olan mirasa sahip olacağınız anlamına gelir.

Rüyada Ölüden Altın Almak

Eğer rüyasında bir ölünün kendisine altın vermeyi vadettiğini gören kimse, insanlara zulüm eder.

Altın yüzük Görmek Ne Demek?

Altın yüzük görmek iş fırsatı olarak değerlendirilir. Rüyada altın yüzük gören kimse büyük mevki ve makamlar kazanır. Kariyerinde yükselişe geçer.

Rüyada yüzük görmenin gizli anlamını okumak için BURAYA TIKLA.

Altın Bulmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın bulmak çocukları sebebiyle düşeceği musibete de işaret eder. Rüyada altın bulan kimse evlatları yüzünden sıkıntılı bir gelişmenin yaşanacağına işaret eder. Bir yerde çok altın görmek veya bir yerde kümelenmiş bir halde altın görmek bir iş fırsatının habercisidir. Fakat siz bu işten haberiz olduğunuzun göstergesidir.

Altın Takmak…

Eğer rüyanızda birine altın takıyorsanız bu durum hayra yorulur. Eğer iş yeriniz varsa işçilerinize faydanız dokunur. Aşk hayatında birinin mutluluğuna vesile olursunuz. Rüyada altın takmak, yakınlarınıza faydalı bir şey yapacağınıza delalettir. Eğer tanıdık birine altın takıyorsanız o kişiye bir faydanız ve iyiliğiniz dokunacağı anlamına gelir.

Altın Küpe Görmek

Rüyada görülen altın küpe, ticaret ve kazanç elde etmeye işaret eder. Bekar birinin altın küpe görmesi evleneceğine işaret eder.

Birinin Altın Vermesi

Eğer rüyanızda birinden külçe altın alıyorsanız, işinizde bir kişi sayesinde yükseleceğinize işarettir. Biri size külçe altın eriyorsa bu adamın sayesinde istediğiniz mevki ve statüye kavuşacağınız anlamına gelir.

Ruyada Kuyumcu Gormek Ne Demek-Diyanet-islami-dini ruya yorumu-1001ruyatabiri-altin gormek-bilezik kupe gormak
Ruyada Kuyumcu Gormek Ne Demek-Diyanet-islami-dini ruya yorumu-1001ruyatabiri-altin gormek-bilezik kupe gormak

Birine Altın Vermek

Eğer siz rüyanızda birine altın veriyorsanız bu hayırlı bir işe işarettir. siz birine altın veriyorsanız eğer bir iş yerindeyseniz oradakilere faydalı olacağınıza işarettir. Eğer iş sahibi değilseniz iş sahibi olup oradaki çalışanları mutlu edecek verimli işlere imza atacağınız anlamına gelir.

Altın Kolye Görmek

Rüyada altın kolye bileklik yüzük görmek bazı alimler için hüzün ve mutsuzluğa işaret eder. Bu şekilde şekillendirilmiş altın görmek kederli günlerin habercisi olarak yorumlanır. Bir kadının altın veya altından yapılmış bir süs eşyası takması hayır ile yorumlanır.

Beş Altın Görmek

Rüyada birçok altın görmek namaz kılmaya işarettir. Rüyasında beş altına sahip olmak, beş vakit namaz kılmak olarak yorumlanır.

Altın Yemek…

Rüyada altın yemek  yakını sebebiyle harcanacak paraya işaret eder. Altın yediğini görmek, ailesi hususunda harcayacağı paraya delalettir.

Rüyada bilezik görmek neye işarettir? 1001ruyatabiri.com
Rüyada bilezik görmek neye işarettir? 1001ruyatabiri.com

Rüyada altın yediğini gören kişi için başka tabirler ise şu şekildedir: Rüyasında altın yediğini gören para biriktirir. Para harcamayı keseceği ve toplayacağı bir döneme işaret eder.

Altın Eritmek…

Bir kişinin rüyasında altın erittiğini görmesi, başkasına yapılacak çirkin iftiraya işarettir. Eritilen altını külçe haline getirdiğini görmek, tanrının azabını hak eden bir kişiye işarettir.

Altından Ev Görmek – Evin Altından Olması

Rüyada bir evin altından olması evin bir zarar görmesi anlamına gelir. Altın bir ev görmek o eve isabet edecek yangına işarettir. Yanıcı bir felaketin yaşanacağını işaret eder.

Altın El Görmek…

Her iki elin de altından olduğunu görmek, işsiz kalmaya delalettir. Bazı alimler ise eğer rüyada tek bir elin altın olduğunu görmek ne anlama gelir diyorsanız, mal ve mülkte artış olacağına, aşk hayatında mutluluk, karlı işler gerçekleştireceğine, yüksek gelire işaret eder.

Altın Göz Görmek

Rüyanızda altından göz görmek pek hayırlı değildir. Altından gözler görme karanlık dünyayı anlatır. Gözlerin altın olduğunu görmek kör olmaya delalet eder. Bazı rüya alimleri ise gözlerin altından olmasını karanlık zindanlara düşeceğini işaret ettiğini söyler.

Rüyada Altın Görmek Neye İşarettir? Diyanet Rüya Tabiri-bilezik gormek-altin toplamak bulmak
Rüyada Altın Görmek Neye İşarettir? Diyanet Rüya Tabiri-bilezik gormek-altin toplamak bulmak

Rüyada Beşi Bir Yerde Altın Görmek

Rüyada altın cinsinden beşi bir yerdeler görmek; alması veya bulması ya da bir kimsenin boynuna takması onun eline çok mal geçeceğine işaret sayılır. Bir kadının gerdanına takması onun eline çok değerli bir takım şeylerin geçeceği şeklinde yorumlanır. Rüyalarda görülen beşi bir yerde altınların anlamı; ticari olarak kâr etmeye, sevince boğulmaya ve salih bir evlada işarettir. Bu rüya düşmana galebe çalmaya, devlet tarafından gelecek bir yardıma ve her türlü korku ve sıkıntıdan kurtulmaya da işaret eder.

rüyada altın görmek

Rüyanızı ücretsiz yorumlatmak ve rüya uygulamamızı indirmek için lütfen Buraya Tıklayın

Rüyalarda altın görmek ile ilgili rüyaların en geniş halini okumak için lütfen Buraya Tıklayın.

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Kaynak: 1001ruyatabiri.com

“Rüyada Altın Görmek Ne Demek | Rüya Tabirleri Ansiklopedisi” konusunda 53 mesaj

 1. Merhabalar arkadaşım rüyasında beni kızına altın künye hediye ederken görmüş altın künye üzerinde mavi nazar boncuğu varmış hatta ikinci künyeyide hediye etmişim oda benim kızıma takmak için plan yapıyormuş Doğumgününde birini takarım diğerinide sonra takarım falan diye her ikimiz içinde yorumlayabilir misiniz

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Birsen Çam kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Ümite, iyi sağlığa, aşk ve iş yaşamınızda şanslı ve mutlu olacağınıza, sevgiye, saygınlığa, iyi bir arkadaş bulmaya, iyi bir habere, meydana gelmesinden korkulan bir olayın gerçekleşmesinin haberine, aşık olmaya, birisinden duyacağınız tatlı söze, gizli bir ilişkiye, başarılı olunacağına, olayların planlandığı gibi gitmemesine, birinden yardım istemeye, boşa para harcamaya, bir hastalığa, yakın çevreden birinin kötü bir olayla karşılaşacağına işarettir…

 2. Rüyamda rahmetli dedem düğünüme gelmiş,bir tele asılmış cumhuriyet altınları takıyor gelinliğime . Dedeme bakıp ağlıyordum

  1. Rüya Yorumcusu

   Pcisabel kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Hayırlı berekete, hayırlı evlilik yapacağınıza, güzel günlerin geleceğine, sıkıntıların biteceğine, iş dünyasında yüksek mertebeye yükselmeye, hiç bir şey için endişe etmemeniz gerektiğine, her şeyin yolunda gideceğine işarettir…

  1. Merhaba Anonim bu rüyayı gören kimse, düşmanına galebe çalar. Bu rüya uzun ömürlü olmaya ve dostluğa işaret eder. Bir alime göre bu rüya düşmanlarla barış yapmaya işarettir. Bir kimsenin vatanına veya evine iş yerine döneceğine delalet eder. Rüya sahibi çevresine karşı sevgi besler, ömrü uzun olur, dünyevî işlerine önem verir, ahiret ile alakalı işlerine önem vermez.

 3. Merhaba rüyamda ailecek bi yerdeydik ve herkes bayramlasiyordu nişanlım ve ailem de ordaydı eniştem ve nişanlım herkese kağıt para dağıtıyordu bayram harçlığı olarak ben topladığım bütün parayı nişanlıma veriyordum oda bana altın kolye altın bileklik altın küpe alıyordu ve ablam bana bunları takıyordu.

  1. merhaba mine bu rüyayı gören kimse, düşmanına galebe çalar. Bu rüya uzun ömürlü olmaya ve dostluğa işaret eder. Bir alime göre bu rüya düşmanlarla barış yapmaya işarettir. Bir kimsenin vatanına veya evine iş yerine döneceğine delalet eder. Rüya sahibi çevresine karşı sevgi besler, ömrü uzun olur, dünyevî işlerine önem verir, ahiret ile alakalı işlerine önem vermez.

 4. Merhaba rüyamda dugunum oluyor ama çalgı falan yok gelinlikle akrabalarimizun biri avcunda bana bikac tane çeyrek altın veriyor birini üstüme takıyor diğerlerini eline veriyor şimdiden tesekkur ler

  1. Rüya Yorumcusu

   Melek kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Mutlu olmayı istemeye,mutluluğu aramaya,sizi mutlu günlerin bekleyeceğine,bekarsanız evleneceğinize yada evliyseniz kazancın artacağına,murada ermeye,diğer insanlardan farklı ve kıskanılan özelliklere sahip olduğunuza ve bu nedenle’de fazlasıyla revaçta olduğunuza işarettir…

 5. Rüyada sadece kendimi gördüm ama yanımda eski erkek arkadaşm ve annesi de varmış . Kendi aralarında konuşmalarını duyuyorum . Nerede olduğumu soruyor annesine o da hazirlandigimi söylüyor. Sonra ben birden onun karşısına cikiyorum . Üzerimde kabarik olmayan bir gelinlik giymisim beni görünce şaşırıyor . Sonra benim üzerimde sadece beyaz altından takılar varmış kolye bileklik küpe falan ben hepsini çıkarıp eski erkek arkadaşım in eline veriyorm. Herşey bitti diyorum.

  1. merhaba naz rüyanızın tabiri: üzüntü ve sıkıntıların gitmesine delalet eder. Bu rüya tanrı tarafından gelecek sevince işaret eder. böyle bir rüya görmek, murada ermeye, bol rızka, hacca gitmeye ve hastalıktan şifa bulmaya da delalet eder.

 6. Merhaba
  Rüyamda dogum günümde eski sevgilimin annesi bana bir altin hediye ediyordu üzerinde is kocaman bir nazar boncugu ve sonsuzluk isareti vardi bunu hediye ederken kulagima egilip ‘aslinda kolye alcaktim ama o cok buyuktu goze carpardi diye bunu aldim’ dedi ve sonrasinda bu aslinda benim hayta oglumdan sana bir hediye hala aklindasin diye gulumseyerek altini takti ve sarildi. Sanki gercekmis gibiydi rüyam.

  1. merhaba Hulya rüyanın anlamı: kayıp bir şeyi veya malı bulmaya işaret eder. yeni bir arkadaşlık da olabilir. Bazen bu rüya kayıp bir şeyin bulunmasına ve yolculuğa çıkmaya da işaret eder. birbirlerini karşılıklı olarak sevecek iki kişiye delalettir.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.