Rüyada Altın Görmek, Altın Bilezik,

İşte en çok merak edilen rüya tabiri, rüyada altın görmek, bulmak takmak veya almak ne demek? Altın küpe, altın bilezik, altın kolye veya yüzük olsun tüm bunların ne anlama geldiğini dini, islami diyanet gibi her türlü yönünü aşağıda tek tek anlatacağız. İyi ve kötüye yorumlayan alimlerin ifadeleri ve genel tabirlerin hepsi burada. Rüyanızda altını farklı bir şekilde gördüyseniz yazımızın en altında verdiğimiz linke tıklayarak diğer tüm tabirlere ulaşıp rüyanızın yorumunu okuyabilirsiniz.

Aşağıdaki rüya tabirlerin rüyada altın bilezik görmek, rüyada çeyrek altın görmek, altın bulmak, büyük altın görmek, birinin altın vermesi, altın saklamak, altın kolye görmek ve altın hediye almak gibi daha bir çok rüya yorumunu tüm detayı ile okuyabilirsiniz.

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın gören kimsenin üzüntü ve kederi gider. Evladı olur. Bol rızka kavuşur. Rüyada altın gören kimse sıkıntıdan kurtulup rahata erer ve derecesi yükselir. Rüyanızda altın ile gümüşü karışık olarak görmek, ihanette/hıyanette bulunmaya işaret eder. Rüyasında elindeki altınları har vurup harman savurduğunu gören kimse, namazlarını noksan/eksik kılan kimseye işarettir. Altın harcamak dini eksiklikler demektir. Madenden çıkarılan külçe altını görmek büyük sıkıntı ve üzüntülere işarettir.

Altın Bilezik Görmek

Rüyada bilezik gören kimsenin eline yüklü miras geçer. Rüyada elinde altın bilezik olduğunu gören kimse. ihsan sahibi bir kimse olur ve bereketli rızka kavuşur. Koluna altından bilezik takıp da bu bileziğin büyük olduğunu görmek üzüntü ve sıkıntıya işarettir. Rüyada altın bilezik görmek, eğer bileziği kolunuza takıyorsanız çok yakında yeni bir bulacağınızın habercisidir. Eğer iş sahibiyseniz ve çalışıyorsanız kariyerinizin daha iyiye gideceğini ve tüm zorlukları aşacağınızın işaretidir. Eğer bileziği bileğinizden çıkarıyorsanız iş hayatınızda bazı sorunlar yaşayacağınıza işarettir. Rüyada bileziği kolunuzdan çıkarmak demek, işinizden çıkacağınız anlamına gelir.

Bazı diğer alimlerin tabiri ise şöyledir: İşlenmiş ve takı haline getirilmiş (bilezik, yüzük, gerdanlık gibi) altın görmek hüzüne ve endişeye delâlet eder.

Çeyrek Altın Görmek

Rüyanızda çeyrek altın görmek, iş hayatınızda zorlukları aşıp her şeyin düzene gireceğine, işsizseniz iş bulacağınıza işarettir. Aşk hayatınızda ise mutlu günlerin çok yakında olacağına işarettir. Sağlık açısından da uzun süre rahatsız olduğu sıkıntılarından kurtulacağına delalettir.

Çok Altın Görmek

Rüyada çok altın görmek, sıkıntı ve zahmet çekmeye işarettir. Rüyada görülen çok fazla altın yaşanacak olan dertli günlere can sıkan gelişmelerin habercisidir. Bol altın görmek yorgun bir dönem anlamına gelir. Sandıklar dolusu altın görmek veya bulmak elinize geçecek bol mala mülke işarettir. Diğer bir görüş ise; Eğer bir yerden altın çıkardığınızı görüyorsanız ummadığını bir yerden para geleceğine ya da beklemediğiniz bir yerden gelecek olan mirasa sahip olacağınız anlamına gelir.

Rüyada Ölüden Altın Almak

Eğer rüyasında bir ölünün kendisine altın vermeyi vadettiğini gören kimse, insanlara zulüm eder.

Altın yüzük Görmek Ne Demek?

Altın yüzük görmek iş fırsatı olarak değerlendirilir. Rüyada altın yüzük gören kimse büyük mevki ve makamlar kazanır. Kariyerinde yükselişe geçer.

Rüyada yüzük görmenin gizli anlamını okumak için BURAYA TIKLA.

Altın Bulmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın bulmak çocukları sebebiyle düşeceği musibete de işaret eder. Rüyada altın bulan kimse evlatları yüzünden sıkıntılı bir gelişmenin yaşanacağına işaret eder. Bir yerde çok altın görmek veya bir yerde kümelenmiş bir halde altın görmek bir iş fırsatının habercisidir. Fakat siz bu işten haberiz olduğunuzun göstergesidir.

Altın Takmak…

Eğer rüyanızda birine altın takıyorsanız bu durum hayra yorulur. Eğer iş yeriniz varsa işçilerinize faydanız dokunur. Aşk hayatında birinin mutluluğuna vesile olursunuz. Rüyada altın takmak, yakınlarınıza faydalı bir şey yapacağınıza delalettir. Eğer tanıdık birine altın takıyorsanız o kişiye bir faydanız ve iyiliğiniz dokunacağı anlamına gelir.

Altın Küpe Görmek

Rüyada görülen altın küpe, ticaret ve kazanç elde etmeye işaret eder. Bekar birinin altın küpe görmesi evleneceğine işaret eder.

Birinin Altın Vermesi

Eğer rüyanızda birinden külçe altın alıyorsanız, işinizde bir kişi sayesinde yükseleceğinize işarettir. Biri size külçe altın eriyorsa bu adamın sayesinde istediğiniz mevki ve statüye kavuşacağınız anlamına gelir.

Ruyada Kuyumcu Gormek Ne Demek-Diyanet-islami-dini ruya yorumu-1001ruyatabiri-altin gormek-bilezik kupe gormak
Ruyada Kuyumcu Gormek 

Birine Altın Vermek

Eğer siz rüyanızda birine altın veriyorsanız bu hayırlı bir işe işarettir. siz birine altın veriyorsanız eğer bir iş yerindeyseniz oradakilere faydalı olacağınıza işarettir. Eğer iş sahibi değilseniz iş sahibi olup oradaki çalışanları mutlu edecek verimli işlere imza atacağınız anlamına gelir.

Altın Kolye Görmek

Rüyada altın kolye bileklik yüzük görmek bazı alimler için hüzün ve mutsuzluğa işaret eder. Bu şekilde şekillendirilmiş altın görmek kederli günlerin habercisi olarak yorumlanır. Bir kadının altın veya altından yapılmış bir süs eşyası takması hayır ile yorumlanır.

Beş Altın Görmek

Rüyada birçok altın görmek namaz kılmaya işarettir. Rüyasında beş altına sahip olmak, beş vakit namaz kılmak olarak yorumlanır.

Altın Yemek…

Rüyada altın yemek  yakını sebebiyle harcanacak paraya işaret eder. Altın yediğini görmek, ailesi hususunda harcayacağı paraya delalettir.

Rüyada bilezik görmek neye işarettir? 1001ruyatabiri.com
Rüyada bilezik görmek neye işarettir? 

Rüyada altın yediğini gören kişi için başka tabirler ise şu şekildedir: Rüyasında altın yediğini gören para biriktirir. Para harcamayı keseceği ve toplayacağı bir döneme işaret eder.

Altın Eritmek…

Bir kişinin rüyasında altın erittiğini görmesi, başkasına yapılacak çirkin iftiraya işarettir. Eritilen altını külçe haline getirdiğini görmek, tanrının azabını hak eden bir kişiye işarettir.

Altından Ev Görmek – Evin Altından Olması

Rüyada bir evin altından olması evin bir zarar görmesi anlamına gelir. Altın bir ev görmek o eve isabet edecek yangına işarettir. Yanıcı bir felaketin yaşanacağını işaret eder.

Altın El Görmek…

Her iki elin de altından olduğunu görmek, işsiz kalmaya delalettir. Bazı alimler ise eğer rüyada tek bir elin altın olduğunu görmek ne anlama gelir diyorsanız, mal ve mülkte artış olacağına, aşk hayatında mutluluk, karlı işler gerçekleştireceğine, yüksek gelire işaret eder.

Altın Göz Görmek

Rüyanızda altından göz görmek pek hayırlı değildir. Altından gözler görme karanlık dünyayı anlatır. Gözlerin altın olduğunu görmek kör olmaya delalet eder. Bazı rüya alimleri ise gözlerin altından olmasını karanlık zindanlara düşeceğini işaret ettiğini söyler.

Rüyada Altın Görmek Neye İşarettir? Diyanet Rüya Tabiri-bilezik gormek-altin toplamak bulmak
Rüyada Altın Görmek Neye İşarettir? Diyanet Rüya Tabiri-bilezik gormek-altin toplamak bulmak

Rüyada Beşi Bir Yerde Altın Görmek

Rüyada altın cinsinden beşi bir yerdeler görmek; alması veya bulması ya da bir kimsenin boynuna takması onun eline çok mal geçeceğine işaret sayılır. Bir kadının gerdanına takması onun eline çok değerli bir takım şeylerin geçeceği şeklinde yorumlanır. Rüyalarda görülen beşi bir yerde altınların anlamı; ticari olarak kâr etmeye, sevince boğulmaya ve salih bir evlada işarettir. Bu rüya düşmana galebe çalmaya, devlet tarafından gelecek bir yardıma ve her türlü korku ve sıkıntıdan kurtulmaya da işaret eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


71 thoughts on “Rüyada Altın Görmek, Altın Bilezik,”

 1. Ruyada okul doneminde ayni sinifta okudugumuz bir erkek sinif arkadasim bize gelmisti. Sohbet ediyorduk ve bir sicaklik hiss ediyordum. Sohbet edip, bir birimizi yakindan taniyorduk. Sonra eve babam geldi bu sirada arkadasim gitti bir anda yok oldu. Ama babamla karsilastilar ve selamlastilar. Kisa zaman Sonra beni bir cocuk disaridan cagirdi ve ciktigimda arkadasimin bana hediye gonderdigini dedi ve hediyeni verip, gitti. Actim altin kolye. Uzerinde buyuk harflerle benim ismim, benim iyi biri oldugum ve.s yaziyordu. Bazi yazilarda taslar diziliydi ve pahali oldugunu goruyordum. Benden hoslandigini dusunup, ne cevap verecegimi bilmiyordum.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Kıymetli dostlar ve arkadaşlar edinmeye, resmi toplantıya katılmaya, kendi hayatınızda adaletli ve örnek idareci insan olmaya işarettir…

 2. Merhabalar, ben rüyamda kocamla, kaynanamla, kaynbabamla, ablamla beraber evdeydim. Sabahdi, dogumgünümdü. Sonra teyzem şık elbiseyle süslenip geldi bir hediye kutusuyla (ama hediyeyi türkiyeden getirmis yani anneannemin bana olan hediyesini verdi). Kutunun icinde bir altin kolye vardi (büyük bir ceğrek kolyesi) ve bir altin bilezik. Bir de iki türkiye uçuş ticketi. (Kocamla gercekten de türkiyeye gitmeyi düsünüyoruz ve para sikintimiz var biraz belki o yüzden rüyamda cikti)

  Aynı sabah bir diğer rüyada ben dolapda kağıtlar olan yerde 900€ buldum (bunu rüyamda saydım ve sevindim ve türkiye parası diye düsündüm)

  Bu iki rüyanın tabiri tam olarak ne anlamına gelir hocam?

  Saygılar

  Reply
  • Dilara Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kabiliyetlerinizin nihayet mükafatlandırılacağına, kendi meslek sahanızda en yüksek mevkiye geleceğinize, iyi haber almaya işarettir…

 3. Hocam bu sabah. Ablamın büyük bir altın zinciri varmış ucunda da lirası var bunu al sor kuyumcuya diyor ben kuyumcuya giriyorum Eniştem içeride be satmak bunu diyor biz fiyat almak için girdik içeri sonra ben aldım enistemden zinciri baktirdik kuyumcu diyorki 202000TL ediyor dedi biz dışarı çıktık en isteme satın başka bir daire yada arsa gibi bir yatırımda değerlendirin dedim geziyorduk enistemle. satmadan uyandim

  Reply
  • Murat Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hoş bir sürpriz veya güzel bir armağan sahibi olunacağına, şimdiki yaşadığınız sıkıntılarınızı artık yaşamayacağınıza işarettir…

 4. Rüyamda akraba ile bir aradayız düğün gibi bir ortamdı sanki teyze gelini bir kese içinde ziynet altınları çıkarıyor kese içersinden dilediğim kadarının ben olabileceğini söylüyor rüyamın yorumu nedir teşekkürler

  Reply
  • Zeynep Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Size büyük sorumluluk taşıyan görevler verileceğine, zor bir işin sonunda başarıya ulaşacağınıza, huzurlu olacağınıza işarettir…

 5. Merhaba,rüyamda bir masada çeyrek altın üstünde benim ismim ve farklı bir soyisim yazıyır.Hayatımda biri varmış o bana kendi soyismiyle kolye hediye etmek istemiş.Bu davranışı benim çok hoşuma gidiyor. Not:Ben boşanmak üzere olan bir kadınım.

  Reply
  • Melek Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yükselmeye, başarılı olmaya, hayırlı işler yapılacağına, biriyle ilgili çok gizli durumları öğreneceğinize, helal paralara işarettir…

  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Halk arasında sırları ifşa etmeye, dostunuz ile bir araya geleceğinize, sevinç ve mutluluğa erişmeye, malınızın ve kazancınızın yerinde olduğuna ya da olacağına, mülkünüzün çok olacağına, zor işlerin tamamen üstesinden geleceğinize işarettir…

 6. Rüyamda amcamlara gidiyorum amcamin eşi ve iki kizi evdeler ama kendi evleri değil sonra eve gitmek için ayrılıyorum ordan esi ve kizina allahs ısmarladık diyorum ams kucuk kiziyla kusmusum vedalasmadan evden çıkıyorum yolda bakiyorum önümde yuruyor yururken yolun kenarinda sira sira dikilmis dut ağaçları var hepside yemyesil ama daha cok kucukler o sirada bozuk da olsak amcsmin kızı anlatiyor bu agaclar bizim sulamasi cok zor yüksekteler koylude hic dusunup yardim etmiyor diye derken onlarin bostanina ulasiyoruz yemyesil salatalik domates fideleri cok guzel domates salatalik tutmus dayanamayip 1 salatalik domates yapiyorum boyle cok tazeler kitir kitir yiyip yola devam ediyorum derken bizim eski koy karsida gorunuyor bu yol kestirmr diyorum ama koyden koklu bir ailenin evleri o yolda izin vermiyorlar burdan gecis yok diyorlar gerisin geri doneyim derken ailenin bostanini goruyorum dev gibi kırmızı domatesler ancak 3 yada 4 kisi kaldirabilir kabaklar yine oyle derken aileden birkac kisi dışarıcikiyor kimseyi tanimiyorum ıçlerinden bir kadin kizin dogmus hayirli olsun diyor ceyrek altin takıyor bana kadinin adini hic duymadim daha once annene soylersin diyor sürekli adini tekrarliyorum ki unutmayayim adini anneme soyleyeyim guya bu ailenin dugunu var herkes sik giyinmis

  Reply
  • Semiramis Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayırlı bir girişime niyet edileceğine, emeklerinizin karşılığında çok büyük miktarda paraya sahip olmaya, galibiyete işarettir…

Leave a Comment