Rüyada Bebek Görmek, Erkek Bebek, Kız Bebek

Rüyada görülen bebek ölüm haberi mi yoksa müjdeli bol para mı demek aşağıda yazıyor. Rüyada bebek görmek, rüyada erkek bebek görmek, bebek emzirmek veya kız bebek görmek yorumu farklıdır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz.

Rüyada bebek görmek sizin tarafınızdan yaratılacak bir eser, yeni bir iş veya duygusal bir ilişkinin başlangıcı gibi yeniliklerin habercisidir. Rüyanızda kendi bebekliğinizi görmeniz sorumluluk almak istemediğinizi gösterir fakat bu projeleriniz için tehlikeli olabilir. Her halükarda huzurun ve mutluluğun habercisidir. Bebek, sevinmek ve göz aydınlığıdır. Bir bebeği okşamayı görmek, sevinçli bir haberle tabir edilir. Cami avlu­suna bırakılmış bir bebek görüp onu kucağa almak, akrabalar vasıtasıyla gelecek mirastır. Rüyada bir bebeğin beşiğini salladı­ğını gören işsiz biri, yakında iş bulur ve sevinir.

Bir kimsenin rüyasında yeni doğan bir be­beği görmesi; müjdeye, sevince ve yüceliğe delâlet eder. Küçük bir bebekle oynadığını ve onu okşadığını görmek; mutlu olmaya, desteğe ve teselli bulmaya delâlettir. Bebeğin ağladığını görmek; ferah ve sevince, hayır kapılarının açılmasına ve sürura delâlet eder. Bebeğin gülmesi; anne ve babası için huzura kavuşmaya işarettir.

Rüyada Bebek Görmek

🙂 Rüyada görülen bebek kısmet açıklığına, şansa işarettir. Bebeğin ağladığını ve onu susturmaya çalıştığını görmek, bir ticaretten kazanç için uğraştığına; bir bebeği bir bahçede veya cami avlusunda terk edilmiş olarak bulduğunu görmek, uzak akrabasından beklemediği bir mirasa konacağına; bir bebeğin beşiğini salladığını görmek, bir işe girip mutlu olacağına işarettir. Bir bebeğin gülümsediğini görmek, müjdeli bir haber almaya ve sıkıntılardan kurtulmaya delalettir. Kucağında güzel ve yüze gülen bir bebek görmek müjdedir. Kucağınızda sevimli küçük çocuk melektir. Kucakta tutulan güzel bir bebek gören kimse başarılı ve evinde itibarlı olur.

😐 Bazen de rüyada bebek, üzüntü ve sıkıntıya ve kötü insanları hoş tutmaya işaret eder. Kucağınızda ağlayan bebek görmek veya kucağında taşıdığını görürse üzüleceğine ve kederleneceğine işarettir.

Rüyada Erkek Bebek Görmek

🙂  Rüyada erkek bebek görmek, müjdeli haber olarak yorumlanır. Rüyada oğlan bebek veya çocuk görmek tasa ve kederden kurtulmaya, gülen ve güzel yüzlü, neşeli bir erkek çocuk melek gibi güzel haberle müjdelenmeye yorumlanır. Rüyada oğul görmek, birkaç erkek çocuk sahibi olacağına işarettir. Erkek çocuk ile oynadığınızı görmek; iş hayatınızda kendileri ile iş yapacağınız kimselerin karakterleri hakkında önceden bilgi toplamanız menfaatiniz gereği olacağına yorumlanır.

😐 Rüyada çirkin erkek çocuğunu görmek, keder ve sıkıntı anlamına işarettir. Rüyada oğlan çocuğu, bir rivayete göre, keder ve sıkıntı ile de tabir olunur. Çünkü çok çocuk sahibi olmak o nispette masraf ve emeği de gerektirmektedir.

Rüyada Bebek Emzirmek

🙂 Bir kadının rüyasında kendi çocuğunu emzirmesi, çocuğun iyi insan olacağına işarettir.  Bir erkeğin, kendi karısının memesinden emdiğini görmesi, karısı tarafından servete kavuşacağına işaret eder. Bir kadının düşünde bebek emzirdiğini görmesi, kimi zaman çocuk sahibi olma isteğini ifade etse de, çoğunlukla so­rumlulukların bilincinde olmak ve başkalarının güvenini kazan­mak biçiminde yorumlanır. Erkekler için bebeğini emziren bir kadın görmekse, cinsellikle ve cinsel isteklerle ilişkili düşünülür. Bir kadının rüyada başka bir kadının memesinden emmesi, süt gelmesi halinde maddî menfaate yorumlanır.

😐 Rüyada gördüğünüz bebeği emzirmek, hüzne ve zillete düşmesine işarettir. Birinin memesinden süt emdiğini gören kimse hapse girer. Ağlayan bir bebeğin sizin memenizden emdiğini görmek, evladının mirasından yararlanmak zorunda kalacağına işaret eder.

Rüyada Kız Bebek Görmek

🙂 Kız bebek görmek; ise bolluğa, berekete, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa erişmeye işaret eder. Kız çocuğu görenin, sevinçli bir işle karşılaşacağına işaret ettiği şeklinde de yorumlanmıştır. Rüyada gördüğünüz kız bebek ise, sıkıntıdan kurtulmaya; bir kız bebeğin süt emdiğini görmek, rüyanın görüldüğü eve bereket ve rızk yağacağına işarettir. Kız bebekle oynandığını görmek, iyi bir haber alacağına, kendisinin çocuk olduğunu görmek, uzun bir ömür süreceğine yorumlanır. Kız bebek görmek, bolluğa, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa, büyüyen ve artan şeylere işaret eder. Rüyada görülen küçük kız çocuğu, dünyalığa işarettir. Bir kimsenin rüyada, arkasına kız bebek alıp götürmesi, erkek çocuğunu alıp götürmesinden daha iyidir.

 • Rüyada kız bebek görmek, erkek çocuğu görmekten daha hayırlıdır.
 • Küçük kız çocuk görmek; kolay ve rahat kazanılacak kazanca işarettir. Aynı zamanda mutluluk ve bereketin de habercisidir.
 • Küçük bir kız çocuğunu kucağında taşıdığını gören bir kimse mutluluğa garkolur. Etrafında itibarı artar.
 • Karısının kız doğurduğunu görmek, bağlanacak işte başarıya ulaşılacağını gösterir.

😐 Bir yorumcuya göre rüyada kız bebek görmek ise, iyi bir rüya değildir. Küçük kız çocuğunun veya bir kız çocuğunun öldüğünü görmek rızkın daralmasına, mutluluğun azalmasına işarettir.

Rüyada Bebek Doğurmak

🙂 Böyle bir rüya görmek, erkek çocuk ile; erkek çocuk doğurduğunu görmek de kız çocuğu ile tabir olunur. Rüyada erkek çocuk doğurmak, felaha ve müjdeli bir haber almaya işaret eder. Bekar bir kimsenin doğum yaptığını görmesi, evlenmesi ile tabir olunur. Erkek bir kimsenin kendisinin doğum yaptığını görmesi, sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder. Bir kız çocuğu doğurduğunu görmek, hayra işarettir. Rüyada karısının kız doğurduğunu görmek, erkek çocuk doğuracağına delâlet eder. Karısının erkek çocuk doğurduğunu görmek, eğer hamile ise kız çocuğu doğuracağına, eğer değilse, keder ve sıkıntıya uğrayıp, sonra bundan kurtulmaya yorumlanır. Rüyada annesinin kendisini doğurduğunu gören kimse eğer hasta ise iyileşir. Fakir ise zenginleşir.

😐 Bazen bu rüya kötü huylu bir hanımdan boşanmaya da işaret eder. Rüyada bebek doğurmak veya birçok evladının doğmuş olduğunu görmesi, keder sıkıntı ile yorumlanır. Zira çocukların eğitimi ve bakımı birçok zahmet ve külfet meşakkate bağlıdır. Çirkin erkek çocuk doğurduğunu gören, şiddetli keder ve sıkıntıya uğrar. Yahut fena bir söz duyar, bir rivayete göre de, hastalanır.

Rüyada İkiz Bebek Görmek

🙂 Rüyanıza giren bebekler ikiz ise, işinizde orta çapta bir başarı sağlayacağınıza ve hayatta orta derecede bir yaşam sürdüreceğinize yorumlanır. Rüyada ikiz kardeş görmek, din ve dünya işlerini güzel bir şekilde yürüten kimseye işaret eder. Rüyada ikiz görmek, bol kazançlı ve huzurlu bir işe girmeye veya iş kurmaya işarettir.

Rüyada Bebek Sevmek

🙂 Bebek sevdiğinizi gördüyseniz, bir bebeği sevip okşadığını görmek, beklemediği bir yerden bir haber alacağına yorumlanır. Rüyada bebek sevdiğinizi görmek içinizi sıkan dertlerinizin halledileceğine, sıkıntıdan kurtularak feraha çıkacağınıza delâlet eder.

Rüyada Erkek Bebek Doğurmak

🙂 Sevimli erkek bebek doğurduğunuzu gördüyseniz; dünyadaki borç ve sıkıntılardan kurtulup rahata ereceğine delalettir. Rüyada gülen erkek bebek doğurduğunuzu görmek bütün hareketlerinizin herkes tarafından saygı ile karşılandığına yorumlanır. Rüyada sorunsuz ve mutlu bir şekilde erkek bebek doğurduğunu görmek, evine yeni bir kısmetin geleceğine delâlet eder. Çirkin ve öfkeli bakmayan bir oğul görmek bereket ve bolluk işaretidir.

Rüyada Erkek Bebek Emzirmek

🙂 Süt emen bir erkek bebek görmek, sevinmeye, memnun olacağı haberlerin geleceğine delalettir. Erkek bebek emzirdiğini görmek, o çocuğun geleceğinin çok parlak olduğuna işarettir.

Ruyada Bebek Gormek-ruyada erkek bebek gormek ne demek-kiz bebek-ikiz gormek-bebek dogurmak-1001ruyatabiri
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Yeni Doğmuş Bebek Görmek

🙂 Fakir birisi kendisini anadan doğma bir çocuk olarak görse, onun zenginleşeceği mânâsına gelir. Rüyada yeni doğmuş bir bebeğin konuştuğunu görmek, dünya ve ahiret saadetine nail olmaya işarettir. Bakımsız, ağlayan ve özellikle çıplak çocuk görmek, o kimsenin tövbe etmesine yorumlanır.

😐 Rüyanıza giren bebek yeni doğmuş ise; bu, pek de hayırlı bir rüya değildir. Eğer çocuk, çok güzel giydirilmiş ve kundaklanmış, sağlıklı ve neşeli ise, sıkıntı önemsiz olup, çabuk geçecek demektir.

Rüyada Bebek Düşürmek

🙂 Bazı rüya yorumcuları rüyada bir kadının çocuk düşürdüğünü görmesi zahmet ve sıkıntıdan kurtuluşa delalet eder, demişlerdir. Kısa vadede rahatlığı ve huzuru temsil eder.

😐 Bir kadının, bir erkek bebek düşürdüğünü gör­mesi öğrenimini tamamlamaya çalıştığı ve olmasını istediği bir işte başa­rısız olacağı anlamına gelir. Bir kadının bebek düşürdüğünü görmesi hayra alamet değildir. Bir ri­vayete göre mal kaybeder, başka bir rivayete göre kocası hastalanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

ABDULGANİ NABLUSİ: “Rüyada bebek görmenin anlamı pek de hayırlı bir rüya sayılmaz. Bebek çok güzel kundaklanmış ise; içinizde bir sıkıntı olsa bile bunun pek hafif olacağına; bakımsız ve durmadan ağlayan bir bebek görmek; hayatta mutlu olmaktan ümit kesmiş birisi olacağınızı gösterir. Gördüğünüz bebeğin belirgin özellikleri ve farklılıkları varsa, bunlar sizin kişiliğinizdeki değişik özellikleri simgeliyor olabilir.”

CAFERİ SADIK:Her ne suretle görülürse görülsün, rüyada çocuk görmek pek de iyi bir rüya olmasa gerektir. Çocuk bakmakla, çocukları sevmek veya çocuk sahibi olmakla ilgili her çeşit rüya ve bunlarla ilgili sahneler görmek, haberler işitmek hep hayırlı alametlerdir. Çocuklarınızdan dert görmeyeceğinize ve onların da daima sizlerden memnun kalacaklarına ve aranızda can sikici hiç bir hadisenin geçmeyeceği anlamına gelir. Ergen yaştaki bir çocuk görmek izzet ve rif’ate delalettir.”

İBN-İ ŞİRİN:Rüyada bir doğum evinde bulunduğunuzu ve bazı çocukların dünyaya geldiklerini görmeniz, yeni yeni atılımlara gireceğinize ve iş ve kazancınızı artırmak ve geliştirmek için bir takım teşebbüslere giriştiğinize, bazı iş adamları ile temaslar kurarak yeni iş sahaları aradığınıza yorumlanır.”

KİRMANİ: “Kundak bezi görmek çocuğa yorumlanır. Rüyada kundak bezine sarılmış birini görmek; kadın ise; çocuk doğuracağına, erkek ise; yaralanıp yarasının sarılacağına, erkek çocuksa; sünnet olacağına, genç biri ise; evleneceğine yorumlanır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Bütün eski kültürlerde binlerce yıldan beri sahip olma gü­düsünün, yeniliğin, çoğu kez de mutluluğun simgelerin­den biri olarak görülen bebek, rüyalarda da buna pa­ralel bir yaklaşımla yorumlanır. Diğer ayrıntılara göre çok farklı biçimlerde yorumlanabilen bebek simgesi, genel olarak yeni olgular ve yeniliğin habercisi biçi­minde değerlendirilir. Eğer bebek gördüyseniz, bu, yaşamınızda yeni bir evrenin başlamakta olduğuna, yeni ve değerli bir proje ya da fikir üretmek üzere olduğunuza ya da yeni bir iş kurma isteği duyduğunuza işaret edebilir. Gördüğünüz bebeğin belirgin özellikleri ve farklılıkları varsa, bunlar sizin kişiliğinizdeki değişik özellikleri simgeliyor olabilir.

Rüyada bebek düşürmek, yaşamınızdaki yeni bir unsuru yitirmekte olduğunuz anlamına gelir. Söz konusu unsur yeni bir ilişki, ye­ni bir iş olanağı ya da yeni bir fırsattır çoğu zaman. Bu rüyayı gö­ren hamile bir kadınsa, doğal bilinçaltı endişe ve korkuların varlı­ğından söz edebiliriz. Çoğu hamile kadın, bebeğini yitirme kor­kusunu bir biçimde hisseder. Üzerinde durulacak kadar önemli olmasa da, tedbir olarak bir doktor kontrolüne başvurmakta ya­rar vardır. Rüyada bir bebeği evlat edindiğini görmek, yaşamda ye­ni bir sorumluluk almak ya da ilgi ve bakım isteyen bir kişi ya da olguya sahip çıkmak, yardımcı olmak demektir.
Ağlayan bir be­bek, rüyayı gören kişinin doyurulmamış en temel ihtiyaçlarına işaret eder.

Rüyada bir bebeği elinden düşürmekse, başkalarının duyduğu güveni boşa çıkarma kaygısıdır. Bebeğin erkek olması, rü­yayı gören kişinin kendini ifade etme biçiminde yeni bir evrenin başlangıcını haber verir. Kız bebekse, başkalarıyla olan ilişkileri­mizde ve duygusal yaşantımızda yeniliklere işaret eder. Mutlu ve gülen bir bebek görmek, yakın dönem içinde ortaya çıkan yenilik ve gelişmelerin huzur ve mutluluk getireceğinin habercisi kabul edilir.

Rüyada bebek düşürmek; yaşamınızdaki yeni bir unsuru yitirmekte olduğunuz anlamına gelir. Söz konusu unsur yeni bir ilişki, yeni bir iş olanağı ya da yeni bir fırsattır çoğu zaman. Bu rüyayı gören hamile bir kadınsa, doğal bilinçaltı endişe ve korkuların varlığından söz edebiliriz. Çoğu hamile kadın, bebeğini yitirme kor­kusunu bir biçimde hisseder. Üzerinde durulacak kadar önemli olmasa da, tedbir olarak bir doktor kontrolüne başvurmakta yarar vardır.

Anonim Rüya Yorumları
 • Bir kadın başka bir kadının memesinden emmesi, süt gelmemesi halinde, sevicilik veya kadın kadına sapık ilişkiye işaret eder.
 • Hamile  (gebe) biri rüyanıza girdiyse, üzüntü ve kedere ve gizli işlere işaret eder. Bekâr kızın kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek uğursuzluk ve şiddete işaret eder.
 • Genel olarak hamilelik ve hâmile görmek iyiye yorulur. Rüyada gebe olduğunu gören kadın övülür ve şerefe nail olur, malı artar.
 • Rüyada anne görmek, baba görmekten daha hayırlıdır. Rüyasında annesini gören; rahata kavuşur.
 • Rüyada küçük bir çocuk görmek; pek iyiye yorumlanmaz.
 • Süt emen bir çocuğu görmek; sevince; memnun olunacak bir habere işarettir.
 • Kız çocuğu görmek; iyi sayılmaz. Çirkin bir erkek çocuk görmek; keder ve sıkıntı belirtisidir. 
 • Rüyada görülen çocuk, günah ve kusurlardır.
 • Rüyasında kendi çocuğunu gören kimse malı sebebiyle bir fitneye düşer.
 • Rüyada süt emen çocuk görmek sevince işarettir.
 • Rüyada erkek bir çocuk görmek; güvenilir dostlarınızın varlığına; hareketlerinizin başkaları tarafından saygı ile karşılandığına yorumlanır.
 • Rüyada doğurmak, hamile olmayan bir kadının rüyada doğum yaptığını görmesi, kocasının zengin olacağına delalet eder. 
 • Rüyada kundakta bir çocuk görmek, müjdeli bir haber almaya işaret eder.
 • Bir çocuğu kundağa bağladığını görmek, aile ve akrabasına karşı ilgisiz olmaya delalet eder.
 • Rüyada görülen oyuncak bebek veya oyuncak bir bebekle kendisini oynuyor görmek, sonu iyi bir durum elde edeceğine eğlenceli bir toplantıya davet edileceğine, eğer bebeği satın alıyorsa, veya hediye ediyorsa, pişmanlığı uzun sürecek bir hataya düşeceğini bildirir.
 • Oyuncak bebek: Çocukluğumuzdaki huzur ve konfo­ra, rahatlığa duyduğumuz özlemin simgelerinden bi­ridir.
 • Çocuk arabasını, rüyada boş olarak görmek bulunduğu durumdan daha yüksek bir hayata kavuşacağına, arabada eğer çocuk varsa gocuk kendisi üzüntü olduğundan yakınlarında birisinin kendine tasa vereceğini bildirir.
 • Rüyada bebek kundağı görmek, evliyseniz hayırlı bir çocuğa sahip olacağınıza, bekâr iseniz isteklerinize kavuşacağınıza işaret eder.
 • Rüyada bir beşik gördüyseniz; bekar bir kimse için yakında bir evlilik yapacağınıza, evli kimseler için, evlat sahibi olacaklarına, eğer beşik kırılırsa boşanma ya da ayrılığı gösterir.
 • Beşiği sallamak: Rüyasında bir beşiği salladığını gören kimse aile ve akrabalarına güzelce muamele ederek hayır ve hasenatta bulunur.
 • Bebek patiği:: Düşünüzde gördüğünüz bebek patikleri, iki farklı biçimde yorumlanabilir: Çoğunlukla bu simgenin, bebek sahibi olma iste­ği ve özlemini dile getirdiği düşünülür.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


70 thoughts on “Rüyada Bebek Görmek, Erkek Bebek, Kız Bebek”

 1. Merhabalar hocam rüyamda kucağımda çok güzel bir bebek gezdiriyordum bebek kızdı benim bebeğim diye seviyordum onu severken mutlu oluyordum huzurlu oluyordum ama bekarım anlamı ne hocam

  Reply
 2. Rüyamda annemin elinde esmer bir bebek gördüm erkek bebek diye anımsıyorum. Annem bebeği yıkıyordu galiba ,bebek çıplak annemin elindeydi. Bebeğin ayağı dikkatimi çekti ayağı baya büyüktü rüyanın anlamı nedir?

  Reply
 3. Merhaba hocam gerçekte hamileyim ve rüyamda erkek bebek kıyafeti almaya çalıştım eşime beğendikleri verdim indirimde bunları da alalım diye oda almamış sonra kızdım ben ona .daha sonra da eski bebek eşyaları eski eşyaları topladım ne demek hocam

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerinizin düzene gireceğine, yakın zamanda halkın yararına çalışacağınız yüksek makama ve konuma sahip olacağınıza işarettir…

Leave a Comment