Rüyada Peygamber Efendimizi Gösteren Dua (Salavat- Şerife)

Bu dua peygamber (s.a.v.)’i rüyada görmeyi arzulayanların okuyacağı salavat-ı şerife duası. Rüyada istediğiniz her ne olursa olsun görmek istediğiniz şeyi rüyanızda görmek istiyorsanız onun için de buraya tıklayabilirsiniz.

Okunacak Duanın Türkçesi:

“Allâhümme salli alâ seyyidinâ muhammedin abdike ve rasûliken nebiyyil ümmiyy*”

Duanın sırları ve fazileti:

Deyrebi diyor ki: “Peygamber (s.a.v.)’i rüyasında görmek isteyenler bu salavat-ı şerife’yi okumaya on gün boyunca, geceleri abdestli olarak ve kıbleye dönük olarak devam etsinler. Mutlaka o Nebiyy-i Muhterem’i göreceklerdir.” (S.Dâreyn, 492)

Kim Kevser Suresi’ni geceleyin (1000) defa okur, sonra yatarsa Nebiyyi Muhterem (s.a.v.)’i rüyasında görür. Bu sureyi yazıp ta boynunda taşıyan kimse düşmanlarından muhafaza olunur.

Okunacak Duanın Arapçası:

ruyada peygamberi gosteren dua-ruyalarda peygamber efendimizi gormek icin okunacak dua-istedigin kisiyi gosteren dualar
Rüyada peygamber efendimizi görmek icin okunacak dua

Rüyalarda görmek istenilen sevgili, koca, eş, bir yer, memleket, ölmüş birisini, ünlü bir sanatçıyı veya eski sevgiliyi görmek için okunacak dua aşağıda. Rüyada istediği şeyi veya istediği birisini görmek isteyen kimse yatağına yatmadan önce abdest alıp aşağıdaki duayı okumalıdır:

Okunacak Duanın Arapçası:

ruyada istedigin birini gosteren dua-istedigin seyi gosteren dualar-sevgiliyi-sevdigini gormek icin okunacak dua-1001ruyatabiri
ruyada istedigin birini gosteren dua-sevgiliyi-sevdigini gormek icin okunacak dua

Okunacak Duanın Türkçesi:

Bismillâhirrahmânirrahıym* Bismillâhillezî lâ yedurru measmihî şey’ün fil erdi velâ fissemâ’ ve hüves semiy’ul alîm Allâhümme innî eslemtü vechî ileyke ve fevvadtü emri ileyke ve elce’tü zahrî ileyke lâ melcee velâ mencee illâ ileyke tebârakte ve teâleyte entel ğaniyyü ve nahnül fükarâü ileyke estağfiruke ve etûbü ileyke yâ rabbi minke ileyk Allâhümme erinir rü’yâ sâdikaten gayra kâzibetin sâlihaten beşiyraten nâfiaten gayra dârratin velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym

ruyada istedigin kisiyi seyi gosteren dua-ruyada birini gormek icin okunacak dua
ruyada istedigin kisiyi seyi gosteren dua-ruyada birini gormek icin okunacak dua

Okunacak Duanın Anlamı:

Manası: “Esirgeyen, bağışlayan Allah adıyla… O öyle bir Allah ki, O’nun adının anıldığı yerde ve göklerde hiçbir zararlı zarar veremez. Allah’ım! Yüzümü Sana çevirdim. Bütün işlerimi Sana ısmarladım. Kalbimi Sana açtım. Senden başka sığınıp yalvaracak bir kimse ve bir yer yoktur. Senin varlığın mübarek ve şanın yücedir. Sen, zenginliği sonsuz olansın. Biz ise Sana muhtaç olan fakir kulunuz. Senden af ve bağışlanmak diliyor, bir daha Sana karşı suç işlememek için Sana söz veriyoruz. Senden yine Sana sığmıyor ve Sana güveniyoruz. Allah’ım! Bana asılsız olan rüyayı değil, doğru, müjdeli, faydalı ve hayırlı olan rüyayı göster. Zararlı ve korkutucu rüya görmekten beni koru! Sonsuz güç, kuvvet, yüceler yücesi olan Zâtına mahsustur.”

Duâ sona erdikten sonra sağ kol ve el başın altına verilerek yatılır ve uykuya varılır. Bundan sonra görülecek rüya hayırlı ve gerçek rüya olacaktır. Görülen rüyayı bilgisiz, ehliyetsiz ve kişiliksiz kimselere anlatmamak ve öylelerinden yorum istememek gerekir. Aksi halde yanlış yorum yanlış sonuca götürür. Rüyanın aslını, gerçek veya yolan olduğunu bilmek gerektir. Hastanın, aşırı yorgunun ve bunalım içerisinde bulunan kimsenin gördüğü karmakarışık rüyaların gerçek rüya ile bir ilgisi olamaz.

Rüyada Allah Görmek
Rüyada Peygamber Görmek

Sene sonuna yakın olarak görülen rüyalarla, sene başına yakın görülen rüyalar arasında fark vardır. Sene başında görülen rüyalar sene sonunda görülen rüyalardan daha gerçekçidir. Bahar mevsiminde görülen rüyaların karşılığı daha çabuk çıkar. Sene sonunda görülen rüyaların da çabuk çıktığı görülmüştür. Mübarek gecelerde görülen rüyalar da çok önemlidir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


48 thoughts on “Rüyada Peygamber Efendimizi Gösteren Dua (Salavat- Şerife)”

 1. selam aleykum ben bir kere peygamberi efendimizi sesine duydum benimle konustun ki onu guzel kokunu cok ozledim bir daha peygamberimiz gorubilirimi bir cennet kokusunda bayldim onda ama gercekten cok guzeldir hic unutamiyorum insallah bir daha gorun nasip eyle rabbim bana bir de ruyamda koruyucu melekler gibi kanaklerim vadi ve ucdum bilmiyorum anlatabildimi dualari hep kabul oluyor beni aynen mesih gibi onlari hissediyorum ve hz peygamberimizi efendimizi ve ya koruyucu melekler tun peygamberi allahim selametler olsun

  Reply
 2. Selamun Aleykum Ben Rüyamda 2 insan bir cin gördüm DABBE 4 Filmindeki Faruk Akad Hoca Çobanın Karısı Müslüman cin ve Kamereman Ebru Karaduman Faruk Hoca ikisinden birini kurtar demişti ikiside bir kuyuda Acı çekiyordu rüyamı bir arkadaşıma anlatım filmin etkisinde kalmışsındır dedi Ben şahsen pek inanmadım rüyamı yorumlayacak Birisi varmı

  Reply
 3. Selamün Aleykum!
  Ben rüyamda bir masanın üzerinde kuran okuyordum sesli okuduğumu sanıyordum ama sesim çıkmıyordu. Önümde beni dinleyen bir topluluk vardı ama ben onlara bakmıyordum. Sonra bir adam vardı başımda dikilmiş beni dinliyordu.

  Reply
  • Şahsen Müslüman Cin topluluğu Nusaybin kabilesi seni dinliyordu ve yakın zamanda gene sen bir KURAN”I KERİM Okuyacaksın ve Nusaybin kabilesi Gene topluluk Halinde seni Görünmez Bir Şekilde Seni dinleyecekler

Leave a Comment