Rüyada Para Görmek Ne Demek? | Rüyada Görülen Paralar Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen para, riya ve mücadele halinde söylenen söz olarak yorumlanır. Genel olarak para, seviyesiz söze ve şerre işarettir. Rüyada altın yuttuğunu, abdestini bozarken para çıktığını gören kimse, müslümanlıktan ayrılır. Paralar üzüntü, keder, darlık ve üzülecek söze işaret eder. Rüyada para görmek, üzüntü ve sıkıntıya ve kötü söze işarettir. Bazen de bu rüya sıkıntıdan sonra feraha kavuşmaya, faydalı bir amel işlemeye de delalet eder.

İÇİNDEKİLER:
Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada Kağıt Para Görmek Ne Demek?
Rüyada Para Almak Neye Çıkar? Dini Rüya Tabirleri
Rüyada Bozuk Para Görmek – Diyanet Tabiri
Rüyada Para Bulmak – İslami Rüya Tabirleri
Rüyada Para Vermek, Bozdurmak, Dağıtmak
Rüyada Para Toplamak – Diyanet Rüya Tabiri
Rüyada Para Saymak – Ne Demek?
Rüyada Demir Para Görmek
Rüyada Cüzdan Görmek, Kese Görmek
Rüyada Banka Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada Bir Şey Satın Almak
Rüyada Bir Şey Satmak
Rüyada Zengin Olmak

 • Para Cezası: Rüyada bir suç veya yanlış bir hareketiniz için para cezası ödediğinizi görmek hayalınızda ve işinizde hafif bir ilerleme kaydedeceğinize yorumlanır.
 • Para Kasası Görmek: Rüyada parayla dolu kasa görmek, elinize ya topluca bir paranın geçeceğine veya yine topluca bir paranın elinizden çıkacağına işaret eder. Kişinin bedenine işaret eder. Para kasasında görülen olumlu veya olumsuz durumlar, insan bedeninde görülecek sağlık, zayıflama, şişmanlama veya hastalık gibi durumlara işaret eder. Bazan para kasası görmek, insanın saklayıp gizlediği şeylere, sırlarına işaret eder. Rüyada açık para kasası görmek veya para kasası açmak, gizili şeylerin açığa çıkmasına işaret eder.
 • Para Basmak-Darphane-Kalpazan: Rüyada görülen para basıcı, hilekâr ve riyakâr bir kişinin çevrenizde olduğuna, bu nedenle dikkatli olmanız gerektiğine; sizin para basıcı olduğunuzu görmeniz ise, yanlış bir karar ya da yanlış bir işte olduğunuza yorumlanır. Rüyada para bastığının görülmesi, üst düzey bir yöneticiliğe veya memuriyete işarettir.

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir çok paranızın bulunduğunu ve onları saydığınızın görülmesi, elinize çok para geçeceğine işarettir. Paranızı kaybettiğinizi görmek, bol kazanca, yerden para bulduğunuzu görmek, büyük zorluklarla karşılaşacağınıza, rüyanızda altın paranız olduğunu görmek, zenginliğe yorumlanır. Üzüntü ve kedere, üzüntü yaratacak söze, sıkıntı yaratacak davranışa yorumlanır.

Rüyada Kağıt Para Görmek Ne Demek?

Rüyada kâğıt paranın görülmesi, bir anlaşmazlık nedeniyle gidilen mahkemede neticenin sizin lehinize olacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada kağıt banknotlar görmek , kendisinden fayda elde edilecek yolculuğa çıkmaya ve bol rızık elde etmeye işaret eder. Kağıt para görmek düşmanların kahrolmasına, şeytanın hilelerinden emin olmaya delalettir. Elinde bir sürü kağıt para gören kimsenin ömrü uzun olur ve güzel bir yaşam sürer. Kağıttan yapılmış bir sürü paraya (banknota) sahip olduğunu görmek demek, itibar ve şerefe nail olur. Mesleğinde yücelir ve üzüntülerinden kurtulacağı anlamına gelir. Rüyada kâğıt para görmek, sıkıntıdan kurtulmaya işarettir. Rüyada desteler halinde banknot görmek, sıkıntıdan kurtulmaya; sözün bittiği, ilim ve irfanın, meziyet ve sanatın hiçbir işe yaramadığı yerde, maddi imkânların devreye girmesine işarettir.

Rüyada Para Almak Neye Çıkar? – Dini Rüya Tabirleri

Rüyada para aldığınızı veya para biriktirdiğinizi görmek, her hareketinizle olgun bir kimse olmaya başladığınızı işaretler. Birinden emanet veya borç para almak, o dostunuzu kaybedeceğinize işarettir.

Rüyada Bozuk Para Görmek – Diyanet Tabiri

Rüyada duyulan metal para sesi şiddetli sıkıntıya yorumlanır. Rüyada görülen metal paralar kendisine sığınılan hayırsız bir kimsedir. Rüyada bozuk para gören kimse, bereketli ve hayırlı bir işe girileceğine işarettir. Rüyada demir para görmek ise hayırlı işi kaybetmeye işarettir. Rüyada bozuk paraları elinde görmek, gelecekte mutluluğa erişileceğine, şanın ve itibarın artacağına işaret eder. Rüyada cebindeki bozuk paraları şangırdatmak; hayatta parasal sıkıntı çekmeyeceğinize işarettir. Yolda kıymetli bir madeni para bulmak; çalıştığınız müessesenin sizi daha büyük yükümlülükler ve daha iyi bir maaşla çok uzak bir şubesine göndereceğine delalet eder. Rüyada demir para kaybetmek; karşınıza çıkan mükemmel bir fırsatı farkında olmadan kaçıracağınıza yorumlanır.

Ruyada-Para-Gormek-Ne-Demek-Ruyada-Gorulen-Paralar-Ne-Anlama-Gelir-islami-diyanet-yorumu
Ruyada-Para-Gormek-Ne-Demek-Ruyada-Gorulen-Paralar-Ne-Anlama-Gelir-islami-diyanet-yorumu
 1. Rüyada metal para görmek, kavga, düşmanlık ve dedikodu ile yorumlanır.
 2. Rüyada bozuk madenî para görmek, aşağılanmaya, fakirliğe ve iflasa işaret eder.
 3. Rüyada bozuk paraların görülmesi, üzüntü ve kederdir.
 4. Metal para saçtığını görmek, yetim ve yoksulları sevindirmeye işarettir.

Rüyada Para Bulmak – İslami Rüya Tabirleri

Issız ve harap bir yerde para bulduğunu gören kimse, hastalık sebebiyle vefat eder. Defineyi imar edilmiş bir yerde bulmak, hastalıktan kurtulmakla tabir olunur. Rüyada para bulmak hâzinelerinin artmasına, ilminin çoğalmasına ve ülkelerin fethetmesine işarettir. İş arayan birisi rüyasında para bulursa, en kısa sürede bir iş bulacağına işarettir. Bir sandıktan veya çekmecede para bulmak , ele geçecek haram mala delalet eder. Bazen rüyada paraları bulduğunu görmek, hasta olan bir kimsenin şifa bulmasına ve ferah içinde yaşamasına delalet eder. Bulunan para temizse hayırlı akibete, kirli ve yırtık para olması da kötü sona işaret eder.

Rüyada Para Vermek, Bozdurmak, Dağıtmak

Bir yere veya bir kişiye para vermek veya rüyada bir bankaya para yatırdığınızı görmek, ileride rahat bir hayata kavuşacağınıza işarettir. Bir kimseye mal ve para olarak ödünç bir şey verdiğini rüyada görmek, bir fakire sadaka vereceğine işaret eder. Rüyada para vermek bir kimse fakir ise zengin olur. Para vermek, halkın sevgi ve saygısını kazandığınıza yorumlanır. Rüyada paraları bozdurmak veya bozdurduğunu görmek, harcama yapmaya veya üzüntü ve kedere işaret eder. Rüyada bozuk veya kağıt para saçtığını görmek, bir yakınının mürüvvetini görüp sevinmeye işarettir. Rüyada para saçmak, yetim ve yoksulları sevindirmeye de işaret eder.

Rüyada Para Bulmak-Rüyada Para Vermek
Rüyada Para Bulmak-Rüyada Para Vermek

Rüyada Para Toplamak – Diyanet Rüya Tabiri

Bir kimse rüyada, para topladığını görse, rüya sahibinin, alçak rezil işler yapan birisinin kendisine yapmış olduğu ihaneti öğreneceğine yorumlanır. Rüyada para toplamak cesaretli ve atılgan bir kimsedir. Elinden çıkan bir mal veya kaybettiği bir şey tekrar eline geçer. Rüyada yolda, yerden veya başka bir yerlerden para topladığını görmek, dünya hayatına önem vermeyen zahid bir kimseye de delalet eder.

Rüyada Para Saymak – Ne Demek?

Rüyada paranızı saydığınızı görmek, projelerinizin ve düşüncelerinizin istediğiniz şekilde olmayacağına, bu sebepli onlara yeni bir yön bulmaya çalışmanız lazım geleceğine işaret eder. Rüyasında para saydığını gören kimse için bu rüya sayılara göre yorumlanır. Rüyapara saymak, Allah’ın yapılmasından hoşnut olduğu bir hareket yapar ve sevap işler.

Rüyada Demir Para Görmek

Gümüş paralar görmek: servete ve erkek çocuğa işarettir. Kırılmamış ve üstü kararmamış olmak şartıyla gümüş görmek iyidir. Eğer kırılmış veya kararmışsa bir kişinin düşmanlığına uğrayacağına yorulur. Gümüş eşya da böyledir. Rüyada görülen gümüş para, yanında hamile kadın olan kimse için çocuğa işarettir. Gümüş para çoğunlukla söze işaret eder. Gümüş para saf ve temiz olursa o paralar ilim ve güzel sözdür. Gümüş paranın sayısı, iyi amellerin sayısı olarak yorumlanmaktadır. Eğer görülen gümüş paralar sahte olursa, söz ve fiilde kin, hile, ayrılık ve amelde riyaya işaret eder. Zengin bir kimsenin rüyasında çok gümüş parası olduğu halda bunları harcadığını görmesi işlerin bozulmasına ve servetinin azalmasına delalet eder. Rüyasında gümüş sikke bastığını gören kimse, hanımı hamile ise erkek çocuk doğurur. Elindeki gümüş paralarını etrafına dağıttığını gören kimse, akrabalarından veya evlatlarından birisini evlendirmek için para harcar.

rüyada para görmek-para bulmak-para saymak-demir para kağıt para
 1. Bir kimse rüyada bozuk para saydığını görse, rüya sahibinin yakın bir zamanda üzüntülü bir haber alacağına hükmedilir.
 2. Eğer demir para yutup, büyük abdestinden altın olarak çıktığını görürse, o kimsenin dinden çıkacak davranışlarda bulunacağına yorumlanır. Çünkü din altındır.
 3. Evinde gümüş paraların olduğunu gören kimsenin eline para geçer.

Rüyada Cüzdan Görmek, Kese Görmek

Rüyada eski insanların madeni, bakır veya altın paralarını taşıdıkları ipekten örülmüş keseler görmek, parasal durumlara işaret sayılır. Keseyi boş görmek, görenin ölümüne yorumlanır. Rüyada içi para dolu olan cüzdan görmek, ömründe bir defa faydalanacağı bir fırsatın elinize geçtiğine, kesede paraları görmek, bilgisiz bir kimse olduğunuza ve onu artırmak için çaba harcayacağınıza, kese bir kimsenin aynı zamanda sırrı olarak kabul edildiğine göre, baş aşağı çevirdiğiniz anda içinden para dökülmediğini görürseniz, sırrınızın saklandığına işaret sayılır. Rüyada mangır koymak için kullanılan cüzdan görmek, sırları gizlemeyle ve bol rızık ile tabir olunur. Bazen bu rüya bekar kimseler için evlenmekle de tabir edilir. Rüyada görülen cüzdan menfaat ve hayra alamettir. Cüzdanını dolu gören kişi ise iş hayatında kazançlı olacağına işarettir.

İslami Rüya Tabirlerine göre: Rüyada görülen para cüzdanı, hayırlı ve kârlı bir iş olarak yorumlanır. ekârlar için evlenmeye veya güzel bir duygusal arkadaşlığın başlangıcına; evliler için mala; para cüzdanını kaybetmek ve sonra bulmak, önce yanlış bir iş yapıp üzüleceğinize sonra bu işin telâfisini yapıp düzelteceğinize işarettir. Para cüzdanının suya düşmesi, kolay bir yoldan elde edilen maddiyatın korunması için çok gayret sarf etmeniz gerektiğine; para cüzdanınızın boş kalması nedeniyle nizda uzülmeniz ise, sağlık konularmda daha dikkatli olmanız şeklinde yorumlanır.

İslami Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada Banka Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir banka görmek ya da bir bankaya para yatırdığınızı görmek; yakında beklemediğiniz bir haber alarak memnun olacağınıza ve belki de piyangodan, at yarışından, sayısal lotodan, kısaca şans oyunlarından büyük ikramiyeyi kazanarak sevineceğini gösterir.

 • Bankadan para çekmek: Bu rüyada sıkıntıların sona ermesine işarettir.
 • Bankaya para yatırmak: Rüyada bankaya para yatırdığını görmek, zarara uğramaya delalet eder.

Rüyada Bir Şey Satın Almak

Rüyada ticaretle uğraşan bir kimseden bir şey satın almak veya bir tüccarı görmek, birisi tarafından çok kötü bir şekilde aldatılacağınıza, mal ve para kaybına uğrayarak sağlığınızı da yitireceğinize işarettir. Rüyasında bir şeyler satın aldığını gören kimsenin eline bol miktarda para geçer. Eğer rüya sahibi hasta ise şifa bulur. Rüyasında bir ürün satın aldığını gören kimse, dindarlığa özenir.

Rüyada Gümüş Alyans Görmek-Rüyada Gümüş Para Görmek
Rüyada Gümüş Alyans Görmek-Rüyada Gümüş Para Görmek

Rüyada Bir Şey Satmak

Bir şeyler satmak veya sattığını görmek, insanların arasını düzelten salih bir kimse ile tabir olunur. Bir ürün sattığını gören kimse, para hırsıyla her fenalığı yapar. Rüyasında bazı şeyler sattığını gören kimse, yakında bir seyahate çıkarak dinlenmeye işarettir. Rüyada satış yapmak, uzun zamandır görülmeyen bir dostla karşılaşmaya işarettir.

Rüyada Zengin Olmak

Rüyada zengin olduğunu görmek veya milyoner veya milyarder bir kimseyi görmek, pek hayalperest bir kimse olduğunuzu gösterir. Kendinizin zengin olduğunu görmek ise, bir miktar para kaybedeceğinize işaret sayılır.

“Rüyada Para Görmek Ne Demek? | Rüyada Görülen Paralar Ne Anlama Gelir?” konusunda 4 mesaj

 1. selamlar rüyamda müşterimize gidiyoruz müdürü bizle artık çalışmacağını söylüyor ben pek üzülmüyorum hatta iyi oldu diyorum çünkü ufak biryer neyse hesap yapıyoruz alacağım fazla fazla yazılmış bende gıcıklığına bişey demiyorum fakat bana tomarla para veriliyor öyleki tomarla para cebime dahi zor sığıyor bunlar olurken arkadaşımda yanımda iyi orada işe başlamış oda muhabbet ediyor

  1. merhaba sabri kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Kendi hayatınıza çekidüzen vermeniz gerektiğine, sıkıntıların başlamasına ama kısa süreceğine, hiç zorluk çekmeden para kazanmaya, uğraşların sonunda emellerinize kavuşacağınıza, faydası olmayan haram mal almaya, güveni olmayan biri ile tanışmaya, mekan değişikliği yapmaya işarettir…

 2. Rüyamda ablam yengem ben bir yere gidiyoruz bi elbise dolabı görüyorum ben içini kurcalıyor kutular poşetler dolu bir poşet açıyorum içinde çay kazıkları var biraz kaldırınca altında bozuk para görüyorum elime alıyorum 3 4lira ve kuruşlar var hemen cebime ses çıkarmadan koyuyorum yengem yanıma geliyor ben poşetin ağzını kapatırken altta daha çok bozuk para görüyorum ama ağzını kapatıyorum aklım o parada kalıyor şimdiden teşekkürler

  1. merhaba arzum kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yeni hobiler edinmeye, ailenizi ihmal etmemeniz gerektiğine, kendinizi geliştirmeniz gerektiğine, hayatınıza yeni sayfa açılacağına, malınızın artacağına, itibar sahibi olmaya, saygınlık kazanmaya, çevrenizde yenilikler olacağına, hayatınızda bazı eskilerinin yerini yenilerinin olmasına işarettir

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!