Rüyada Köpek Görmek Ne Demek? İslami Rüya Tabirleri A’dan Z’ye

Rüyada görülen köpek, dünya hayatına düşkün, günah işlemekte bir sakınca görmeyen kişiyle tabir olunur. Rüyada köpek görmek, pek büyük ve önemli olmayan düşmana işaret eder. Dişi köpek, kötü huylu bir kadınla yorumlanır. Kendisinin bir köpeği olduğunu gören kimse, düşmanlarına karşı üstünlük elde eder. Rüyasında bir köpek satın aldığını görmek, mal hususunda akrabalar arasında meydana gelecek kısa süreli ihtilafa işaret eder. Rüyada görülen kuduz köpek, kendisinden zarar görülecek düşmana işarettir. Rüyasında köpek sütü görmek, korku, endişe ve bir kimse ile arasındaki düşmanlığa işarettir. Köpeğin kendisinden kaçtığını gören kimsenin düşmanı sıvışır. Rüyada köpeğe ekmek vermek, bol rızıkla tabir olunur. Köpeğin salyasının elbisesine bulaştığını gören kimse, düşmanından üzüleceği bir söz işitir.

İÇİNDEKİLER:
İslami Rüya Tabirlerinin Yorumu: Rüyada Köpek
Rüyada Köpek Görmek – Diyanet Yorumu
Rüyada Köpek Isırması veya Saldırması
Rüyada Yavru Köpek Görmek Ne Demek?
Rüyada Siyah Köpek Görmek Nedir?
Rüyada Köpek Sevmek Neye Çıkar?
Rüyada Köpek Kovalaması – İslami Tabiri
Rüyada Beyaz Köpek Görmek
Rüyada Süs Köpeği veya Evcil Köpek Görmek
Rüyada Kedi Köpek Görmek
Rüyada Hayvan Görmek
Diyanet Rüya Tabirlerine Göre: Köpek Görmek
İslami Rüya Tabirleri Ansiklopedisi: Rüyada Köpek Görmek

İslami Rüya Tabirlerinin Yorumu: Rüyada Köpek

 • Buldog Köpeği: Rüyada herkesin herhangi bir vaziyette buldog köpeği görmesi onun çok sadık bir dostu bulunduğunu anlatır.
 • Köpek eti yemek: Köpek etini rüyada yediğini gören kimse, düşmanına galip gelir.
 • Köpek eti: Rüyada görülen köpek eti, düşmanın malına işarettir. Köpeğin eti mirastan kalacak maldır.
 • Köpek uluması: Bu rüya boş sözlere dalmakla tabir olunur.
 • Çoban köpeği görmek; devletten gelecek faydaya, mahalle köpeği alçak bir düşmana, tazı köpeği ise saltanat ve vilayet ehliyeti varsa vali olarak tayin edileceğine ve düşmana karşı zafer kazanacağına yorulur.
 • Köpek öldürmek, büyük bir belâdan kurtulacağınız anlamına gelir.
 • Rüyada kurt köpeği görmek; bir dostunuzun sadakatinden boş yere şüpheleneceğiniz anlamına gelir

Rüyada Köpek Görmek – Diyanet Yorumu

Rüyada gördüğünüz köpek doğuruyorsa, çok tamahkar bir kimse olduğunuza, kendisini köpeğin ısırdığını gören kimse, düşmanının etrafını sardığına ve ona büyük zararlar vereceğine yorumlanır. Dişi köpek, kendisinden her zaman kötülük beklenen bir kadına da benzetilir. Bir çoban köpeğinin sahibi olduğunu görmek, devlette yapacağı bir işten yarar sağlayacağına, mahalle köpeği görmek, alçak bir düşmana, tazı köpeği görmek, büyük bir makama atanmaya veya düşmanına karşı zafere yorumlanır. Rüyasında kendisi için bir köpek satın aldığını görmek, hizmetçisi veya uşağı ile sohbet edeceğine işarettir. Kendisinin köpeği ile birlikte havladığını görmek, istediğine ve muradına kavuşacağına, bir köpek öldürdüğünü görmek, düşmanını yeneceğine, köpekleriyle ava çıktığını görmek, kafasında kurduğu bir işi başarı ile sonuçlandıracağına işaret eder. Bir insanın kendisini köpek olarak görmesi, bir bilginle karşılaşıp ondan faydalanacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada Köpek Isırması veya Saldırması

Bir köpeğin üzerine saldırıp havladığını gören kimsenin, öyle bir insandan zarar göreceğine işaret vardır. Köpeğin saldırarak elbisesinin bir yerini parçaladığını görmesi, onun sarhoş birisi tarafından üzerine saldırılarak hırpalanacağına, bir köpeğin havlamasını işitmek, sefil bir adamın küçük bir para karşılığında saldırısının önleneceğine delalettir. Köpeğinin kendisini ısırdığını görmek, hizmetçisinden veya dostundan kendisine bir fenalık geleceğine işarettir. Köpeğin ısırmasını görmek; hizmetçisinden veya dostundan ona bir sıkıntı erişecek demek. Rüyada köpeğin kendisine saldırdığını görür ise, yakınlarından kötü sözler duyacağına işarettir.

 • Köpeğin ısırması: Rüyasında bir köpeğin kendisini ısırdığını görmek, düşmandan gelecek zarara, sıkıntı ve üzücü habere işaret eder.
 • Havlayan köpek: size zararı dokunacak düşmanın;
 • Isıran köpek: bildiğiniz bir olayın sonunda uğrayacağınız zarar anlamına gelir.
 • Bir kimse rüyada bir köpeğin kendisine saldırdığını, fakat ısırmadığını görse, rüya sahibinin düşmanlarının kendisine diş bilediklerini, fakat zararlarının dokunmayacağına işaret eder.
 • Eğer köpeğin kendisini ısırdığını ve elbiselerini parçaladığını görürse, rüya sahibinin rakipleri tarafından hırpalanacağını ve kendisine zarar vereceklerine hükmedilir. 

Rüyada Yavru Köpek Görmek Ne Demek?

Rüyada köpek yavrusu görmek, sevilen bir çocuğa; yavru eğer beyaz tüylü ise o çocuğun, mümin bulunduğuna, siyah ise ailesinin büyüğü olacağını haber verir. Köpek yavrusu görmek maddi kazançtır. Rüyada yavru köpek görmek, büyük bir sıkıntıdan son anda aklınızı kullanıp kurtulacağınızın sembolü olarak değerlendirilir. Rüyada köpek yavrusu görmek, sevimli bir çocuğa veya ahmak bir kimsenin yitiğine işarettir. Köpek yavrusu ise, sevimli bir çocuğa işaret eder.

Rüyada Siyah Köpek Görmek Nedir?

Rüyada görülen siyah renkli köpekler, ailede ve çevresindekiler içinde söz sahibi birisi olacağınıza ve saygın biri olacağınız anlamına gelir. Rüyada siyah köpek görmek, ululuğa, mala ve bolluğa işarettir. Siyah renkteki köpek, mutluluğa ve mal sahibi olacağına işarettir. Rüyada siyah renkli yavru köpek görmek, büyük devlet adamlarından bir kimse tarafından büyük bir nimete ve rütbeye ulaşacağına yorulur. Rüyada görülen siyah köpek, düşmanlık besleyen veya kalbi çok katı bir kimseyle tabir olunur. Siyah rengin dilimizde daima istenmeyen bir anlamı olduğu halde, rüyalarımızda kara köpek sembolü daima hayra yorulacak bir sembol halindedir. Siyah köpek için söylenecek çok sözler yapılacak çok yorumlar vardır. Ancak biz burada yorumcuların, bu rüyaları yorumlarken sembollerini göz önünde bulundurarak, daima hayra yormalarına umut ediyoruz.

Rüyada Köpek Sevmek Neye Çıkar?

Rüyada köpekleri sevmek: Kendinize büyük bir itimadınız olduğuna işarettir. Bir köpeği sevip okşamak: Kısa sürecek bir sevince kavuşacağınıza yorulur. Rüyada bir kimseyi sevdiğini görmek, hayır ve bol menfaate işaret eder. Bir kimsenin kendisini sevdiğini gören kimse için bu rüya, o kimseden gelecek yardıma delalet eder.

Rüyada Köpek Kovalaması – İslami Tabiri

Bir kimse rüyada bir köpeğin üzerine havladığını görse, rüyayı görenin korkak bir düşmanından kötü sözler duyacağına ve ondan nefret edeceğine işaret sayılır. Eğer köpeğin kendisini ısırdığını görür ise, rüya sahibinin o düşmandan zarar göreceğine hükmedilir. Şayet köpeğin ağzından akan salyalarla üstünün kirlendiğini görse, düşmanından duyacağı sözlerden ötürü üzüleceğine yorumlanır. Köpeğin elbiselerini parçalaması ise, işlerinde eksiklik olduğuna işarettir.

 1. Kimi yorumcular ise rüyada görülen köpeği, nesli çok ve eşini koruyan bir kadına işaret saymışlardır.
 2. Bir kimse rüyada bir av köpeği satın aldığını veya kendisine hediye edildiğini görse, rüya sahibinin şansının açıldığına ve bol rızka kavuşacağına hükmedilir.
 3. Eğer köpekle beraber havladığını görse, o kimsenin arzularına kavuşacağına işarettir.

Rüyada Beyaz Köpek Görmek

Rüyada görülen köpek beyaz ise, sizin iyi kazanç elde edeceğiniz bir işe başlayacağınız anlamına gelir.  Rüyada görülen beyaz renkli köpek, ahlaken güzelliğe ve sevilmeye işaret eder. Rüyada her türlü beyaz renkli köpekler, sevince ve gönül huzuruna delalet eder.

Rüyada Süs Köpeği veya Evcil Köpek Görmek

Rüyada görülen süs köpeği sevinç ve ferahlıktır. Rüyada ev köpeği görmek, zalim bir düşmana işarettir. Bazan süs (evcil köpek) köpeği görmek, sadık olmakla birlikte alçak yaratılışlı bekçi veya yardımcıya işarettir.

Rüyada Kedi Köpek Görmek

Rüyada görülen kedi köpek çeşitli çağrışımlar yapmaktadır. Ayrıca yorumcular arasında da en çok anlaşmazlığın bulunduğu konulardan biridir. Kimi zaman hizmetçi veya düşmana yorumlanır. Kedi köpek hırlaması kimi zaman da ev halkından birine işaret eder. Bazan kederlenmeye, hüzünlenmeye ya da hastalığa çağrışım yapar. Bazen da hilebaz, kurnaz, sinsi bir kimseye işaret sayılır. Bazen ise kötü bir kadın olarak tanımlanır. Rüyada görülen kedi köpek sürüsü, ev halkından bir hırsızdır. Rüyada görülen köpek sürüsü, içten pazarlıklı kadın, ev halkından hırsız, gönül kırıklığı, bundan doğan hüzün ve düzenbaz eş demektir. Bir hayvan barınağında kedi köpek görmek , sonu gelmeyecek bir aşka düşer veya uzun sürecek bir hastalığa yakalanır. Siyah kedi köpek sürüsü, büyük korku ve telâş olarak yorumlanır. Köpek sürüsü, hizmetçi olarak da yorumlanmıştır. Rüyada evine kedi girdiğini gören kimsenin evine hırsız girer. Rüyada görülen kediler, üzüntü ve düşmanlık ile tabir olunur.

Rüyada Hayvan Görmek

Rüyada herhangi bir hayvani görmek, zenginlikle ve mutlulukla yorumlanır. Rüyada herhangi bir hayvan sürüsü görmek, sevinçli bir gün geçireceğinizin işareti sayılır. Rüyada hayvan görmek, bir arkadaşınızın size ikiniz hakkında çok ilginç bir teklifte bulunacağına, bu teklifin aileniz bireylerinden birisinin üzüntüsüne sebep olacağına, bu durumu düzeltmek için de bu işin size çok pahalıya mal olacağına yorumlanır.

Diyanet Rüya Tabirlerine Göre: Köpek Görmek

 • Rüyada köpek öldürmek, düşmana galip gelmeye işarettir.
 • Rüyada köpeklerle birlikte havladığını görmek, arzu ettiği şeyin gerçekleşmesine işarettir.
 • Av köpeklerinin ava çıktığını görmek, insanların birlikte yapacağı bir iş ve harekete veya herkes için hayırlı gelişmelere işarettir.
 • Av köpeklerinin şehre döndüklerini görmek, sessizlik ve sakinliğe veya işsizliğe işarettir.
 • Rüyada görülen köpekler, dünya ehli insanlara, güvenlik güçlerinin yardımcılarına, bekçilere veya bid‘at sahibi (dinde yanlış yol ve yöntemleri benimseyen) kimselere işarettir.
 • Rüyada köpek eti yemek, düşmandan gelecek mala, hasmına veya nefsine galip gelmeye işarettir.
 • Rüyada çoban köpeği görmek, ev halkını kötülüklerden koruyan ve komşularıyla iyi geçinen insana işarettir.
 • Rüyada köpeklerle sohbet ettiğini görmek, herhangi bir nedenle gizlenmeye işarettir.

İslami rüya yorumcuları der ki; Bir kimse rüyada bir köpeği başka bir köpeğin üzerine saldırırken görse, rüya sahibinin düşmanından kurtulmak için başka bir düşmanı onun üzerine yollayacağına işaret eder. Eğer rüyada köpeğe ekmek doğradığını görürse, o kimsenin rızkının bol olacağına hükmedilir. Şayet uyumakta olan bir köpeği başının altına yastık gibi koyar ise, işlerinde önemli bir aksama olmadığına ve bu yüzdende düşmanına inandığına işaret sayılır. Rüyada görülen köpek, bazen rüya sahibi için zarar verecek bir düşmanı çağrıştırırken, kimi zaman da, süs köpekleri sevgi ve sevinçle yorumlanır.

Diyanet Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

İslami Rüya Tabirleri Ansiklopedisi: Rüyada Köpek Görmek

 • Bir kimse rüyasında bir köpek satın aldığını veya kendisine hediye edildiğini görse ve o kişi evli ise o kimsenin eşi ile arasında bir geçimsizlik olduğuna ya da rüyayı görenin eşinin akrabalarıyla tartışacaklarına hükmedilir.
 • Eğer satın aldığı köpeğin yatağına veya eşyasından birine işediğini görse, rüya sahibinin eşi ile bir yabancının gayri meşru bir ilişkide bulunduklarına yorumlanır.
 • Bir kimse rüyada kucağında bir süs köpeği görse, rüya sahibinin eşine ihanet edeceğine işaret sayılır.
 • Eğer rüyasında köpek sütü içtiğini görürse, o kimsenin azılı bir düşmanı olduğuna ve ondan çekindiğine hükmedilir.
 • Köpeğini tasmasından tutarak çekip götürdüğünü görür ise, kendisine yardım için bazı kişilerin başvuracağına işarettir.
 • Rüyada görülen köpek, bazan da günah işlemekten çekin­meyen, zevk ve sefaya düşkün, ahlaksız bir kadın olarak tanımlanır.
 • Bazen ise, inatçı, ihanet eden namussuz bir eş olarak yorumlanır. Kimi zaman da bir düşmana işaret sayılır.

Rüyada köpek görmek ne demek videosunu izlemek ve dinlemek için Lütfen Buraya Tıklayın

RÜYANI YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here