Rüyada Nikah Görmek, Nikah Kıymak, Tazelemek

Rüyada hiç tanımadığınız bir kimse ile evlenip nikahlandığınızı görmek, unuttuğunuz bazı vicdani vazifelerinizin yerine getirilmesi gerektiğine işarettir. Rüyada bir nikah memuru görmek, bekar bir kimse için evlenmeye, evliler için ayrılmaya veya bir şirket kuracaksa ondan vazgeçtiğine, yahut bir iş mukavelesini imzalamaktan kaçınmasına işaret eder.

Rüyada Nikah Görmek

Bekar birinin rüyasında nikahlandığını görmesi, yakında evleneceğine işarettir. Evli birinin eşiyle nikahlandığını görmesi ise, evliliklerindeki sorunlarının azalacağını yansıtır. Ancak başkasıyla nikahlandığını görürse, evliliğini bitirmeyi düşünür. Nikah töreninde bulunmak, bir işin aslını öğrenip yarar sağlamaktır. Rü­yasında nikah şahitliği yaptığını gören, sıkı dostluklar kurar.

 • Kendi nikahınızı görmek: Kendi halinizde sakin, huzurlu ve ses­siz bir hayat geçireceğinize işarettir.
 • Bir başkasının nikahını görmek: İş­killi bir karakteriniz olduğuna, her şeyden nem kapacağınıza işarettir.
 • Ni­kah şahitliği yaptığınızı görmek: Sinirlerinize hakim olmanız gerektiğine, yoksa dostlarınızın kalbini kıracağınıza işarettir.
 • Nikahı bozduğunuzu görmek: Eşinizden, işinizden, evinizden ayrılmaya ya da bir yolculuğa işa­rettir.

Rüyada Nikah Kıymak

Rüyanızda nikah kıyıldığını görmek; Aile içindeki dargınlıkların sona ereceğine, mutlu ve sıhhat dolu günler geçireceğinize, bir yakınınızın evlilik olayına şahit olacağınız anlamına gelir.

Rüyada Nikah Tazelemek

Nikah tazelemek rüyada, bir yakınınızdan zorlandığınız konularda yardım ve yakınlık göreceğinize, uzun süre yaşayacağınıza işarettir. Rüyada nikah yenilemek tazelemek, hatanızı başkalarının üstüne yıkmak istediğinize işarettir. Bir başka yoruma göre de; can sıkıcı işlerden uzaklaşacağınıza işarettir.

Nikah Memuru Görmek, Olmak

Rüyada nikah memurunu görmek ferahlığa, işlerin düzelmesine v saadetle yorumlanır. Evliliğe, evli iseniz, kısa sürede boşanacağınıza ya da bir cemaate liderlik yapacağmıza işarettir. Kendinizi nikah memuru olarak görmek: Birisine iyi bir iş teklifi yapacağınıza ya da size iyi bir iş teklifi geleceğine, sonuç olarak da anlaşma imzalayacağınıza işarettir.

Rüyada Evlilik, Evlenme

Kirmani: “Eşi olmadığı için bir kadınla evlenmek istediğini gören o kadının güzelliği ölçüsünde iyilik, menfaat, servet, saygınlık, nü­fuz sahibi olur,” demiştir.

Tanımadığı, görmediği ve ismini bile sormadığı bir kadınla evlendiği­ni görenin ya kendisi, ya evinden biri veya önünde yürümekte olan bir kim­se ölür.

Yaşlı bir kadınla veya kendi kız kardeşiyle evlendiğini gören oldukça büyük hayır görür. Aynen bunun gibi, bir kadının da böyle bir evlilik yaptı­ğını görmesi aynı şekilde yorumlanır.

Ebu Sait El Vaiz:Evlilik rüyası servete, zenginliğe delalet eder,” de­mişlerdir.
Bir kadınla evlenip sonra da kadının öldüğünü gören sonuçta kendi­sine ancak hüzün ve kederden başka bir faydası olmayan bir işe girişir.

Ruyada Nikahın Psikolojik-Modern Anlamı

Evlilik kurumuyla ilgili duygu ve düşüncelerinizi yansıttığı gibi, kişiliğinizde akıl ve duygular arasında yaşanan çe­lişkinin uyumlu biçimde çözüldüğünü de ifade ediyor olabilir. Be­kar birisi evlendiğini görüyorsa, evlilikle ilgili merak ettiği ayrıntıla­rı öğrenme isteği duyduğunu ve belki de kendini evlilik fikrine hazırlamaya çalıştığını gösterir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


29 thoughts on “Rüyada Nikah Görmek, Nikah Kıymak, Tazelemek”

 1. Birisi benim adıma ve sevdiğim kişi adına istihare yattı ve rüyasında kendini benim yerime koyulu olarak görmüş ve sevdiğim kişi gelip bana sarılmış ve nikahimiz kıyılmış bu ne anlama geliyor acaba

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yeni bir yaşama başlayacağınıza, her alanda başkalarından daha çok fazla yetenekli olacağınıza, gelirinizin daha çok artacağına işarettir…

 2. Hayır olsun.. Rüyada bilmediğim bir yerdeyim tanımadığım bir adam gelip kızgın bir şekilde seni işe alamayız çünkü senin nikahın kıyılmamış dedi ben evliyim zaten nasıl dedim ağlamaklı oldum çok üzüldüm nikahın sahte dedi biz araştırdık diyor nikah cüzdanına bakıyoryum sonra hayal meyal hatırlıyorum eşin ve kaynatan sahte nikah yaptırdılar die hatırlıyorum bana kızıp işe almayan adamda devlet memuruydu mevki sahibi biriydi rüyada onu hissettim şimdiden yorumunuz için teşekkürler.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Beklediğiniz ve mutlu olacağınız güzel olayların yaşanacağına, durumunuzun iyiye doğru bir kat daha fazla artacağına işarettir…

 3. Hayırlı Akşamlar Hocam rüyamda Belediyede calışan tanımadıgım Adamdan Nikah icin tarih aldım,ayrıldıgım Eşimlen evlenmek icin. Aynı zamanda Adama sonra nasıl ulaşabilirim Nikahı ertelemek icin düşünüyordum. Yorumunuz icin şimdiden tesekkür ederim saygılar.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Kendinizi ve eşyalarınızı tümden yenileyeceğinize, dostlar arasında saygınlığın artmasına, beklenmedik hediyelerin gelmesine işarettir…

 4. Merhaba hocam ruyamda başkasının nikah kiydigini gördüm damadın eşim olduğunu gördüm sanki ruyamda eşim değildi yabancıydı uyanınca yüz siması aklıma gelince eşim olduğunu farkettim

  Reply
  • Remziye Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Elinizde bulunan güzelliklerin ve iyiliklerin kıymetini bilmeniz gerektiğine, gizli sırları bilmeye, iş hayatına atılacağınıza işarettir…

Leave a Comment