Rüya Tabirleri: Rüyada Nar Görmek

Rüyada nar görmek nar yemek nar toplamak ne anlama gelir diye merak eden ziyaretçilerimiz için en geniş kapsamlı nar analizini yaptık. Nar görmenin 1001 türlü şekli olduğunu bildiğimiz için sizlere narın çok farklı şekillerinin gerçek hayatta ne anlama gelebileceğini yazdık. Eğer aşağıda rüyanızın anlamını bulamazsanız site içinde arama yaparak rüyanıza ulaşabilirsiniz. İsterseniz rüyanızı yorum bölümüne yazarak cevaplamamızı sağlayabilirsiniz.

Rüyada Nar Görmek

Rüyada nar görmek, eğer vaktinde olursa, rüya görenin çalışması nispetinde mal ve kazanç elde edeceğine delâlet eder. Rüyada nar görmek veya nar yemek, para sahibi bir kimse ile ortaklık yaparak bol bir kazanca kavuşacağına yorumlanır. Rüyada görülen nar, zengin bir kadına da işaret eder. Bazen nar, toplu paraya da delalet eder. 

Cafer-i Sadık narı üç şekilde yorumluyor: Toplu mal, iyi bir eş, güzel bir memleket. Narı yardığını görmek, bir memlekete yolculuğa işarettir. Ekşi narı yemek ise, gidilen memlekette çekilecek sıkıntılarla tabir olunur. Rüyada tatlı nar görmek, hanıma ve çocuğa işaret eder. Ekşi nar görmek, haram mal ve üzüntüye işarettir. Mevsimi dışında nar görmek iyi değildir. Tatlı nar, mal ve para sahibi biri ile evlenmeye; ekşi nar ise kedere işarettir. Rüyada nar görmek, para olarak ta yorumlanır. Rüyasında nar sattığını gören kimse, dünya hayatını ahiret hayatına tercih eder.

Rüyada Nar Yemek

Rüyada nar yemek eğer yediğiniz tatlı nar  görmek  ise bir yarar sağlamaya işarettir. Rüyada nar yemek, narı yediğinizi narın yetişme mevsiminde görülürse, mal ve kadın olarak yorumlanır. Ekşi nar yemek, her mevsimde tasa ve üzüntüye işarettir. Mevsimi dışında tatlı nar da hastalık ve üzüntüdür. Rüyasında nar kabuğu yediğini gören kimse, hasta ise şifa bulur.

Nar Ağacı Görmek

Nar ağacı halk arasında saygı ve itibarı ve sözünde sadakati meşhur olan ve kendinden her zaman hayır beklenen bir kişi ile tabir olunur. Rüyada nar ağacı görmek, çok çalışanlar için helâl mala, tembel kimseler için, acılı günler geçireceğine, kadınlar için, iyi ahlaklı ve dürüst bir şekilde yetişip anne ve babalarına yardımcı olacak hayırlı evlada yorumlanır. Rüyada nar ağacı gören kimse, din ve dünyalık yönünden zengin bir kimsedir. Nar ağacı gören kimsenin eline helâl mal geçer. Rüyasında nar ağacını kestiğini gören bir kimse, akrabalarını ziyaret etmeyen kimsedir.

Rüyada Nar Toplamak

Rüyada nar toplamak, narı ister vaktinde ister vakitsiz ağaçtan koparmak hayırlı değildir. Rüyada nar topladığınızı görmek, dindar, heybetli ve mal sahibi bir kimseye yorumlanır. Onun dikenleri o kimseyi günah ve fuhuştan men eder. Eğer o kimse yetkili bir kişi ise, düşmanlarına üstün gelir. Tüccar ise ticarette başarı elde eder. Rüyada nar toplarken görmek, dindar, zengin ve insanlara iyiliği emredip, kötülükten nehyeden (yasaklayan) bir kimseye işaret eder.

Rüyada Yemek Görmek Veya Yemek Hayırlı Mıdır? Diyanet Rüya Tabirleri

Nar Suyu Görmek Veya İçmek

Rüyada nar suyu görmek veya içmek, insanlar arasında saygınlığı olan ve hayır hasenat sahibi bir kimseye işaret eder. Rüyada nar suyu içmek veya görmek güzel bir hanımla evlenmeye delalettir.

Nar Bahçesi Görmek

Rüyada nar bahçesi görmek, kolayca elde edilen para ve rızıktır. Hiç beklemediğiniz veya ummadığınız bir yerden veya kişiden gelecek maddi destek veya mirasa işaret eder.

Rüyada Nar Çiçeği Görmek

Rüyada nar çiçeği veya nar çiçeği renginde bir şey görmek, bir yakınınızın veya çocuklarınızdan birinin düğün töreninde hazır bulunacağınıza, bekar iseniz genç bir kimse ile tanışıp nişanlanacağınıza ve bir tören yapacağınıza delâlet eder.

Diğer Yorumcuların Yaptığı Yorumlar:

Ekşi nar İbn Arabî her mevsimde hastalık ve sıkıntıya işaret olduğunu ifade etmiştir. Keza ekşi narın, üzüntülü habere, haram mal kazanmaya veya yemeye, gören kimsenin cesaretinin kırılacağına delâlet etmesi seklinde de yorumlanmıştır. Bekârın eksi nar yediğini görmesi zengin kadınla evleneceğine işaret addedilmiştir.

Nar suyu içmek Gören kimsenin nefsiyle yapacağı mücadeleden galip çıkacağına işarettir.

Nar satmak Kişinin rüyasında nar sattığını görmesi, dünyayı ahirete tercih ettiğine;115 nar ağacından nar toplayıp satması ise dindar bir kimseden ilim öğrenip başkalarına öğreteceğine yorulmuştur.

Rüyada nar ağacı görmek, İbn Arabî’ye göre dindar, serefli zengin kişiye; nar ağacı kesmek ise akraba ziyaretini ihmal etmeye işaret sayılırken; diğer bazı Türkçe eserlerde nar ağacı görmek, akrabayı ziyaret etmeye, onlara iyilikte bulunmaya yorulmustur. İbn Arabî nar ağacının dikenlerini gören kimsenin günah ve kötülüklerden uzak duracağını belirtmiştir. Ayrıca nar ağacının dikenlerini gören kişi yetkili bir kimse ise bu rüya onun düşmanlarına üstün geleceğine; tüccar ise mal kazanacağına da işarettir.

Nar, Kur’an’da bir cennet ve dünya meyvesi olarak zikredilmektedir. Dünya nimeti olarak zikredildiği yerde, üzerine Allah’ın yemin etmiş olduğu zeytinle birlikte yer almaktadır. Allah diğerlerinin yanı sıra bu meyveyi kendi varlık ve birliğine, yaratma, kudret, rızık verme ve ihsan etme sıfatlarına delil olarak zikretmektedir. Hadislerde nar daha ziyade sifa yönüyle ön plana çıkmaktadır. Temelini İslami gelenekten alan Halk tababetinde boğaz Ağrılarından mide ve bağırsak hastalıklarına, kadın hastalıklarından yaralara, bazı bulaşıcı hastalıklardan şerit düşürmeye kadar birçok hastalığın tedavisinde uygulanan terkiplerde yer almakta ve güçlendirici olarak da kullanılmaktadır. Rüyalarda ise çeşitli sekilleriyle nar görmek olumlu bulunmuş, geneli itibarıyla çocuk, kadın, bereket, servet, makam ve güç elde etmek gibi anlamlara yorulmuştur.

Rüyada Nar kabuğu yemek Gören kimsenin hastalıktan kurtulacağına işaret sayılmıştır.

Rüyada Nar satmak Rüyasında nar sattığını gören bir erkeğin dünyayı ahirete tercih ettiği ifade edilmiştir.

Rüyada Nar suyunu sıkıp içmek Erkeğin kendisi veya hem kendisi hem de ailesi için nafakasına isaret ettiği seklinde tabir edilmiştir. Nar ağacı toplum içinde saygın, hayırsever, dindar erkek olarak; dikenleri ise kisinin günahlardan sakınmasına işaret olarak tabir edilmiştir. Nablusî’ye göre rüyada nar ağacı görmek hükümdar için diğer sultanlara galip gelmeye, tüccar için ticaretinin artacağına işarettir. Rüyada Nar ağacını kesmek Gören kimsenin sıla-i rahim yapmadığı yani akrabalık ilişkilerini ihmal ettiği seklinde tabir edilmiştir.

Rüyada kadının nar görmesi İncelenen klâsik eserler içinde sadece İbn Şahin kadının rüyasında nar görmesini konu edinmiş ve kadının rüyasında nar görmesini ziynet (süs) eşyası olarak yorumlamıstır. Meselâ Süleyman el-Hüseynî, vaktinde veya vakitsiz nar ağacından nar topladığını görmenin hayırlı olmadığını, tatlı narı kabuğuyla veya içindeki zarlarıyla birlikte yediğini görmenin kişinin malının faydasını göreceğine işaret olduğunu belirtmiştir. Rüyada Nar kabuğu yemek Gören kimsenin hastalıktan kurtulacağına işaret sayılmıstır.

Rüyada Nar satmak Rüyasında nar sattığını gören bir erkeğin dünyayı ahirete tercih ettiği ifade edilmiştir. Rüyada Nar suyunu sıkıp içmek Erkeğin kendisi veya hem kendisi hem de ailesi için nafakasına işaret ettiği seklinde tabir edilmistir. Rüyada Nar ağacı Nar ağacı toplum içinde saygın, hayırsever, dindar erkek olarak; dikenleri ise kişinin günahlardan sakınmasına işaret olarak tabir edilmiştir.

Nablusî’ye göre rüyada nar ağacı görmek hükümdar için diğer sultanlara galip gelmeye, tüccar için ticaretinin artacağına işarettir. Rüyada Nar ağacını kesmek Gören kimsenin sıla-i rahim yapmadığı yani akrabalık iliskilerini ihmal ettiği seklinde tabir edilmiştir. Rüyada kadının nar görmesi İncelenen klâsik eserler içinde sadece İbn Şahin kadının rüyasında nar görmesini konu edinmiş ve kadının rüyasında nar görmesini ziynet (süs) eşyası olarak yorumlamıştır.


51 thoughts on “Rüya Tabirleri: Rüyada Nar Görmek”

 1. merhaba Ben rüyada dedem ve anneannemi gördüm. Onların kocaman bir arazisi vardı. Ön tarafta çok güzel bir nar bahçesi ve uzaklara bakıldığındaysa lavanta ve ayçiçeği tarlaları vardı. Gerçekten çok güzel bir yerdi. sonra anneannemin kucağına yatıyorum bana şunu söyledi“nar tanem nur tanem biliyoruz sen çok üzüldün ama bak biz sana bu nar ağaçlarını hediye ediyoruz dedi ardından ise bana eliyle un helvası yedirdi RÜYAMI YORUMLAR MISINIZ LÜTFEN

  Reply
 2. Hocam merhaba iki gün önce gördüğüm rüyadır..Elimde nar ve bıçak var ..Önce tepesini yuvarlak şekilde kesiyorum.(portakal soyar gibi)..Sonra içini damar damar beyazlarının olduğu yerden açıyorum.Yani top şeklindeki narı parçalamadan ağzı açık bütün olarak tabağa koyuyorum.Sanki açan kocaman bir çiçek gibi..Rengi kıpkırmızı ve taneleri iri iri iştah açıcıydı…Yemediğimi hatırlıyorum.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Alacağınız haberlerle üzüntülerinizden ve sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza, itibarlı bir kimseden yakınlık göreceğinize, mevkiye çıkmaya işarettir…

 3. Ruyayi kocam görüyor hocam kocam rüyasında bir tane büyük bir kırmızı narı bölüp kızına verdiğini görüyor ama yemiyorlar ikisi de anlamı nedir teşekkürler şimdiden

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Birisinin gizli işlerinin gözler önüne serileceğine, nereden geldiği belli olmayan kısmete kavuşmaya, zengin ve varlıklı bir insanla tanışmaya işarettir…

 4. Merhaba hocam.Ruyamda kızım ve damadım nar fidanlarını yerden kopartıp alıp bana veriyorlardı.Bunları dikelim diyorlardı lar.(Hocam kızımla damadım ayrı 4.5 aydır) yorumlarsanız sevinirim hocam.Allah razı olsun.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Çalışmalarınız sayesinde iyi bir makama geleceğinize, dostlarınızdan hakkınızda iyi ve güzel sözler işiteceğinize işarettir…

 5. Merhabalar
  Rüyamda 10 adet nar gördüm annemin elinde sonrasında dayım annemden nar istedi,annemde bahçeden dayımın evine doğru yuvarlayarak verdi
  Yorum için şimdiden teşekkür ederim .

  Reply
  • Cansu Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bir yardım almaya, dürüst olmaya, dostlarla yakınlaşmaya, huzur ve mutluluğa, koruma altına girmeye, yeni arkadaşlığa işarettir…

 6. Merhaba Rüyamda yüzümün bir kısmı sivilceli ve lekeli diğer kısmınıysa derimin içinde nar taneleri çıktığı gördüm ne anlama geliyor teşekkürler

  Reply
  • Erdi Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Doğruların peşinde olacağınıza, muratlarınıza kavuşacağınıza, hayatınızda daha çok fazla başarılı olacağınıza, iyi habere işarettir…

Leave a Comment