Rüyada Nohut Görmek Neye İşarettir? Rüya Tabirleri

Nohut görmek, nohut yemek veya diğer nohut görmenin ne anlama geldiğini merak edenler bu yazımızı dikkatlice okusun. Ruyada nohut gormek bazen ölüm demek bazen de bol paraya ve gelecek müjdeli haber anlamına gelir. Dini, islami ve diyanet rüya tabirleri alimlerinin ışığında hazırlanan rüyada nohut görmek ne demek tüm cevapları aşağıda.

Rüyada Nohut Görmek Ne Demek?

Nohut görmek, bugünlerde işiniz hakkında iyi bir haber alacağınıza veya size iyi bir iş teklifi yapılacağına delalettir. Başka bir rüya alimine göre nohut, mercimek ve bakla gibi yiyecekler sıkıntı ve üzüntü olarak yorumlanırlar. Rüyada kuru nohut görmek, kedere ve kafa yorgunluğuna delâlet eder.

Rüyanızda nohut görmeniz; İşiteceğiniz bir haber sizi keder ve eleme boğacağına, üzüntülü günler geçireceğinize, hakkınızda yapılan dedikodulardan fazlasıyla üzüntü duyacağınıza işarettir. Nohut görmek taze ise, üzüntü ve keder, bir rivayete göre hastalık ve illet, kuruysa helal mal ile tabir olunur. Nohut, mercimek ve bakla gibi yiyecekler sıkıntı ve üzüntü olarak yorumlanırlar. Rüyada görülen nohut, zorlukla ele geçecek mala işaret eder.

Nohut Yemeği Görmek
Nohut Yemeği Görmek
 • Nohut görmenin genel anlamı: Zor şartlar altında para kazanarak, geçiminizi, kıt kanaat temin edeceğinize işarettir.
 • Kurutulmamış nohut görmek: Önemsiz bir rahat­sızlık geçireceğinize işarettir.
 • Nohut yemek: Üzüntülü günlerinizi atlata­rak rahata kavuşacağınıza işarettir.
 • Nohut ekmeği: Sağlık sorununuzun düzelmesiyle birlikte bu seferde gelirinizde bir azalma olacağı anlamına ge­lir.

Rüyada Nohut Yemek Neye İşarettir?

Nohut yemek iyiye huzura yorumlanır. Eğer nohutla birlikte diğer bir şey de yenirse hayırlıdır mutlu habere işarettir. İslami rüya tabirleri yorumcularına göre nohut yemek; Çok kötü bir durumda oluşunuz, dostlarınız tarafından fazla önemsenmeyişiniz sizi daha da yıkacağına, ancak zengin bir yakınınız sayesinde kendinizi toparlayacağınıza ve kimin dost kimin düşman olduğunu anlayaca­ğınıza işarettir.

Yeşil Nohut Görmek Taze Nohut

Yeşil nohut görmek, iyi bir mevkiye getirilmeniz için fikrinizin alınacağına işaret sayılır. Bir başka rüya alimine göre ise yeşil nohut görmek imanı tam bir kimseye delalettir. Maneviyatı ve ahireti sağlam kişiye delalettir. Diyanet rüya tabirleri yorumcularına göre; taze nohutla ilgili tabirler sebze konusunda açıklanmıştır. Taze nohut da keder ve hastalıktır.

Rüyada Nohut Görmek ve yemek
Rüyada Nohut Görmek ve yemek

Nohut Yemeği Görmek

Rüyada nohut yemeği görmek, zorlukla ele geçecek mala ve mülke işaret eder. Nohut yemek evde bereketin artacağına ve almayı istediğiniz şeye sahip olacağınıza delalettir. Hayırsever bir insan olmanızın kişiliğinize saygınlık ve itibar kazandırarak çevreniz tarafından sevgiyle anılmanıza neden olacağına işarettir.

Haşlanmış Nohut Yemek Görmek

Rüyada haşlanmış nohut görmek uzun uğraşlar sonucunda elde edilecek mala mülke ve zafere delalettir. İş ve aile hayatınızda elde edilecek huzura işarettir. Yeneceğiniz düşmanlara üstesinden gelinecek zorlu işlere işaret eder. Bir gün adamın biri İbn-i Sirin’e gelerek, nohut yediğini gör­düğünü söylemiş; rüya yorumcusu da: “Oruçluyken ramazan ayında eşini öptün mü?” diye sorduğunda, «evet» cevabı vermiştir. Bunun üzerine İbn- i Şirin: “İşte görmüş olduğun rüyanın tabiri budur,” demiştir.

Nohut Tarlası Görmek

Rüyanızda nohut tarlası gördüyseniz; Şaşınızın açılacağına, iş güç sahibi olacağınıza, sıkıntısız günler geçireceğinize işarettir. Nohut tarlası rüyası görmek evlilik, yolculuk, mîrâs, ortaklık ve lâyık olan için makâmla tâbir olunur.

Rüyada Nohut Yemek Neye İşarettir?
Haşlanmış nohut Nohut Yemek Neye İşarettir?

Kuru Nohut Görmek

Pişmiş veya çiğ olsun, kuru nohut görmek üzüntü ve sıkıntıya, unutkanlığa de­lalet eder. Nohutun yanında başka bir şey daha varsa yorum daha iyim­ser olur. Ebu Sait El Vaiz:Kavrulmuş nohut, yani leblebi yersiz ve zamansız öpücükle yorumlanır” demiştir. Rüyada kuru nohut, üzüntü ve zihin karışıklığıdır. Nohutun yanında başka bir şey varsa yorum daha hafiftir. Rüyasında kuru nohut görmek, hayra alâmettir. Bazen bu rüya üzüntüye işaret eder. Kuru nohut konusunda alimler farklı düşmüşlerdir; Rüyasında kuru nohut görmek, hayra alâmettir. Bazen bu rüya üzüntüye işaret eder.

ruyada nohut gormek nohut yemek nohut almak haslanmis nohut ruya tabirleri sozlugu ansiklopedisi diyanet
Nohut gormek nohut yemek nohut almak

NOHUT GÖRMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI

Düşlerde nohut taneleri ya da nohut yemeği, yakın gele­cekle ilgili tedbirli ve tutumlu davranma eğilimini simgeler. Aynı zamanda, dayanışma ve paylaşım duygularını ve kadınsı koruyu­cu güdüleri de temsil eder.

RÜYADA YEMEK GÖRMEK VEYA YEMEK

Bütün rüya tabircilerinin ortak açıklamalarına göre güzel pişmiş, yenmesi kolay, tatlı, lezzetli yemek yediğini görmek hayır, menfaat, rızık, mal, mutluluk ve zenginliktir. Acı ve biberli yemek yediğini görmek hüzün ve kedere işarettir. Ekşi yemek hastalık ve sıkıntıyla yo­rumlanır. Kokmuş ve bozulmuş yemek yediğini görmekse harama delalet eder.

Ağzına tatlı ve leziz yemekten bir lokma koyduğunu gören sevine­ceği bir söz duyar, ya da sevdiği birini öper. Pişmemiş, kötü kokulu ve lez­zetsiz yemekten bir lokma ağzına attığını görmekse kötü söz duymaya işarettir. Birinin kendisine yemek verdiğini gören kimsenin eline mal geçer.

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Nohut Görmek Neye İşarettir? Rüya Tabirleri” konusunda 25 mesaj

 1. Sancak alioğlu

  Günaydın merhaba öncelikle bende bu sabaha karşı hazır nohut çorbası gördüm paket olarak hatta üstünde şu yazıları okuduğumu hatırlıyorum bol acılı kınalı nohut çorbası bu nedir ki ya diyip elimde önlü arkalı okuyorum hazır paket çorba bildiğiniz yapıcam içicez eşimle yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim şimdiden

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Sancak Alioğlu kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yakınlarda güzel bir haber alacağınıza, zorlukla kazanılan paraya, parayla ilgili bir söz vererek güç durumunda kalmaya, para kazanmaya, ümitsizliğe, kafa yorgunluğuna, gelirde azalmaya, sağlık durumunda düzelmeye, rahat ve uyumlu bir hayatınızın olacağına, maaşınızın zamlanacağına, kendi işinizin büyüyeceğine işarettir…

 2. Yünü yikamis ama yikadigimi ve yorgan yunu oldugunu gormedim oyle biliyorum ruyamda daha sonra seriyodum kurusun diye sonra yün nohut oldu elimde ve onu serdim sonra kuru nohuttu.

  1. Rüya Yorumcusu

   Güzelkiz kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Hastalanmaya ve daha sonra iyileşeceğinize, aşk ilişkisinde gönül ilişkisi yaşanacağına, yapılmaması gereken bir şeyin yapılacağına, size engel olan engeli aşacağınıza, hayatınızda bir kaç şeylerin değişeceğine işarettir…

 3. Merhaba, ben rüyamda nohut yemeği pişirecektim nohutları güzelce yıkadım sonra aklıma nohutu suda ıslatmadan pişiremeyeceğim geldi sonra suya ıslayım da akşam pişiririm diye düşündüm suya ıslayıp bıraktım galiba. Bu rüyamın anlamı nedir? (23 yaş, bekar, üniversiteden yeni mezun) Şimdiden teşekkürler😊

  1. merhaba zehra kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sıkıntı ve zorluklarla karşılaşacağınıza, ayaklarınızı yere basmanız gerektiğine, uzun yaşayacağınıza, mal ve kazanca, tecrübeli ve açık görüşlü bir kimseyle tanışacağınıza, dileğinizin gerçekleşeceğine işarettir… rüyalarınızın hızlı yorumlanmasını istiyorsanız lütfen ücretsiz uygulamamızı kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

  2. Ruyamda pazardaydık.. Arkadaşımın eşinin elinde cok büyük bir poşette kuru nohut gördüm… Sanırım 10 Kilo kadar vardı..kucaklamıştı poşeti..
   Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim

  3. Rüya Yorumcusu

   Esma kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yeni bir sosyal çevreye adım atacağınıza ve bu durum işlerinizin’de iyi gitmesine neden olacağına, yakınlarda güzel bir haber alacağınıza, zorlukla kazanılan paraya, parayla ilgili bir söz vererek güç durumunda kalmaya, para kazanmaya işarettir…

 4. nur yiğit oğuz

  Ruyamda Esim bir grup medrese ogrencilerini okutuyor ama yemek vermesi lazim baktim koca kazan ve nohut yemegi yapiyoruz salcasi baharati nohutu suyunu ekleyip karistirdim.medreseydi

  1. merhaba nur yiğit rüyanızın anlamı islami rüya tabirlerine göre: günahkâr için tevbe etmeye delalet eder. Kafir kimse için bu rüya hidayete ermeye işarettir. Hasta için bu rüya iyileşip sağlıklı biri olmaya işarettir. Ayrıca bir münakaşa olacağına ve o kimseden gelecek bir söze üzülmeye delalettir.

 5. Rüyamda ocakta nohut pişiriyorum tatmak için aldığımda sert olduğunu fark ettim niye böyle diyip bir tanesini kırdım nohutları içi yeşil filizlenir gibi olmuş tu

  1. merhaba hülya rüyanızın manası şöyledir: yakınlarınızdan ve dostlarınızdan işleriniz hakkında olumlu haberler alacağınıza, erkekler için, bu rüya durumunun çök iyi bir düzene gireceğine, kadınlar için ise, sıkıntı halinde beklemediği bir kimseden yardım görerek bütün hayatının ve şansının değişeceğine alamettir.

  1. merhaba Sevgi: böyle bi rüya görmek, iş hayatında kazancın artacağına işarettir. Kâr, kazanç ve bereketi artar, ömrü uzun olur. Sahip olduğunuz mallarınızın ve işlerinizin değer ve kıymetinin artacağına işarettir. Bir başka alim ise şöyle der rüyayı gören bir topluluğa yardım eder. Yolculuğa çıkmaya gezmeye işarettir. Ayrıca şeref ve itibar kazanmak olarak da yorumlanır. büyük bir makama ulaşır, her hususta gücü artar.

  1. merhaba isimsiz: rüyanızın manası şöyledir: hasta olan bir kimse için şifa bulmaya delalet eder. elinize geçecek bol kazanca delâlet eder. Bazen bu rüya bir yerden gelecek paraya, işaret eder. Bazı alimlere göre bu rüyayı görmek, hastalıklardan şifa bulmaya ve geçimdarlığından kurtulmaya işaret eder. soğuk mevsimde doğanlar bu rüyayı gördüyse, isteğinin olacağına, büyük bir iş veya devlet adamından hayır ve menfaat göreceğine işarettir.

  1. Rüya Yorumcusu

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Şanslı olmaya,başınızı beladan kurtaracağınıza,emellerin yerine geleceğine,emeklerinizin karşılığını alacağınıza,bol para kazanmaya,yükselmeye,işlerinizde başarılı olacağınıza,hakkınızda dedikodular yapılacağına,kıskanç biri olacağınıza işarettir…

  1. Rüya Yorumcusu

   Mehmet Yeşilçimem kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Huzurlu olmaya,üzüntülü günler geçirip sonrasında’da mutlu olacağınıza,rahat bir yaşam sürmeye,bir arkadaşınızın ihanetine uğrayacağınıza,sevinçli olmaya,sevineceğinize,bol para kazanılacağına,büyük bir mertebeye ulaşacağınıza işarettir…

 6. Rüyamda cok sevdigim bi abla nohut yemegi pisiriyodu ama sadece nohut degil biseyler daha karisikti .yiyemeden uyandim

  1. Rüya Yorumcusu

   dertli kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yeni arkadaşlarınızın olacağına,sıkıntılarla uğraşmaya,bi yemek davetine katılacağınıza,mutlu ve hayırlı haberler almaya,güzel günlerin yaklaştığına,beklediğiniz haberlerin iyi sonuçlarla geleceğine,hiç beklenmedik ve hiç olmadık bi zamanda davetsiz bir misafirin geleceğine işarettir…

  1. Rüya Yorumcusu

   rüyanızın yorumu şudur : korkuların bitmesine,sizinle uğraşan kişi veya kişilerin sizden uzak durmasına,aradığınızı bulmaya işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.