Rüyada Nohut Görmek Neye İşarettir? Rüya Tabirleri

Nohut görmek, nohut yemek veya diğer nohut görmenin ne anlama geldiğini merak edenler bu yazımızı dikkatlice okusun. Ruyada nohut gormek bazen ölüm demek bazen de bol paraya ve gelecek müjdeli haber anlamına gelir. Dini, islami ve diyanet rüya tabirleri alimlerinin ışığında hazırlanan rüyada nohut görmek ne demek tüm cevapları aşağıda.

Rüyada Nohut Görmek Ne Demek?

Nohut görmek, bugünlerde işiniz hakkında iyi bir haber alacağınıza veya size iyi bir iş teklifi yapılacağına delalettir. Başka bir rüya alimine göre nohut, mercimek ve bakla gibi yiyecekler sıkıntı ve üzüntü olarak yorumlanırlar. Rüyada kuru nohut görmek, kedere ve kafa yorgunluğuna delâlet eder.

Rüyanızda nohut görmeniz; İşiteceğiniz bir haber sizi keder ve eleme boğacağına, üzüntülü günler geçireceğinize, hakkınızda yapılan dedikodulardan fazlasıyla üzüntü duyacağınıza işarettir. Nohut görmek taze ise, üzüntü ve keder, bir rivayete göre hastalık ve illet, kuruysa helal mal ile tabir olunur. Nohut, mercimek ve bakla gibi yiyecekler sıkıntı ve üzüntü olarak yorumlanırlar. Rüyada görülen nohut, zorlukla ele geçecek mala işaret eder.

Nohut Yemeği Görmek
Nohut Yemeği Görmek
 • Nohut görmenin genel anlamı: Zor şartlar altında para kazanarak, geçiminizi, kıt kanaat temin edeceğinize işarettir.
 • Kurutulmamış nohut görmek: Önemsiz bir rahat­sızlık geçireceğinize işarettir.
 • Nohut yemek: Üzüntülü günlerinizi atlata­rak rahata kavuşacağınıza işarettir.
 • Nohut ekmeği: Sağlık sorununuzun düzelmesiyle birlikte bu seferde gelirinizde bir azalma olacağı anlamına ge­lir.

Rüyada Nohut Yemek Neye İşarettir?

Nohut yemek iyiye huzura yorumlanır. Eğer nohutla birlikte diğer bir şey de yenirse hayırlıdır mutlu habere işarettir. İslami rüya tabirleri yorumcularına göre nohut yemek; Çok kötü bir durumda oluşunuz, dostlarınız tarafından fazla önemsenmeyişiniz sizi daha da yıkacağına, ancak zengin bir yakınınız sayesinde kendinizi toparlayacağınıza ve kimin dost kimin düşman olduğunu anlayaca­ğınıza işarettir.

Yeşil Nohut Görmek Taze Nohut

Yeşil nohut görmek, iyi bir mevkiye getirilmeniz için fikrinizin alınacağına işaret sayılır. Bir başka rüya alimine göre ise yeşil nohut görmek imanı tam bir kimseye delalettir. Maneviyatı ve ahireti sağlam kişiye delalettir. Diyanet rüya tabirleri yorumcularına göre; taze nohutla ilgili tabirler sebze konusunda açıklanmıştır. Taze nohut da keder ve hastalıktır.

Rüyada Nohut Görmek ve yemek
Rüyada Nohut Görmek ve yemek

Nohut Yemeği Görmek

Rüyada nohut yemeği görmek, zorlukla ele geçecek mala ve mülke işaret eder. Nohut yemek evde bereketin artacağına ve almayı istediğiniz şeye sahip olacağınıza delalettir. Hayırsever bir insan olmanızın kişiliğinize saygınlık ve itibar kazandırarak çevreniz tarafından sevgiyle anılmanıza neden olacağına işarettir.

Haşlanmış Nohut Yemek Görmek

Rüyada haşlanmış nohut görmek uzun uğraşlar sonucunda elde edilecek mala mülke ve zafere delalettir. İş ve aile hayatınızda elde edilecek huzura işarettir. Yeneceğiniz düşmanlara üstesinden gelinecek zorlu işlere işaret eder. Bir gün adamın biri İbn-i Sirin’e gelerek, nohut yediğini gör­düğünü söylemiş; rüya yorumcusu da: “Oruçluyken ramazan ayında eşini öptün mü?” diye sorduğunda, «evet» cevabı vermiştir. Bunun üzerine İbn- i Şirin: “İşte görmüş olduğun rüyanın tabiri budur,” demiştir.

Nohut Tarlası Görmek

Rüyanızda nohut tarlası gördüyseniz; Şaşınızın açılacağına, iş güç sahibi olacağınıza, sıkıntısız günler geçireceğinize işarettir. Nohut tarlası rüyası görmek evlilik, yolculuk, mîrâs, ortaklık ve lâyık olan için makâmla tâbir olunur.

Rüyada Nohut Yemek Neye İşarettir?
Haşlanmış nohut Nohut Yemek Neye İşarettir?

Kuru Nohut Görmek

Pişmiş veya çiğ olsun, kuru nohut görmek üzüntü ve sıkıntıya, unutkanlığa de­lalet eder. Nohutun yanında başka bir şey daha varsa yorum daha iyim­ser olur. Ebu Sait El Vaiz:Kavrulmuş nohut, yani leblebi yersiz ve zamansız öpücükle yorumlanır” demiştir. Rüyada kuru nohut, üzüntü ve zihin karışıklığıdır. Nohutun yanında başka bir şey varsa yorum daha hafiftir. Rüyasında kuru nohut görmek, hayra alâmettir. Bazen bu rüya üzüntüye işaret eder. Kuru nohut konusunda alimler farklı düşmüşlerdir; Rüyasında kuru nohut görmek, hayra alâmettir. Bazen bu rüya üzüntüye işaret eder.

ruyada nohut gormek nohut yemek nohut almak haslanmis nohut ruya tabirleri sozlugu ansiklopedisi diyanet
Nohut gormek nohut yemek nohut almak

NOHUT GÖRMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI

Düşlerde nohut taneleri ya da nohut yemeği, yakın gele­cekle ilgili tedbirli ve tutumlu davranma eğilimini simgeler. Aynı zamanda, dayanışma ve paylaşım duygularını ve kadınsı koruyu­cu güdüleri de temsil eder.

RÜYADA YEMEK GÖRMEK VEYA YEMEK

Bütün rüya tabircilerinin ortak açıklamalarına göre güzel pişmiş, yenmesi kolay, tatlı, lezzetli yemek yediğini görmek hayır, menfaat, rızık, mal, mutluluk ve zenginliktir. Acı ve biberli yemek yediğini görmek hüzün ve kedere işarettir. Ekşi yemek hastalık ve sıkıntıyla yo­rumlanır. Kokmuş ve bozulmuş yemek yediğini görmekse harama delalet eder.

Ağzına tatlı ve leziz yemekten bir lokma koyduğunu gören sevine­ceği bir söz duyar, ya da sevdiği birini öper. Pişmemiş, kötü kokulu ve lez­zetsiz yemekten bir lokma ağzına attığını görmekse kötü söz duymaya işarettir. Birinin kendisine yemek verdiğini gören kimsenin eline mal geçer.

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


69 thoughts on “Rüyada Nohut Görmek Neye İşarettir? Rüya Tabirleri”

 1. Rüyada ıslatılmış bir legen nohut gordum bi kız çocuğu o nohutdan avuç avuç giyordu dış kapının önünde ıslatılmış bu nohut

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sıkıntılı bir yaşam geçirmemek için biraz daha sıkı ve disiplinli çalışmanız gerektiğine, güzel olan sözleri işitmeye, beklenmedik haberler almaya işarettir…

 2. Ben rüyamda anneannem Önceden tencerede haşlayıp suyunu süzüp başka bir kaba boşalttığı nohutları bana verdi.haslanmış nohutları teyzeme götürmemi söyledi.Bende götürdüm teyzeme verdim . teyzem işim var şimdi alamam terasa koy dedi ,bende Terasta yere koydum sonra teyzem terastaki masaya koydu ama yemedi nohutlar iri ve güzel di.

  Reply
  • Işıl Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Maneviyatın mükemmelleşmesine, dertlerinize dermanlar bulacağınıza, sıkıntıları kolaylıkla zamanla halledeceğinize işarettir…

 3. Rüyamda nohut yemegi gördüm ve yedim ve yemeğimin fotorafini cekip whatsap grubumuza aticaktim ve pismis kırmızı ette vardı sofrada biraz sulu yapilmis
  Sonra bir sürü bulaşık olmuş bayan is arkadasimiz bulaşıkların başındaydı toparliyordu ve çalı süpürge gördüm birde kedi ve köpek

  Reply
  • Melek Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Tanımadığınız herkesin size hizmetlerde bulunacağına, refaha ve mutluluğa ermeye, emeklerinizin karşılığını güzellikle almaya işarettir…

Leave a Comment