Rüyada Namaz Görmek, Kılmak Ne Demek? | Rüya Tabirleri

Türkiye’nin en kaliteli ve en çok ziyaretçisi olan rüya sitesi bu defa rüyada namaz kılmak namaz görmek gibi namaz ile ilgili tüm rüyalarınızın ne anlama geldiğini anlatacak. En ünlü rüya alimlerinin, dini, islami ve diyanet ışığından yararlanılarak uzman ve deneyimli ekip tarafından hazırlanan bu büyük rüya tabirleri analizi sizler için hazırlandı. bu yazıda rüyanızda namaz ile ilgili görülen rüyalarınızın şifresini çözecek gelecekte sizleri nelerin beklediği hakkında ipucu alacaksınız.

Rüyada Namaz Görmek Ne Demek?

Rüyada görülen namaz, islam ve inanç olarak yorumlanır. Doğu yönüne dönerek namaz kıldığını gören, hacca gider. Doğu ve batıya doğru namaz kıldığını görmek, İslâmiyet’ten uzaklaştığına, şeriata uygun olmayan bir iş yaptığına delildir. Rüyada kabre karşı namaz kılmak, caiz olmayan bir şeyi hediye etmeye işaret eder.  İlim adamlarından birini kıblenin bulunduğu yönün aksine dönerek namaz kılar görmek, âlimin sünnet ve şeriata aykırı davrandığına işarettir. Namazda bir cemaate imamlık yaptığını gören, büyük bir memuriyete veya bir şirkete girerek orasını yönetir.

Rüyada Namaz Kılmak Neye İşarettir?

Kıbleye dönüp namaz kıldığını görmek uzun bir ömre delâlet eder. Doğu yönüne dönerek namaz kıldığını gören, hacca gider. Doğu ve batıya doğru namaz kıldığını görmek, İslâmiyet’ten uzaklaştığına, şeriata uygun olmayan bir iş yaptığına delildir. Doğu veya batı yönlerine doğru namaz kılan kimse, dînini ihmal eder, meşru olmayan kaynaklardan zengin olur. Kıbleyi arkaya alıp namaz kıldığını gören kimse, dîni arkasına atar. Rüyada namaz kılmak, genelde hayra yorulur. Ateşe, aynaya karşı namaz kıldığını gören kimse, fitneye meyleder. Rüyada namazını tamamlayarak selam verdiğini gören kimse, üzüntü ve kederinden kurtulur ve hali sevgi ve muhabbete dönüşür.

Namaz Kıldığını Görmek

Rüyada oturarak namaz kıldığını gören kimse, korkaklık ve aza kanaat etmek olarak yorumlanır. Tek başına namaz kıldığını gören kimse, evinde huzura ve allahtan gelecek gizli ilimlere mazhar olur. Bir sahra veya bir düzlükte namaz kıldığını gören kimse, sıkıntıdan feraha çıkar. Bir camide namaz kılıp, arkasını mihraba dayayan kimse, felaketten kurtulup, mutluluğa erer. Rüyasında namazda selam verdiğini gören kimse üzüntü ve sıkıntılarından kurtulur. Bu rüya, hazreti peygamber’in sünnetini yerine getirmeye de işarettir. Rüyada ters namaz kılan veya  arkasını kıbleye dönmüş olduğu halde namaz kıldığını gören, islâmı arkasına atmış olur. Bir rivayete göre, eşinden gayrı bir kimse ile yakınlaşır.

Rüyada Namaz Vakitleri

Rüyada namaz vakitleri veya vaktinin  geçtiğini ve namaz kılmak için bir yer arayıp bulamadığını gören, zor ve yapılması güç bir işe başlar ve bir rivayete göre de, gerek dünya ve gerek ahrette güçlüğe uğrar.

Namaz Kılan Görmek

Rüyada namaz kılan görmek veya bir cami veyahut mescit halkını kıblenin gayri bir tarafa dönerek namaz kıldıklarını görmek, o yerin devlet başkanının işinden uzaklaştırılacağına delâlet eder. Bilmediği bir yerde, tanımadığı kimselere imamlık yaparak, namaz kıldırdığını gören ve hangi âyetleri okuduğunu bilmeyen kimsenin ölümü gelmek üzeredir.

Camide Mescidde Cemaatle Namaz Kılmak

Rüyada bir mescid veya camide cemaatla birlikte namaz kıldığını gören kimse, büyük bir cemaattan yardım görür, sözünün geçerli olacağı bir ortama kavuşur. Toplu bir şekilde böyle bir namaz kıldığını gören kimse, dîne karşı olan bir topluma katılır. 

Rüyada Namaz Kılarken Sağa Sola Bakmak

Namazda sağa sola bakındığını gören kimse, dünyanın mal ve servetine rağbet edip, ahiret nimetlerinden yüz çevirir. Bu rüya, kişinin nefsinin isteklerine uymasına işaret eder.

Diğer rüya yorumcuların yorumları:

Dogu yönüne dönerek namaz kildigin gören, hacca gider. Dogu ve batiya dogru namaz kildigini görmek, Islamiyetten uzaklastigina, seriata uygun olmayan bir is yaptigina delildir. Arkasini kibleye dönmüs oldugu halde namaz kildigini gören, Islam i arkasina atmis olur. Bir rivayete göre. esinden baska bir kimse ile yakinlasir. Bir mescit halkini kiblenin gayri bir tarafa dönerek namaz kildiklarini görmek, o yerin devlet baskaninin dinden uzaklastirilacagina delalet eder. Ilim adamlarindan birini kiblenin bulundugu yönün aksine dönerek namaz kilar görmek, o alimin sünnet ve seriata aykiri davrandigina isarettir. Namazini vaktinin geçtigini ve namaz kilmak için bir yer arayip bulamadigini gören, zor ve yapilmasi çok güç bir ise baslar ve bir rivayete göre de, gerek dünya ve gerek ahirette güçlüge ugrar.

Rüyada Kirli Yerde Namaz Kılmak

Uzun bir süreden beri askıda bekleyen ve bir türlü nihayete erdirilemeyen bir proje yüzünden işlerin kötüye gitmeye başlayacağına, ortaklar arasında maddi konulardan ötürü sürtüşmeler yaşanacağına, elde bulunan maddi olanakların kaybedileceğine, hayırlı olarak başlayan bir çalışmanın kötü bir şekilde ve geride yüklü miktarda borç bırakarak biteceğine ve yakın zamanda gelmesi beklenen bir ödemenin gelmeyeceğine yorulur. Rüyada karanlık yerde namaz kılmak, yaşanacak tartışmalar ve ortaya çıkacak sorunlar yüzünden eldeki işten olmaya, maddi ve manevi olarak zarara uğramaya, kıskançlık krizi geçirmeye, sağlık sorunlarıyla boğuşmaya, atılan adımlar yüzünden istenmeyen bir duruma düşmeye, yanlış kararlar vermeye ve vakitsiz bir ayrılık yaşamaya işarettir.

Rüyada Kilisede Namaz Kılmak

Rüya sahibinin, kardeşiyle birbirine düşmesine sebep olacak bir olayın ortasında kalacağına, aile büyüklerinin vereceği desteğe rağmen sorunların bir türlü azalmayacağına, sevilen bir kişinin sağlık sorunuyla ilgili olarak kötü bir haber alınacağına sahip olunan mal mülkte azalma yaşanacağına yorumlanır. Rüyada sinagogda namaz kılmak, iş dünyasında sözü geçen bir kişi ile büyük bir tartışma yaşanacağına, bu yüzden bazı kötü durumlara düşüleceğine, kararsız kalınan bir konuda yanlış bir tercih yapılacağına, maddi olarak büyük bir hasara uğranacağına, sevilen bir kişinin söyleyeceği gurur kırıcı bir söz yüzünden büyük bir üzüntü yaşanacağına ve insanlarla araya mesafe konulacağına alamettir.

Cemaate yetismek için camiye dogru kostugunu gören: ve namaza yetisemeyen kimsenin bir muradi varsa, yerine gelmez. Sol tarafindan baslayarak selam verdigini görmek hayir degildir. Oturdugu veya yattigi yerde namaz kildigini görmek, bitirmek istedigi islerini bitiremeyecegine, namazda dua ettigini görmek de çocugunun olacagina isarettir. Nafile namazi kildigini gören, sevap getirecek bir is isledigi için Allah in (CC) sefaatine nail olur. Bütün gece sabaha kadar namaz kildigini gören, dünya ve ahirette büyük hayir ve hasenata erisir. Kabe nin daminda kildigini gören seriata uymayan bir is isler. Cami, mescit ve benzeri bir yerde namaz kildigini görmek, hayratinin çokluguna isarettir. Devlet dairelerinde, okullarda namaz kildigini görmek, yolculuk ve helal rizktir. Kilise ve benzeri yerlerde namaz kilmak, bir baskasinin duasi ile hidayete ulasacagina delalet eder. Namaz rüyasinin tabirinde üç seyi dikkate almak gerekir: Farz, sünnet, nafile. Farz namazlari hacca, fuhustan ve fenaliktan çekinmeye; sünnet namazi temizlige, sabir ve sebata, söhrete ve halka sefkat ve merhamet etmege delalet eder.

Ustsuz namaz kılmak: Üzerinde hiç bir sey olmadigi ve çiplak bulundugu halde namaz kildigini gören, oruçlu oldugu bir anda fuhus isler. Yahut haramdan kazandigi parayla sadaka verir. Namaz kilarken konusan, verdigi hediye veya sadakayi geri alir. Rüyada istihare namazi kilmak, yapmak istedigi bir seyden basarali olarak çikacagina delalet eder. Rüyada bir mezar üzerinde namaz kildigini görmek, sadaka veya zekat verilmesi caiz olmayan kimselere sadaka veya zekat verdigine isarettir. Gece yarisi namaz kiliyorsaniz, her ne dileginiz varsa kisa zamanda yerine gelecegine yorumlanir; Bu meyande vacip olan bayramin namazini kilinaniz, nese ve sevincinizin daim olacagina, evlat ve iyalinizin hayrini göreceginize isarettir. Teravih namazini kilmaniz halinde, dini bütünlügünüzü her yerde tasdik ettireceginize, her tülü sefaate nail olmak yolundaki dileginizin yerine gelecegine ömrünüzün uzun olacagina, itibarinizin devamliligina hükmolunur.

Namaz Kılmak İstemek

Ortaya konulan projenin başarı kazanması ve herkesin konuştuğu bir iş olması sayesinde ele geçen kazancın günden güne azalacağına, evlilik yolunda ilerleyen bir ilişkinin çıkacak dedikodular yüzünden biteceğine, her iki tarafın da çok üzüleceğine, tartışmalarla ve aksiliklerle uğraşılan bir dönem geçirileceğine ve anne babanın sağlık sorunları yüzünden üzüntü duyulacağına tabir edilir. Rüyada namaz kılmak isteyenlerle saf tutmak, uzun bir işsizlik sürecinin ardından hayırlı bir iş kapısının açılacağı, parasal olarak çok kazanç elde edileceği, eğitimle ilgili olarak kaçan fırsatların tekrar ele geçirileceği, sevilen bir kişi ile bir ortaklık kurulacağı, kardeşleri birbirine düşürmek için çaba gösteren bir kişinin yenilgiye uğratılacağı, yakın zamanda evlat sahibi olunacağı ve mutlu olunacağı anlamına gelir.

“Rüyada Namaz Görmek, Kılmak Ne Demek? | Rüya Tabirleri” konusunda 20 mesaj

 1. Ben 2 aydır sağlık problemleri yaşıyorum ve çaresiz bir hastalıga yakalandığımı düşünüyorum dün abdest alıp 2 rekatlık namaz kıldım ve günahlarım için tövbe edip iyi bir kul olacığıma allahtan şifa istedim bugünde öğleye doğru tek başıma camide kıbleye doğru iki rekatlık namaz kıldım ve kıldıktan sonra camide imam vardı ve daha sonra eski okuluma gitmişim öğle namazı okununca uyandım bundan sonra ne yapmam gerek ve bu rüya neye delalettir

 2. Selamünaleyküm.Rüyamda namaz kılmak için fabrika v.s.gibi bir yerin soyunma odasında namazı kılmak için bir karton serip namaza başlıyorum,sonra benle beraber 2-3 kişi daha geliyor onlarda başlıyor o esnada ezan okunmaya başlıyor,ben acaba şimdi ne yapmalıyım tekrarmı başlamam gerekiyor namaza diye düşünürken,devam edip namazı kılıyorum bitiriyorum,normalde bu öğle vakti için öğle namazı niyetine bir his içimdeki ama 8 rekat yani ilkindi namazı kılıyorum.
  Normal hayatta namaz kılmıyorum fakat bu rüyayı gördüğüm zaman Ramazan ayıydı ve Ramazan ayında orucumuda tutarım,5 vakit namazımıda kılarım.Yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   İlker kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Salih bir insan tarafından gelecek yardıma ve mala, iş hayatında başarılı olunacağına, pek yakında aile çevresinde sizi üzecek bir değişikliğin meydana geleceğine, zenginleşmeye, şöhrete, mala, yükselişe, dertlerin ve sıkıntıların ortadan kalkmasına, hayat boyu büyük sırlarınızın olduğuna ve bu sırları herkesten saklamanızın kendi çıkarınıza olduğuna işarettir…

 3. Merhaba, insallah iyisinizdir. Ben ruyamda gercek hayatta namaz kilmayan ama su anda cok dine yonelen ve namaz kilmak isteyen ayni zamanda kucuk hastaligi olan annemi ruyamda kardesim balkonun kapisini acdiginda onun ardinda namaz kildigini gordum anlami nedir?

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Emine kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İyi ve kazançlı günlere, hiç umulmadık bir mirasa konacağınıza, akrabalarınızdan ya da dostlarınızdan güzel hediyeler alacağınıza, para durumunuzun iyileşmesine, dertli bir anda hiç ummadığı bir kişiden yardım görmenize, güzel ve sevindirici haberler alınacağına, uzun ömürlü olmaya, işlerinizde birinin yardımını göreceğinize, sevgilinizden ya da eşinizden ayrılacağınıza, yakında size karşı haksızlık etmiş birinin yükünden kurtulacağınza işarettir…

  2. Merhaba cok tesekkur ederim yorumunuz icin, Allah razi olsun.birinin yukunden kurtulmak ne drmek tam anlamadim orasini

 4. Rüyamda namaz kılıyorum ve ihlas ve fatiha suresini okuyorum gece karanlıkta namaz kılıyorum şimdiden yorumun için teşekkürler

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Muhammet kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Dünya ve ahirette hayra, iş hayatınızda geçici sıkıntılar yaşayıp bu sıkıntılardan sonra rahatlığa huzura ve ferhaia kavuşacağınıza, hırsızlara dikkat etmeniz gerektiğine, atıldığınız işte başarısız olup daha sonra başarıları yakalayıp elde etmeye ve kazançlı olunacağına, bir çok sıkıntının üstesinden geleceğinize işarettir…

 5. MERHABALAR ŞİMDİDEN YORUMLAYAN KAHİN LERİMİZE TŞK EDERİM
  RÜYAMDA ; DENİZ KIYISINDA YÜRÜYORUM HAVA ÇOK GÜZEL O SIRA KURAN-I KERİM İ OKUMAK İÇİN HAZIRLANIYORUM.KURAN I OKUMA İÇİN ALIP DENİZ E KARŞI OTUYORUM VE OKUMADAN ÖNCE NAMAZ KILIYIM SONRA OKUYUM DİYORUM. SECCADEYİ ALIP KIBLE TARAFINA DOĞRU YÖNELİYORUM TAM NAMAZ A BAŞLAYACAĞIM VAKİT HALİT SEN NAPIYORSUN SEN ALKOLLÜSÜN DİYOR BİRİ DERİNDEN BİR SES İLE UYANIYORUM
  SİZDEN RİCAM YORUMLAYABİLİRMİSİNİZ

  1. Rüya Yorumcusu

   Halit kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Kendi gayretiniz sayesinde başarılı olacağınıza, tek başına girişim yaparak arzu ettiğiniz konuma geleceğinize, emek verdiğiniz her iş ya da beraberlikten olumlu sonuç alınacağına ve çabaların boşa gitmeyeceğine, mal mülk sahibi olmaya işarettir…

  2. YORUMUNUZ İÇİN TŞK EDERİM İNŞALLAH HERKES HAK ETTİĞİ YERLERDE OLUR
   RÜYAMDAN ÇOK ETKİLENDİM O YÜZDEN ALKOL Ü DE KESİNLİKLE BIRAKTIM NEFİS İME YENİK DÜŞMEYECEĞİM İNŞALLAH
   ALLAH HAYIRLISINI NASİP ETSİN İNŞALLAH

 6. Esalameleykum kardesim ben her gece ruyamda namaz kildigimi goruyorum namazda fatiha ihlas kewser surelerini okuyorum her geceki ruyamda mescide gidiyorum yada yem yesillik biyerde namaz kiliyorum yada ruyamda zikir ediyorum yada ruyamda mescide hocalar hadis anlatiyor bende dinliyorum yada basga bi ruyamda bayram namazini kildigimi goruyorum

  1. merhaba mahriban kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Maddi manevi kazanca, mutlu olunmaya, çevrenizdeki insanların sözlerine ve hareketlerine daha çok dikkat edilmesi gerektiğine, dost gibi görünen gizemli bir insanla karşılaşmaya, murada ermeye, bazı sıkıntıların bitmesine ve büyük feraha kavuşup rahata ermeye, huzurlu olmaya, kazanacağınız elde edeceğiniz paralara kavuşacağınıza işarettir

 7. Selamun aleykum rüyamda ruyamda namaz kılıyordum kıbleye karşı ihlas süresini okudum namaz kılarken kızımı seven kişi de beni izliyor sağımda bekliyor namazımı bitirdim ve arka tarafımızda bazı kadınlar toplanmış kizimi seven çocuğu evlendirmek istiyormuş bohça getirmişler ama çocuk benim yanımdan ayrılmadı

  1. Rüya Yorumcusu

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Çok zeki insan olduğunuza,sıkıntılarla uğraşacağınıza,sağlığınıza çok dikkat etmeniz gerektiğine,yaptğınız işlerin emeklerinin karşılığını alacağınıza,hakkınızda çıkacak olan dedikodular yüzündeen üzüleceğinize,elinize ufak tefek paralar geçeceğine işarettir…

 8. Merhabalar ben rüyamda sevdiğim kızın namaz kılarken gördüm bazı tabircilere göre o kızla evlilik olacak diyorlar. Rüyamın anlamını sizlerden bekliyorum

  1. merhaba cenk Rüyanızın yorumu şöyledir: çözümlenmesi zor bir sorununun olacağına ve sonunda da çözüleceğine işaret sayılır. Bazen sarsılmaz bir inanç olarak tanımlanır, kimi zaman ise, umut, beklenen bir güzel haber veya iyi misafir olarak da yorumlanır.

 9. Rüya Yorumcusu

  Rüyanın yorumu şöyle : Dünya ve ahirette hayra işarettir.Memlekette büyük bir insanın öleceğini gösterir.Bilerek ya da bilmeyerek kırmış olduğunuz bir gönülden,işlemiş olduğunuz bir günahtan ya da yaptığınız veya yapacağınız bir yanlıştan dönmekten dolayı ALLAH’A sığınma arzusu olarak tanımlanır.Yakında size karşı haksızlık etmiş birinin yükünden kurtulacaksınız demektir.Sağlığınızın bozulacağına ve üzüntüye işarettir.Sevinçli ve ferah günlerin yaklaştığına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!