Rüyada Namaz Görmek, Kılmak Ne Demek? | Rüya Tabirleri

Türkiye’nin en kaliteli ve en çok ziyaretçisi olan rüya sitesi bu defa rüyada namaz kılmak namaz görmek gibi namaz ile ilgili tüm rüyalarınızın ne anlama geldiğini anlatacak. En ünlü rüya alimlerinin, dini, islami ve diyanet ışığından yararlanılarak uzman ve deneyimli ekip tarafından hazırlanan bu büyük rüya tabirleri analizi sizler için hazırlandı. bu yazıda rüyanızda namaz ile ilgili görülen rüyalarınızın şifresini çözecek gelecekte sizleri nelerin beklediği hakkında ipucu alacaksınız.

Rüyada Namaz Görmek Ne Demek?

Rüyada görülen namaz, islam ve inanç olarak yorumlanır. Doğu yönüne dönerek namaz kıldığını gören, hacca gider. Doğu ve batıya doğru namaz kıldığını görmek, İslâmiyet’ten uzaklaştığına, şeriata uygun olmayan bir iş yaptığına delildir. Rüyada kabre karşı namaz kılmak, caiz olmayan bir şeyi hediye etmeye işaret eder.  İlim adamlarından birini kıblenin bulunduğu yönün aksine dönerek namaz kılar görmek, âlimin sünnet ve şeriata aykırı davrandığına işarettir. Namazda bir cemaate imamlık yaptığını gören, büyük bir memuriyete veya bir şirkete girerek orasını yönetir.

Rüyada Namaz Kılmak Neye İşarettir?

Kıbleye dönüp namaz kıldığını görmek uzun bir ömre delâlet eder. Doğu yönüne dönerek namaz kıldığını gören, hacca gider. Doğu ve batıya doğru namaz kıldığını görmek, İslâmiyet’ten uzaklaştığına, şeriata uygun olmayan bir iş yaptığına delildir. Doğu veya batı yönlerine doğru namaz kılan kimse, dînini ihmal eder, meşru olmayan kaynaklardan zengin olur. Kıbleyi arkaya alıp namaz kıldığını gören kimse, dîni arkasına atar. Rüyada namaz kılmak, genelde hayra yorulur. Ateşe, aynaya karşı namaz kıldığını gören kimse, fitneye meyleder. Rüyada namazını tamamlayarak selam verdiğini gören kimse, üzüntü ve kederinden kurtulur ve hali sevgi ve muhabbete dönüşür.

Namaz Kıldığını Görmek

Rüyada oturarak namaz kıldığını gören kimse, korkaklık ve aza kanaat etmek olarak yorumlanır. Tek başına namaz kıldığını gören kimse, evinde huzura ve allahtan gelecek gizli ilimlere mazhar olur. Bir sahra veya bir düzlükte namaz kıldığını gören kimse, sıkıntıdan feraha çıkar. Bir camide namaz kılıp, arkasını mihraba dayayan kimse, felaketten kurtulup, mutluluğa erer. Rüyasında namazda selam verdiğini gören kimse üzüntü ve sıkıntılarından kurtulur. Bu rüya, hazreti peygamber’in sünnetini yerine getirmeye de işarettir. Rüyada ters namaz kılan veya  arkasını kıbleye dönmüş olduğu halde namaz kıldığını gören, islâmı arkasına atmış olur. Bir rivayete göre, eşinden gayrı bir kimse ile yakınlaşır.

Rüyada Namaz Vakitleri

Rüyada namaz vakitleri veya vaktinin  geçtiğini ve namaz kılmak için bir yer arayıp bulamadığını gören, zor ve yapılması güç bir işe başlar ve bir rivayete göre de, gerek dünya ve gerek ahrette güçlüğe uğrar.

Namaz Kılan Görmek

Rüyada namaz kılan görmek veya bir cami veyahut mescit halkını kıblenin gayri bir tarafa dönerek namaz kıldıklarını görmek, o yerin devlet başkanının işinden uzaklaştırılacağına delâlet eder. Bilmediği bir yerde, tanımadığı kimselere imamlık yaparak, namaz kıldırdığını gören ve hangi âyetleri okuduğunu bilmeyen kimsenin ölümü gelmek üzeredir.

Camide Mescidde Cemaatle Namaz Kılmak

Rüyada bir mescid veya camide cemaatla birlikte namaz kıldığını gören kimse, büyük bir cemaattan yardım görür, sözünün geçerli olacağı bir ortama kavuşur. Toplu bir şekilde böyle bir namaz kıldığını gören kimse, dîne karşı olan bir topluma katılır. 

Rüyada Namaz Kılarken Sağa Sola Bakmak

Namazda sağa sola bakındığını gören kimse, dünyanın mal ve servetine rağbet edip, ahiret nimetlerinden yüz çevirir. Bu rüya, kişinin nefsinin isteklerine uymasına işaret eder.

Diğer rüya yorumcuların yorumları:

Dogu yönüne dönerek namaz kildigin gören, hacca gider. Dogu ve batiya dogru namaz kildigini görmek, Islamiyetten uzaklastigina, seriata uygun olmayan bir is yaptigina delildir. Arkasini kibleye dönmüs oldugu halde namaz kildigini gören, Islam i arkasina atmis olur. Bir rivayete göre. esinden baska bir kimse ile yakinlasir. Bir mescit halkini kiblenin gayri bir tarafa dönerek namaz kildiklarini görmek, o yerin devlet baskaninin dinden uzaklastirilacagina delalet eder. Ilim adamlarindan birini kiblenin bulundugu yönün aksine dönerek namaz kilar görmek, o alimin sünnet ve seriata aykiri davrandigina isarettir. Namazini vaktinin geçtigini ve namaz kilmak için bir yer arayip bulamadigini gören, zor ve yapilmasi çok güç bir ise baslar ve bir rivayete göre de, gerek dünya ve gerek ahirette güçlüge ugrar.

Rüyada Kirli Yerde Namaz Kılmak

Uzun bir süreden beri askıda bekleyen ve bir türlü nihayete erdirilemeyen bir proje yüzünden işlerin kötüye gitmeye başlayacağına, ortaklar arasında maddi konulardan ötürü sürtüşmeler yaşanacağına, elde bulunan maddi olanakların kaybedileceğine, hayırlı olarak başlayan bir çalışmanın kötü bir şekilde ve geride yüklü miktarda borç bırakarak biteceğine ve yakın zamanda gelmesi beklenen bir ödemenin gelmeyeceğine yorulur. Rüyada karanlık yerde namaz kılmak, yaşanacak tartışmalar ve ortaya çıkacak sorunlar yüzünden eldeki işten olmaya, maddi ve manevi olarak zarara uğramaya, kıskançlık krizi geçirmeye, sağlık sorunlarıyla boğuşmaya, atılan adımlar yüzünden istenmeyen bir duruma düşmeye, yanlış kararlar vermeye ve vakitsiz bir ayrılık yaşamaya işarettir.

Rüyada Kilisede Namaz Kılmak

Rüya sahibinin, kardeşiyle birbirine düşmesine sebep olacak bir olayın ortasında kalacağına, aile büyüklerinin vereceği desteğe rağmen sorunların bir türlü azalmayacağına, sevilen bir kişinin sağlık sorunuyla ilgili olarak kötü bir haber alınacağına sahip olunan mal mülkte azalma yaşanacağına yorumlanır. Rüyada sinagogda namaz kılmak, iş dünyasında sözü geçen bir kişi ile büyük bir tartışma yaşanacağına, bu yüzden bazı kötü durumlara düşüleceğine, kararsız kalınan bir konuda yanlış bir tercih yapılacağına, maddi olarak büyük bir hasara uğranacağına, sevilen bir kişinin söyleyeceği gurur kırıcı bir söz yüzünden büyük bir üzüntü yaşanacağına ve insanlarla araya mesafe konulacağına alamettir.

Cemaate yetismek için camiye dogru kostugunu gören: ve namaza yetisemeyen kimsenin bir muradi varsa, yerine gelmez. Sol tarafindan baslayarak selam verdigini görmek hayir degildir. Oturdugu veya yattigi yerde namaz kildigini görmek, bitirmek istedigi islerini bitiremeyecegine, namazda dua ettigini görmek de çocugunun olacagina isarettir. Nafile namazi kildigini gören, sevap getirecek bir is isledigi için Allah in (CC) sefaatine nail olur. Bütün gece sabaha kadar namaz kildigini gören, dünya ve ahirette büyük hayir ve hasenata erisir. Kabe nin daminda kildigini gören seriata uymayan bir is isler. Cami, mescit ve benzeri bir yerde namaz kildigini görmek, hayratinin çokluguna isarettir. Devlet dairelerinde, okullarda namaz kildigini görmek, yolculuk ve helal rizktir. Kilise ve benzeri yerlerde namaz kilmak, bir baskasinin duasi ile hidayete ulasacagina delalet eder. Namaz rüyasinin tabirinde üç seyi dikkate almak gerekir: Farz, sünnet, nafile. Farz namazlari hacca, fuhustan ve fenaliktan çekinmeye; sünnet namazi temizlige, sabir ve sebata, söhrete ve halka sefkat ve merhamet etmege delalet eder.

Ustsuz namaz kılmak: Üzerinde hiç bir sey olmadigi ve çiplak bulundugu halde namaz kildigini gören, oruçlu oldugu bir anda fuhus isler. Yahut haramdan kazandigi parayla sadaka verir. Namaz kilarken konusan, verdigi hediye veya sadakayi geri alir. Rüyada istihare namazi kilmak, yapmak istedigi bir seyden basarali olarak çikacagina delalet eder. Rüyada bir mezar üzerinde namaz kildigini görmek, sadaka veya zekat verilmesi caiz olmayan kimselere sadaka veya zekat verdigine isarettir. Gece yarisi namaz kiliyorsaniz, her ne dileginiz varsa kisa zamanda yerine gelecegine yorumlanir; Bu meyande vacip olan bayramin namazini kilinaniz, nese ve sevincinizin daim olacagina, evlat ve iyalinizin hayrini göreceginize isarettir. Teravih namazini kilmaniz halinde, dini bütünlügünüzü her yerde tasdik ettireceginize, her tülü sefaate nail olmak yolundaki dileginizin yerine gelecegine ömrünüzün uzun olacagina, itibarinizin devamliligina hükmolunur.

Namaz Kılmak İstemek

Ortaya konulan projenin başarı kazanması ve herkesin konuştuğu bir iş olması sayesinde ele geçen kazancın günden güne azalacağına, evlilik yolunda ilerleyen bir ilişkinin çıkacak dedikodular yüzünden biteceğine, her iki tarafın da çok üzüleceğine, tartışmalarla ve aksiliklerle uğraşılan bir dönem geçirileceğine ve anne babanın sağlık sorunları yüzünden üzüntü duyulacağına tabir edilir. Rüyada namaz kılmak isteyenlerle saf tutmak, uzun bir işsizlik sürecinin ardından hayırlı bir iş kapısının açılacağı, parasal olarak çok kazanç elde edileceği, eğitimle ilgili olarak kaçan fırsatların tekrar ele geçirileceği, sevilen bir kişi ile bir ortaklık kurulacağı, kardeşleri birbirine düşürmek için çaba gösteren bir kişinin yenilgiye uğratılacağı, yakın zamanda evlat sahibi olunacağı ve mutlu olunacağı anlamına gelir.

Rüyada Namaz Görmek, Kılmak Ne Demek? | Rüya Tabirleri konusunda 60 mesaj

 1. Rüyamda sabah namazı kılıyorum ama beş rekat kiliyorum ve tadili erkana uyarak yavas yavas kiliyorum basimda beyaz takke var evde kiliyorum kildigim yerde lamba acik diger odalar karanlik abimde kilmis oluyo namazini yengemin telefonundan sabah namazi kac rekat diye arastiriyorum 8 rekat diye birde 10 rekat diye yaziyor internette. Namaz kilarken icim huzur doluyo sanki seccadeyle bir butun olmus gibi namaz kiliyordum

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Yasin Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Ailenizle hoş zaman geçireceğinize, güzel bir haberle büyük miktarda para kazanmaya, sıkıntılardan kurtulacağınıza işarettir…

 2. selamünaleyküm ruyamda babamin namazi kibleyi arkasina alarak ters yonde kildigini gordum. seccadesini dogru yone sermis ama yanlis yone yonelmisti selam verirkende farkli seyler konusuyordu anlami nedir acaba

  1. 1001 Rüya Tabiri

   nur Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınızın sonuna kadar rahat huzur ve mutluluk içinde yaşayacağınıza, gizli bir hazine bulup mutlu olacağınıza işarettir…

 3. Merhaba hocam rüyamda akşam namazı kılıyordum ama başım dönüyordu namaz kıldığım yerde dönüyordu bu yüzden yanlış kılıyordum sonra düzelttim namazımı doğru kıldım dedim rüyamı yanıtlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   İkra Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İş yaşamınızda başarıya kavuşacağınıza, önemli bir işinizin çözümleneceğine, çok sevdiğiniz birinin misafir olacağına işarettir…

 4. Selamın aleykum rüyamda camiide ikindi namazını cemaatle kılıyordum ama aynı safta değildik farklı yerlerdeydik namazi kılarken bir adamin namazda ağladığını gördüm goz ucuyla ona baktim ağlıyordu sonra namaza devam ettim hocada yanlışlık yaptı 2 rekat kildirdi selam verdi ama ben selam vermedim 4 rekata tamamlayıp öyle selam verdim sonra herkes yanlış yaptık diyordu yorumlarsanız sevinirim Allah razı olsun

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Hüseyin Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Size sıkıntı yapan insandan uzak durmanız gerektiğine, istemediğiniz şeyleri asla hiçbir zaman yaşamayacağınıza işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Ramazan Hakan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Zengin bir şekilde yaşamaya, güvenilir olmaya, beklenmedik ve şaşıracağınız haberleri pek ve çok yakında alacağınıza işarettir…

 5. Merhabalar rüyamda camiide erkek-kız karışık cemaatle birlikte akşam namazını kılıyorduk fakat namaz kılarken dengede durmakta zorlanıyordum zorlada olsa namazımı bitirdim yorumlarsanız sevinirim.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Funda Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bir şeyden dolayı mükafatlandırılacağınıza, iyi ve güzel şeylerin size faydası olacağına, dargın olduğunuzla barışmaya işarettir…

 6. Babamla bilmediğim bir yerde cuma. Namazı kılacağız hoca farzını kıldıracak tam o sırada cami içinde sol tarafa babamın arkadaşları ile sanki bir grup oluşturduk babamın imam arkadaşı farklı camide imam arkamızdan cumayı kıldıracak imamdan önce sesli bir şekilde tekbir aldı bizim grup ona uydu sonrada sesli bir şekilde duydunuz mu dedi bizim grup evet dedi diğer cemaattan ses yok ana ben uymadım normal cami imamına uydum cami inamı süreye başlamadan bizim grup namaz esnasında konuşmaya başladı imamda namazı bozdu bizim grubu azarladı bende hocam ben konuşmadım diyerek yer değiştirdim bizim grup sürekli benle hareket etti en son imamkn yanına geçtim bizim grup dışarı çıktı tam farzını kılacağız en ön saftayım kendim kılıyorum iki kere önümden geçildiği için namazı bozup camiden çıkıyorum

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Hasan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınzda büyük değişiklik yapacağınıza, her türlü hayırlı nimete, rahat hayatın daha çok daha fazla yaşanılacağına işarettir…

 7. Allah hayırlara yazsın. Rüyada camiiden çıkıyoruz, ayakkabılarımı giyerken amcam geliyor o da ayakkabılarını istiyor, alıp uzatıyorum yavaş oğlum yere koy diyor yere koyuyorum. O sıra camii içinden süre gelen ayakkabılıklardan devam eden kuyruk var sürekli veren el alan elden üstündür deniyor.

  Allah sağlık afiyet versin Allah selamet versin Allah hayırlara yazsın.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Yavuz Selim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Olağanüstü şaşırtıcı birtakım durumlarla karşılaşabileceğinize, birine kefil olacağınıza, mevki sahibi olup daha çok yükselmeye işarettir…

 8. Selamun aleylum.ruyamda annemin evindeydim eşim vede arkadaşı vardı.arkadasi namaz kılıyordu evin içinde geziniyordu sonra dolabı açtı şu almak istedi çok soğuktur ben veriyim dedim suyu musluktan. su doldurup su bardagiyla verdim iki kez içti.tezgah biraz karışıktı.toparliyordum bir tarftanda.sonra evin bir köşesinde büyük bavullar vardı içleri elbise vardı üst üste koyulmuş birazcık dağınık halde.sonra eşimle yatıyoruz kalktı arkadaşı ile gidiyorlardi arkadaşı dönüp dönüp bana bakıyordu.sacim acıktı bende saklanmaya çalıştım görmesin diye.kizi vardı eşimin arkadasının ismi rasa rusça imiş güya seslendi ona birseer soyledi uyandım oyle

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Ruyaa Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Davranışlarınıza ve çevrenize karşı dikkatli olmanız gerektiğine, çok yakında farklı güzel ve iyi olan iş teklifleri alacağınıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!