Rüyada Namaz Görmek, Kılmak Ne Demek? | Rüya Tabirleri

Türkiye’nin en kaliteli ve en çok ziyaretçisi olan rüya sitesi bu defa rüyada namaz kılmak namaz görmek gibi namaz ile ilgili tüm rüyalarınızın ne anlama geldiğini anlatacak. En ünlü rüya alimlerinin, dini, islami ve diyanet ışığından yararlanılarak uzman ve deneyimli ekip tarafından hazırlanan bu büyük rüya tabirleri analizi sizler için hazırlandı. bu yazıda rüyanızda namaz ile ilgili görülen rüyalarınızın şifresini çözecek gelecekte sizleri nelerin beklediği hakkında ipucu alacaksınız.

Rüyada Namaz Görmek Ne Demek?

Rüyada görülen namaz, islam ve inanç olarak yorumlanır. Doğu yönüne dönerek namaz kıldığını gören, hacca gider. Doğu ve batıya doğru namaz kıldığını görmek, İslâmiyet’ten uzaklaştığına, şeriata uygun olmayan bir iş yaptığına delildir. Rüyada kabre karşı namaz kılmak, caiz olmayan bir şeyi hediye etmeye işaret eder.  İlim adamlarından birini kıblenin bulunduğu yönün aksine dönerek namaz kılar görmek, âlimin sünnet ve şeriata aykırı davrandığına işarettir. Namazda bir cemaate imamlık yaptığını gören, büyük bir memuriyete veya bir şirkete girerek orasını yönetir.

Rüyada Namaz Kılmak Neye İşarettir?

Kıbleye dönüp namaz kıldığını görmek uzun bir ömre delâlet eder. Doğu yönüne dönerek namaz kıldığını gören, hacca gider. Doğu ve batıya doğru namaz kıldığını görmek, İslâmiyet’ten uzaklaştığına, şeriata uygun olmayan bir iş yaptığına delildir. Doğu veya batı yönlerine doğru namaz kılan kimse, dînini ihmal eder, meşru olmayan kaynaklardan zengin olur. Kıbleyi arkaya alıp namaz kıldığını gören kimse, dîni arkasına atar. Rüyada namaz kılmak, genelde hayra yorulur. Ateşe, aynaya karşı namaz kıldığını gören kimse, fitneye meyleder. Rüyada namazını tamamlayarak selam verdiğini gören kimse, üzüntü ve kederinden kurtulur ve hali sevgi ve muhabbete dönüşür.

Namaz Kıldığını Görmek

Rüyada oturarak namaz kıldığını gören kimse, korkaklık ve aza kanaat etmek olarak yorumlanır. Tek başına namaz kıldığını gören kimse, evinde huzura ve allahtan gelecek gizli ilimlere mazhar olur. Bir sahra veya bir düzlükte namaz kıldığını gören kimse, sıkıntıdan feraha çıkar. Bir camide namaz kılıp, arkasını mihraba dayayan kimse, felaketten kurtulup, mutluluğa erer. Rüyasında namazda selam verdiğini gören kimse üzüntü ve sıkıntılarından kurtulur. Bu rüya, hazreti peygamber’in sünnetini yerine getirmeye de işarettir. Rüyada ters namaz kılan veya  arkasını kıbleye dönmüş olduğu halde namaz kıldığını gören, islâmı arkasına atmış olur. Bir rivayete göre, eşinden gayrı bir kimse ile yakınlaşır.

Rüyada Namaz Vakitleri

Rüyada namaz vakitleri veya vaktinin  geçtiğini ve namaz kılmak için bir yer arayıp bulamadığını gören, zor ve yapılması güç bir işe başlar ve bir rivayete göre de, gerek dünya ve gerek ahrette güçlüğe uğrar.

Namaz Kılan Görmek

Rüyada namaz kılan görmek veya bir cami veyahut mescit halkını kıblenin gayri bir tarafa dönerek namaz kıldıklarını görmek, o yerin devlet başkanının işinden uzaklaştırılacağına delâlet eder. Bilmediği bir yerde, tanımadığı kimselere imamlık yaparak, namaz kıldırdığını gören ve hangi âyetleri okuduğunu bilmeyen kimsenin ölümü gelmek üzeredir.

Camide Mescidde Cemaatle Namaz Kılmak

Rüyada bir mescid veya camide cemaatla birlikte namaz kıldığını gören kimse, büyük bir cemaattan yardım görür, sözünün geçerli olacağı bir ortama kavuşur. Toplu bir şekilde böyle bir namaz kıldığını gören kimse, dîne karşı olan bir topluma katılır. 

Rüyada Namaz Kılarken Sağa Sola Bakmak

Namazda sağa sola bakındığını gören kimse, dünyanın mal ve servetine rağbet edip, ahiret nimetlerinden yüz çevirir. Bu rüya, kişinin nefsinin isteklerine uymasına işaret eder.

Diğer rüya yorumcuların yorumları:

Dogu yönüne dönerek namaz kildigin gören, hacca gider. Dogu ve batiya dogru namaz kildigini görmek, Islamiyetten uzaklastigina, seriata uygun olmayan bir is yaptigina delildir. Arkasini kibleye dönmüs oldugu halde namaz kildigini gören, Islam i arkasina atmis olur. Bir rivayete göre. esinden baska bir kimse ile yakinlasir. Bir mescit halkini kiblenin gayri bir tarafa dönerek namaz kildiklarini görmek, o yerin devlet baskaninin dinden uzaklastirilacagina delalet eder. Ilim adamlarindan birini kiblenin bulundugu yönün aksine dönerek namaz kilar görmek, o alimin sünnet ve seriata aykiri davrandigina isarettir. Namazini vaktinin geçtigini ve namaz kilmak için bir yer arayip bulamadigini gören, zor ve yapilmasi çok güç bir ise baslar ve bir rivayete göre de, gerek dünya ve gerek ahirette güçlüge ugrar.

Rüyada Kirli Yerde Namaz Kılmak

Uzun bir süreden beri askıda bekleyen ve bir türlü nihayete erdirilemeyen bir proje yüzünden işlerin kötüye gitmeye başlayacağına, ortaklar arasında maddi konulardan ötürü sürtüşmeler yaşanacağına, elde bulunan maddi olanakların kaybedileceğine, hayırlı olarak başlayan bir çalışmanın kötü bir şekilde ve geride yüklü miktarda borç bırakarak biteceğine ve yakın zamanda gelmesi beklenen bir ödemenin gelmeyeceğine yorulur. Rüyada karanlık yerde namaz kılmak, yaşanacak tartışmalar ve ortaya çıkacak sorunlar yüzünden eldeki işten olmaya, maddi ve manevi olarak zarara uğramaya, kıskançlık krizi geçirmeye, sağlık sorunlarıyla boğuşmaya, atılan adımlar yüzünden istenmeyen bir duruma düşmeye, yanlış kararlar vermeye ve vakitsiz bir ayrılık yaşamaya işarettir.

Rüyada Kilisede Namaz Kılmak

Rüya sahibinin, kardeşiyle birbirine düşmesine sebep olacak bir olayın ortasında kalacağına, aile büyüklerinin vereceği desteğe rağmen sorunların bir türlü azalmayacağına, sevilen bir kişinin sağlık sorunuyla ilgili olarak kötü bir haber alınacağına sahip olunan mal mülkte azalma yaşanacağına yorumlanır. Rüyada sinagogda namaz kılmak, iş dünyasında sözü geçen bir kişi ile büyük bir tartışma yaşanacağına, bu yüzden bazı kötü durumlara düşüleceğine, kararsız kalınan bir konuda yanlış bir tercih yapılacağına, maddi olarak büyük bir hasara uğranacağına, sevilen bir kişinin söyleyeceği gurur kırıcı bir söz yüzünden büyük bir üzüntü yaşanacağına ve insanlarla araya mesafe konulacağına alamettir.

Cemaate yetismek için camiye dogru kostugunu gören: ve namaza yetisemeyen kimsenin bir muradi varsa, yerine gelmez. Sol tarafindan baslayarak selam verdigini görmek hayir degildir. Oturdugu veya yattigi yerde namaz kildigini görmek, bitirmek istedigi islerini bitiremeyecegine, namazda dua ettigini görmek de çocugunun olacagina isarettir. Nafile namazi kildigini gören, sevap getirecek bir is isledigi için Allah in (CC) sefaatine nail olur. Bütün gece sabaha kadar namaz kildigini gören, dünya ve ahirette büyük hayir ve hasenata erisir. Kabe nin daminda kildigini gören seriata uymayan bir is isler. Cami, mescit ve benzeri bir yerde namaz kildigini görmek, hayratinin çokluguna isarettir. Devlet dairelerinde, okullarda namaz kildigini görmek, yolculuk ve helal rizktir. Kilise ve benzeri yerlerde namaz kilmak, bir baskasinin duasi ile hidayete ulasacagina delalet eder. Namaz rüyasinin tabirinde üç seyi dikkate almak gerekir: Farz, sünnet, nafile. Farz namazlari hacca, fuhustan ve fenaliktan çekinmeye; sünnet namazi temizlige, sabir ve sebata, söhrete ve halka sefkat ve merhamet etmege delalet eder.

Ustsuz namaz kılmak: Üzerinde hiç bir sey olmadigi ve çiplak bulundugu halde namaz kildigini gören, oruçlu oldugu bir anda fuhus isler. Yahut haramdan kazandigi parayla sadaka verir. Namaz kilarken konusan, verdigi hediye veya sadakayi geri alir. Rüyada istihare namazi kilmak, yapmak istedigi bir seyden basarali olarak çikacagina delalet eder. Rüyada bir mezar üzerinde namaz kildigini görmek, sadaka veya zekat verilmesi caiz olmayan kimselere sadaka veya zekat verdigine isarettir. Gece yarisi namaz kiliyorsaniz, her ne dileginiz varsa kisa zamanda yerine gelecegine yorumlanir; Bu meyande vacip olan bayramin namazini kilinaniz, nese ve sevincinizin daim olacagina, evlat ve iyalinizin hayrini göreceginize isarettir. Teravih namazini kilmaniz halinde, dini bütünlügünüzü her yerde tasdik ettireceginize, her tülü sefaate nail olmak yolundaki dileginizin yerine gelecegine ömrünüzün uzun olacagina, itibarinizin devamliligina hükmolunur.

Namaz Kılmak İstemek

Ortaya konulan projenin başarı kazanması ve herkesin konuştuğu bir iş olması sayesinde ele geçen kazancın günden güne azalacağına, evlilik yolunda ilerleyen bir ilişkinin çıkacak dedikodular yüzünden biteceğine, her iki tarafın da çok üzüleceğine, tartışmalarla ve aksiliklerle uğraşılan bir dönem geçirileceğine ve anne babanın sağlık sorunları yüzünden üzüntü duyulacağına tabir edilir. Rüyada namaz kılmak isteyenlerle saf tutmak, uzun bir işsizlik sürecinin ardından hayırlı bir iş kapısının açılacağı, parasal olarak çok kazanç elde edileceği, eğitimle ilgili olarak kaçan fırsatların tekrar ele geçirileceği, sevilen bir kişi ile bir ortaklık kurulacağı, kardeşleri birbirine düşürmek için çaba gösteren bir kişinin yenilgiye uğratılacağı, yakın zamanda evlat sahibi olunacağı ve mutlu olunacağı anlamına gelir.


82 thoughts on “Rüyada Namaz Görmek, Kılmak Ne Demek? | Rüya Tabirleri”

 1. Selamün aleyküm hocam. Ben Volkan. Ben rüyamda asansör kullanirken bir basörtülü kadin ayni asansörde namaz kiliyordu. Ayrica ayni asansörde bir 1-2 kisi daha vardi. Adamin biri ayni asansörde la la la la diye ses cikartiyordu. Ben adama sus dedim cünkü kadin namaz kiliyor dedim. Kadin namazini bitirdikden sonra ben kadina Allah kabul etsin dedim. Kadinda bana sagol dedi. Bu rüya neye isaretir? Hayirli Aksam dilerim size hocam. Allah sizden razi olsun.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Aile yaşantınızın mutlu ve huzurlu geçeceğine, paraya ve mala kavuşacağınıza, çok varlıklı bir yaşamınızın yakında olacağına işarettir…

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Muradınıza ereceğinize, hayırlı kısmetlere kavuşmaya, şansınızın açık olmasına, istikbalinizin parlak olacağına, çok başarılı olmaya işarettir…

 2. Merhaba rüyamda bir yerdeyim ama mescit mi yoksa mescit tarzı bir yer mi bilmiyorum yerler de halı var. Hem namaz kılan insanlar hemde ayakta gezinenler var. Ben de namaza durdum. Niyet edicem diyorum ben sabah namazımı kıldım ama tekrar kılınmaz ki Allah için 2 rekat namaz kılayım bari kimse yanlış da anlamasın diyorum içimden. Namaza duruyorum Ofisde ki erkek yönetici (ben kadın) ben namaz kılarken bana bakıyorum Rukü da iken böyle değil daha da eğilmen gerekiyor diye başımdan bastırıyor.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Kazancınızın artacağına, sıkıntılardan ve üzüntülerden kurtulmaya, yakında evinize bolluğun ve bereketin geleceğine işarettir…

 3. Hocam bu gece rüyamda ben bir yerdedim ve kıbleye doğru namaz kil yordum ve selm veriyordum her yer yeşil di sonra yine namaz kil yordum iki rekat niyet ediyor dum veben namaz dake bir kadın ve çocukları bana doğru geliyor dum ve bir kiz benim çanta mi almaya çalışıyor du ve ben hem onun koludan tutuyor dum ve diyor dum ki polis aracam bu yorum ne

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu ŞuŞekildedir : Servete kavuşulacağına, tavırlarınızda ve davranışlarınızda güzel değişimler yaşayacağınıza, arzularınızın gerçekleşeceğine işarettir…

 4. Ruyamda imamdim sabah namazının sonunda oturuşta tahiyyat okuyordum. iki kişilik cemaattik ben bir de cok yakin arkadaşım, o benim arkamdaydi. tam oturuşta dualari okurken bir anda bayilir gibi bir şey oldum okuyamaz oldum; öne doğru yigilirken arkadan arkadaşım sarildi bana beni tuttu kaldirmaya calisirken uyandim.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Çabalarınızın karşılığını daha çok fazla almaya, eş dost ziyaretlerinin sıklaşacağına, rızkın helal ve temiz olmasına işarettir…

 5. Rüyamda içinde ölmüş akrabalarında olduğu toplu cemaatle evde namaz kılıyorum bana misafir gelmişler yaşlı olan ayaklarını başka yöne uzatarak kılıyor bazı vakitleri kadınlarla kılıyorum anlamı nedir teşekkür ederim. .

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Ticaretteki kazancınız sayesinde mal ve mülk sahibi olacağınıza, rızkın artmasına, haysiyetinizin çoğalacağına işarettir…

 6. Hayırlı günler hocam ben istihareye yattigim rüyamda seccadem elimdeydi dışarıda bı yere sermistim namaz kiliyordum. Seccadenin yönü doğuya doğruydu arka tarafında ise komşumuz evlerini taşıyorlardı. Çocuklar etrafıma oturmuş beni izliyorlardı. Bı tarafimda da yaşlı bı amca vardı oda beni izliyordu.ruyam bu kadar yorumlarsanız sevinirim

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Anlamdadır : İşlerinizin yoluna gireceğine, arkadaşlarınızla eğlenerek güzel günler geçireceğinize, istikbalinizin çok parlak olacağına işarettir…

 7. Hocam merhaba, ben rüyamda arkadaşımın evinde yuzünü germediğim tuhaf insanlarla oturuyordum bir baktın ölmüş anne annesi, ve annesi mutfaktan çıktı, annesi delirmiş gibi böyle 3 harfliler musallat olmuş gibi herkesi sıra sıra dövmeye başladı benim yanıma geldi dövmek için ama bana dokunmadı, elini böyle yavaş bir şekilde ayağıma vurdu ve gitti tam o sırada annemle içeri odaya gittik annem gel namaz kılalım bu olayların bitmesi için içeride çok fazla kötü şeyler oluyordu, Bi baktım anadan doğmayım ” anne dedim böyle namaz kılmak olur mu” olur olur kızım dedi neyse başladık namaz kılmaya baktım ben böyle kılamıyorum rahatsızım. Bozdum namazı tam karşımda arkadaşımı gördüm oda iyi değildi ve biri bana salavat getir diyerek yüksek sesle salavat getirmeye başladım ve uyandım o rüyadan. Allah hayra yorsun 🙏

  Reply
  • Seher Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınız boyunca iyi kazanacağınıza, zorluğu aşıp çabalarınız sonucunda çok zengin varlıklı ve şeref sahibi olacağınıza işarettir…

 8. Rüyamda amcalarım benim hakkımda konuşuyo tek yaptığı şey yatmak diye..
  Bende battaniyenin altında akşamleyin anneannemgilde onların dediklerini duyuyorum.
  (yazdığım rüya diğeri kayboldu ya da gönderilmedi yorumlarsanız sevinirim)

  Reply
  • Bi kul Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşlerinizin düzgün ve kazançlı olacağına, bilginizin ve malınızın artmasına, sırları keşfetmeye, şaşırılacak haberler almaya işarettir…

  • Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Şehvet arzunuza sahip olmaya, büyük bir hayra ulaşmaya, izzet şeref ilim ve yüceliğe yükselmeye, isteğinizin olmasına işarettir…

Leave a Comment