Rüyada Meyve Görmek

Meyve görmek hakkında her şeyin en detayına kadar ne anlama geldiğini bu tabirimizde öğreneceksiniz. Rüyada görülen meyvelerin rengi cinsi ve görülme şekillerinin nerede görüldüğü gibi farklı şekillerde anlamını merak edenler en doğru yerdeler. Aşağıda rüya alimlerinin ve dini, İslami, diyanet rüya tabirleri ışığında yorumlayacağız. Eğer meyve rüyanızın karşılığını bu sayfada bulamazsanız lütfen site içinde “Rüyada Meyve Görmek” gibi aramalar yapabilirsiniz. Ayrıca rüyanızı yorum kısmına da yazarsanız size ne anlama geldiğini hızla cevap verebiliriz.

Rüyada Meyve Görmek

Meyve görmek, din ve mal ile yorumlanır, san renkli meyveler, ayva, turunç, portakal ve muzdan başkası hastalığa delâlet eder. Rüyada meyve görmek, hayatta yapacağınız işlerden en yakın zamanda hayırlı sonuçlar alacağınıza işarettir. Rüyada görülen her türlü meyve, mal, servet ve evlât olarak yorumlanır. Rüyada meyve görmede önemli olan husus, meyvenin mevsiminde görülüp görülmediğidir.

Mevsiminde görülmeyen bir meyvenin rengi de önemlidir. Rüyada görülen mevsimsiz meyvenin sarısı hastalık, siyahı üzüntü, dert ve ölümdür. Yeşil renklisi servet kaybı, zarar ve ziyan; kırmızı renklisi tasa ve telaş demektir. Mevsiminde görülen meyve ise çocuk, mal, servet, izzet, kazanç ve ferahtır.

Rüyada Meyve Görmek Neye İşarettir?
rüyada meyve görmek
 • Herhangi bir meyve görmek ya da yemek: Narin bir ruh yapı­nız olduğuna, ilişkilerinizde çok duygusal davranacağınıza, bu özelliğinizden dolayı da size sıcak ve samimi yaklaşan karşı cinsinize hemen aşık olacağı­nız anlamına gelir.
 • Turfanda meyve görmek: Bir olaydan ötürü size kız­gınlığı olan birinin, içini kusacağı anlamına gelir.
 • Ham meyve yediğinizi görmek: Borca gireceğinize ya da konuşma arazlı birisiyle tanışacağınıza işarettir.
 • Ağaçtan meyve topladığınızı görmek: Bir dostunuzun akrabala­rından birisiyle evleneceğinize, ya da o dostunuzla ticari ortaklık ilişkisi ku­racağınıza işarettir.
 • Rüyada meyve bahçesi görmek: İstikbalinizin çok parlak olacağına, eğer kendinizi boş işlere kaptırmazsanız büyük başarılar elde edeceğinize işarettir.

Meyve yorumunda dikkate alınacak hususlardan biri de mevsimdir. Danyal aleyhisselama göre; mevsiminde rüyada görülen meyveler helal mala ve menfaate; diğer vakitlerde görülen meyveler ise, hayra ve iyiliğe delâlet eden bir tarafı olmadıkları için, noksan mala ve fukaralığa işarettir.

Rüyada Meyve Yemek

Meyve yemek görmek, eğer yediğiniz meyve tatlı ise helaldir. Ekşi, ham ve yenirken ağzı büzen meyveler haram mala ve hastalığa işarettir. Tatlı meyve rızka ve ilme delalet eder. Ham meyve borca işarettir. Rüyada elma yemek, pek iyi bir rüya olarak kabul edilmez. Dışarıda, bahçede, evde masada gibi yerlerde meyve tabağında meyve yediğinizi görmek, meyvelerin renkleri bozulmuş ise, ihanet yüzünden bir zarara uğrayacağınıza delildirRüyada meyveyi mevsimi dışında yemek, rızka delalettir. Sıkıntıdan kurtulmaya ve ulaşamadığı bir emeline ulaşmasına işarettir.

rüyada meyve yemek
rüyada meyve yemek

Rüyada Meyve Toplamak

Meyveleri oturduğu yerden topladığını görenin kimsenin eline zahmetsiz mal geçer. Dağlarda bulunan sahipsiz meyveler görmek, ilim, rızık ve hiç kimsenin minneti olmaksızın sırf Allah’tan gelecek hibe ve ihsanlara işaret eder. Rüyanızda ağaçlardan meyve topladığınızı görmek, güzel bir iş yapıp büyük bir servet elde edeceğinize yorumlanır.

Rüyada Meyve Almak

Meyve almak, çarşı pazarda veya manavda tatlı meyvelerin satıldığını görmek  veya bu meyvelerden almak hayır ve menfaate; ekşi ve acı meyvelerin satıldığını görmek almak ise bunun aksi ile tabir edilir.

Rüyada Meyve Ağacı Görmek Nedir?

Meyve ağacı görmek, herkes için işe yarayacak bir iş yapacağınıza, bu suretle servet ve itibarınızın yükseleceğine yorumlanır. Bu rüya bütün meyveler için geçerlidir. Meyve ağacını kesilmiş veya kırılmış görmek, gam ve keder olarak yorumlanır.

Rüyada Meyve Bahçesi Görmek

Rüyada meyve bahçesi görmek, bir çok güzel meyvelerin bulunduğu bir bahçede bulunmak, eğer bunlardan hiç birini yemediyseniz, çok hayırlı bir iş yapmış olursunuz. Eğer meyveler olgun değilse, acele bir hareketinizden bir tehlike doğacağına, uyanık bulunmanız gerektiğine, çok olgun meyve olması da başarınızın engelleneceğine işaret sayılır. Rüyada bir meyve bahçesinde dolaştığınızı görmek, mutluluk ve zenginlik dolu bir geleceğe doğru gittiğinize delalettir. 

Rüyada Meyve Suyu Görmek, İçmek

Meyve suyu içmek, size arkadaşlarınız tarafından bir eşek şakası yapılacağını bildirir. Meyve suyu görmek veya içmek rüyası, bol rızık ve hastalıktan şifa bulmakla yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


159 thoughts on “Rüyada Meyve Görmek”

 1. Selamünaleyküm hocam ruyamda eski koyumdeyim harmandan yürüyerek geçiyoruz yanımda ablam yanlış hatırlamıyorsam annem var harman yeşil çimlerle yemyeşil yürürken önce bir incir ağacı görüyorum tek başına incir ağacı yemyeşil yapraklı incir tutmuş incir arıyorum ağaçta olgunlaşmış incir arıyorum buluyorum ardından yürümeye devam ediyoruz elma ağacı görüyorum tek başına ama bir suru elma tutmuş yemyeşil bir ağaç elma yapıp yiyorum bir ağaç daha gördüm sanki ama tam hatırlamıyorum ağacı hatırladığım kadarıyla bu kadar rüyam

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Çekinerek çıkacağınız yolculuktan rahatlıkla ve huzurla döneceğinize, çok güzel ve uzun bir hayatınızın olacağına işarettir…

 2. Rüyamda mutfaktan ateş çıkıyordu ve ben kızımı camdan çıkardım bana mutfaktakı ketildan çıkmış dediler iyi akşamlar

  Reply
  • Meryem Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Rahatlamaya, sevdiklerinize ulaşacağınıza, kısa zamanda kendinizi toparlayacağınıza ve saygın bir yer edineceğinize işarettir…

Leave a Comment