Rüyada Mercimek Görmek Yemek Ne Demek? (Diyanet)

Ruyalarda görülen mercimek sahneleri gördüğünüz şekil itibariyle farklılıklar gösterir. Kırmızı mercimek ve yeşil mercimek bazen ölüm bazen hastalık ve bazen de para ve mutluluk anlamına gelir. Rüyada mercimek görmek başka anlama gelir, yeşil mercimek görmek başka şey demek. Mercimek yemek rüyada farklı şey demektir. Aşağıda ruyada mercimek gormek hakkında tüm anlamları yazdık. Rüyanız hayrola…

Rüyada görülen mercimek, bir yolculuğa çıkan kimsenin memleketindeki rızkıdır. Rüyada görülen mercimek, helâl olan mala işaret eder. Bazen üzüntü ve kötü rızıkla da tabir edenler vardır. Mercimek görmek, kadınlar tarafından elde edilecek mala da işarettir. Pişmemiş kırmızı mercimek yediğini gören kimse, üzüntü ve sıkıntıya düşer. Yaş olsun kuru olsun, mercimek aldığını veya sattığını gören kimse, hastalıktan kurtulur, üzüntü ve kederleri son bulur, korktuklarından emin olur. Mercimek görenin gelirine yorumlanır.

Rüyada Mercimek Görmek

 • Usta rüya tabircilerinden Kirmanî ise mercimek rüyası iyi değildir, demiş. Çünkü Musa’nın (a.s) kavmi kendisinden mercimek isteyince, Allah(c.c.) tarafından ikaz edilmişlerdir.
 • Mağripli Cabir’e göre: “Mercimek yediğini görmek özellikle kadınlar tarafın­dan mal sahibi olmaya delalet eder. Pişmemiş mercimek yediğini görmek üzüntü ve keder anlamına gelir. Mercimeği ambara koyarak depoladığını görmek iyi değildir,” demiştir.
mercimek-yemek-ruyada-yesil-kirmizi-mercimek-corbasi-gormek-yapmak-yemek-mercimek koftesi

Ruyada Mercimek Gormek: Mercimek görmek rüyada, bir yakınınızın sizin aşk hayatınız ile ilgili olarak kötü düzenler kurmak için uğraştığına yorumlanır. Mercimek şifaya, selamete, beden sağlığına, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder. Mercimek görmek çok iyidir. Hz. İbrahim(a.s.)’in en sevdiği yiyecek ol­duğundan birçok rüya tabircisi mercimeği övmüştür. Mercimek umûmiyetle şifâ ve selâmete işarettir. Mercimeği ambara koymak iyi değildir.


Rüyada Mercimek Yemek

mercimek-yemek-ruyada-yesil-kirmizi-mercimek-corbasi-gormek-yapmak-yemek-ne-demek-diyanet-1001ruyatabiri

Mercimek Yemek: İster taze, ister kuru olsun, mercimek aldığını ve yediğni gören has­taysa iyileşir, korkuyorsa kendini güvende hisseder, üzüntü ve sıkıntıday­sa rahat ve feraha ulaşır, her türlü bedensel rahatsızlıklardan uzak olur. Ruyada mercimek yemek, fesat gözlerin üstünüzde olacağına, durumunuzun iyi olmasının sizi çekemeyenlerin kimler olduğunu ortaya koyacağına işarettir.


Rüyada Yeşil Mercimek Görmek

yesil mercimek gormek-ruyada mercimek yemek gormek-kirmizi mercimek-1001ruyatabiri

Yeşil Mercimek Görmek: Rüyasında yeşil mercimek görenin, üzülecek bir olayla karşılaşmasına işaret vardır. Çiğ mer­cimek üzüntüdür. Dini rüya tabirleri sözlüğüne göre; ruyada yesil mercimek gormek, yaşantınızda medeni yönden değişiklikler olacağı anlamına gelir. Kısaca yeni bir evlilik, boşanma, çocuğunuz olması, vs. gibi şeylerin hayatınızın akışını değiştireceğine işarettir.


Ruyada Mercimek Çorbası GörmekYemek

ruyada-mercimek-yemek-ruyada-yesil-kirmizi-mercimek-corbasi-gormek-yapmak-yemek-ne-demek-diyanet-1001ruyatabiri

Ruyada Mercimek Çorbası Görmek: Merci­mek çorbası yediğinizi görmenizse, çevrenizdekilerle ortak ve ke­yifli etkinliklerde bulunacağınızı gösterir. Düşlerimizde mercimek çorbası ya da mercimek yemeği pişirdiğimizi görmemiz, özverili ve ilgili davranarak yakın çevremizdekileri ve dostlarımızı mutlu ettiğimizi belirtir. Son zamanlardaki atılmalarınızın semeresini artık toplayacağı­nıza ve maddi durumunuzun iyiye gideceğine işarettir. Mercimek çorbası yediğini gören kimse, bol rızka ve helal mala nail olur. Hayırlı ve esaslı bir işe girişmeğe delalet eder.


Rüyada Kırmızı Mercimek Görmek

ruyada kirmizi mercimek gormek-kirmizi mercimek corbasi gormek-10001ruyatabiri

Kırmızı Mercimek Görmek: Düşlerde gorulen kırmızı mercimek; Başarılarınız ve becerileriniz sayesinde iş kolunuzda her zaman için aranılan bir insan olacağınıza, ömrünüzün sonuna kadar gelecek korkusu olmadan rahat ve huzur içinde yaşayacağınıza işarettir. Bazı diyanet rüya tabirlerine gore; Kirmizi mercimek gormek; düzensiz ve derbeder bir yaşantı­nız olacağına, gönül ilişkilerinizde değişiklik olacağına ve zengin bir kadın­dan fayda göreceğinize, yorumlanır.


Mercimek Köftesi Gormek

mercimek koftesi gormek-ruyada mercimek gormek kirmizi yesil diyanet-1001ruyatabiri

Mercimek Köftesi Gormek: Mercimek koftesi gorduyseniz, İş hayatınızda aktif ol­manızla, yeteneklerinizin birleşmesi sayesinde ticari bir deha olacağınıza ve çok para kazanacağınıza işarettir. Diyanet ve islami ruya tabirleri ansiklopedisine göre; Bazı sorunlar yaşayacağınıza, ancak daha sonra bunları telafi ede­ceğinize işarettir. Bir başka yoruma göre de; malınıza mal, paranıza para ka­tacağınız anlamına gelir.


MERCİMEK GÖRMENİN PSİKOLOJİK VE MODERN ANLAMI

Sosyal ilişkileri geliştirmek ve hareketlendirmekle il­gili bir simgedir. Düşlerimizde yıkadığımız ya da haşladığımız mercimeğin dibine çamur çöktüğünü görüp sıkıl­mamız, bütün çaba ve uğraşılarımıza karşın, yakın ve sıcak dost­luk ilişkileri kuramayıp bundan üzüntü duyduğumuzu gösterir. Bu aynı zamanda, ilişkilerimizde belirecek bir anlaşmazlığa da işaret edebilir.

rüyada yemek görmek

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

rüyada kırmızı mercimek görmek videosu izle

“Rüyada Mercimek Görmek Yemek Ne Demek? (Diyanet)” konusunda 6 mesaj

 1. Selam aleyküm balkonunda oturyoruz ben ve görümcem görümcemin önünde bir leğen yesil mercimek var onu eliyle karistiriyor ve bende ona rüyamda firikbulguru gördüğümü anlatiyorum anlami ne dir acaba hem firikbulguru hem de mercimek

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Fatma kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Arkadaşlarınızdan ya da akrabalarınızdan kötü haber alacağınıza, eşinizden ya da sevgilinizden ayrılacağınıza, çaresizliğe, zayıflığa, korkuya, yüksek mevki sahibi biri ile görüşmeye, evliliğe, bir yakınınızın sizin aşk hayatınıza yönelik olarak komplolar kurduğuna hem buna dikkat etmeniz hemde buna engel olmanız gerektiğine işarettir…

  1. Rüya Yorumcusu

   Esra kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Bütün isteklerin gerçekleşmesine, iyi haber alınacağına, hayırlı bir iş yapacağınıza, günahlarınıza tövbe etmeniz gerektiğine, güven içinde yaşayacağınız döneme girdiğinize veya gireceğinize, şanslı olacağınıza, bahtınızın açık olacağına işarettir…

 2. Rüyamda eşimin erkek kardeşi taştan bir duvara 1458 rakamları yazıyor yenge bu şifre diyor sonra ben bir kasa gibi biley buluyorum şifreyi girip açıyorum içinden anahtar çıkıyor sonra bir kutu gibi bişey buluyorum anahtarla açıyorum içinden 2 tane sarı renkte ilaç çıkıyo bu ilaç celalin onu iyi edecek kalbi düzelecek diyorlar ama kimseyi götmüyorum celal bu ilacı içiyor ve koşmaya başlıyor yenge bak hiç bişeyim kalmadı iyileştim diyor .

  1. Rüya Yorumcusu

   Emine kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İyi talihli olmaya, yüksek ve bol şansa, işlerinizin açılacağına, çok para kazanacağınıza, cesur olduğunuza, iyiliğe, misafire, elinize ya toplu para geçeceğine ya da elinizden toplu para çıkacağına, güç ve iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına, yolculuğa çıkacağınıza, hastalığa, dini vecibelerinizi yerine getirmeniz gerektiğine, iyiye işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!