Rüyada Melek Görmek Ne Demek (diyanet ve modern tabiri)

Rüyada melek veya melekler görmek; insanın içinde bulunduğu duruma göre yorumlanır. Melek görmek sevinci, şerefi, sıkıntılardan kurtulmayı ve bol rızkı temsil eder. Rüyada melek gören kimsenin eline mal girer. Erkek ve kız olarak çok evlâda sahip olur. Rüyada melek görülen memlekette ucuzluk ve bolluk olur. Bir kimse rüyada meleklerin gökten yere, yerden göğe doğru sürekli çıkıp indiklerini görse, o memleketin kâfir olan düşmanları yenilgiye uğrar. Rüyada melek görmek, zâhidler için ihlâs, gâziler için şehitlik, bağımlı ve tutuklular için, kurtulup feraha çıkmak olarak yorumlanmıştır. Rüyada melek gören mahpus, hapislikten kurtulur. İyi bir insan rüyada melek görürse amacına, ulaşır. İnancı olmayan bir kimse rüyada melek görürse müslüman olur. Meleklerin kendisine lanet okuduklarını görmek, manevî yönden zarara uğramaya işaret eder. Meleklerin kendisine lanet ettiklerini görmek, itikadî olarak zayıflamaya delalettir.

Rüyada Melek Görmek Ne Demek?

Düşünde melek görenin eline mal geçer, oğlu, kızı çok olur, o memlekette hareket, nimet olur. Ruyada Meleklerin inmesi: Rüyasında bir kimsenin, meleklerin yeryüzüne indiklerini görmesi, kafirlerin korku içinde kalmasına, müslümanlann ise muzaffer olacaklarına bir işarettir. Meleklerden herhangi birini görmek, hayra yorulur. Bir meleği insan şeklinde ve iyi giyinmiş görmek hayır ve sevinç; çirkin bir şekilde ve eski, yırtık giyin­miş görmek ise gam ve sıkıntı, zarar ve hasar ifade eder. Meleği kadın şeklinde görmek Allah katında makbul olmaya işarettir. Meleklerin kendisini lanetlediklerini görmesi dini inançlarının zayıflaması ve yok olması manasına gelir. Rüyâda herhangi bir meleği görmek, ha­yırdır. Bir meleği insan şeklinde ve güzel kıyâfetler içinde görmek iyidir. Aksi ise hayra yorulmaz. Kadın şek­linde bir melek gören, Allah (C.C.) indinde makbul olmaz.

Rüyada Melek Olmak-Olduğunu Görmek

Melek olduğunu görmek: Rüyasında kendisinin melek olduğunu gören kimse, sıkıntıdan feraha kavuşur, insanlar arasındaki mertebesi yücelir. Kişinin kendisini melek olmuş görmesi şa­na, şöhrete, zenginliğe, yükselişe, zafere işarettir. Kendini melâike olarak görmek büyük itibâr ve zaferdir.

Rüyada Melekle-Meleklerle Konuşmak

Melekle konuşmak: Rüyasında bir melekle konuştuğunu gören kimse şehit olur. Bazen bu rüya, büyük faydaları elde etmeye işarettir. Melekle konuştuğunu görmek ise büyük menfaat elde etmek demek­tir. Rüyasında “Cennete girer misin?” denildiğini gören ise mirâs yer. Cennette melek­lerin yanıbaşına gelerek kendisini selamladıklarını görmek, cennete gir­mesine vesile olacak bir iş yapmaya; cennete girdiğini görmek şan, şere­fe, neşe ve sevince, ibadetleri eksiksiz yapmak demek.

 • Cennet melekleriyle konuşmak: İyi bir makam ve konuma sahip olarak, güzel bir izdivaç anlamına gelir.
 • Meleklerin müjdelemesi: Rüyada görülen melekler tarafından müjdelenme, salih ve sözü dinlenir bir evlada işarettir.
 • Meleklerin selam vermesi: Rüyasında meleklerin kendisine selam verdiğini gören kimseye Allah Teala, kalpgözü açıklığı ve her şeyi anlama nimetlerini verir.

Rüyada Meleklerle Birlikte Uçmak Meleklerle Olmak

Meleklerle uçmak: Rüyasında meleklerle birlikte uçtuğunu gören kimse, sıkıntıda ise felaha kavuşur. Kendisini meleklerle birlikte uçtuğunu gören bir kimse hem dünyada, hem de ahirette mutlu olacağı anlamına gelir. Melâike ile uçtuğunu gören, dünyâda ve âhirette mes’ût olur. Melekler tarafından Cennete gö­türüldüğünü gören, tevbekâr olur ve yakın zamanda âhirete göçer. Meleklerin kendisini elinden tutup cennete götür­düklerini gören, Allah’a karşı tövbekâr olur ve çok kısa bir sürede hastalanır.

Gökyüzünden Meleklerin İnmesi

Bir yere bir meleğin indiğini görmek o yerdeki insanların bir hayra ve bolluğa ka­vuşmaları, gamdan ve kederden kurtulmaları anlamına gelir. Gökten meleklerin inip Kâbe’yi başka bir yere götürdüklerini görmek o yerde emniyet ve güvenlik içinde bulunacağı anlamına gelir.

ruyada melek gormek ne demek-diyanet ruya tabirleri sozlugu-1001ruyatabiri
ruyada melek gormek ne demek-diyanet ruya tabirleri sozlugu-1001ruyatabiri

RÜYADA MELEK GÖRMENİN 1001 RUYA TABİRİ

Meleklere ve bunlara dair hikâyeler görmek ve okumak, davranışlarından dolayı, halk tarafından kı­nanmaya; hikmet kitapları görmek ve okumak, mushaftan Kur’an okuma­ya, anlayışlı ve zeki olmaya delalet eder.

Rüyada Cin Görmek Ne Demek? 1001ruyatabiri.com

Rüyada melek görmek; bize kayıtsız şartsız, hiçbir karşılık beklemeksizin sevgi ve destek sunan bir yakının arayışı içinde ol­duğumuzu gösterir. Bu genellikle, anne ya da anneanne, babaan­ne gibi bir yakının sıcaklığına duyulan ihtiyaçtır. (Melek gormek; aynı zamanda zor kararlar arifesindeyken, onların bilgeliğinden yararlanma ih­tiyacını simgeler.)

İSLAMİ DİNİ VE DİYANET RÜYA TABİRLERİ: RUYADA MELEK

Maddi ve manevi tüm sıkıntılarınızdan kurtularak rahatlayaca­ğınız anlamına gelir. Bir başka yoruma göre de; geleceğinizin çok parlak ola­cağına, kendi kendinizi yetiştirerek başarıyı elde edeceğinize ya da evlenerek çok çocuk sahibi olacağınız anlamına gelir.

 • Cebrâil (A.S.)’ı gören, muradına erer. Rüyâ tek­rarlanırsa, düşmanlarına gâlip gelir ve Hakk’m emirlerini tebliğ eder.
 • Mikâil (A.S.) melek-ğini gören: mal, şeref, makâm ve cömertlikle yo­rumlanır.
 • Isrâifil (A.S.) meleğini gören: hayırlı bir haberin, kazançlı bir yol­culuğun, faydalı bir işin müjdecisidir.
 • Azrâil (A.S.)’ı meleğini gören: hastaya vefât eder yâhut hastası varsa ölür. Azrâil (A.S.)’ın kendisini öptüğünü gören, mîrâsa konar.

Hafaza Melekleri: Rüyada Hafaza Meleklerini görmek; cennete girmeye, dünyevî ve uhrevî bütün arzuların yerine gelmesine, müjdeli bir haber almaya ve her türlü korkudan emin olmaya delalet eder.

Mezarı üzerinde ayakta durup kendine baktığını gören günahlardan kurtulur. Bir kabirde olduğunu ve Münker Nekir melekleri tarafından sorguya çekildiğini gören bir meseleden dolayı sorguya çekilir. Meleklere doğru ce­vaplar verdiğini gören, bir meseleden dolayı kendisine sorulan sorulara çok rahat cevaplar verir. Eğer verdiği cevaplarda yanılırsa kötüdür.

ruyada melek olmak melekle konusmak-melek gormek-ruyada meleklerle ucmak-ne demek-diyanet ruya tabiri-1001ruyatabiri
ruyada melek olmak melekle konusmak-melek gormek-ne demek

Rüyada “Kirâmen Kâtibin” meleklerini görmek, eğer rüya sahibi muttaki bir kimse ise, müjdeye ve onun dünya ve ahiret işlerinin kolaylığına ve kendisinin cennet ehlinden olmasına işaret eder. Bu rüyayı gören muttaki bir kimse değilse, bütün fenalıklardan dikkatle sakınmalıdır.

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Melek Görmek Ne Demek (diyanet ve modern tabiri)” konusunda 18 mesaj

 1. Merhaba, rüyamda bir deniz kenarindayken bir anda tusunami başlıyor etraftaki herkes sudan etkilenirken ben suyun altında korunuyorum su uzerimden kayıp gidiyordu sanki sonra tusunami bitiyor ve binlerce minik minik nur topları iniyor yanıma bir tanesi yanima yaklaşıp avcunu aç diyor ve elime bir kar tanesi bırakıp nurunu etrafa saçarak gökyüzüne doğru uzaklaşıyor.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Melike kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İşlerinizde kendi kararlarınızı kendiniz vermek zorunda gerektiğine, erken evlilik yapacağınıza, hayırlı işlere, erkek çocuğa, bir mirasa veya yüklü bir paraya kavuşacağınıza, helal mala, işlerinizin yoluna gireceğine, zorlukları aşmaya, isteklerinize birer birer kavuşacağınıza işarettir…

 2. Merhaba rüyamda bir melek benim yanıma gelmişti bana 4 büyük meleklerden biri olduğunu soylemisti ama hangi melek olduğunu soylemedi onunla çok güzel vakit geçiriyorduk istediği zaman uçuyorduk hatta . Beni Geçmişe bile götürüyordu orda bana yaptığım hataları gösteriyordu , insan kılığında çok hoş bir suratı olan bir erkekti . Ama en sonunda insanlar onun melek olduğuna inanmıyordu üzülmüştü ve benden hemen kaçıp gitmişti peşinden çok ağlamıştım ama geri gelmemişti

  1. 1001 Rüya Tabiri

   YAren kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Gerçeklerden kaçtığınıza ya da başınıza gelenlere tahammül edemediğinize, sağlık durumunuzun hafif bir şekilde bozulacağına daha sonra tekrar iyileşeceğinize, davranışlarınızın hatalı olduğuna, öğreneceğiniz yeni bilgiler sayesinde hayatınıza yeni bir yön vermeye, kültürünüzün artması için okumaya hep devam etmeniz gerektiğine işarettir…

 3. Merhaba rüyamda ablamın bir bebeği oluyordu bebeği konuşuyordu ve onun melek olduğunu söylüyordu bir zenci melek diyordu lütfen yorumlarmısınız

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Betül kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sizi mutlu günler beklediğine, güzel bir evliliğe, murada ermeye, diğer insanlardan farklı ve kıskanılan özelliklere sahip olduğunuza ve bu nedenle fazlasıyla revaçta olduğunuza, sevinmeye, işlerinin yoluna gireceğine, mutlu olunacağına, şan ve şöhret sahibi olacağınıza işarettir…

 4. Rüyamı yazmıştım buraya yorumlamıştınız ve sırrımı birine soyledigimi yazmışsınız ve o bu sırrı ölünceye kadar kimseye soylemeyecekmis ben sır paylasmadım birde ben bi uyarı gibi algılamıştım ruyamı siz çok farklı yorumlamışsınız sıradan vir ruya mıdır gördüğüm yani söyledikleriniz olacak mı doğruluğu nedir teşekkür ederim yorumladıgınız için

 5. Sa rüyamda yatakda uyurken birden bi varlık veya melek bilmiyorum görünmüyor geliyor,beni pencereden göğe doğru çekiyor direnemiyorum gücüm yetmiyor yükselirken arapça bi şeyler söylüyor sanki göğe doğru ordan cevap alıyo sanki ve beni 10 15 metre felan yukaridayken bırakıyor, yavaşça iniyorum yere sonra uyanıyorum. O anda rüyada dünya hayatının ne kadar boş olduğunu hissettim ve o gündür namaz kılıyorum.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Mert kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Arkadaşlarınız ve aileniz çevresi içinde kendi başınıza yaşamaktan memnun olduğunuza, yolculuğa çıkmaya, kısa süreli faydalara, kısmetinizin açılacağına, sonunda geniş bir geçim içine gireceğine ve hayatının çok mutlu şekilde geçeceğine, sırrınızı söylediğiniz kimsenin size sadık olduğuna ve bu sırrı ölünceye kadar saklayacağına ve bundan hiçbir zaman kuşku duymamanız gerektiğine işarettir…

  2. Merhaba
   Rüyamda erkek melek gordüm. Gencti boyle normal insan göruntüsundeydi. Denizin kıyısinda olan bir evde camda onu bekliyordum hafif bir dalga ile kiyida belirdi yani denizden cıktı bana oradan yabancı para fırlattı uctu para elime kondu denizden çıkıp yanıma geldi bir kaç işime yardımcı oldu sonra uyandım

 6. Merhabalar,
  Rüyamda koruyucu meleğimle tanışıyordum. Abime benzeyen bir insan suretiyle geliyordu. Geçmişte birkaç olayda bana yardım ettiğini düşünerek teşekkür edip sıkı sıkı sarılıyordum. Artık onu görebileceğimi söylüyordu. Onu sadece ben görebiliyor ve duyabiliyordum. Beni zaman zaman karşılaşacağım birkaç tehlikeli durum için uyarıyordu. Rüyamın bir anlamı var mıdır acaba?

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Venüs kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Güzel bir haber alacağınıza, şahadet mertebesine yükseleceğinize, şiddet ve sıkıntı içerisinden kurtulmaya, rızk sahibi olacağınıza, zenginliğe, yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerektiğine, bir konuda her zamankinden daha fazla önem vermeniz gerektiğine işarettir…

 7. Merhabalar,
  Rüyamda koruyucu meleğimle tanışıyordum. Abime çok benzeyen bi suretle çıkıyordu karşıma. Ona geçmişteki birkaç olayla ilgili teşekkürler edip sıkı sıkı sarılıyordum. Hep yanımda duruyordu. Onu sadece ben görebiliyor ve duyabiliyordum. Rüyamın bir anlamı var mıdır?

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Venüs kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Güzel bir haber alacağınıza, şahadet mertebesine yükseleceğinize, şiddet ve sıkıntı içerisinden kurtulmaya, rızk sahibi olacağınıza, zenginliğe, yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerektiğine, bir konuda her zamankinden daha fazla önem vermeniz gerektiğine işarettir…

 8. Rüyamda,erkek suretinde,bembeyaz ışık ve nurlar içinde koskocaman kanatlı bir melek görüp,melek gördüğüm için mutlu oldum ve hüngür hüngür ağlamaya başladım.Sonra uyandım,yani uyandığımı sandım, kız kardeşim ağladığımı görmüş,beni uyandırmaya çalışıyordu,ama gerçekten uyandıktan sonra kız kardeşime sordum ben böyle bir şey yaşamadım dedi. Büyük ihtimalle rüya içerisinde rüya gördüm.Ama çok güzel bir rüyaydı.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Bahriye kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Çok güzel bir haber alacağınıza, yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerektiğine, muradınıza ereceğinize, bir çok sıkıntıdan sonra refaha ve huzura kavuşacağınıza, bekarsanız bekarsanız evlenip çocuk sahibi olacağınıza ama evliyseniz kazancınızın artacağına, iyi bir geleceğe, iş ve aşk hayatında başarı kazanacağınıza, zor durumlardan kurtulmaya, sevince, feraha, sevinçli olacağınıza işarettir…

 9. Rüyamda melekmişim iki farklı harem vardı biri gümüş biri altın hare bunları takınca oldugum sey olucakmışım öyle başkalarıda vardı tanımıyorum bi kaç kisi onlar harelerini takıp melek oluyordu ben taktıģım hatirlamiyorum ama yanıma aldım da takmadım

  1. Rüya Yorumcusu

   Tutku kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Güzel bir haber alacağınıza, şahadet mertebesine yükseleceğinize, sıkıntılardan kurtuluşlara, darlıktan kurtularak rızk sahibi olacağınıza, zenginliğe, yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerektiğine işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!