Rüyada Mağara Görmek, Magaraya Girmek

Rüya dilinde mağara pek çok anlama gelir. Genel olarak iç dünyayı, yani bilinçaltını temsil eder. Aynı zamanda ömrünüz boyunca daima sizi destekleyecek üstatlara, anneye ya da bir sanat, zanaat ustasına delalettir. Gizli, esrarlı olaylar anlamına da gelir. Rüyasında karanlık bir mağaraya girdiğini gören kimse, istemeden gizlenen bir şeyi öğrenerek endişeye kapılacaktır. Ancak mağarada görülen bir ışık, çok önemli bir gerçeği idrak edeceğinizi açıklar. Çeşitli yorumları vardır. Sizi her zaman için kanatları altına alabilecek bir insana, yolculuğa, işinizin konumunu başkalarından saklama­ya, uzun yaşamaya ya da iş bularak boşta gezmekten kurtulacağınıza yorum­lanabilir.

 • Kendinizi mağarada görmek: Sizi tedirgin eden, korkuya sü­rükleyen bazı olayların baskısından kurtularak kendinize çekidüzen verece­ğiniz anlamına gelir.
 • Kendinizi aydınlık bir mağarada görmek: Tedir­ginliklerinizden ve korkularınızdan kurulabildiğiniz, rahat ve huzur bulaca­ğınız bir ortam anlamına gelir.
 • Küçük ancak derin mağara görmek: Me­zarlık olarak yorumlanır.
 • Mağarada yaşadığınızı görmek: Tatil ya da iş amacıyla uzaklara yolculuk yapacağınız anlamına gelir.

Diyanet Rüya Tabirleri: Ruyada Mağara

 • Ünlü rüya tabircisi ibn-i Sirn:Bir mağaraya girdiğini gören dünyadan ayrılır. Mağara karanlıksa orada oturması kabre (meza­ra) işarettir. Girdiği mağaradan hemen çıktığını gören korkunç ve dehşet verici bir işe girer, daha sonra da bundan kurtulur.” demiştir.
 • Mağripli Cabir: Mağaraya girmek zindana girmekle tabir olunur. Bir ri­vayete göre gayet güç bir işe girmeye delalet eder. Karanlık ve ıslak bir mağaraya girmek rüya sahibinin ölümü anlamına gelir. Bir mağaraya girip daha sonra çıktığını gören ağır bir hastalığa yaka­lanır, daha sonra iyileşir. Mağaraya bir şey koyduğunu görenden hükümet para cezası alır.” demiştir.
 • Nabluslu Abdulgani: Mağara görmek korkan için emniyet ve güven demektir. Düşmanından kaçıp bir mağaraya girdiğini gören düşmanına karşı güvende olur. Mağara rüyası dağın işaret ettiği kimseye ait bir kadınla tabir olunur.” diyor.

Rüyada Mağara Görmek

Mağara rüyası sığınacak yer anlamına gelir. Dinlerin açıklamalarına göre mağara görmek dünyada bir sığınak ve meskene sahip olmaktır. Ayrıca karanlık mağaranın birden aydınlanması, çıkar sağlanacak bir bilgi edineceğinizi anlatır. Fakat karanlık mağaranın birden kararması herkese gü­venmemeniz ve merakınıza gem vurmanız gerektiğine dair bir uyarıdır.

Rüyanızda mağara gördüyseniz; Bir iş dolayısıyla uzun bir seyahate çıkacağınıza, bu seyahatten pek memnun olmuş bir şekilde dönmeyeceğinize işarettir.; Bir iş dolayısıyla uzun bir seyahate çıkacağınıza, bu seyahatten pek memnun olmuş bir şekilde dönmeyeceğinize işarettir.

Rüyada Mağaraya Girmek

Bir mağaraya girerek orada yatıp dinlendiğini gören böyle bir kadınla evlenir veya öyle bir kadından menfaat görür. Karanlık bir mağaraya girip korkarak hemen dışarı çıktığını gören kendi eliyle iyiliğinden vazgeçer. Bazı rüya tabircileri, mağara rüyası dost­larından yardım görmek ve arkadaşlıkla tabir olunur demişlerdir. Bir riva­yete göre mağara, hile ve aldatma demektir. Dağda bir mağaraya girdiğini gören, sultana veya sultana vekalet edenlere ya da saygıdeğer bir insana hile yapar.

Ruyada Magara Gormenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Rüyada bir mağaranın içinde olduğunuzu görmek, hayatınız boyunca dayanabileceğiniz ve kendisine sığınabileceğiniz büyüklere ve ustalara, anneye, babaya yorumlanır.
 2. Mağara bazen de gizlemek istediğiniz işlerinize, örtmeye çalıştığınız suçlarınıza, saklamak istediğiniz sırlarınıza bir yatak olarak yorumlanır.
 3. Rüyada mağara görmek ve içerisinden dışarı çıkmak, hasta ise iyileşeceğine, tutuklu bir kimse ise tahliye edileceğine de işaret sayılır.
 4. Bir fener vb.yle mağaraya girdiğini gören, bir gerçeği kendi çabasıyla öğrenir.
 5. Bu rüya, gerçekleri kavrayarak olgun­laşacağınızı da belirtir.
 6. Mağaraya girip kaybolmak, hatalar ne­deniyle hayatın karışması, hatta altüst olması demektir.
 7. Mağa­radan çıktığını gören yaşadığı sıkıntılardan olgunlaşarak daha sakin bir insan olur.
 8. Mağaradan çıkan bir insan, yoldan gele­cek bir haberdir.
 9. Mağarada define aramak, açgözlülüğünüzün başınıza dert açacağına yorulur.

Ruyada Magara Gormenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Doğumla, yaşamla ve bilinçaltıyla doğrudan bağlantılı bir simge olan mağara, iç dünyamızdaki sorunlara ya da tatminsizlik­lere yeterince ilgi göstermediğimiz yolunda bir uyarı olarak de­ğerlendirilebilir. Aynı zamanda rüyada bir mağaraya girmek, ya­şama ve ölüme ilişkin korkularımızla yüzleşmekte olduğumuz anlamına da gelir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

Rüyada Mağara Görmek, Magaraya Girmek konusunda 4 mesaj

 1. Rüyada sular akan aydınlık bir mağaranın içerisindeydim ve birisi beni videoya alıyordu. Saçlarım omuzlarıma kadar uzun, dümdüz ve simsiyah, parlaktı. Çok güzel görünüyordum. Klip çekimi gibi hareketler sergiliyor ve arkadaşlarımla eğleniyordum, onlarda aynı şekilde videoya alınıyordu. Ardından karanlık bir odanın içerisinde uzun zamandır haber alamadığım bir arkadaşımı donuk bir surat ifadesiyle gördüm. Üzerinde beyaz bir gömlek vardı ve avuçlarını kucağında birleştirerek sessizce oturuyordu. Sonra başka arkadaşlarımla çok keyifli bir muhabbet ederken uyandım. Hikmeti nedir?

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Eda Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kendi yaşamınızda huzurlu güzel ve iyi günler geçireceğinize, hayatınızda her şeyin yolunda gideceğine, güzel haberlere işarettir…

 2. Ruyada babamın amcasının kızıları benı cagırıyorlar. Sana bır görev verecegız bunu yapman lazım dıyor. Sonra ben bıraz yuruyorum tanımadıgım bır adam yanıma gelıyor burayı temızlıyceksın dıyo ben egılıyorum cok derın bır kuyu tam içine giremiyorum. Elımde araba fırcası var kuyunun ıcını temızlemeye calısıyorum. Son yaprak gıbı bır sey kalmıs adam dıyor onuda temızle dıyorumkı orayı temızlersem düşerim. Sonra bır delık gıbı bır sey var bıraz daha yanına yaklasıyorum bır suru araba goruyorum

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Güzel bir geleceğe sahip olmaya, güzel sanat alanında ummadığınız kadar çok başarı kazanacağınıza, iyi bir habere işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!