Rüyada Köpek Isırması, Rüyada Köpek Saldırması Ne Demek

Rüyalarda köpek ısırması ölüm mü, hastalık mı yoksa bol para, evlilik, bebek mi demek. Rüyada köpek ısırması, köpek saldırması farklı şekilde yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Köpek Isırması

😐 Bir köpek tarafından ısırıldığını gören düşmandan elem ve meşakkat görür. Köpeğin kendinizi ısırdığını görmek: Her zaman için tedbiri elden bırakmamanız gerektiğine, kötülüğünüzü isteyenle­rin olabileceğine işarettir. Köpeğin ısırması: Rüyasında bir köpeğin kendisini ısırdığını görmek, düşmandan gelecek zarara, sıkıntı ve üzücü habere işaret eder. Eğer rüyada köpeğin kendisini ısırdığını ve elbiselerini parçaladığını görürse, rüya sahibinin rakipleri tarafından hırpalanacağını ve kendisine zarar vereceklerine hükmedilir.

Rüyada Köpek Saldırması

🙂 Bir kimse rüyada bir köpeğin kendisine saldırdığını, fakat ısırmadığını görse, rüya sahibinin düşmanlarına karşı üstün geleceğine işaret eder. Rüyada köpek görmenin detaylı anlamını öğrenmek için: BKZ.

😐 Saldırmasından sonra elbisesinin köpek tarafından yırtıldığını görmek eksikliğe yorumlanır. Bir köpeğin her­hangi bir kimseye saldırıp havladığını görmek, birinin arkasından konuşarak dedi­kodu yapan bir insanla tabir olunur. Saldırgan köpek görmek: Dikkatli ol­manıza, tedbiri elinizden bırakmamanız gerektiğine işarettir. Bir köpeğin üzerine saldırıp havladığını gören kimsenin, öyle bir insandan zarar göreceğine işaret vardır.

Rüyada Köpek Kovalaması

🙂 Rüyalardaki köpek kovalaması iş ve his hayatınızda başarıdan başarıya koşacağınıza, üzerinize aldığınız bütün vazifelerin üstesinden geleceğinize, şan-şöhret sahibi olacağınıza, dostlarınız ve yakınlarınız arasında itibarınızın artacağına işarettir. Rüyada köpek kovalaması eğer yakalayıp ısırmıyorsa başarı ve zafere delalet eder.

😐 Rüyada köpek kovalayıp sizi ısırıyor veya üstünüze başınıza zarar veriyorsa bu rüya zarar ziyan demektir. Rüyada köpeğin kovalaması ve bacağınızdan veya elinizden ısırması başarısız iş girişimi demek.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: Bir köpeğin kendisine havladığını gören, kişilik­siz ve korkak bir düşmandan kötü sözler duyar, bu yüzden kendisinden nefret eder.”

Kirmanî: “Bir köpeğin üzerine sal­dırdığını gören bir düşmanını başından atmak için başka bir düşmanını ona musallat eder. Köpeğin kendisine saldırması düşmanının kendinden kaçıp karşısına çıkmaktan çekinmesine delalet eder,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz:Köpek ısırması görmek iki türlü yorumlanır,” demiştir: “Sahip olunan kul ve köle, galip gelinen düşman. Şayet köpeğin kendisine saldırdığını görür ise, yakınlarından kötü sözler duyacağına işarettir.” demek.

Seyyid Süleyman: Bir kimse rüyada bir köpeği başka bir köpeğin üzerine saldırırken görse, rüya sahibinin düşmanından kurtulmak için başka bir düşmanı onun üzerine yollayacağına işaret eder.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen köpek, koruyucu ve candan bir dost ya da yakını simgeleyebileceği gibi, olumsuz yönüyle de sorun yaratan bir tanıdığı gösterir. Dostluğun ve koruyucu­luğun olduğu kadar, zaman zaman erkeksi bir saldırganlığın da temsilcisi olan köpek, rüyayı gören kişinin kızgın­lık duygularını da ifade edebilir. Rüyada siyah köpek görmek, ölüm korkusuna işaret eder. Saldıran köpek­se, karşı karşıya kalınan acımasız eleştirilerin ya da hedef olunan kızgınlığın ve saldırının simgesidir. Yav­ru köpek, rüyayı görenin çocuksu duygularını ve çocukluğa dönüş isteklerini simgelediği gibi, bağımlılığın ve kırılganlığın da göstergesidir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Rüyada görülen köpek saldırısı, bazen günah işlemekten çekin­meyen, zevk ve sefaya düşkün, ahlaksız bir kişi olarak tanımlanır.
 • Köpek ısırması bazen ise, inatçı, ihanet eden namussuz bir eş olarak yorumlanır.

Rüyada köpek ısırması

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.

Rüyada Köpek Isırması, Rüyada Köpek Saldırması Ne Demek konusunda 28 mesaj

 1. Merhaba rüyamda anneannemin evinde olan bir düğündeyiz tum geniş ailemle birlikte.. evin icinde teyzem ve kocasi da vardi. Teyzem üzgündu. Bahceye indi ben de teyzem grip mi olmus dedim. Kocasi da yanlis anladi. Merak etme arkasindan gitmem (onu dövmem) manasinda dedi. Ben de bahçeye indim teyzem hüngür hüngür agliyordu. evin bahcesinde 1 siyah 1 beyaz 2 kocaman kopek bir de tavşan vardi.beyaz köpek kolumu yakaldi ama ısırmadı ama bırakmıyordu da. Teyzem kolumu kopegin agzindan çıkardı. Cok yagmur yağıyordu. Ben de bahçeye indim ıslandım ama etkilenmiyordum yagmurdan. Tavsan bi duvar kenarında oturmuş cok ıslanmıştı. Baglı kopek de ona gitmeye calisiyordu ama ipi engelliyordu. Ben de tavşana yardim etmek icin yanina oturdum ama kaçtı. Bahcede bir kutuda bayram sekerleri vardi. 5 tanesini alip kopegin önüne attim. Bi tane de kendim yedim. Benim yedigim diger sekerlerden daha büyüktü. Anlami nedir?

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayırlı bir iş yaparak manevi kazanç sağlanacağına, geçiminizi temin edeceğinize, insanlar arasında hayırla anılacağınıza işarettir…

 2. Merhaba Hocam, Rüyamda köy evlerinin aylu kapısının önüdeyim. Yanımda Kaynım ve görümcem de var. Kapı önünde dikilirken yanıma çok sevimli kangal tipi, sarı rengine yakın tüyleri olan bir köpek geliyor. Köpek bana havlıyarak yoldan geçen insanları bana soruyor. Bende bunlar falan kişiler diye cevap veriyorum. Köpek de bana kafasını sallıyor anladım derecesine…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Allah’a yönelmeye, dini inançlarınızın kuvvetlenmesine, sevineceğiniz bir haber alacağınıza, rızık bolluğuna fazlasıyla ermeye işarettir…

 3. Selam, ben günde bir kaç defa rüya görüyorum. Geçen gün gece saat 01:00 de görmüş olduğum bir rüyamda; müstakil bir evde oturuyorum evde de tanımadığım birileriyle sohbet ediyoruz. Dışarı oyun oynayan çocuklar ise bana yol kenarında bir ceset kokusu olduğu söylüyorlar bende o ceset değildir, hayvan leşidir diyorum. Evden dışarı çıkıp aynı ceset kokusunu bende alıyorum. Ama insan cesetimi yoksa hayvan cesetimi bilmiyorum. Aynı gün sabah namazına kalktığımda gördüğüm ikici rüya ise; Alman kurt’ u diye adlandırdığımız bir köpek ile dağlardaki vahşi olan kurt ile onu birbirimden ayırt edemiyorum. Bu köpek mi? Yoksa kurt mu? Diye ikileme yaşıyorum. Bu hayvan tam karşıma geliyor kafasını eğerek benim gözlerime bakıyor, bu hayvanla göz göze geliyoruz. Sanki bana birşey anlatacakmış gibi bir hali vardı. Bende cesaret edemiyorum, yanına yaklaşmaya ve onu sevmek için bir endişe duyuyorum.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sevinç duyacağınız ve ferahlayacağınız şeyler yaşayacağınıza, övülen biri olmaya, hayır ve rızık bolluğuna, güzel haberlere işarettir…

 4. rüyamda kücük acik kahve rengi olan 2 köpek vardi, o birinden bana arkadan topugumu isiriyordu otelde asansör beklerken sahibine diyordum sunu alir misin diye tekrar tekrar soruyordum umrunda degildi sonunda aldilar köpeklerini baska alanda yine o köpek beni bulup saldirdi bana bu sefer elimi isirdi birakmadi.. sonrasinda yine kovaladi isirmaya calisti kendisi tavana yükseye zipladi ve nereye düstügünü görmedik kisa zaman sonra perdenin arkasindan geldi knock out olmus boksör gibi burnu sisik suuru yerinde degildi köpegin… bende o an kactim ondan

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Uzaklardan iyi bir haber alınacağına, sonraları oluşacak bir olayı daha önceden tahmin etmeye, yeni arkadaşlar edinmeye işarettir…

 5. Hocam rüyamda iki tane sıpa gördüm üzerimize doğru geliyorlardı kovalamak için iki köpek de bunları engelliyordu ama sipalar köpek kovaladikca geri dönüp geldiler hiç vazgecmediler

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Fatma Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sürprizlere ve güzel sözlere hazırlıklı olmanız gerektiğine, paralar kazanmaya, varolan sıkıntılardan kurtulacağınıza işarettir…

 6. işsiz fakir bir erkek

  merhaba çok değerli kardeşim her birimize ayrı ayrı cevaplar yazman için çok teşekkür ederim harika bir insansınız herşey gönlünce olsun yüreği güzel kardeşim..
  Karışık bir Rüya gördüm hocam Rüyamda bana doğru çok kızgın sardırgan köpek geliyordu ben hiç korkmadan bekledim koşarak geldi havada yakaladım üzerime atlıyaçagı zaman çenesini yakaladım sımkısı yere doğru bastırdım yerde döndük birden üstüne çıktım gine tekrardan sımsıkı yere doğru bastırdım gözlerinin içine bakarak sinirle hadi ıstırsana dedim hee hadi istır göreyim dedim iyice sıktım bugazını nefessiz bıraktım dişleri kocamandı iki ellerimle çenesini çok sinirli sıktım hayvan korkuya kapıldı sonra ellerimi serbes bıraktım yanımdan hızlıca koşarak gidiyordu devamlı arkasına bakıyordu ben bile kendime şaşırdım nasıl korkmadım ki hayvandan dedim içimde hiç korku yoktu kimseden korkmuyormuş gibi ormanda gezmeye başladım etraflarda küçük yavru köpekler vardi sonra yürürken ayaklarım yere deymiyordu havalandım yükseldim uçuruma düşecem dedim kendimi kontrol edemiyordum ayaklarım yere basmıyordu havada uçuyordum allahım düşecem dedim iyice yükseldim sonra birden yere doğru inmeye başladım kayalardan aşağı doğru indim bir ev varmış evin içinde birtane 12 13 yaşlarında kız çoçuğu ve annesi babası birde iki tane ablası vardı biri belden aşağısı anadan doğma idi kızın cinsel organına bakıyordum bana karşı yaklaştı kıza aşık olur gibi oldum sonra kızın diğer ablası bana bakıyordu telefonla konuşuyordu bana verdi diğer ablam seni istiyor telefona dedi aldım telefonu kulağıma belden aşağısı cıplak kızdan konuştu o bakire değil dedi bir başkasıyla oldu felan dedi onu öğrenince ordan birden ayrıldım kendimi sehirin ortasıda buldum cadde kenarında çöp karıştırmaya başladım çöpten bir paket tavuk göğsü vardı aldım yerim diye birde pişmiş balık gördüm bir paket onuda aldım karıştırmaya devam ediyorum çöpü sonra küçük paketlerde tereyağı 50 60 adet onlarıda aldım sonra kaşık bıcak çatal patates soyacagı büyük büyük cepce kaşıklar felan doluydu hepsini aldım o esnada uyandım..

  1. 1001 Rüya Tabiri

   işsiz fakir bir erkek Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Alçak gönüllü eli açık dürüst iyi niyetli yardımsever akıllı ve zeki bir insan olmaya, yakında ilim ve irfan sahibi olacağınıza işarettir…

 7. Rüyada görünmeyen köpekler vardı. Bana saldırmaya çalışıyorlardı fakat onları görmediğim halde onlara vuruyordum, onlardan kan çıkıyordu. Anlamı nedir ?

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Mehmet Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Uzun zamandan beri sürüncemede olan bir işin iyi sonla biteceğine, çok eğlenceli geçecek bir davete katılacağınıza işarettir…

 8. Rüyada abimle biryeri ararken bilinmez bir yola giriyoruz yol ıssız bir tepeye çıkıyor geri dönerken yüzlerce köpek hepside beyaz doberman ama hayvanları sevdiğim için bana sevimli gelio onlarda korkmadığımızı anladıkları için bir şey yapmıyorlar normal hepsinin arasından geçiyorduk. İlk baş korku oluyordu ama hemen geçiyordu rüyamı yorumlarsanız senirim teşekkürler

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanız Çok Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Günler Dilerim…

  2. 1001 Rüya Tabiri

   Cansu Kardeşim Sizin Bu Rüyanız Çok Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Günler Dilerim…

  3. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanız Çok Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Günler Dilerim…

 9. Hocam rüyamda büyük kahverenginde bir köpek uçuyordu arkadan böle kurta da benziyor gibiydi uzundu sonra ben kucagima mavi bir kedi aliyordum ama rengi o kadar tatliydi ki bole cok guzel bir maviydi o biraz memnun deildi sanki kucagima aldigimdan neyse karsidada masmavi bir deniz vardi.sonra ruyanin ilerleyen baska bi boyutunda farkli normal bir sokak kedisini yakalamya calisiyordum falan.Anlamini merak ettim hocam boyle farkli geldi kopegin ucmasi falan

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Fatma Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Maddi konularda kazanç sağlayacağınıza, istediğiniz bir konudaki vaadinizi gerçekleştirmenizin gerekli olduğuna işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Yk Kardeşim Sizin Bu Rüyanız Çok Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

 10. Rüyamda köpekler kovaliyor kuzenimle kaciyoruz ben euzu besmele cekerek fatiba okuyorum tecvidli bir sekilde sesimde baya güzel. Sonra köpek sakinleşiyor etraf gece vakti yıldızlar var gökyüzünde beyaz bir şeyle uçuyor ben onalrın melek olduğunu düşünüyorum sonra tekrar kaciyoruz köpegin biri gri renkte binaya giriyoruz güvenlik görevlisi ne yapıyorsunuz diyor bende köpekler var biz buraya alın diyorum tamam gecin diyor binaya giriyoruz playsdeşın var oynuyoruz sonra hastaneye dönüsüyor bir anda kuzenim gel gezelim diyor tamam diyorum sobra bir anda beni itiyor bana birsey olmuyo ben onu itiyorum kafasının arkası nikta şeklinde yaralanıyor bir anda yüzü yamuluyor çeneside çenesini düzeltiyor bende puşmanlık duyuyorum

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Yk Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Daha çok kabiliyetli olacağınıza, iş hayatına atılıp en yüksek makamlara getirtileceğinize, saygınlıklar ve güven kazanmaya işarettir…

 11. Rüyamda köpek yavrusu beni kovaladı kaçarken terligim çıktı ayağımdan yavru köpek tuttu beni boğazından tuttum komşum kurtardı bi odaya girdik yabru köpeğin annesi kapıdan içeri doğru girdi yavrusunu arıyor kapıyı biraz kapattım ama kapı tam kapanmadı o arada uyandım büyük oğlum gözümün önünde belirginleşti hayel gibi

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Atiş Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınız boyunca dayanabileceğiniz ve esirgemenize sığınacağınız büyüklere ve üstatlara, önemli haberler almaya işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.