Rüyada Köpek Isırması, Rüyada Köpek Saldırması Ne Demek

Rüyalarda köpek ısırması ölüm mü, hastalık mı yoksa bol para, evlilik, bebek mi demek. Rüyada köpek ısırması, köpek saldırması farklı şekilde yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Köpek Isırması

😐 Bir köpek tarafından ısırıldığını gören düşmandan elem ve meşakkat görür. Köpeğin kendinizi ısırdığını görmek: Her zaman için tedbiri elden bırakmamanız gerektiğine, kötülüğünüzü isteyenle­rin olabileceğine işarettir. Köpeğin ısırması: Rüyasında bir köpeğin kendisini ısırdığını görmek, düşmandan gelecek zarara, sıkıntı ve üzücü habere işaret eder. Eğer rüyada köpeğin kendisini ısırdığını ve elbiselerini parçaladığını görürse, rüya sahibinin rakipleri tarafından hırpalanacağını ve kendisine zarar vereceklerine hükmedilir.

Rüyada Köpek Saldırması

🙂 Bir kimse rüyada bir köpeğin kendisine saldırdığını, fakat ısırmadığını görse, rüya sahibinin düşmanlarına karşı üstün geleceğine işaret eder. Rüyada köpek görmenin detaylı anlamını öğrenmek için:▶ BKZ.

😐 Saldırmasından sonra elbisesinin köpek tarafından yırtıldığını görmek eksikliğe yorumlanır. Bir köpeğin her­hangi bir kimseye saldırıp havladığını görmek, birinin arkasından konuşarak dedi­kodu yapan bir insanla tabir olunur. Saldırgan köpek görmek: Dikkatli ol­manıza, tedbiri elinizden bırakmamanız gerektiğine işarettir. Bir köpeğin üzerine saldırıp havladığını gören kimsenin, öyle bir insandan zarar göreceğine işaret vardır.

Rüyada Köpek Kovalaması

🙂 Rüyalardaki köpek kovalaması iş ve his hayatınızda başarıdan başarıya koşacağınıza, üzerinize aldığınız bütün vazifelerin üstesinden geleceğinize, şan-şöhret sahibi olacağınıza, dostlarınız ve yakınlarınız arasında itibarınızın artacağına işarettir. Rüyada köpek kovalaması eğer yakalayıp ısırmıyorsa başarı ve zafere delalet eder.

😐 Rüyada köpek kovalayıp sizi ısırıyor veya üstünüze başınıza zarar veriyorsa bu rüya zarar ziyan demektir. Rüyada köpeğin kovalaması ve bacağınızdan veya elinizden ısırması başarısız iş girişimi demek.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: Bir köpeğin kendisine havladığını gören, kişilik­siz ve korkak bir düşmandan kötü sözler duyar, bu yüzden kendisinden nefret eder.”

Kirmanî: “Bir köpeğin üzerine sal­dırdığını gören bir düşmanını başından atmak için başka bir düşmanını ona musallat eder. Köpeğin kendisine saldırması düşmanının kendinden kaçıp karşısına çıkmaktan çekinmesine delalet eder,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz:Köpek ısırması görmek iki türlü yorumlanır,” demiştir: “Sahip olunan kul ve köle, galip gelinen düşman. Şayet köpeğin kendisine saldırdığını görür ise, yakınlarından kötü sözler duyacağına işarettir.” demek.

Seyyid Süleyman: Bir kimse rüyada bir köpeği başka bir köpeğin üzerine saldırırken görse, rüya sahibinin düşmanından kurtulmak için başka bir düşmanı onun üzerine yollayacağına işaret eder.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen köpek, koruyucu ve candan bir dost ya da yakını simgeleyebileceği gibi, olumsuz yönüyle de sorun yaratan bir tanıdığı gösterir. Dostluğun ve koruyucu­luğun olduğu kadar, zaman zaman erkeksi bir saldırganlığın da temsilcisi olan köpek, rüyayı gören kişinin kızgın­lık duygularını da ifade edebilir. Rüyada siyah köpek görmek, ölüm korkusuna işaret eder. Saldıran köpek­se, karşı karşıya kalınan acımasız eleştirilerin ya da hedef olunan kızgınlığın ve saldırının simgesidir. Yav­ru köpek, rüyayı görenin çocuksu duygularını ve çocukluğa dönüş isteklerini simgelediği gibi, bağımlılığın ve kırılganlığın da göstergesidir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Rüyada görülen köpek saldırısı, bazen günah işlemekten çekin­meyen, zevk ve sefaya düşkün, ahlaksız bir kişi olarak tanımlanır.
 • Köpek ısırması bazen ise, inatçı, ihanet eden namussuz bir eş olarak yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


34 thoughts on “Rüyada Köpek Isırması, Rüyada Köpek Saldırması Ne Demek”

 1. İki keskin dişli köpek oğlumun iki gözünü kör ediyor sonra oğlumu işten çıkarıyorlar kör oldu yapamaz diye yorumu nedir

  Reply
 2. Merhabalar hocam ;sabah gördüğüm rüyada iki köpek biri sağ elimi digeri ise sol elim den baş parmak işaret parmağı ve orta parmağımı ağızlarında baskı yapıyorlar ama ısırmıyorlar çekmeye çalışıyorum ama baskından dolayı çekemiyorum sağ elimi ve sol parmaklarımı aradada hırlıyorlar rengini ve boyutlarını göremiyorum hissettiğim sadece sağ elim ve sol üç parmağımın köpeklerin ağzında olmaları yorumlarınız içi teşekkürler saygılar hocam

  Reply
 3. Rüyada anneannemin evindeyim kalabalığız teyzeler falan ,birden bire anneannemlerin köpeği kendini açtığını koşarak bana doğru geldiğini gördüm sol bacağından ısırdı.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sözü dinlenir birisinden nakit paralar alacağınıza, miras yoluyla servete konacağınıza, kazancınızın daha çok fazla bol olacağına işarettir…

 4. hocam selamun aleyküm rüyamda yavru beyaz bir köpeğin bana hirladigini ve saldırdığını gördüm.Benim de elimde kocaman büyük bir bıçak vardı.Her saldırısında o bıçakla köpeği korkutuyordum ama bir türlü bana saldırmaktan vazgeçmiyordu.2 3 kere bu şekilde devam etti sonra beni karnimdan ısırdı.Bunun üzerine bende onun üzerine giderek sırtına elimdeki bıçakla 3 büyük cizik attim.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayatın daima iyi yönlerini alarak ve kendinizi hiç üzmeyerek sürekli neşeli şen şakrak ve eğlence içerisinde daha fazla olacağınıza işarettir…

 5. Merhaba rüyamda anneannemin evinde olan bir düğündeyiz tum geniş ailemle birlikte.. evin icinde teyzem ve kocasi da vardi. Teyzem üzgündu. Bahceye indi ben de teyzem grip mi olmus dedim. Kocasi da yanlis anladi. Merak etme arkasindan gitmem (onu dövmem) manasinda dedi. Ben de bahçeye indim teyzem hüngür hüngür agliyordu. evin bahcesinde 1 siyah 1 beyaz 2 kocaman kopek bir de tavşan vardi.beyaz köpek kolumu yakaldi ama ısırmadı ama bırakmıyordu da. Teyzem kolumu kopegin agzindan çıkardı. Cok yagmur yağıyordu. Ben de bahçeye indim ıslandım ama etkilenmiyordum yagmurdan. Tavsan bi duvar kenarında oturmuş cok ıslanmıştı. Baglı kopek de ona gitmeye calisiyordu ama ipi engelliyordu. Ben de tavşana yardim etmek icin yanina oturdum ama kaçtı. Bahcede bir kutuda bayram sekerleri vardi. 5 tanesini alip kopegin önüne attim. Bi tane de kendim yedim. Benim yedigim diger sekerlerden daha büyüktü. Anlami nedir?

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayırlı bir iş yaparak manevi kazanç sağlanacağına, geçiminizi temin edeceğinize, insanlar arasında hayırla anılacağınıza işarettir…

 6. Merhaba Hocam, Rüyamda köy evlerinin aylu kapısının önüdeyim. Yanımda Kaynım ve görümcem de var. Kapı önünde dikilirken yanıma çok sevimli kangal tipi, sarı rengine yakın tüyleri olan bir köpek geliyor. Köpek bana havlıyarak yoldan geçen insanları bana soruyor. Bende bunlar falan kişiler diye cevap veriyorum. Köpek de bana kafasını sallıyor anladım derecesine…

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Allah’a yönelmeye, dini inançlarınızın kuvvetlenmesine, sevineceğiniz bir haber alacağınıza, rızık bolluğuna fazlasıyla ermeye işarettir…

Leave a Comment