Rüyada Koku Almak, Sürmek, Görmek

Cinsi ne olursa olsun esans görmek mal ve menfaattir. Rüyada bir kadının yanında kokular görmek onun dindarlığma işarettir. Ruyada koku sürünen görmek veya sürmek, insanlar tarafından övülür ve yücelir. Kokusu ya­yılan bir esans görenin ilmi ve serveti artar.

 • Güzel kokulu şeyler hissetmek: Kendinizin latif bir insan oldu­ğuna işarettir.
 • Kötü koku: Sizin çok kaba bir insan olduğunuz anlamına gelir.
 • Güzel bir koku kokmak: Kötü huylarınız varsa tövbe ederek vazge­çeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Koku Görmek

Etrafa koku yayan bir ıtriyat görmek rüyayı gören ki­şiyle yorumlanır: Rüya sahibi alim bir kimse ise ilmi ve bilgisi artar, zen­ginse serveti daha da çoğalır, fakirse refaha erer. Her ne çeşitten olursa olsun güzel koku mal ve menfaatle tabir olunur. Bir kadının yanında birçok güzel kokunun bulunduğunu görmek adı geçen kadının iyi, güzel ve iffetli olduğuna, yanında bulunan güzel koku­lardan birini aldığını görmekse o kadının inancından ve iyiliğinden yarar görmeye delalet eder.

 • Cafer Sadık (r.a.): İster kuru, ister sıvı halde olsun, herhangi bir gü­zel koku görmek güzel övgü, doğru söz, faydalı ilim, yumuşak huy, ilim meclisi, iyi insan, haşmet ve vakar sahibi birinin vermiş olduğu söz, ger­çek din, sevinçli haberle tabir olunur,” demiştir.
 • (İbn-i Şirin): “İnsanlara karıştırılmış yani saf olmayan kokular sattığını gören güzel vaatlerde bulunup sonra vazgeçer. Güzel koku işiyle uğraşan bir kadın görmek beş türlü yorumlanır: Maddi refah, güzel eş, hayır, nimet ve sevinç.”

Rüyada Koku Almak, Koklamak

Yanında bir güzel koku­lu esans bulunduğunu gören hayır ve menfaat elde eder. Rüyada çok güzel kokan bir şeyi kokladığını görmek, hafif bir hastalık geçireceğinize, kokladığınız koku kötü ve ağır ise, koklayan kimse için savunması gereken adi ve çirkin bir söz veya tasaya erişeceğini haber verir. . Serpilen gül suyu kokusunu koklamak veya koktuğunu görmek, yapacağı iyiliğin takdir edilmeyeceğini gösterir. Rüyanızda güzel kokular duyuyorsanız; Girdiğiniz bir toplantıda yeni dostlar edineceğinize, bu dostlarınızın sevgi ve saygısını kazanacağınıza, mutlu günler geçireceğinize işarettir.

Rüyada Koku Sürmek

Kendisine güzel bir koku süründüğünü gören halkın övgüsüne layık olur. Koku sürünmek: Rüyasında güzel koku sürünen kimse hayırlı ve faydalı bir işe girişir ve başarılı olur. Rüyada güzel kokular sürünmek; gayet nazik ve kibar olduğunuz için her toplulukta çok sevildiğinize delalettir.

Rüyada Güzel Koku

Yanında misk bulunduğunu gören edepli yiğit, ilim öğ­renme meraklısı olur ve iyi bir insan olarak tanınır. Misk döküldüğü halde kokusunun yayılmadığını gören değerini bilip de şükretmeyen bir kimseye iyilik yapar. Miski sarmısakla değiştirdiğini gören dünyayı ahirete tercih eder.

Bir göbeği yarıp içinden misk çıkardığını gören zengin ve namuslu bir kadınla evlenir. Göbekten çıkan misk bozuk ve pis kokuluysa yoksul bir fa- hişeyle evlenir. Misk yediğini gören aile ve çocukları için mal biriktirir. Bir rivayete göre haram yer. Bir yük dolusu miskinin bulunduğunu gören her türlü iyilik ve övgüye layık olur.

Gül yağı ve benzeri güzel kokulu yağlar övgüye, hayıra anılmaya, yi­ğitliğe, iyiliğe yani şan ve şöhrete; bir rivayete göre hacca gitmeye, bir di­ğer rivayete göre ise saygıdeğer bir insan tarafından mal ve şeref sahibi olmaya delalet eder.

Ruyada Koku Gormenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Rüyada net olarak hissettiğinizi düşündüğünüz bir koku, yaşamınızda ortaya çıkmakta olan yeni koşulların nite­liğiyle bağlantılı düşünülür. Hoş ve güzel bir koku, iyi zamanlara, kötü ve rahatsız edici kokuysa, ortaya çıkmak üzere olan olum­suzluklara işaret eder. Eğer düşünüzde net olarak duyumsadığı­nız bir koku varsa, aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz:

 • Biberiye: Cesaret, enerji, sıradışı ve koruyucu özelliklerin ön planda olduğu anlamına gelir.
 • Gül: aşık olmak durumunu, uyum yeteneğini, gelenekselliği, güven duygusu ve geçmişte elde edilen deneyimleri vurgular. Hanımeli: İletişim yeteneğine, düşünce ve sezgi gücümüze dikkatimizi çeker.
 • Karanfil: Saf ve temiz duygularla ilişkili düşünülür.
 • Sandal: Erotizm ve duyarlılık simgesi olarak görülür. Ayrıca değişen şartlara uyum sağlama yeteneğine dikkat çeker.
 • Sardunya: Cesaret ve cüretkarlık sembolüdür.
 • Lavanta: Sakin ve huzurlu bir ruh halinin simgesi olarak dü­şünülür.
 • Leylak: Nezaket ve duyarlılığı vurgular.
 • Menekşe: Zarafet, sevimlilik ve uyumluluk sembolüdür.
 • Mine: Güç, esneklik ve ileri görüşlülüğü vurgular.
 • Misk: Hem zeka, güç ve dayanıklılığın simgesi durumundadır hem de hassasiyet ve romantizmin altını çizer.
 • Sümbül: Yapmacıklı ve değişken kişilere işaret eder. Aynı zamanda, rüyayı gören kişinin dikkatini toplaması ve ayrıca daha yararlı işlerle uğraşması gerektiğini belirtiyor olabilir.
 • Vanilya: Aşk ve erotizmin simgesidir.
 • Yasemin: Aşk ve cinsellikle ilişkili düşünülür. Ayrıca şans açıklığını simgeler.

Ruyada Parfüm

Genel olarak aşkta ve evlilikte sadakat anlamına gelir. Şişe vb.yle parfüm hoş, güzel ve mutluluk verici anlar yaşayacağınıza işaret eder. Parfüm koklamak ya da sürünmek daima sevinç ve mutluluk olarak alınır. Güze! kokular sürün­düğünü gören kimse, iyi ve güven verici sözler duyar, övgü alır, çevresindeki insanlar tarafından beğenilir. Özellikle bekar birinin rüyasında parfüm aldığını görmesi, yeni bir aşkın ha­bercisidir. Ancak kötü kokulu bir parfüm, ikili ilişkilerde başa­rısızlık ve hayal kırıklığı demektir. Ayrıca kıskançlığa, şüpheye ve huzursuzluğa delalettir.

Ruyada Kokmak

Genel olarak rüyada kötü bir koku, kokan bir şey, iş ve özel hayatınızda çok dikkatli olmanız gerektiğine dair bir uyarıdır. Ağız, ayak kokusu bir rezaletin habercisidir. Bir yiyece­ğin ya da canlı herhangi bir şeyin kokması da hayrını göreme­yeceğiniz bir kısmete, üzüntüye, sıkıntıya işaret eder. Özellikle bir etin kokması hastalığa delalettir. Ölmüş birinin koktuğunu görmekse, ölen kişinin ruhunun huzur içinde olmadığını açık­lar. Bu rüyayı gören kimsenin ölen kişinin adına bir hayır işle­mesi, dua okuması yerinde olur.

Rüyada Parfüm Görmek, Parfum Şişesi Koklamak, Almak, Sıkmak
Rüyada Parfüm Görmek, koku sürmek- koklamak

Ruyada Parfümcü, Kokucu Ne Demek?

Bu rüya hayırdır. Bir kokucuyla ahbap olup dükkanında oturan, güzel bir şöhret yapar. Hileli ko­kular satan sözünde durmaz.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


14 thoughts on “Rüyada Koku Almak, Sürmek, Görmek”

 1. Rüyamda elimde bir vücut spreyi var yüzüme kollarima falan sıkıyorum eşimde yanimda eşime Dıyorum ki bak Ne kadar Güzel parlıyor sprey ışıltılı simli spreymis vucudumda paril paril parlıyordu cok güzeldi

  Reply
  • Melek Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Mala mülke ve varlığa kavuşmaya, maddi ve manevi yönden kuvvetlenmeye, saygınlığınızın ve mevkinizin yükseleceğine işarettir…

 2. rüyamda liseden yakin kız arkadaşlarımı gördüm. Onlardan bana daha yakın olanı bir parfüm sıkmıştı. elini elime alınca bir parfüm kullandığını anladım, elini burnuma yaklaştırıp iyice kokladım ve o kokunun güzelliğinden ve dostlugumuzun samimiyetinden olsa gerek sanki elini burnuma kadar götürünce öptüğümü hatırlıyorum. Ya da onun gibi bi his. ve o kokuyu çok net hatırlıyorum . Ve arkadasima bu kokuyu çok beğendiğimi söylüyordum. O da istersen sana vereyim der gibi birşeyler söyledi. Çünkü o benim kadar beğenmemişti. Birlikte yaklaşık 100 metre ötede bir iskelede duran arkadaşlarımn yanına gidiyorduk . Bu arkadaşlar lisedeyken bir gruptu ve onalra sonradan yakınlaşmıştım. Arkadaşimdan o parfümü bana vermesini mi yoksa satmasının bilmiyorum ama istiyordum o da verecek gibiydi. Çünkü pahalı olmasına rağmen ucuza almış ve kokusunu pek begenmemisti. Bana o parfüm setini çıkarıp üzerime sıktı, parfümün deodorant hali de vardı. Bir de rüyada o arkadaş grubuyla olan o yakınlık hissimi tekrar yaşadığımi dostluğun ne kadar güzel bir his olduğunu yaşıyordum. Onlara özelikle de birine sarılıp öpüyordum. Kardeş gibi bir his ama biraz farklı. Sıcacık bir duygu.. keşke tekrar o saf temiz duyguları yaşayabilsem diye uyandım.

  Reply
  • Betül Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınızda sizi rahata kavuşturacak iyiliklere ve güzelliklere ulaşacağınıza, hayırlı işler yapmaya, güven içinde olmaya işarettir…

 3. Rüyamda bı kadın karşımdaydi kadının yüzünü görmüyordum yakınlarda bı varlığın olduğunu hissettim euzu besmele çekip döndüm grimsi tek parça bı elbise girmiş uzun boylu sarı ve turuncu sakallı bi adam vardı içeri girdi bana yaklaştı ve bana miski amber sürdü kokusu çok güzeldi sonra bana sarıldi orda uyandım yorumlar mısınız acaba

  Reply
  • Savaş Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kötü şeyleri hayatınızdan atacağınıza, maksada ulaşmaya, murada ermeye, isteklerinizi gerçekleştirmeye, iyi bir habere işarettir…

 4. Ruyamda 6 ay önce vefat eden dedemin öldüğü gündü. Köyde defnedilmesini bekliyorduk biri üzerlik otu getirip dedem icin yaktı sonra bi anda uyandım yanan otun kokusu burnumdaydi. Kokusu cok güzeldi.
  Yorumlarsaniz sevinirim. Teşekkürler.

  Reply
  • İlknur Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İsteklerinize kısa sürede kavuşacağınıza, hiç ummadığınız ve çok büyük bir paranın geleceğine, muratlarınıza ereceğinize işarettir…

 5. Rüyamda kuzenimle evdeydik ve birkaç tane daha kızla oturuyorduk.Böyle parfüm sıkıp esans kokluyoduk ama çok fazla esans vardı.gül kolonyası falan görüyordum.Kuzenim eline bir esans sürdü kokladı ve çok güzel kokuyo sende kokla dedi bende koklayıp bu çok güzel kokuyo bunu alıcam dedim.Sonra annemi gördüm mutfaktaydı pasta yapıyordu tadına bakıp lavaboya döküyordu.Benim ağzıma da bir lokma pasta verdi ben beğendim ama yine lavaboya döktü bende o üzülmesin diye pasta yapmaya başladım.Beyaz ve üstünde süslü bir pasta yaptım tadına baktım çok güzel olmuştu.

  Reply
  • Ayşe Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayırlı işlerde ön saflarda bulunmaya, güçlükleri kolaylaştırmaya, kolaylıkla elde edilecek rızka, bol geçime işarettir…

 6. Rüyamda evdeydim kuzenim vardı ve birkaç tane tanımadığın kızlarda vardı esans parfüm ve gül kolonyası kokluyorduk.Kuzenim bir tane esans sürdü eline bana kokla dedi ben de kokladım ve ben bunu alacağım dedi.Sonra annemi gördüm pasta yapmaya çalışıyordu ama ben yapamıyordu mutfakta lavaboya döküyordu.Bende o üzülmesin diye pasta yaptım ve çok güzel oldu beyaz ama üstünde renkli süsler vardı yorumlarsanız sevinirim.

  Reply
  • Ayşe Kardeşim Sizin Bu Rüyanız Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Günler Dilerim…

 7. Selamın Aleyküm rüyamda duvar saati gördüm saat 12:25 i gösteriyordu daha sonra saate baktığımda ise 12:30 gösteriyordu sonra ezan sesi duydum masa vardı önümde aynı zamanda masanın üstünde kemer, kol saati, ve telefon vardı sevdiğim insanınmıs bu esyalar rüyamın tabiri nedir çok merak ettim?

  Reply
  • Su Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : İzlediğiniz yolun hatalı olduğuna, teşebbüs edilecek olan işin kısa sürede gerçekleşeceğine, hayallerinizi gerçekleştireceğinize işarettir…

Leave a Comment