Rüyada Gelin Görmek

Bu yazımızda rüyada gelin görmek ve benzer rüya analizini yapacağız. Aşağıda gelin görmek veya gelinlik görmek, düğün dernek görmek ile ilgili diyanet, islami ve dini perspektifte hazırlanmış yorumları bulacaksınız. Hanımını tanımadığı ve görmediği halde kendisine rüyada damat denilen kimse hastalanır. Bir kimse alacağı kadını görse, tanısa ve kendisine onun adı söylense o kimse, birisini evlendirir. Devamı aşağıda…

Rüyada Gelin Görmek

Rüyada gelin görmek daima hayırla yorumlanır. Gelin kısmet ve şans demektir. Eğer gelinin koluna giriyor ve onunla birlikte yürüyorsa, eline çok miktarda para ve mal geçeceğine işarettir. Bir gelin görmek; elinize para ve mal geçeceğine delalettir. Rüyada görülen gelin ve güveyi; süslü olurlarsa, ucuzluk ve bolluğa işaret eder.

 • Gelin görmek: Kısa süre için­de elinize sermaye olarak nakit ya da mal geçeceğine işarettir.
 • Alımlı bir gelin görmek: Hakkınız olan ve çabalarınız sonucunda kavuşacağınız bir servete işarettir.
 • Çirkin gelin: Hakkınız olmayan ve haram olan bir parayı işaret eder.
 • Dul bir kadının kendini gelin olarak görmesi: Kazancı bol bereketli bir işe işarettir.
 • Evli kadının kendini gelin olarak görmesi: Ha­yırlı bir kız evladına işarettir.

Rüyada görülen gelin, hayra yorumlanır. Şansın açılacağına işaret sayılır. Ayrıca gelecek müjdeli bir haberi çağrıştırır. Kimi zaman da çok değerli bir hediyenin geleceğine tanımlanır. Bekar bir kimse rüyada gelin görse, evleneceğine yorumlanır. Rüyanızda gelin gördüyseniz veya gelin olduğunuzu gördüyseniz; Çok sevineceğiniz bir haber alacağınıza, hiç ummadığınız bir yerden size hediye geleceğine, çok mutlu günler geçireceğinize işarettir.

Rüyada Gelin Olmak

Bakire bir kızın rüyada gelin olduğunu görmesi; çok yakında muradına ereceğine; mutlu bir hayata kavuşacağına işarettir. Rüyada gelin olduğunu görmek; iyi ve karlı bir iş yapacağına işaret eder. Bir kızın kendisinin, rüyada gelin olduğunu görmesi, yakında büyük bir kısmete kavuşacağına delalettir. Eğer gördüğünüz rüyada gelin olmuş ve bir erkeğe doğru yürüyorsanız, o kısmetin çok yakında eline geçeceği anlamına gelir.

Gelin Damat Görmek

Rüyada gelin ve damat görmek, eğer gelin veya damat sizseniz ve evlendiğiniz kişiyi tanıyorsanız mutlu ve mesut günlerin sizleri beklediğini söyleyebiliriz. Fakat evlenen kişi siz olduğunuz halde evlendiğiniz eşinizi tanımıyorsanız hastalık veya kısa süreli bir sıkıntılı dönem sizi bekliyor olacağına işarettir. Eğer rüyada gelin damat siz iseniz ve bu rüyayı bir erkek görmüş ise yakında evleneceğine, eğer evli ise bir çocuğu olacağına delildir.

Ruyada Gelinlik Görmek

Rüyada gelinlik veya duvak görmek, her türlü isteğinizin gerçekleşeceğine işaret demektir. Rüyada duvak görmek, bekar kimseler için evlenmeye, evli kimseler için ise çocuk sahibi olmaya işaret eder. Rüyada görülen gelinlik, kız için evlenmeyle tabir olunur. Rüyada görülen gelinlik, kız için evlenmeyle tabir olunur. Bir genç kızın rüyada gelinlik giydiğini görmesi de aynen yorumlanır. Rüyanızda gelinlik görmeniz veya gelinlik giymeniz; Evlilik hayatına atılıp mutlu bir hayat süreceğiniz anlamına gelri.

Rüyada Gelin Arabası Görmek

Rüyada gelin arabası görmek, rüyayı görenin ya en kısa sürede biriyle tanışıp evleneceğine işarettir. Veya sevdiği birisinin mutlu bir evlilik yapmasına sebep olacağı anlamına gelir.

Ruyada Gelin Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Rüyayı gören kişinin cinsiyetine göre farklı anlamlara sahip bir simgedir. Bir kadın, kendini gelin olarak görüyorsa, bu onun, bağım­sızlık isteğiyle sorumlulukları arasında bir tercih yap­
mak durumunda olduğunu gösterir. Bir erkek rüyasında gelin görüyorsa, bu onun duygusal çalkantılarının ve evlilikle ilgili istek ve kaygıları arasında var olan çeliş­kinin göstergesidir. Rüyada evlenmek ya da bir düğüne katılmak, iç dünyamızdaki istek ve beklentilerle, dış dünyanın gerçekliği ara­sında bir uyum sağlamamız gerektiğine işaret eder.

Rüyada Düğün Görmek

Rüyada düğün görmek veya rüyasında çalgısız ve eğlencesiz yapılan düğün görmek, hayır, bereket, ferah ve sevinçtir. İçkili, gürültülü, patırtılı bir düğün görmek hayır değildir. Hele düğünde oyun olursa musibete delâlet eder. Rüyada görülen düğün, üzüntü ve kederin gitmesine işarettir. Rüyada patırtısız, gürültüsüz, şenlikli olmayan bir düğün, sevinç ve refahtır. Rüyada düğün görüyorsanız ve bilhassa oyunlar, çengiler varsa, büyük bir gruba gelecek üzüntü ve kederdir. 

Gelin Güvey Gormek Olmak

Gelin ve güvey olmak veya her ikisini bir arada görmek; herkes için büyük çapta şöhrete, gelin olduğunu gören bir kızın evleneceğine, erkekler için, hayırlı ve mes’ud bir yuva kuracağına işarettir.

Gelinlik Görmek Neye Delalettir?
Gelinlik Görmek Neye Delalettir?

Rüyada Damat Görmek

Rüyada bir kimsenin damadı olduğunuzu görmek; iş hayatınızda bir şirketle anlaşarak onun hesabına çalışacağınıza veya bir dairede bulunduğunuz yerin üstünde bir vazifeye getirileceğinize işarettir. Damadı olmadığı halde rüyasında bir damat gören kişi, düşmanlarına galebe çalar. Rüyada damat görmek, kendisine güvenilir bir kimseye ve sıkıntıdan sonra feraha ulaşmaya delalet eder. Rüyada görülen damat düşmana galip gelmeye ve korkulardan emin olmaya işarettir.

Rüyada Dans Etmek

Rüyasında çılgınca dans ettiğini gören kimse, eğer dans etmek onun şuur altında yerleşmiş bir heves değilse, her tarafa rezil ve rüsvay olur. Meşhur bir kimsenin karşısında oynadığını gören kimsenin durumu da aynıdır. Bir kalabalık karşısında dans ettiğini veya oynadığını gören kimse, çevresinin alay konusu olur. Kahkahalarla, çığlıklarla oynadığını veya dans ettiğini gören kimse üzüntüye düşer. Mesleği dansöz veya oyunculuk olan kimseler için de yorum aynıdır. Rüyasında dansettiğini görmek, hastalığa işaret eder. Rüyada dansetmek, bir musibete düçar olmaya da delalet eder. Bazen bu rüya, insanların arasında saygısını yitirmeye işarettir. Mahkumun rüyasında dans etmesi, hapisten kurtulacağına işarettir.

ruyada gelin gormek neye isarettir
ruyada gelin gormek neye isarettir

Diğer Gelin Rüyalarının Anlamları

 1. Rüyada Gelin Arabasının Önünü Kesmek
  Rüyayı gören kişinin, kendisine iyi bir kazanç bırakacak bir işin peşinden koştuğuna eğer daha hızlı ve daha dikkatli davranırsa bu işin altından kalkacağına ve kendisine uzunca bir süre yetecek kazanca sahip olacağına alamettir. Aynı zamanda, firma içinde yaşanan tatsız bir olaydan ötürü iş arkadaşlarından birinin yaptığı bir ihanetin ortaya çıkartılacağına ve bu sebeple yöneticiler tarafından takdir alınacağına işarettir.
 2. Rüyada Gelin Kaynana Görmek
  Zor günlerin geride kalacağına, verilen sözlerin tutulacağına, borçların kısa süre içinde ödeneceğine, zahmet veren bir işin üstesinden kolayca gelineceğine, gönül ilişkisi yaşanan kişi ile aradaki buzların eritileceğine ve sevinçli bir haberle deyim yerindeyse sevinçten havalara uçulacağına yorulur.
 3. Rüyada Gelin Damat Fotoğrafı Görmek
  Yakın bir akrabanın ölümü üzerine yüklü miktarda bir mirasa sahip olunacağına, bu sayede rüyayı gören kişinin kendisi işini kuracağına, dertlerin yakın bir zaman içinde sona ereceğine, işlerin yoluna gireceğine ve tatsızlıkların tecrübe sahibi kişiler sayesinde ortadan kalkacağına işaret eder.
 4. Rüyada Gelin Alma Konvoyu Görmek
  Hayırlı bir rüya olmakla birlikte bir iş kapısının hızlı bir şekilde kazanç getireceğine yorulur. Zor zamanların geride kalacağına, yaşanan bir tatsızlığın yakın bir arkadaşın araya girmesi sayesinde çözüm bulacağına, haneye bolluk ve bereket getirecek bir yola girildiğine ve anne baba duasının her daim kişinin yanında olacağına rivayet edilir. Ayrıca, sağlıkla ilgili olarak uzun zamandan beri yaşanılan bir durumun kısa süre içinde ortadan kalkacağı ve ferahlığa çıkılacağı anlamına gelir.
 5. Rüyada Yeniden Gelin Olduğunu Görmek
  Kişinin, bazı sorunlardan ötürü bir türlü rahat edemediğine, bu yüzden başka şeylerle uğraşıp kafasını dağıtmaya çalıştığına, yakın zaman içinde atacağı bir hamle ya da gireceği bir iş sayesinde kendisini daha iyi hissedeceğine, kafasındaki sorunları çözeceğine ve rahata ereceğine delalet eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


53 thoughts on “Rüyada Gelin Görmek”

 1. Rüyamda gelin olacakmışım adet olarak başka bir gelinin etekliğinin altına girdim. Sonra bizim evin yanından geçtim gelinliğin altından çıktım. Babam ağlıyordu kızım gelin oldu diye. Annem de biraz üzgündü. Ben de de ara ara gelinlik kıyafeti vardı.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sevinçli ve güzel haberler alınacağına ve bu sayede yüreğinizin ferahlayacağına, rahat ve hareketli bir hayat sürmeye işarettir…

 2. Evli bir insanım rüyamda düğün var sanki dışarıda sandalyeler falan kurulu annemle beraber gitmiştim düğün yerinde 4 tane gelin vardı 1 yada iki tane damat ama hiç birini tanımıyorum kimi gelin kimi gelin açık sonra birde düğünün olduğu yerden karşı yoldan at arabalarıyla 5 gelin daha geçti bende gelinleri sayıyorum o sıra 9 tane gelin 5 tane at arabası gördüm anlamı nedir acaba

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sıkıntılardan kurtularak mutluluğa kavuşacağınıza, yakınlarda sevineceğiniz bir haber alacağınıza, miras sahibi olmaya işarettir…

 3. Rüyamda kalabalık ortamdaydik . Rüyamda kızımla eşim de vardı hepimiz yere oturmuştuk.kizim bekar. kızımın dizine sarışın renkli gözlü genç bir delikanlı başını koymuştu. Kim bu diyorum kızım ben bunla sozlenicem diyor. Birbirlerini seviyorlarmis. diyorum soruyorum bu çocuk kim diye birisi diyorki biri çok iyi ahlaklı bir insan. Sonra çocuk ise gitmeye hazırlanıyordu.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Gelecekte büyük işler başaracağınıza, olaylara daha temkinli ve daha dikkatli yaklaşmanız gerektiğine, güzellikle yaşamaya işarettir…

 4. Selamün Aleyküm hocam ben bugün rüyamda evleneceğimi görüyordum. Daha gündüz vaktiydi teyzem kuzenim ablamlar bizdeydi akşamına düğünüm olacaktı gelinliğim kirlenmesin deyip giymemiştim düğün vakti giyeceğim diye. Evli ablam eşiyle arası limoniydi ona biraz sinirliydi bende ona bugün sakin ol düğünüm var diyordum sonra uyandım ama damadın kim olduğunu bilmiyorum görmedim ve genel olarak mutluydum rüyamda. Anlamı nedir yorumlar mısınız acaba?

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İş veya ev değişikliği yapacağınıza, insanlarla ilişkilerinizin gelişeceğine ve bu işlerinizin iyi gitmesine neden olmasına işarettir…

 5. rüyamda üniversite okuyan kız kardeşim gelinlik giymişti evin önünde düğünü vardı. şaşırmıştım
  ve ben anneme kız kardeşimin evi hazır değil nerede yaşayacak bunlar üniversitesi daha bitmedi diyordum annemde bilmiyorum dedi sonra ben kız kardeşimin ayakkabısının altına kendimin ablamın ve kuzenimin ismini ve numaralarımızı yazdım. babamda kız kardeşimi düğüne çağırıyordu. yorumlar mısınız?

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bir mertebeye erişeceğinize, zorlanmadan bir mala sahip olmaya, bol rızka kavuşmaya, amaçlarınıza fazlasıyla ulaşacağınıza işarettir…

 6. Selam aleyküm hocam bu gece rüyamda ben gelin olmuş tüm benim üzerimde gelinlik vardi ve bir yol da yürüyor dum ve bir tarlada ben ve halam diyor ki burada çiçek alıp gelin çiçek yapcam diyor duk ve o tarlada hepsi çiçek ti

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Rahat ve huzurlu bir geleceğe, içinde bulunduğunuz zor durumdan kısa bir süre sonra kurtulacağınıza, zorluğu kolaylıkla aşmaya işarettir…

 7. Rüyada kalabalık bir evdeydim birsuru insanlar var düğün telaşı vardı birileri evleniyordu gelinlik giymiş gelinler gördüm o kalabalikta. Gelin bir tane değildi 2 yada 3 tane gelin vardı yani birden fazla kişi evleniyordu. Gelinler kimdi hatırlamıyorum tanıdık biriydi belkide. ( Ben İstanbul’daki kursa gitmem mi daha hayırlı yoksa burda Bursa’da kalmam mi diye istihareye yattım bunu gördüm)

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Her türlü dertten ve tasadan uzak olmaya, hayatınızda çok büyük değişikliğin olacağına, mutlu ve güzel haberler almaya işarettir…

Leave a Comment