Rüyada Gül Görmek Hakkında Kapsamlı Analiz

Rüyada gül görmek neye işarettir bu yazımızda tüm detaylarıyla sizleri bilgilendireceğiz. Bu yazımızda gül ile ilgili her şeyi rüya alimlerinin ışığında yapacağımız analiz ile sizleri aydınlatacağız. Gördüğünüz rüyayı eğer bu sayfada bulamazsanız lütfen site içinde “Gül Görmek” gibi arama yaparak rüyanıza ulaşıp okuyun. Hemen yukarıda size uyan linke tıklayarak rüyanıza hızla ulaşabilirsiniz sayfadan ayrılmadan.

Rüyada Gül Görmek Neye Delalettir?

Rüyada hayatımızda çok önemli bir yeri olan gülü görmek çeşitli şekillerde yorumlanır. İbn-i Şirin Rahmetullah’a göre; rüyada gül görmek iki çeşittir. Biri ağacı üzerinde, diğeri toplanmış olarak. Ağacı üzerinde gül, evlada ve toplanmış olarak görmek ise hüzün ve göz yaşına delâlet eder.  Gül görmek genellikle çok iyi bir rüya sayılmaktadır. Gül ferah ve sevinçtir. Başında bir gül olduğunu görmek, evlenmeye işarettir. Mütevazi ve iyi huylu olmaya işarettir.  Rüyada gülden başında taç olduğunu gören kimse düşmanı ile evlenir. Rüyayı gören kadın için de yorum yine aynı şekildedir. Bir başka rüya alimine göre, mevsimi dışında gül görmek evladı yüzünden bir kedere uğrayacak demektir. Rüyada gül görmek, gurbette olan bir tanıdıktan gelecek mektuba delalettir.

Rüyada Renkli Güller Görmek

Gül mevsiminde renkli güller görmek hayırlı evlada veya evlatlara işarettir. Mevsimi dışında renkli gül görmek evladı yüzünden bir kedere uğrayacak demektir. Evinde renkli güllerin olduğunu yeşerdiğini gören kimse evlenir.

Kırmızı Gül Görmek Neye İşarettir?

Rüyada kırmızı gül görmek eğer mevsimde ağacı üzerinde kırmızı gül gördüyseniz rüya sahibinin çocuğu olacağına işarettir. Kırmızı gül, mevsiminde ve dalında ise evlât ve itibardır. Kırmızı gülü dalında görmek, çocuğa işarettir.

Beyaz Gül Görmek…

Rüyada beyaz gül herkes için bir para ve mutluluk müjdesidir. Aşık bir kimse rüyasında gül gördüyse; mutlaka sevdiğine kavuşur.

Pembe Gül Görmek…

Rüyada pembe gül görmek şerefli bir kişi veya büyük bir devlet adamı ile tabir olunur. Rüyada pembe gül görmek, bilhassa mevsiminde çok güzeldir. Evinize işinize kariyerinize gelecek başarı ve huzuru temsil eder.

Sarı Gül Görmek…

Rüyada sarı gül görmek, elden ele dolaşacak kadındır. Bu husus çok denenmiştir.

Siyah Gül Görmek…

Siyah gül, hiç bir zaman unutulmayacak veya uğruna hayatından olunacak kısa ömürlü bir aşktır. Bu rüya tabiri en kaliteli rüya sitesi 1001ruyatabiri.com sitesinden alınmıştır.

Gül Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyada birinden veya bir yerden gül almak gülün rengi kırmızı ise; altın; beyaz ise gümüş; sarı ise hastalığa yorumlanır. Bir kadının yalın olarak bir gül alması vefasız, acımasız bir koca veya bir erkektir. Bir kişi, rüyada kendisine bir gül verildiğini sunulduğunu görse, o delikanlı kendisine gül sunan kimseye bir taahhütte bulunur. Ancak gülü alan kişi sözünde durmaz.

Kurumuş Gül Görmek Ne Demektir?

Rüyada kurumuş gül görmek, hüzün ve göz yaşına delildir. Eğer kurumuş gülleri yerde görüyorsanız bu rüya yaklaşan kısa süreli yorgunluk hastalığa işarettir. Eğer dalında kuru güller gördüyseniz iş hayatınızda ve ticaretti kaybedilecek paraya delalettir. Ama bu kayıplar size çok zarar vermeyecektir.

 Rüyada Gül Toplamak Neye Yorulur?

Rüyada gül görmek eğer toplarken görülmüşse; vaktinizin hoş geçeceğine; murat ve isteklerinize kavuşacağınıza; çok hayırlı haberler alıp sevineceğinize; gül zamanı değilse; hafif bir hastalık geçireceğinize delalettir. Bir başka rüya alimine göre rüyada gül toplamak, mala, bol rızka veya sevince işaret eder. Gül toplamak sevince yorumlanır. Toplanmış gül görmek kedere delalet eder.

Gül Yaprağı Görmek

Gül yaprağı bazı beklentilerinizin karşılanamayacağına veya gecikeceğine delalettir. Rüyada görülen gül yaprağı mevsimi dışında her türlü gül yaprağı görmek üzüntü ve sıkıntı olarak yorumlanır.

Rüyada Gül Koklamak

Rüyasında gül koklamak, sevince, kadına veya müjdeli bir mektuba işaret eder. Rüyada gül koklamak eğer gül kırmızı gül mevsiminde ve dalında ise evlât ve itibar anlamına gelir.

Gül Ağacı Veya Dalı Görmek

Gül ağacı görmek iyilik yapan kimselere, amelsiz ilme veya bir şeyi yapmaksızın yalnız sözünü etmeye işaret eder. Gül ağacı veya dalı kestiğini görmek gam ve kedere delâlet eder. Diğer bir alimin yorumu ise, rüyada gül ağacı görmek, kadri yüce bir evlada, kadına veya erkeğe işarettir. Gül ağacını kesmek, üzüntü ve sıkıntıya işarettir.

Rüyada Gül Yağı Görmek

Rüyada gül yağı görmek ve sürünmek; bolluk ve bereketli günlerin çok yakında olduğuna ve neşeli dakikaların geleceğine işarettir. Rüyada gül yağı ve benzeri güzel kokulu yağlar görmek hayırlı bir şöhrete, kahramanlığa, bir rivayete göre de hacca gitmeye ve iyi kalpli biri tarafından verilecek mal ve şerefe yorumlanır.

Rüyada Gül Suyu Görmek Koklamak

Rüyada gül suyu görmek, sağlık, güzellik ve şöhret ile yorumlanır. Bir kimse üzerine gül suyu serptiği kimseye iyilik eder. Rüyada gül suyu görmek, helâl rızka, kalp ve ilmin güzelliğine, ölüme yaklaşan bir hasta için yeniden sağlığına kavuşacağına işarettir. Serptiği gülsuyunun kokusu duyulmuyorsa, iyilik ettiği kimse bu iyiliği takdir etmez.  Gül suyu, bekâr erkek için hanıma, bekar kız için de kocaya işarettir. Rüyada bir kimsenin üzerine gülsüyü serptiğini görmek, o insana yapılacak bir iyiliğe işaret eder. Yanında bir çok gülsuyu olup bunu bir takım kimselere dağıttığını görenin o yerde adı hayır ve cömertlikle anılır. 

Gül Suyu İçmek…

Gülsuyu içtiğini gören ev halkı ve akrabası arasında övülür ve sevilir. Rüyada gül suyu içtiğini gören kimse, ailesi ve akrabaları tarafından çok sevilir ve sayılır. Rüyada gül suyu görmek, hastalıktan şifaya da delalet eder.

36 YORUM

  • merhaba dilek kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Hayatınızda yeni ve farklı değişiklikler olacağına, hakkınızda dedikodular yapılacağına, gizli düşmanlarınızın olduğuna, bi kişinin sizin hakkınızda olup biten her şeyi düşmanlarınıza anlattığına veya anlatacağına ayrıca bu kişinin size karşı casusluk yaptığına ve bu kişinin sırlarını öğrenmeye ve gizli saklı kalmış olan her şeyi öğreneceğinize işarettir…

 1. Rüyamda abim eşi ve ben varım evimizin olduğu apartmana giriyorlar ben girmiyorum ve yukarıdan tepeme pembe gül yaprakları dökülüyor o yapraklar üzerimde etekle üst oluyor

  • merhaba selda Rüyanız şunu demek istiyor: bekar kimse için evlenmeye, evli insanlar içinde salih bir evlada işaret eder. Bazı burçlar için mal ve mülkünün çoğalacağına işarettir. Böyle bir rüya günlerinizin mutluluk ve sadelik içinde geçeceğine işaret sayılmaktadır. sözünde durmaya veya samimi bir dost ile tabir olunur.

 2. Rüyamda kendi evimdeyim ama bir kalabalık çok degil bu kalabalık tanıdık Kişiler bir kaçının elinde kırmızı gül var benden bir yere gitmek için hazırlanıyorum sonra kapı çalıyor kapıyı açıyorum eşim pembe bir gül veriyor bende o tek gülü bi vazoya koyuyorum arkamı dönüp bir şeylerle uğraşıyorum sonra tekrar güle baktığımda yanında birkaç tane kırmız gül var ama pembe gül kurumuştu

  • Rüya sahibi kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Hayatınızda yeni ve farklı değişiklikler olacağına, hakkınızda dedikodular yapılacağına, gizli düşmanlarınızın olduğuna, bi kişinin sizin hakkınızda olup biten her şeyi düşmanlarınıza anlattığına veya anlatacağına ayrıca bu kişinin size karşı casusluk yaptığına ve bu kişinin sırlarını öğrenmeye ve gizli saklı kalmış olan her şeyi öğreneceğinize işarettir…

  • Hediye kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yeni bir işe para yatıracağınıza,kötü haber almaya,dedikodunuzun yapılacağına,bir akrabalarınızla ya da arkadaşlarınızla kavga edeceğinize,kazancınızın artacağına işarettir.Ayrıca sıkıntıların artmasına ve daha sonra bu sıkıntıların bitmesine,iyi bir işe başlamaya,üzüntülerden kurtulmaya,hastalığa,helal mala,zahmetsiz ve emeksiz mala,dargınların barışacaklarına işaret eder…

 3. Ruyamda pembe beyaz be kırmızı güller gördüm yalniz cok buyük tuler ve uzundular bide onlarin yaninda hasta ölücek olan bi kuş vardi taşı alip kusa vurdum ve pisman oldum gülleri toplamak icin bakindim o sirada uyandim

  • merhaba ferda rüyanızın tabiri: üzüntü ve sıkıntıların gitmesine delalet eder. Bu rüya tanrı tarafından gelecek sevince işaret eder. böyle bir rüya görmek, murada ermeye, bol rızka, hacca gitmeye ve hastalıktan şifa bulmaya da delalet eder.

 4. rüyamda sevdigim erkegin annesinin bizim evde oldugunu gördüm benden pembe gül istedi bende ona seni bir gül içinmi kıracagımı söyledim ben gülü kopardım önce ben kokladım pembe gülü sonra erkek arkadaşımın annesine verdim

 5. Rüyamda beni istemeye gelen bir aile ve kendi ailem ile birlikte otururken bana pembe gül yapraklarının olduğu bir tabak getirildi. Üzerine süt dökecektim ama süt acıtır deyip bal verdiler. Üzerine bal döküp onları yedim tatlı niyetine.

  • merhaba Ömer Ali rüyanızın anlamı: müjdeli bir haber almaya, makamca yükselmeye işarettir. Malını başkasına kaptırmamaya işaret eder. bir başka alim ise yolculukla yorumlar. Rüyanız ferah bir kazanca ve mutluluğa işarettir. Bir rivayete göre beklenmeyen bir yerden bir menfaat göreceğine delâlet eder.

  • merhaba Yasemin rüyanızın anlamı: müjdeli bir haber almaya, makamca yükselmeye işarettir. Malını başkasına kaptırmamaya işaret eder. bir başka alim ise yolculukla yorumlar. Rüyanız ferah bir kazanca ve mutluluğa işarettir. Bir rivayete göre beklenmeyen bir yerden bir menfaat göreceğine delâlet eder.

 6. Sevdiğim insanin bana kurumuş gül verdiğini gördüm ve o gulun üzerine yağmur damlası damlasından snr gül kıpkırmızı canlı bir gül oldu smd ikimizde elimizdeki gülleri kokladik

  • merhaba sude hanım: rüyanızın manası şöyledir: hasta olan bir kimse için şifa bulmaya delalet eder. elinize geçecek bol kazanca delâlet eder. Bazen bu rüya bir yerden gelecek paraya, işaret eder. Bazı alimlere göre bu rüyayı görmek, hastalıklardan şifa bulmaya ve geçimdarlığından kurtulmaya işaret eder. soğuk mevsimde doğanlar bu rüyayı gördüyse, isteğinin olacağına, büyük bir iş veya devlet adamından hayır ve menfaat göreceğine işarettir.

  • Rüyamda gelin evinde yapra borda gülleri yerlere yaymişlar vebide eykeller vardi aralarinda

 7. Rüyamda bi akrabam evime büyük saksıda pembe gül agacı getiriyor ama yaprakları sararmış gülleri solmuş en öndeki yeni acmış çok güzel ve canlı. Ne kadar güzel acmış diyorum. Gecen sene çok büyüktü camasır suyu döktük yine kurumadı al sen dediler. Neyse bu güzel acar hepsi yeserir diyorum. Ne anlama geliyor

  • Safiye kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Evlenmeye,işinin yolunda gideceğine,iyi bir işte terfiye,çocuk sahibi olmaya,işlerde başarıya,yeniliklerle karşılaşmaya,dedikodular içerisinde bulunacağınıza,birisinden size fenalık geleceğine,bir tehlikenin önlenmesi gerektiğine,büyük bir başarıyı yakalamaya işarettir…

  • yasemin kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Mutlu ve sevinçli haberler almaya,zorluklardan kurtulacağınıza,bir miktar paraya,bol kazanca,üzüntülü günlerin bitmesine,aşık olacağınıza,aşk ilişkisinde yeni aşk maceraları yaşayacağınıza,zor durumlarla karşılaşmaya işarettir…

 8. Rüyamda bahçemizde 3 adet yan yana gül gördüm. Ama bu güller sahte yani naylon olan güllerdendi. Öylece saptı duruyorlardı toprağa. Renkleri kurumuş bir kırmızı gülün rengindeydi. Kokladım ve koku alamadım.

  • Çağrı kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yalan bi aşkı öğreneceğinize,aldatılacağınıza,ihanete şahit olacağınıza,arkanızdan çevrilmiş yada çevrilecek olanları öğrenmenize,duyacaklarınızdan şok olacağınıza işarettir.Gönül bi ilişkiye başlayacağınıza,başınızda eksilmesi gereken ama bi türlü bitmeyen sorunların sona ereceğine işaret eder…

 9. rüyamda kuru güldemeti üstünde yaş güller ile hoşlandığım ama itiraf edemedigim hanımefendiye gidiyordum cesaret edemeyip veremedim sürekli bi aksilik çıkıyordu doğru zamanı yakalayamıyorum

  • Kamuran kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Cesaretli olmak için güçlü olacağınıza,başınız büyük bir derde gireceğine ama bu dertten kurtulacağınıza işarettir.Çok büyük önemli bi haber almaya,beklediğinizin gerçekleşeceğini belirtir.Düşman sahibi olacağınıza,muradınıza ereceğinize işarettir…

  • Fatma kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Kısa zamanda evlenmeye,para saadetine,arkadaşınızla tartışıp kavga edip aranızın bozulacağına bi süre küs kalacağınıza sonra’da aranızın düzelip barışacağınıza işarettir.sevdiğinizle birleşeceğine,bolluğa,kısmete,mutlu olacağınıza işarettir…

 10. nurcan kardeşim rüyanın yorumu şöyle : iyiye,çok kısa zamanda evleneceğinize,mesleğinizde ilerlemeye ve en başa geçmeye,bolluğa,üne kavuşmaya,mutluluğa,vaktinizin hoş geçeceğine,muradınıza ereceğinize,çok hayırlı haberler alıp sevineceğinize,paraya,saadete,sevdiğinizle birleşmeye işarettir…

 11. slm ben nurcan ruyamda burnumda 30 yada 40 cm uzunlugun da gül dalı cıkarsın canımı acıtmadan burnumu kanatmadan yavas yavas gül dalı koyu yeşil bıraz kalın ve dikenliydı amahıc canımı acıtmadan cıkardım sonra ruyamda kendım bıle sasıdım

  • havva kardeşim rüyanın yorumu şöyle : çok mutlu olacağınıza,rahat bir yaşam süreceğinize,itaatsız kişiye,itaatkar hizmetçiye,malınızdan bir şeye sahip olacağınıza,murada ermeye,sağlığa,sıhhate,hayal kırıklığına,hastalığa ve bu hastalıktan sonra iyileşmeye,istediğiniz şeylerin olacağına işarettir…

  • serpil hanım rüyanızın yorumu şudur : aşk hayatınızda her şey iyi güzel olmasına,gizli saklı olan sır taşıyıp sır anlatan gizemli bi insanı bulup sırları saklanan gerçekleri bulmaya,ikili ilişkiye şahit olmaya işarettir.

RÜYANI YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here