Rüyada Çiçek Görmek Neye Delalettir? Dini Rüya Tabirleri

Çiçek görmek neye işarettir diye soran ziyaretçilerimiz için çok kapsamlı bir rüya analizi hazırladık. Rüyada görülen çiçeklerin 1001 türlü olduğunu düşünerek her renkli ve her şekliyle tek tek yorumladık. Bu rüya yorumunu hazırlarken diyanet, dini ve islami rüya tabirleri perspektifinde değerlendirildi. 

Rüyada Çiçek Görmek – İslami Rüya Tabiri

Rüyada çiçek görmek eğer ki güzel kokulu bir çiçek ne renkte olursa olsun, hayırla yorumlanır. Kokusuz çiçek güzelse, rüya sahibinin hayatının güzel ve devamlı olacağına, çiçek solmuş ve pörsümüş ise dünyasının son bulduğuna delâlet eder. Rüyada çiçek görmek; sevgi ve itibarınızın artacağına, hiç ummadığınız birinden yardım alacağııiza işarettir.

Rüyada adını hiç işitmediği ve kendisinin de görmediği bir çiçeği görmek, iki şekilde yorumlanır: Biri, çeşitli kıyafette ve bilmediği insanlarla tanışacağına, diğeri çeşitli renklerle donanmış çiçeklerle dokunmuş kumaş. 

Rüyada çiçek görmek; iyi ve çok şanslı bir kimse olduğunuza, kurumuş çiçekler görmek; geçici bir sıkıntı ve üzüntüye, kendinizi bir çiçekçi marazasında görmek; sevgisi bütün hayatı boyunca sürecek bir kimse ile arkadaşlık yapacağınıza delalettir. Rüyada hurma çiçeği görmek, iyi talihe yorumlanmıştır.

 • Çiçekli taç taşımak: İzdivaç yaparak dünya nimetlerine kavuşmaya işarettir.
 • Renkli çiçekler: Dünya nimetlerine ve mala tamah anlamına ge­lir.
 • Çiçekli bahçe: Hayallerin gerçekleşeceğine işarettir.
 • Saksıda çiçek: Genel bir meşguliyet ve gereksiz bir endişeye işarettir.
 • Kurumuş çiçek: Rahatsızlığa ve kuvvetsizliğe işarettir.
 • Çayır arasında çiçek görmek: Sı­kıntılı ve zorlu bir yaşamdan sonra azim ve sebat göstererek iyi bir makam ve konuma erişmek anlamına gelir.
 • Çiçek almak ya da vermek: Hayra ve yakınlarınızdan mutlu bir haber alacağınıza delalettir.
 • Nadide bir çiçek görmek: Makam ve mevki sahibi insanlarla birlikte olmak.
 • Solmuş çiçek: İyi günlerin sona erdiğine ve sıkıntılı günlerin başlayacağına işarettir.
 • Ko­kulu çiçek: Kadir kıymet bilen bir insanla tanışacağınız anlamına gelir.
 • Çi­çek toplamak: İzdivaç ve neticesinde çocuk sahibi olunacağına işarettir.
 • Hasta yanında çiçek görmek: Üzüntü ve sıkıntılardan kurtulacağınıza işa­rettir.

Rüyada Çiçek Almak

Rüyada çiçek almak iyidir. Rüyada aldığınız çiçeklerin çoğu, kadın ve evlat olarak yorumlanır. Görülen çiçeklerin rengi de önemlidir.  Cicek almak, rüya sahibinin maddi durumuna, yani dünyasına, o insanın maddi durumuyla ilgili her değişiklikse hayatına delalet eder. Görülen o tek çiçeğin solduğunu yahut kuruduğunu görmek maddi zenginliğinin yok olmasına işarettir.

Ruyada Saksida Cicek Gormek

Rüyada saksıda çiçek görmek, birtakım sıkıntılara maruz kalınacağına alamet olduğu gibi, bekarlar için bu rüya evlenmeye işarettir. Rüyada çiçek görmek eğer saksı içindeyse biraz sıkıntı yaşayacağınıza delalettir. Rüyada saksida görülen çiçeğin dikenli ya da çok yapraklı olması, o rüya sahibinin güzel bir evlilik yapacağı ancak bu evliliği kıs­kanan kişilerin olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Çiçek Dikmek

Rüyada çiçek dikmek, bu rüyayı gören kimsenin beklentileri gerçek olur. Çiçek tohumlarını ekerek filizlenmiş görmek, istenilen şeylerin gerçekleşmesine yorumlanmıştır. Çiçek dikmek iş ve sosyal hayattaki olmasını istediğiniz tüm gelişmelerin olumlu şekilde gerçekleşeceğine işaret eder. 

Rüyada Beyaz Çiçek Görmek

Rüyada beyaz çiçek görmek sevinç ve göz aydınlığı ile tabir olunur. Beklediğiniz bir kişi veya haber varsa onun gerçekleşeceğine delalettir. bir başka yorum ise evlilik yaşanacağına işaret eder.  Görünüşü ve kokusu güzel her beyaz çiçek, iyi bir isme işaret eder. Kokusuz beyaz renkli çiçekler, devamsız bir işle yahut üzüntü ile yorumlanırlar. Solmuş ve çürümüş beyaz cicekler hiç hayır değildir.

Rüyada Çiçek Toplamak

Rüyada çiçek toplamak veya rüyada çiçek topladığınızı görmek, dünya varlıklarının her türlüsünden evinizi donatacağınıza ve çocuklarınıza yurt sevgisi aşılamak ve aile bağlarını kuvvetlendirmek için elinizden geldiğince çalışacağınıza işarettir.

Rüyada Yeşil Çiçek Görmek

Rüyada yeşil çiçek görmek rahatlamaya sağlığa işarettir. Yeşil çiçek ilim irfan sahibi olmaya delalettir. Hastaların yeşil çiçek görmeleri, iyileşeceklerine alamettir. Yesil cicek ruyada, hayra yorulması gerekir ya da kadınlar için hamilelik anlamına gelir. 

Rüyada Sarı Çiçek Görmek

Rüyada sarı renkli çiçek görmek, sarı renkli çiçek hastalık anlamına gelir. Sari cicek gormek ruyada, son zamanlardaki atılmalarınızın semeresini artık toplayacağmıza maddi durumunuzun iyiye gideceğine işa­rettir.

Rüyada Kırmızı Çiçek Görmek

Rüyada kırmızı çiçek görmek, rüya sahibinin gam ve keder dolu günlerin yaklaştığına delalettir. Kirmizi cicek gormek ruyada, İlişkilerinizi geliştirerek daha canlı ve daha aristokrat bir or­tama girerek çevrenize farklı bir yaşam tarzı sürdüğünüzü göstereceğinize işarettir.

Ruyada Görülen Hangi Çiçek Ne Anlama Gelir?

 • Fulya: Sosyallikten uzak, sakin bir yaşam sürmeyi;
 • Gelincik: İhtiraslı bir aşk ilişkisi yaşamayı;
 • Gül: Evliliğe varacak bir ilişkiyi;
 • Hanımeli: Derin bir mutluluk duymayı;
 • Kamelya: Aşkta mutluluğu; Karanfil: İhtiraslı bir aşkı; Lale: Yeni bir aşkı;
 • Margarit: Elde edilecek büyük miktarda pa­rayı;
 • Menekşe: Maddi kazanımlar sağlamayı; bolluk ve bereketi;
 • Mimoza: Başarılı iletişimleri ve kendini ifade etme yetene­ğini;
 • Mine: Mutlu aşk ilişkisini;
 • Nilüfer: Mutlu bir evliliği;
 • Papatya: Küçük hayallerin gerçekleşmesini;
 • Sardunya: Güzel ve yeni bir evde yaşanacağını, mutluluk ve şans açıklığını;
 • Siklamen: Kısa süreli, ama tutkulu bir aşk macerasını;
 • Sümbül: Karşılıklı sevgiyi;
 • Şakayık: Çekici ve varlıklı birisiyle evliliği simgeler.
 • Çuhaçiçeği: Duygusal bakımdan kendinizi dingin ve güvenli his­settiğinize işaret eder. Eğer evinizin yakınlarına, sözgelimi kendi bahçenize çuhaçiçekleri ektiğinizi gördüyseniz, günlük yaşamınızda, huzurlu ve sorunsuz bir evrenin başlamakta olduğunu düşünebi­lirsiniz.
 • Fesleğen: Çiçeklerden fesleğeni dalında görmek, çocuk, eş, sevilen kadın; onu dalından koparmak ise ağlamak ve hüzündür.
 • Ağaçların çiçekleri: mevsiminde açmış oldukla­rını görmek hayra, menfaate ve dileğin yerine gelmesine delalet eder. Ağaç çiçeklerinin toplanmış ve dalından koparılmış olduklarını görmek de hayır ise de dalında olması kadar iyi değildir. Ağaç çiçeklerinin beyaz renklileri kırmızı renklilerinden, kırmızı olanları da sarılarından daha hayır­lıdır.
 • Nar çiçeği; gelin, güzel cariye; erik, zerdali, kayısı, armut ve ayva çi­çekleri rüya sahibinin duyacağı yumuşak ve tatlı sözlerle tabir olunur. Du­yulacak tatlı ve güzel sözlerin miktarı ağacın, alçaklık ve yüksekliğiyle, bu sözlerin tatlılık ve güzelliği de çiçeklerin güzelliği ve rengiyle uygun olur. (İbn-i Şirin)
 • Akasya: Düşlerde, beyaz salkımlar halinde aç­mış akasyalar, büyük beklentilerin gerçekleşmesi­ni ve mutluluğu belirtir.

Rüyada Çiçek Ekmek Neye İşarettir?

Rüyada çiçek ekmek müjdeli bir haber almaya, bolluk ve berekete, bekar kimseler için evlenmeye, evli kimseler için de çocuk sahibi olmaya delalet eder. Ge­leneksel yaklaşıma göre, çiçek ekmek kendilerine özgü anlam­ları vardır, ama hemen belirtmeliyiz ki, alimler bazen hayra, bazen de kötülüğe delalet eder demişlerdir.

Rüyada Çiçek Yemek Ne Demek?

Rüyada çiçek yemek veya yediğini gören kimse mutlu olacak bir işle karşılaşır. Rüyasında çiçek yiyen kişi başladığı veya başlayacağı işte başarıyı yakalar.

Rüyada Çiçek Bahçesi

Rüyada çiçek bahçesi, çiçekli bir bahçede gezindiğinizi görmek; arkadaşınızla mutlu bir ömür geçireceğinize, bir bahçede çiçek topladığınızı görmek; mutluluğunuzu herkese ilan etmek için adeta can attığınıza işaret sayılır.

Rüyada Pembe Çiçek Görmek

Rüyada pembe çiçek görmek ise uzun sürmeyecek bir mutluluğa işarettir. Rüyada görülen pembe çiçekler aile saadeti ve huzuru anlatsa da bu sevincin kısa sürebilme ihtimaline karşı hazırlıklı olmanız gerektiğine işaret eder.

Rüyada Gül Görmek

Rüyada hayatımızda çok önemli bir yeri olan gülü görmek çeşitli şekillerde yorumlanır. Gül görmek genellikle çok iyi bir rüya sayılmaktadır. Gül ferah ve sevinçtir. Mütevazi ve iyi huylu olmaya işarettir. Rüyada gül görmek, bilhassa mevsiminde çok güzeldir.

Kırmızı gül, mevsiminde ve dalında ise evlât ve itibardır. Rüyada gül toplamak, mala, bol rızka veya sevince işaret eder.   İbn-i Şirin rahmetullah’a göre; rüyada gül görmek iki çeşittir. Biri ağacı üzerinde, diğeri toplanmış olarak. Ağacı üzerinde gül, evlada ve toplanmış olarak görmek ise hüzün ve göz yaşına delâlet eder. 

Rüyada Çiçek Görmek - İslami Rüya Tabiri
Rüyada Çiçek Görmek

Rüyada Çiçekçi Görmek

Rüyada görülen çiçekçi, belalara karşı sabreden bir insanla tabir olunur. Bazen bu rüya, iyi bir insan için, insanları nasihatlarıyla uyaran bir insana delalet eder. Eğer rüya sahibi kötü bir kimse ise gam ve sıkıntı çeker. Bu rüya musibetlere sabreden bir adama işarettir. Dinden uzak biri için çiçekçi rüyası, kedere işaret eder.

Ruyada Cicek Gormenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Gerçek yaşamda olduğu gibi, rüyalarımızda da çiçekler güzelliğin, cazibenin, sıcak duyguların, sevginin ve gençliğin sim­gesidir. Rüyada birine çiçek vermek, o kişiye duyulan sevgi ve hay­ranlık duygusunu vurgular. Solmuş çiçekler, yıpranmış ve yok ol­maya başlamış duygular anlamına gelir.

Ruyada Buket Gormek

Çiçek buketi görmek: Kısa süre sonra mutlu günlerin yerini hüzne bırakması. Birine buket halinde çiçek vermek: Aşk hayatının kö­tüye gideceğine ve hüsrana uğrayacağınıza işarettir. Rüyanızda birisi size çiçek buketi veri­yorsa, bu, kendi yetenek ve değerlerinizin far­kında olduğunuzu ve başkalarının da bunu takdir etmesini beklediğinizi gösterir. Siz başkasına çiçek buketi veriyorsanız, o insana saygı ve hayranlık duyuyorsu­nuz demektir

Ruyada Bitki Gormek

Rüyada gördüğümüz çiçeksiz yeşil bitkiler ve otlar, çoğu kez şifa ile, yani iyileşme isteği ya da iyileştirme gücüyle bağlantılıdır. Bu otları topluyorsak, kendi sorunlarımızı kendimiz çözmek ve duygusal yaralarımızı iyileştirmek zorundayız demektir. Birisi ta­rafından bize veriliyorsa, gerilim ve endişelerimizin yol açtığı so­runlardan kurtulmak için başkalarının ilgi ve yardımına gerek duyduğumuzu gösterir.

Rüyada Gül Görmek
Rüyada Gül Görmek

Bize başka birinin çiçek vermesi, yaptığımız bir şeyden dolayı takdir edildiğimizi ve beğe­ni topladığımızı gösterir. Çiçeğin tomurcuklanma ve mevsimsel olarak yeniden açma yeteneği, rüyalarda da kendini yenileme ve tazeleme isteğinin açığa vurulması olarak değerlendirilebilir.

Ruyada Çelenk Gormek

Rüyada çiçekten veya yapraktan yapılmış bir çelenk görmek; zevk sahibi bir kimse olduğunuza, yakında başınızdan bir macera geçmesi ihtimali olduğuna, bir ölüye çelenk gönderdiğinizi görmek; bir yakınınızdan bir iyilik göreceğinize, çiçekçiye bir çelenk ısmarladığınızı görmek; sizden iyiliklerini esirgemeyen dostlarınıza sitem ettiğinize ve onları gereksiz olarak kırmış olduğunuza işarettir.

Diyanet Ruya Tabirleri: Cicek Gormek

Rüyada görülen çiçek karşı cinse duyulan aşka işaret eder. Ba­zan da kısa süren bir dostluğa, geçici bir hastalığa işaret sayılır. Kimi zaman da gebeliğe veya evliliğe çağrışım yapar. Rüyada görülen taze çiçek , rüya sahibinin sağlıklı olmasına işaret eder. Sararmış çiçekler hastalık, kurumuş çiçekler ise ölümü çağrıştırır. Bekar bir kimse rüyada başında çiçekten taç olduğunu görse, evleneceğine işaret sayılır.

ruyada cicek gormek-cicek toplamak-cicek ekmek-cicekdikmek-cicek almak-islami diyanet ruya tabirleri-dini tabir
ruyada cicek gormek-cicek toplamak-cicek ekmek-cicek dikmek-cicek almak

Cicek Tohumu Gormek

Rüyada çiçek tohumu satın aldığını gören kimsenin beklentileri gerçek olur. Çiçek tohumlarını ekerek filizlenmiş görmek, istenilen şeylerin gerçekleşmesine yorumlanmıştır. Çiçek tohumu yediğini gören kimse mutlu olacak bir işle karşılaşır.

Ruyada Agağ Cicekleri

Mevsiminde çiçekli ağaçlar gör­mek, hayır ve menfaattir. Çiçeklerin toplanmış olması da iyi sayılır. Bu çiçeklerin beyazı; kırmızıdan, kırmızısı; sa­rıdan hayırlıdır. Nar çiçeği; yeni geline, erik, zerdali, kayısı, armut ve ayva çiçekleri işitilecek güzel söze, hayır ve menfaate işarettir. Koklamak da böyledir.

Bu Duaları Kaçırmayın!BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Çiçek Görmek Neye Delalettir? Dini Rüya Tabirleri” konusunda 41 mesaj

 1. Rüyamda bir sürü çiçek saksısının olduğu bir bahçedeydim rengarenk çiçekler vardı ama hatırladığım beyaz ve mavi çiçek

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Filiz kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sevinmeye, maddi ve manevi açıdan kazanç sağlayacağınıza, bazı kavgaların başınızdan geçeceğine işarettir…

 2. Rüyamda bir sürü çiçek saksının olduğu bir bahçedeydim rengarenk çiçekler vardı şuan hatırladığım renk beyaz ve mavi

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Aşk yaşamınızda güzel bir ilişkiye başlayacağınıza, hastaysanız iyileşeceğinize, sevinç ve mutluluğa işarettir…

 3. Rüyamda nişanlimla evlenmeye gidiyorduk üzüğünü parmağında göremeyince cok kizdim bende üzüğümü çıkarıp üzerine atdım oda kızdı bana arabayla yolda giderken 2 hanimefendinide arabamiza aldik yolun kenarinda mor çiçekler vardı herkes çiçek topluyurdu nişanlimda çiçek toplamak için arabadan indi sonra hava çok yağmurlu olmasi nedeniyle geri dönmek zorunda kaldik çiçekleri evimizin merdivenlerine koydu çiçekler çok iğrenc kokuyordu. Hakikaten perşembe günü evleniyoruz

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Cemile kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Mutlu olacağınıza, şansınızın iyi olacağına, para sıkıntısı çekmeyeceğinize, güzel günlerin başlamak üzere olmasına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!