Rüyada Çay Görmek, Rüyada Çay İçmek, Çay Demlemek, Çay Yapmak

Çay görmek ne demek. Rüyada cay görmek bazen müjdeli haberin geleceğine, bazen ölüm bazen de bol para demek. En kaliteli rüya sitesi olarak sizlere rüyada görülen her türlü çayın ne anlama geldiğini yorumladık. Rüyada çayın farklı farklı görüldüğünü düşünerek her şeklini başlık başlık aşağıda listeledik. Dini, İslami ve diyanet rüya tabirlerine göre rüyada çay görmek ne anlama gelir işte cevabı…

Rüyada Çay Görmek

Çay tarlasında ürün topladığınızı görmek, etrafınızdakilere maddi ve manevi yardımda bulunarak kalp huzuru içine gireceğinize, mal ve mülkçe yeni zenginliklere kavuşacağınıza delâlet eder. Çay bulanık ve ko­yu olursa hüzün ve keder anlamına gelir. Çayın çok sıcak olması hastalığa, şekersiz olması da gam ve sıkıntı­ya; toprak (seramik) çanaktan (bardaktan) çay içtiğini görmek geçim sıkıntısına, kötü bir kapta çay içtiğini görmek yoksulluğa işarettir. Çay ürettiğini görmek; geçiminin güzelliğine ve çok­ça yağmur yağmasına işaret eder.

Son yüzyıl modern rüya tabircilerinden bazıları, gerek çay, gerekse kahve iç­mek dinde sonradan ortaya çıkarılmış hurafelerle tabir olunur. Çay ve kahvenin tatlı oluşu zararsız hurafelere, acı oluşu ise kötü ve zarar verici hurafelere işarettir. Misafirlere çay doldurmak çok yakında iyi haberler alacağınızı işaret eder. Çay dökmek veya içi çay dolu bir fincanı devirmek sizin için büyük önem taşıyan bir projenin suya düşeceği­ni gösterir. Siyah çay yapra­ğı, üzüntüye; yeşil çay yaprağı sevilmeye alamettir.

Rüyada Çay Bardağı Görmek

Rüyada boş bir çay bardağı görmek, üzüntü ve kedere işarettir. Dolu bir bardak görmek ise, manevî dereceleri kat etmeye işarettir. Rüyanızda dolu bir çay bardağı gördüyseniz; kısmetinizin açılacağına, girişeceğiniz bir işte başarı kazanıp, durumunuzu düzelteceğinize işarettir. Eğer çay bardağı boş ise: Önemsiz bir rahatsızlık geçirip uzun süre etkisinden kurtulamayacağınıza, bekar iseniz; sonu iyi bitmeyen bir aşk macerasına atılıp üzüleceğinize işarettir.

Rüyada Çay İçmek

Çay içmek, hastalıktan şifa bulmaya ve üzüntülerden kurtulmaya işarettir. Rüyada içilen çay, bulanık ve demli ise, gam ve kedere işarettir. Çok sıcak çay içmek, hastalığa işarettir. Kendinizi rüyada çay içerken gördüyseniz işinizde muvaf­fak, aşkınızda mesut olacaksınız demektir. Rüyada çay içmek, hayır ve iyiliktir. Rüyada çay içtiğini görmek; zevk ve sefaya, yakın bir dostundan umacağı yardıma ve menfaate delâ­let eder. 

Rüyanızda kendinizi çay içer görmeniz; hoşunuza gitmeyen bir haber alacağınıza, bunun da sizi üzeceğine işarettir. Çay içtiğini gören yiyip içip eğlenme mutluluğuna kavuşur. Billûr kadehte berrak çay içmek rahata, hayra ve gönül hoşluğuna, bir riva­yete göre hayırlı bir eşten hayırlı evlada delalet eder. Rüyada çay içmek; neşeli bir mecliste bulunmaya işarettir.

Çay içmek hayırdır ancak çok sıcak, şekersiz ve bulanık çay, sıkıntıya işarettir. Toprak çanaktan veya âdi bir kaptan çay içmek, geçim sıkıntısına işarettir. Rüyada çay içtiğini görmek iyiye yorumlanır. Bir kahvehanede arkadaşlarıyla birlikte çay içtiğini gören, işinde ve hayatında mutlu bir ömür sürer. Rüyada bir çay bahçesinde çay içtiğinizi görmek, maddi sıkıntıdan kurtulup feraha çıkacağınız demek.

 • Çay içmek: Arkadaşlarınızla ya da eşinizle mutlu zamanlar geçire­ceğinize işarettir.
 • Acı ve sıcak çay içmek: Üzüntüye ve hastalığa işarettir.
 • Bulanık çay: Üzüntüye.
 • Dolu çay bardağı: Mutluluğa.
 • Taze çay: Ra­hatlığa işarettir.
 • Rüyada ada çayı görmek: ada çayı içmek, ada çayı toplamak; evinizin huzur ve rahatının gelecek bir kimse tarafın­dan bozulacağına, tatsızlığa müsait bir ortama düşebileceğinize işa­rettir.

Rüyada Çay Demlemek

Çay demlemek dedikoduya işarettir. Rüyada çay demlediğini görmek, eğer demlenen çay kötü ise tembelliğe alamettir; taze ve demi yerindeyse, zeki bir insana işaret eder. Çay demlemek; Uzun süredir çekmiş olduğunuz sıkıntılı hayattan kurtulup mutlu ve refah dolu bir yaşantıya kavuşacağınıza işarettir. Rüyada çay demlemek ve çay içmek, sosyal ilişkilerdeki başa­rımızı ve insanlarla bir şeyler paylaşma yolundaki istekliliğimizi gösterdiği gibi, çevremizdeki insanlardan ve kendi deneyimleri­mizden yararlanmakta olduğumuzu da ifade eder.

Rüyada Çay Almak

Çay almak; bugünlerde ortaya çıkacak bir olay dolayısıyla mutluluk duyacağınıza işarettir. Rüyada çay aldığınızı görmek nereden çıktığını anlayamayacağınız bir dedikodu yüzünden bazı dostlarınızla aranızın açılacağına işarettir.

Rüyada Çay İkram Etmek, Vermek

Çay ikram etmek, misafir gelmesiyle tabir olunur. Evinde misafirlerine çay ikram ettiğini veya böyle bir yerde kendisine ikram edilen çayı içtiğini görmek, herkes tarafından saygı gören bir kişi olduğuna ve bütün tanıdıkları tarafından sevildiğine delâlet eder. Rüyada çay ikram etmek veya kendisine çay ikram edildiğini görmek, halk tarafından sevilmeye işarettir.

Rüyada Çay Yapmak

Çay yapmak veya çay yaptığınızı görmek, menfaat ve lezzete işarettir. Yakı zamanda yapacağınız maddi veya manevi girişimlerinizden kazançlı çıkacağınıza işaret eder. Çay pişirdiğini görmek; evinde bir toplantı yapılacağına, kutu çay aldığını görmek; bir düğün veya cemiyet toplantısına davet edil­mekle yorumlanır.

Çay Ağacı, Bitkisi Görmek

Rüyada çay ağacı veya bitkisi görmek, göz aydınlığı ve daha çok neşe kaynağı bir hanımdır. Yakında gelecek güzel haberlere ve müjdeli bir gelişmeye işarettir. Rüyada ada çayı görmek, ada çayı içmek, ada çayı toplamak; Evinizin huzur ve rahatının gelecek bir kimse tarafından bozulacağına, tatsızlığa müsait bir ortama düşebileceğinize işaret eder.

Çay Bahçesi Görmek

Rüyada görülen çay bahçesi, gam ve kederden halas olmaya, müjdeli bir haber almaya delalet eder. Rüyada kendinizi bir çay bahçesinde çay toplarken görmeniz; sıkıntılarınızın sona ereceğine, iyilik ekip iyilik biçeceğinize, mal ve mülkünüzle zenginliğe işaret eder.

Kötü günlerin geride kaldığına, dertlerinizin ve sıkıntı­larınızın sona ereceğine ve bu mutluluk sayesinde de başkalarına iyilikte bu­lunacağınızı işaret eder.

Rüyada Çay Görmek - Diyanet Rüya Tabirleri
Rüyada Çay Görmek – Diyanet Rüya Tabirleri

Çaydanlık Görmek

Rüyada çaydanlık görmek dedikoduya işarettir. Rüyasında çaydanlık görmek, hakkında bazı dedikodular yapıldığına, çaydanlıktan çay doldurulduğunu görmek, kötü bir söz işiteceğine, çarşıdan bir çaydanlık satın aldığını görmek, bir kişi ile ağız tartışması yapacağına delâlet eder.

 • Günlük yaşamda çok sık kullandığı­mız, sıradan ev araçlarından biri olan çaydanlık,
  pratik yönümüzü ve günlük yaşamın akışı içindeki ayrıntılarda sergilediğimiz becerikliliği simgeler.
 • Eski ve paslanmış ya da yıpranmış bir çaydanlık, geç­mişte kalmış olmasına rağmen, hâlâ değer verdiği­miz inanç ve düşüncelerimizi vurgular.
 • İslami rüya tabirlerine göre çaydanlık; Aile hayatında mutluluğa ya da kara haber olarak yorum­lanır.
 • Çaydanlığın taşması: Başınızdan sıkıntılı bir olay geçeceğine işaret­tir.

ADA ÇAYI GÖRMEK

Rüyada ada çayı görmek, ada çayı içmek, ada çayı toplamak; Evinizin huzur ve rahatının gelecek bir kimse tarafından bozulacağına, tatsızlığa müsait bir ortama düşebileceğinize işaret eder.

rüyada çay görmek ne demek-çay içmek çay yapmak
çay görmek ne demek-çay içmek çay yapmak

RÜYADA ÇAY GÖRMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI

Türk kültü­ründe çay, hem “sosyal” bir içecektir, hem de “keyif” unsurudur. Bu nedenle çay içtiğiniz rüyaların, çevrenizdeki dostlarınızla bir­likte keyifli zaman geçireceğinize işaret ettiği söylenebilir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


89 thoughts on “Rüyada Çay Görmek, Rüyada Çay İçmek, Çay Demlemek, Çay Yapmak”

 1. İyi günler rüyamda babamı görüyorum bana kötü bişyler söylüo ne dediğini hatirlamıyorm ama hoşuma gitmio dedikleri benim bişeyi beceremediğimle alakalıydı sanki ve bende babama sende şöyle şöyle yapsaydın senin yüzünden gibi cvp veriyorm laf söylüorm babam başka odada bana cvp vermio kapı kapalı susuyo.Sonra çaydanlık altları var 5 .6 tane dizilmişler yanyana onların üstünden biri elini görünyorm yukarda güğüm gibi ibrik gibi onunla çaydanlıklarin içine bişy boşaltıyo içlerine çaydanlıkların deliklerinden beyaz ayran gibi bişy akıo .karışık anlattım ama inşallah anlatabilimişimdir.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Saygınlığınızın artmasına, geleceğinizin çok güzel olacağına, büyük paralar kazanacağınıza, sürpriz haberler alınacağına işarettir…

 2. Hocam günaydın. İş hayatım biraz sıkıntılı niyet edip yatmıştım. Allah bana ne gösteriyor diye
  Rüyamfa teyzem duş aldı bornozuyla yanıma geldi
  Çaydanlığa biraz sıcak su döktüm teyzem kalan suyu yere döktü çaydanlığın içine döktüğün sandı. Parkeler kabardı. Gözleri görmüyor gibiydi. Dışarımı döktüm hani desi. Elimle göstermeye çalıştım bak ıslak dedim. Ama teyzem görmedi. Askere kuzenim var terkedildiğimi anlattım. Duşta telefonu açık bıraktı beni öyle dinledi. Allah bana neyi söylüyor

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayat anlayışınızda çok büyük değişimler yaşayacağınıza ve bu sayede ufkunuzun genişleyeceğine, talihinizin iyi olacağına işarettir…

 3. Rüyamda bir mobilya  mağazadayım genişçe ve koltuk üzerinde bir battaniye g rüyorum dağınık.tanıdığım bir kadının oğlu bırakmış oraya kendisinin evi de üst kattaymış.yukarı çıkan kapı görüyorum ve birden yukarıdayım.10 yaşlarında oğlu bir erkek çocuk daha benim ikiz erkek kardeşim ve ben.çaydanlıkla çay koyuyorlar benimki cam fincan onlarınki cam kupa bardak.bize çay anca yetti. son bardak benim doldu.demliğin içine baktım posa yok çay çok az kalmış yenisini demleriz diyorum. Ev sahibi kadın yatağa ayaklarını uzatmış başlığa yaslanmış sanki dantel iğne oyası gibi bir şeyle uğraşıyor bacaklarına sermiş.başucunda duvarda aplik var.daha iyi ışık veren lambalar var 2 ampulu var ayrılıyor da diyorum.uyandım.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayır işleriyle uğraşmanız gerektiğine, giriştiğiniz ya da girişeceğiniz işlerde istediğiniz gibi hemen sonuçlanacağına işarettir…

 4. Rüyamda tanı adığım biriyle yüzünü görmedim bir çay bahçesi gibi yerdeyim.lakin ayaktayım.çay içiyorum.çay dağıtan adamı görüp sesleniyorum yanımdan geçerken.hemen durdu.ben de bardağjn dibini de hızlıca içtim.çay çok güzeldi.bir çay daha limonlu olsun diyom.adam da gülüyor.bi delimonlu diyor

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Meslek edinip bu mesleğiniz dolayısıyla çok büyük paralar kazanacağınıza, büyük miras yoluyla servet edineceğinize işarettir…

Leave a Comment