Rüyada Çay Görmek Neye İşarettir? İslami Rüya Tabirleri

Çay görmek ne demek. Ruyada cay gormek bazen müjdeli haberin geleceğine, bazen ölüm bazen de bol para demek. En kaliteli rüya sitesi olarak sizlere rüyada görülen her türlü çayın ne anlama geldiğini yorumladık. Rüyada çayın farklı farklı görüldüğünü düşünerek her şeklini başlık başlık aşağıda listeledik. Dini, islami ve diyanet rüya tabirlerine göre rüyada çay görmek ne anlama gelir işte cevabı…

Rüyada Çay Görmek – Diyanet Rüya Tabirleri

Çay tarlasında ürün topladığınızı görmek, etrafınızdakilere maddi ve manevi yardımda bulunarak kalp huzuru içine gireceğinize, mal ve mülkçe yeni zenginliklere kavuşacağınıza delâlet eder.

Çay bulanık ve ko­yu olursa hüzün ve keder anlamına gelir. Çayın çok sıcak olması hastalığa, şekersiz olması da gam ve sıkıntı­ya; toprak (seramik) çanaktan (bardaktan) çay içtiğini görmek geçim sıkıntısına, kötü bir kapta çay içtiğini görmek yoksulluğa işarettir.

Son yüzyıl modern rüya tabircilerinden bazıları, gerek çay, gerekse kahve iç­mek dinde sonradan ortaya çıkarılmış hurafelerle tabir olunur. Çay ve kahvenin tatlı oluşu zararsız hurafelere, acı oluşu ise kötü ve zarar verici hurafelere işarettir.

Rüyada Çay Bardağı Görmek

Rüyada boş bir çay bardağı görmek, üzüntü ve kedere işarettir. Dolu bir bardak görmek ise, manevî dereceleri kat etmeye işarettir. Rüyanızda dolu bir çay bardağı gördüyseniz; kısmetinizin açılacağına, girişeceğiniz bir işte başarı kazanıp, durumunuzu düzelteceğinize işarettir. Eğer çay bardağı boş ise: Önemsiz bir rahatsızlık geçirip uzun süre etkisinden kurtulamayacağınıza, bekar iseniz; sonu iyi bitmeyen bir aşk macerasına atılıp üzüleceğinize işarettir.

Rüyada Çay İçmek – İslami Rüya Tabirleri

Çay içmek, hastalıktan şifa bulmaya ve üzüntülerden kurtulmaya işarettir. Rüyada içilen çay, bulanık ve demli ise, gam ve kedere işarettir. Çok sıcak çay içmek, hastalığa işarettir.

Rüyanızda kendinizi çay içer görmeniz; hoşunuza gitmeyen bir haber alacağınıza, bunun da sizi üzeceğine işarettir. Çay içtiğini gören yiyip içip eğlenme mutluluğuna kavuşur. Billûr kadehte berrak çay içmek rahata, hayra ve gönül hoşluğuna, bir riva­yete göre hayırlı bir eşten hayırlı evlada delalet eder. 

Çay içmek hayırdır ancak çok sıcak, şekersiz ve bulanık çay, sıkıntıya işarettir. Toprak çanaktan veyâ âdi bir kaptan çay içmek, geçim sıkıntısına işârettir. Rüyada çay içtiğini görmek iyiye yorumlanır. Bir kahvehanede arkadaşlarıyla birlikte çay içtiğini gören, işinde ve hayatında mutlu bir ömür sürer. Rüyada bir çay bahçesinde çay içtiğinizi görmek, maddi sıkıntıdan kurtulup feraha çıkacağınız demek.

 • Çay içmek: Arkadaşlarınızla ya da eşinizle mutlu zamanlar geçire­ceğinize işarettir.
 • Acı ve sıcak çay içmek: Üzüntüye ve hastalığa işarettir.
 • Bulanık çay: Üzüntüye.
 • Dolu çay bardağı: Mutluluğa.
 • Taze çay: Ra­hatlığa işarettir.

Rüyada Çay Demlemek

Çay demlemek dedikoduya işarettir. Rüyada çay demlediğini görmek, eğer demlenen çay kötü ise tembelliğe alamettir; taze ve demi yerindeyse, zeki bir insana işaret eder. Çay demlemek; Uzun süredir çekmiş olduğunuz sıkıntılı hayattan kurtulup mutlu ve refah dolu bir yaşantıya kavuşacağınıza işarettir. Rüyada çay demlemek ve çay içmek, sosyal ilişkilerdeki başa­rımızı ve insanlarla bir şeyler paylaşma yolundaki istekliliğimizi gösterdiği gibi, çevremizdeki insanlardan ve kendi deneyimleri­mizden yararlanmakta olduğumuzu da ifade eder.

Rüyada Çay Almak

Çay almak; bugünlerde ortaya çıkacak bir olay dolayısıyla mutluluk duyacağınıza işarettir. Rüyada çay aldığınızı görmek nereden çıktığını anlayamayacağınız bir dedikodu yüzünden bazı dostlarınızla aranızın açılacağına işarettir.

Rüyada Çay İkram Etmek, Vermek

Çay ikram etmek, misafir gelmesiyle tabir olunur. Evinde misafirlerine çay ikram ettiğini veya böyle bir yerde kendisine ikram edilen çayı içtiğini görmek, herkes tarafından saygı gören bir kişi olduğuna ve bütün tanıdıkları tarafından sevildiğine delâlet eder.

Rüyada Çay Yapmak

Çay yapmak veya çay yaptığınızı görmek, menfaat ve lezzete işarettir. Yakı zamanda yapacağınız maddi veya manevi girişimlerinizden kazançlı çıkacağınıza işaret eder.

Çay Ağacı, Bitkisi Görmek

Rüyada çay ağacı veya bitkisi görmek, göz aydınlığı ve daha çok neşe kaynağı bir hanımdır. Yakında gelecek güzel haberlere ve müjdeli bir gelişmeye işarettir.

Çay Bahçesi Görmek

Rüyada görülen çay bahçesi, gam ve kederden halas olmaya, müjdeli bir haber almaya delalet eder. Rüyada kendinizi bir çay bahçesinde çay toplarken görmeniz; sıkıntılarınızın sona ereceğine, iyilik ekip iyilik biçeceğinize, mal ve mülkünüzle zenginliğe işaret eder.

Kötü günlerin geride kaldığına, dertlerinizin ve sıkıntı­larınızın sona ereceğine ve bu mutluluk sayesinde de başkalarına iyilikte bu­lunacağınızı işaret eder.

Rüyada Çay Görmek - Diyanet Rüya Tabirleri
Rüyada Çay Görmek – Diyanet Rüya Tabirleri

Çaydanlık Görmek

Rüyada çaydanlık görmek dedikoduya işarettir. Rüyasında çaydanlık görmek, hakkında bazı dedikodular yapıldığına, çaydanlıktan çay doldurulduğunu görmek, kötü bir söz işiteceğine, çarşıdan bir çaydanlık satın aldığını görmek, bir kişi ile ağız tartışması yapacağına delâlet eder.

 • Günlük yaşamda çok sık kullandığı­mız, sıradan ev araçlarından biri olan çaydanlık,
  pratik yönümüzü ve günlük yaşamın akışı içindeki ayrıntılarda sergilediğimiz becerikliliği simgeler.
 • Eski ve paslanmış ya da yıpranmış bir çaydanlık, geç­mişte kalmış olmasına rağmen, hâlâ değer verdiği­miz inanç ve düşüncelerimizi vurgular.
 • İslami rüya tabirlerine göre çaydanlık; Aile hayatında mutluluğa ya da kara haber olarak yorum­lanır.
 • Çaydanlığın taşması: Başınızdan sıkıntılı bir olay geçeceğine işaret­tir.

ADA ÇAYI GÖRMEK

Rüyada ada çayı görmek, ada çayı içmek, ada çayı toplamak; Evinizin huzur ve rahatının gelecek bir kimse tarafından bozulacağına, tatsızlığa müsait bir ortama düşebileceğinize işaret eder.

rüyada çay görmek ne demek-çay içmek çay yapmak
çay görmek ne demek-çay içmek çay yapmak

RÜYADA ÇAY GÖRMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI

Türk kültü­ründe çay, hem “sosyal” bir içecektir, hem de “keyif” unsurudur. Bu nedenle çay içtiğiniz rüyaların, çevrenizdeki dostlarınızla bir­likte keyifli zaman geçireceğinize işaret ettiği söylenebilir. Bu rüya tabiri en kaliteli rüya sitesi www.1001ruyatabiri.com’a aittir.

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Çay Görmek Neye İşarettir? İslami Rüya Tabirleri” konusunda 23 mesaj

 1. Birisi benim için rüyaya yatmıştı 3 tane mavi renkli kovaların içinde çay çöpü ( demden sonra kalan ) görmüş bi nedemek niyetim hayırlı mı anlam veremedim.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Ayşe kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Bir olayla karşılaşacağınıza, çok yakında hayırlı bir yolculuğa çıkarak ondan kârlı döneceğinize, hayatta hiç sevmediğiniz bir kimse ile karşılaşacağınıza, sizin bir misafirliğe gideceğinize, başarıya ulaşacağınıza, hayatınızı düzenleyerek iyi bir gelire ulaşacağınıza işarettir…

 2. İyi günler birisi benim istiharete yatmıştı ve bunu bir kaç defa yapmış size bana söylediği yorumun göndermek istiyorum

  İlk gün sapsarı bir renk görmüş
  Ertesi gün gri bir pamuk görmüş
  Sabaha doğru tekrar istihare yaptığında ise benim bir ağaçta yaprak topladığımı görmüş.Yorumlarinizi çok merak ediyorum.Teşekkurler

  1. merhaba anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Düşüncelerinizi yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine ve tanzim edilmeye ihtiyacı olduğuna, aile ile ilgili iş yeri ile ilgili komşularınızla ilgili düşüncelerinizi ve dahi ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmeye gerek olduğuna, sevinmeye, can sıkıntısına, kötü bir olay canınızın sıkılmasına neden olacağına, şansınızın açılacağına, işlerinizin yoluna gireceğine, iyiliklere, güzelliklere, mutluluklara, ALLAH tarafından korunduğunuza, her türlü kötülükten korunacağınıza işarettir… … rüyalarınızın hızlı yorumlanmasını istiyorsanız lütfen ücretsiz uygulamamızı kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

 3. Selamlar rüyada çay yaptığımı görüyordum fakat dev kazanda.. İlk önce biri bana nasıl yapıldığını gösteriyordu, sonra kendim çay demliyorum fakat içine yoğurt koyuyorlar bende bakıyorum yoğurt bütün bütün kalmış içinde, kaşıkla alıp tabakta karıştırıp kazanın içine boşalttım. Sonra ayran oluyordu o. Bardakta kendim de içiyordum yanımda arkadaşım da vardı.

 4. Rüyamda hoşlandigim çocuğun masasında siyah çay var ben o siyah çaya parmağımı batırıp birseyi temizlemek için etrafa serpiyorum

  1. merhaba filiz kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İş yada ev değişikliği yapacağınıza, ün sahibi olmaya, şan şöhrete ulaşmaya, önemli haber alacağınıza, zor durumlardan kurtulmaya, maddi manevi yardım görmeye, işlerin yolunda gideceğine, çok önemli bilgileri öğrenmeye, hayatınızda bazı sorumlulukları alacağınıza işarettir… rüyalarınızın hızlı yorumlanmasını istiyorsanız lütfen ücretsiz uygulamamızı kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

 5. Ruyamda soba uzerinde kocaman bir caydanlik var, sevgilimde sobanin arkasinda duruyor, o esnada kucuk bir kiz gelip caydanliga carpiyor ve caydanlik sevgilimin uzerine devriliyor, yaniyor canim benim. Bu ruya ne anlama geliyor acaba cevabiniz icin simdiden cok trsekkur ederim…

  1. merhaba ebru kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Ev veya mekan değişikliğine, eski arkadaşınızdan umulmadık bir zamanda güzel bir haber alacağınıza, emellerinize kavuşacağınıza, iyi bir talihe, çevrenizdeki insanları etkileyeceğinize, kısmete, çalışkan olmaya, iyi bir makama, bazı yeni sırlar keşfedeceğinize ve öğrendiklerinizi işinizde akıllı bir şekilde kullanacağınıza işarettir…

 6. Ben Sedat rüyamda bir odaya girdiğimde küçük piknik tüpünün üstünde bardakta çayın taştığını görüp ölmüş anneme çayın taştığını bağırıyorum,çok sıcak olan ve taşan çay bardağını almaya çalışıyorum

 7. Ruyamda annemin evinde tanidik bi misafirlerimize cay dolduruyodum fakat cay cok yaprakli cikti, sonra yeniden tazeleyip suzgec kulanmak istedim o sirada misafirler “kari koca” iki kisiydiler yaprakli cay geri demligin icine dokmeye calisirken dokturduler.

  1. merhaba Esra rüyanızın anlamı: müjdeli bir haber almaya, makamca yükselmeye işarettir. Malını başkasına kaptırmamaya işaret eder. bir başka alim ise yolculukla yorumlar. Rüyanız ferah bir kazanca ve mutluluğa işarettir. Bir rivayete göre beklenmeyen bir yerden bir menfaat göreceğine delâlet eder.

 8. Rüyamda bir masanın üzerinde tepsinin içinde birsuru ekmek ve yanında bir bardak çay gördüm. Kocaman bir odaydı, her yet cam kaplı ve de aydinlikti.

  1. Rüya Yorumcusu

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Çevrenizdeki insanların hareketlerine ve sözlerine çok daha fazla dikkat etmeniz gerektiğine,kendinize ait olan hayatınızı başkaları için harcamamanız gerektiğine,isteklerin yerine geleceğine,hayalinize kavuşacağınıza,çok önemli bir haber almaya işarettir…

 9. Selemın aleykum benim arakadaşım beni anamdan doğma çıplak gördü ama ben onunla şuan kirginiz birbirmize sonra rüyamada tertemiz suya denize giriyordum ne anlama gelmektedir lütfen yoruma yazarmısınız

  1. Rüya Yorumcusu

   E123 kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İyi huya,güzel ahlaka,temiz duygulara,maddi manevi kazanca,zenginliğe,iş yaşamında başarıya,muradınıza ereceğinize,insanların güvenini kazanacağınıza,bir dileğinizin gerçekleşeceğine,elinize para geçeceğine işarettir…

 10. Selemın aleykum benim arakadaşım beni anamdan doğma çıplak gördü ama ben onunla şuan kirginiz birbirmize sonra rüyamada tertemiz suya denize giriyordum ne anlama gelmektedir

  1. Rüya Yorumcusu

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İyi huya,güzel ahlaka,temiz duygulara,maddi manevi kazanca,zenginliğe,iş yaşamında başarıya,muradınıza ereceğinize,insanların güvenini kazanacağınıza,bir dileğinizin gerçekleşeceğine,elinize para geçeceğine işarettir…

 11. Hayirli gunler rüyamda kadinken erkek oldugumu ve guzel bi kadinin bana cay servisi yaptigini gordum lutfen yorumlarmisiniz

  1. Rüya Yorumcusu

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Zengin olmaya,iyi haberler alacağınıza,çevrenizin genişleyeceğine,iş ve toplum yaşamında aşk hayatınızda başarıya,yeni hayaller ve beklentiler olduğuna,bazı planlarınızın sonuca ulaşmayacağına,bu aralar hoşunuza gitmeyecek bir şeyler yaşayacağınıza,hastalığa,mutsuzluğa işarettir…

 12. Ruyamda 3 senelik birlikte oldugum 1 hafta once ayrilan kadinla cay bahcesi gibi yerde 2 tane tepsi var onumuzde tepsiler bardakla dolu bende bardaklara cay dolduruyordum sonra tepsileri alip kalabaliga cay veriyorduk

  1. Rüya Yorumcusu

   Gkhn kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İyi haberler alacağınıza yorumlanır.Çevrenizin genişleyeceğine,iş ve toplum yaşamında ve aşk hayatınızda başarıya,yeni hayaller ve beklentilerin olduğuna,bazı planlarınızın sonuca ulaşamayacağına,bu aralar hoşunuza gitmeyecek bir şeyler yaşayacağınıza,hastalığa,mutsuzluğa,namus ve ahlakınızdan şüphe edenlerin olduğuna,güzel ve kötü bir habere,yapılacak evlilikte hayal kırıklığına uğrayarak mutlu olamamaya,giden evliliğinizin bozulacağına,çok sıkıntı çekeceğinize,hizmetinizde çalışanlardan veya çocuklardan birinin ölümüne işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.