Rüyada Bebek Görmek, Erkek Bebek, Bebek Emzirmek

Rüyalarda görülen bebek; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada bebek görmek, erkek bebek görmek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada bebek görmek sizin tarafınızdan yaratılacak bir eser, yeni bir iş veya duygusal bir ilişkinin başlangıcı gibi yeniliklerin habercisidir. Rüyanızda kendi bebekliğinizi görmeniz sorumluluk almak istemediğinizi gösterir fakat bu projeleriniz için tehlikeli olabilir. Her halükarda huzurun ve mutluluğun habercisidir.

Rüyada Bebek Görmek

🙂 Rüyanızda bebek gördüyseniz; Çok kısa bir zamanda sevineceğiniz bir haber alacağınıza, hiç ummadığınız bir yerden elinize biraz para geçeceğine, bundan dolayı sıkıntılarınızın biraz olsun hafifleyeceğine işarettir. Bebek çok güzel kundaklanmış ise; içinizde bir sıkıntı olsa bile bunun pek hafif olacağına işarettir. Rüyada bebek görmek, genellikle, haneye şans ve bereket gelmesi şeklinde yorumlanır. Hastalık sahibi bir kimse rüyasında bebek görür ise, bu, o kimsenin sağlığına kavuşacağı şeklinde yorumlanır.Haberi temsil eder.Bir anne bebeğini görürse, gördüğü rüya olduğu gibi çıkabilir.

😐 Rüyada bebek görmek pek de hayırlı bir rüya sayılmaz. Bakımsız ve durmadan ağlayan bir bebek görmek; hayatta mutlu olmaktan ümit kesmiş birisi olacağınızı gösterir. Bazen de rüyada bebek görmek, üzüntü ve sıkıntıya ve kötü insanları hoş tutmaya işaret eder. Ancak çirkin ya da sakat bir bebek, can sıkıcı bir haber ya da dedi­kodudur.

Rüyada Erkek Bebek Görmek

🙂 Rüyada erkek bebek görmek, müjdeli haber olarak yorumlanır. İstikbalinizin çok parlak olacağına ve eğlenceli bir toplantıya davet edilece­ğinize işarettir. Gülen erkek bebek, bir işin sonucuyla ilgili alınacak güzel bir haberdir. Çıplak erkek bebek, umut veren gelişmedir. Üstü başı kirli bir erkek bebek, gelecek bir paranın haberidir.

Rüyada Bebek Emzirmek

🙂 Rüyada bebek emzirmek, müjdeli bir haber almaya ve sıkıntılardan kurtulmaya delalettir. Uyuyan bir bebeği emzirmek; aşkta muvaffak olacağınıza ve bir yatırımdan iyi para kazanacağınıza işa­rettir. Rüya sahininin sonu iyi bir durum elde edeceğine, eğlenceli bir toplantıya davet edileceğine delalettir.

😐 Rüyada bebek emzirmek; şim­diye kadarki günahlar yüzünden pişmanlık duyulması ve tövbe edilmesi ge­rektiğine işarettir. Yapacağınız bir yanlışlıktan dolayı uzun süre vicdan azabı çekeceğinize işarettir. Rüya sahibinin pişmanlığı uzun sürecek bir hata işleyeceğini gösterir. Rüya sahininin pişmanlığı uzun sürecek bir hataya düşeceğini bildirir.

Rüyada Kız Bebek Görmek

🙂 Kız bebek görmek bolluğa, berekete, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa erişmeye işaret eder. Kız bebek görenin, sevinçli bir işle karşılaşacağına işaret ettiği şeklinde de yorumlanmıştır. Rüyada ağlayan kız bebek, övgü almaktır.

Rüyada Bebek Doğurmak

🙂 Rüyada bebek doğurmak, sevinmek ve göz aydınlığıdır. Bu rüyayı gören gören işsiz biri, yakında iş bulur ve sevinir. Bu rüya, bebeğin anne ve babası için huzura kavuşmaya işarettir.

Rüyada İkiz Bebek Görmek

🙂 Rüyada ikiz bebek görmek, ferah ve sevince, hayır kapılarının açılmasına ve sürura delâlet eder. Rüyada ikiz bebek görmek; gerek geçmişteki, gerek o anda yapmakta olduğunuz işle hiçbir surette ilgili olmayan çok kârlı bir işe girişeceğinize alâmettir.

Rüyada Bebek Sevmek

🙂 Bir bebeği okşamayı görmek, sevinçli bir haberle tabir edilir. Cami avlu­suna bırakılmış bir bebek görüp onu kucağa alıp sevmek, akrabalar vasıtasıyla gelecek mirastır. Bebekle oynadığını ve onu okşadığını görmek; mutlu olmaya, desteğe ve teselli bulmaya delâlettir.

Rüyada Erkek Bebek Emzirmek

🙂 Rüyada erkek bebek emzirmek, büyük bir paraya kavuşacağına işarettir. Bu rüya; pek ehemmiyeti olma­yan dertleri kısa sürede atlatacağınıza işarettir.

Rüyada Yeni Doğmuş Bebek Görmek

🙂 Rüyasında yeni doğmuş bir bebek gören, olumlu bir sonuç için, bir dönem sıkıntı yaşar. Güzel ve sağlıklı bir bebek, müjdeli bir habere işaret eder. Bir kimsenin rüyasında yeni doğan bir be­beği görmesi; müjdeye, sevince ve yüceliğe delâlet eder. Rüyada yeni doğmuş bir bebeğin konuştuğunu görmek, dünya ve ahiret saadetine nail olmaya işarettir. Yeni doğmuş bir bebeğin yürüdüğünü görmek, o çocuğun geleceğinin çok parlak olduğuna işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Bir kadının, bir erkek çocuk düşürdüğünü gör­mesi öğrenimini tamamlamaya çalıştığı ve olmasını istediği bir işte başa­rısız olacağı anlamına gelir. Bir kadının çocuk düşürdüğünü görmesi hayra alamet değildir. Bir ri­vayete göre mal kaybeder, başka bir rivayete göre kocası ölür.Bazı rüya yorumcuları da, bir kadının çocuk düşürdüğünü görmesi zahmet ve sıkıntıdan kurtuluşa delalet eder,” demiştir.

İmam Nablusi: “Bir kadının düşünde bebek emzirdiğini görmesi, kimi zaman çocuk sahibi olma isteğini ifade etse de, çoğunlukla so­rumlulukların bilincinde olmak ve başkalarının güvenini kazan­mak biçiminde yorumlanır. Erkekler için bebeğini emziren bir kadın görmekse, cinsellikle ve cinsel isteklerle ilişkili düşünülür.” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada bebek görmenin psikanalizi: Bütün eski kültürlerde binlerce yıldan beri sahip olma gü­düsünün, yeniliğin, çoğu kez de mutluluğun simgelerin­den biri olarak görülen bebek, rüyalarda da buna pa­ralel bir yaklaşımla yorumlanır. Diğer ayrıntılara göre çok farklı biçimlerde yorumlanabilen bebek simgesi, genel olarak yeni olgular ve yeniliğin habercisi biçi­minde değerlendirilir. Eğer bebek gördüyseniz, bu, yaşamınızda yeni bir evrenin başlamakta olduğuna, yeni ve değerli bir proje ya da fikir üretmek üzere olduğunuza ya da yeni bir iş kurma isteği duyduğunuza işaret edebilir. Gördüğünüz bebeğin belirgin özellikleri ve farklılıkları varsa, bunlar sizin kişiliğinizdeki değişik özellikleri simgeliyor olabilir. Rüyada bebek düşürmek, yaşamınızdaki yeni bir unsuru yitirmekte olduğunuz anlamına gelir.

Söz konusu unsur yeni bir ilişki, ye­ni bir iş olanağı ya da yeni bir fırsattır çoğu zaman. Bu rüyayı gö­ren hamile bir kadınsa, doğal bilinçaltı endişe ve korkuların varlı­ğından söz edebiliriz. Çoğu hamile kadın, bebeğini yitirme kor­kusunu bir biçimde hisseder. Üzerinde durulacak kadar önemli olmasa da, tedbir olarak bir doktor kontrolüne başvurmakta ya­rar vardır. Rüyada bir bebeği evlat edindiğini görmek, yaşamda ye­ni bir sorumluluk almak ya da ilgi ve bakım isteyen bir kişi ya da olguya sahip çıkmak, yardımcı olmak demektir. Ağlayan bir be­bek, rüyayı gören kişinin doyurulmamış en temel ihtiyaçlarına işaret eder. Rüyada bir bebeği elinden düşürmekse, başkalarının duyduğu güveni boşa çıkarma kaygısıdır. Bebeğin erkek olması, rü­yayı gören kişinin kendini ifade etme biçiminde yeni bir evrenin başlangıcını haber verir.

Kız bebekse, başkalarıyla olan ilişkileri­mizde ve duygusal yaşantımızda yeniliklere işaret eder. Mutlu ve gülen bir bebek görmek, yakın dönem içinde ortaya çıkan yenilik ve gelişmelerin huzur ve mutluluk getireceğinin habercisi kabul edilir. Rüyada görülen bebek, her bakımdan hayırla yorumlanır. Rüyayı gören hasta ise sağlığına kavuşur. Nişanlılar evlenir, işsiz iş bulur. Borçlu borcunu öder. Ayrılanlar birbirlerine kavuşurlar. Kavgalı bir kimse düşmanı ile barışır. Sıkıntıda olanlar rahatlar, çocuk isteyen aile çocuk sahibi olur. Rüyada bebek görmek ayrıca: nişanlıların evleneceği, işsizlerin iş bulacağı, borçluların borçlarını ödeyecekleri, ayrılanların kavuşacakları, sıkıntıda olanların rahatlayacağı, çocuk sahibi olmak isteyenlerin bu dileklerine kavuşacakları şeklinde yorumlanır.

Anonim Rüya Yorumları

  • Ölü bebek görmek, iyi değildir. Bu rü­yayı gören, büyük bir üzüntü yaşar.
  • Oyuncak bebek, haksız­lığa uğramaktır.
  • Oyuncak bebek satın aldığını ya da hediye ettiğini gören, telafisi olmayan bir hatanın pişmanlığını yaşar.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


182 thoughts on “Rüyada Bebek Görmek, Erkek Bebek, Bebek Emzirmek”

  1. Selamun aleyküm, rüyamda önce sunucu tarafından ödül kazandığım söylendi( topluluk içinde) topluluğun orda bulunmasına öncülük ettiğim için. Ödül büyük ve gümüş bir kupaydı, kupayla fotoğraf çektirdim vs. Sunucu bu topluluğu organize eden kişi Kübra ona kocaman bir alkış alalım dedi ve kendisi alkışlamaya başladı ama kimse ona dahil olmadı insanların kıskandıklarını hissediyordum. Daha sonra peşimde bana zarar vermek isteyen siyah giyimli insanlar vardı, seni şöyle yakıcaz vs diyorlardı. Bir odaya girdim odada çok tatlı iki tane bebek vardı kendim mi saklansam bebekleri mi saklasam diyordum sonra baktım kapı kitli erkek olan bebeği aldım kucakladım sarıp sarmaladım sevdim ve çok mutlu olmuştum uyandığımda bile sanki hâlâ bebeklerin kokusu üzerimdeydi. Yorumlarsanız sevirim.

    Reply
  2. Hocam merhaba rüyamda dışarda bir yerdeyim. Tavuk ve biraz ileride yumurtalar görüyorum. Sonrada deniz gördüm. Sahilden denize bakıyor gibiydim. Allah razı olsun

    Reply

Leave a Comment