Kahverengi Sevimli Süs Köpeği Maltipoo Bilinmesi Gerekenler ve Fiyatları

Maltipoo, dünya üzerindeki en popüler melez ırklardan biridir. Sevimli ve tatlılığı ile ön planda olan bir köpek türüdür. Sıcakkanlı bir yapısı vardır.

Özellikle hayvanlar ile çok iyi anlaşırlar. Çocuklu ailelerin de ilk tercihleri arasında yer alır. Maltipoo köpekler tam bir kucak köpeğidir.

Maltipoo

Maltipoolar Kaç TL?

Maltipoo fiyatları yaklaşık olarak, 5.000 TL ve 15.000 TL arasında değişir. Maltipoo fiyatları, köpeğin fiziksel özelliklerine göre belirlenmektedir. Tüy rengi ve cinsiyeti çok önemlidir. Bunun dışında, şeceresi ve yaşı da yine fiyatları artırabilmektedir.

Maltipoo Çok Tüy Döker Mi?

Maltipoo köpekler, yumuşak ve dalgalı tüyleri ile bilinirler. Tüy dökme mevsiminde bile çok az tüy dökerler. Bazı türleri hiç tüy dökmemektedir.

Tüylerinin sağlığını koruması için, düzenli olarak taranması gerekmektedir. Tüye alerjisi olanlar için ideal bir köpek cinsidir.

Maltipoo

Maltipoo Çok Havlar Mı?

Maltipoo köpeklerin algıları her zaman açıktır. Çok meraklıdırlar. Ses ve kokuya karşın hassastırlar. Bir şeyler sürekli ilgilerini çekebilir.

Durup dururken havlayabilirler. Genelde bu durum, meraklarını çeken bir şey olduğunda meydana gelir. Kendilerini güvende hissetmedikleri zaman, havlama eğilimi gösterebilirler.

Maltipoo Nasıl Bir Köpektir?

Sevimli surat ifadesi ile köpek severlerin en favori türlerinden biridir. Tam bir ev köpeğidir. Genel olarak, uysal bir yapıya sahiptirler.

Maltipoo köpekler, doğal ve safkan bir köpek ırkı değildir. Bunun için atalarının özelliklerini de taşırlar. Mini veya küçük köpek cinslerinden biridir.

Maltipoo Zeki Mi?

Maltipoo köpek ırkı, zekâsı ile ön plandadır. Çok zeki oldukları için, her şeyi kolaylıkla öğrenirler. Erken dönemde vereceğiniz tüm eğitimlere açıktırlar. Sahibinin sözünden kesinlikle çıkmaz.

Ev içi eğitimlerinde sıkılmadan süreci tamamlayabilirsiniz. Zekâları ile verdiğiniz her türlü davranışı kısa zamanda öğrenebilirler.

Maltipoo Koku Yapar Mı?

Maltipoo Süs Köpekleri köpeklerin kirlenmesine bağlı olarak banyo yaptırmalısınız. Uzun süre nemli veya kirli kalan tüyleri koku yapabilir. Minik köpeğinizi en az 2 ayda bir yıkamanız gerekmektedir.

Tüy dökmediği için, ölü tüyleri birikecektir. Bu da zaman içerisinde kirlilik ile birlikte koku meydana getirebilir. Bakımını düzenli yaptığınızda, koku sorunu ile karşılaşmazsınız.

Kahverengi Sevimli Süs Köpeği Maltipoo

Maltipoo Ömrü Ne Kadar?

Maltipoo köpeklerin ömrü ortalama olarak, 11 ile 13 yıl kadardır. Ancak bakımını iyi yaptığınızda, uzun yıllar sağlıkla yaşayabilir.

Hassas bir köpek cinsidir. Sağlık kontrollerini kesinlikle aksatmamalısınız. Kaliteli ve Maltipoo köpeklere uygun mamalar ile beslemelisiniz.

Maltipoo Neden Isırır?

Maltipoo köpeklerde bazen ısırma eğilimi daha fazla görülmektedir. Üstelik bu durumu yavru döneminde bile görebilirsiniz. Maltipoo köpeklerin ısırma davranışlarını bir oyun olarak kabul ettikleri bilinir. Sizleri ısırarak, oyun oynamaya davet edebilirler.

Evde çocuğunuz varsa, bu durumda dikkatli olmalısınız. Isırma davranışı kontrol edilmelidir. Aşırı sert bir şekilde ısırmasının önüne geçilmelidir. Bunun için uygun bir eğitim verebilirsiniz.

Maltipoo Kaç Saat Uyur?

Maltipoo köpekler, uyumayı ve dinlenmeyi çok severler. Gün içerisinde ortalama olarak, 12 ile 14 saat kadar uyudukları bilinmektedir.

Uyanık oldukları süre içerisinde de sürekli olarak oyun oynamak isterler. Çok aktif ve hareketli bir yapıları vardır. Yoruldukları için uzun süre uyuyarak, dinlenmeyi seçerler.

Maltipoo Kaç Öğün Yemeli?

Maltipoo beslenmesi konusunda köpeğinizin yaşı çok önemlidir. Eğer yavru bir Maltipoo besliyorsanız, günde en az 4 kez mama yemelidir. Ancak yetişkin Maltipoo köpeklerin en az 2 kez beslenmesi yeterli olacaktır.

Maltipoo köpeklerde beslenme konusu çok önemlidir. Köpeğinizin kilosuna ve yaşına uygun şekilde beslenmesi gerekmektedir. Ayrıca küçük ırklar için özel olarak geliştirilmiş olan köpek mamaları verilmelidir.

Maltipoo köpeklere, ev besinlerinin verilmesi tavsiye edilmez. Evde yiyebilecekleri yemekler için, veterinere danışılmasına yarar olacaktır.

Maltipoo Ne Kadar Zeki?

Maltipoo köpeklerin inanılmaz bir analiz yapma becerileri vardır. Çok zeki köpeklerdir. Meraklı olmalarının en önemli nedenleri de yüksek zekâ kapasiteleridir.

Anında sorun çözebilme yetenekleri vardır. Bu açıdan bakıldığında, kalabalık aileler için doğru bir köpek cinsi olabilir. Özellikle küçük çocuklar ile uyum içerisinde yaşaması, bu yetenekleri sayesindedir.

Maltipoo Büyür Mü?

Maltipoo köpekler, minik boyutları ile ün yapmıştır. Dişi ve erkek Maltipoo köpekler, ortalama 2 ile 10 kilogram arasında olabilir. Ayrıca yükseklikleri de en fazla 20 ile 25 cm arasında değişebilir.

Maltipoo köpekler hakkındaki tüm detaylar için patibul.com sitemizi tercih edebilirsiniz.


Leave a Comment