Rüyada Asma Yaprağı Görmek

Rüyalarda görülen asma yaprağı ölüm haberi mi, bol para mı yoksa evlilik haberi mi demek? Rüyada asma yaprağı görmek farklı, asma yaprağı toplamak farklı şekilde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Asma Yaprağı Görmek

🙂 Rüyada üzüm asmasının yaprağını görmek; bu rüya sahibi için kudret ve şeref demektir. Rüyada asma yaprağı gören kimse, başarılara imza atar ve toplumdan yarar görür. Rüyada görülen asma yaprağı, izzet ve şeref olarak yorumlanır. Asma yaprağı, zengin bir kişi olarak yorumlanmıştır. Asmanın çardağı, hizmeti bol, zengin ve güzel bir kadına işaret eder. Asmayı yapraklı görmek işlerinde başarılı bir şekilde ilerlemeye yorumlanır.

😐 Asmayı yapraksız görmek; işlerinizin bozulacağına ve evinizde darlık ve geçimsizlik havasının hüküm süreceğine. Vücudunun bir yerinde asma bittiğini gören kimsenin aynı yerinde yara meydana gelir. Asma yapraklarını kuru cansız görmek, sahip olunan şeylerin değerini bilmemeye işaret eder. Sararmış asma yaprağı görmek değerli bir şeyinizi kaybet­me tehlikesiyle karşı karşıya kalabileceğine yorumlanır. Üzüm asmasını kuru, meyvesiz durum­da görmek işlerinizin kötüye gideceğine, darlığa gireceğinize alâmettir.

Rüyada Asma Görmek

🙂 Asma çardağı altında oturmak; çok güzel ve o nisbette de zeki bir kadınla veya bir erkekle münasebet kuracağınıza delaletdir. Asma görmek zenginliğe işarettir. Rüyada asma görmek, zürriyet ve bolluğuna delâlet ettiği gibi, bekâr iseniz evleneceğinize, sevdiğiniz kimse ile an­laşacağınıza, işlerinizin gelişeceğine, rüyalarınızın tahakkuk edeceğine işarettir. Rüyada üzerinde üzüm bulunan bir asma görmek: Hayatınızın huzur ve sükûn içinde geçeceğine ve işlerinizin normal bir şekilde inkişaf edeceğine yorulur. Asma görmenin bilinmeyen tüm anlamlarını okumak için➡️ BKZ.

Rüyada Asma Yaprağı Toplamak

🙂 Rüyada asmadan yaprak toplamak; Hayatınızın huzur ve sükün içinde geçeceğine ve işlerinizin normal bir şekilde inkişaf edeceğine yorumlanır. Asma yaprağı toplamak; İdeal bir kişi evleneceğinize veya miras yolu ile mala ve paraya kavuşacağınıza. Rüyasında asmadan yemyeşil yapraklar topladığını gören, daima mutlu olur.

😐 Rüya sahibi mevsimi dışında asma yaprağı topladığını görürse ke­derlenir ve maddi açıdan sıkıntı çeker. Mevsimi dışında asma yaprağı toplamak gam ve kederdir. Kış gününde asma yaprağı toplamak, malı, kazancı elinden gitmiş, veya gidecek biriyle karşılaşmaya işarettir.

Rüyada Asma Yaprağı Yemek

🙂 Rüyasında asma yaprağını yediğini gören evlenir. Asma yaprağı top­layıp yiyen, bir sanat dalıyla uğraşır. Bu rüyayı gören bekarsa, evlilik yoluyla zenginliğe kavuşmak olarak da yorumlanır. Rüyada asma yaprağı yemek, hayır işler ve helalinden mal kazanır. Asma yaprağı yediğini gören kimse hasta ise şifa bulur. Yeşil asma yaprağı yemek, hayırlı bir iş yapar ve şöhret sahibi bir dost kazanır.

Rüyada Yeşil Asma Yaprağı Görmek

🙂 Yeşil asma yaprağı, her isteğin gerçekleştiği masal gibi bir hayatı temsil eder. Yeşil asma yaprağı bolluğun, bereketin, mu­rada ermenin işaretidir. Rüyada görülen yeşil asma yaprakları, zengin bir hanıma yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi:Rüyada görülen asma çubuğu; zengin bir kimse ile tanışmaya, asma yaprağı; bir tanıdıktan fayda görmeyi gösterir. Asmayı yapraksız ya da sararıp kurumuş görmek, sahip olunan şeylerin değerini bilmemeye işaret eder. Asmadan üzüm toplamak; ideal edin­diğiniz bir kızla (delikanlı ile) evleneceğinize veya miras yolu ile mala ve paraya kavuşacağınıza, asmayı yapraksız görmek; işlerini­zin bozulacağına ve evinizde darlık ve geçimsizlik havasının hüküm süreceğine, asma çardağı altında oturmak; çok güzel ve o nisbette de zeki bir kadınla (bir erkekle) münasebet kuracağınıza delâlettir.

Caferi Sadık:Bağ ve asma görmek eşle; üzümü eşin malı ve mülküy­le; kalınlığı eşin sağlığı ile; gelişip serpilmesi geçimiyle; sulaması eşine karşı duyduğu sevgiyle ve fidanın dikilmesi de şeref sahibi olmakla tabir olunur. Asmanın kesilmiş dalı, cim­ri bir kadından gelecek mala işarettir.”

Kirmani’ye göre: “Asma yaprağı görmek zorluklara, işlerin kesilmesine ve sona ermesine delalet eder.
Kendini bir bağda gören ve bağı seven iyilik ve cömertliği sever, demişlerdir. Asma yaprağının dallarından su aldığını gören bir kadından mal alır.”

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Kış mevsiminde meyveli üzüm bağı görmek malı kaybolmuş ve zengin sanılan bir kadınla tabir olunur. Bir üzüm bağı satın aldığını yada bir üzüm bağına sahip olduğunu gö­ren evlenir. Üzüm bağı diktiğini gören mevki ve makam sahibi olarak sevince erer. Bir üzüm asması altında oturduğunu gören uzun bir ömre ve sağlam bir inanca sahip olur.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Düşlerde asma yaprağı, yeni umutları ve belki de, yaşamda başlamak üzere olan güzel bir dönemi belirtir. Yeni ve başarılı olacak olan girişimleri temsil eder. Salamu­ra asma yaprağı, ailemizden, atalarımızdan bize miras kalan de­ğerleri koruma altına alma isteğimizi ve ayrıca, duygusallığımızı ve güçlü inançlarımızı belirtir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Üzüm asması: Mal varlığı şeklinde yorumlanır.
 • Bağda dolaşıp üzüm toplamak: Çok eğlenceli bir tatili,
 • Bağdan gizlice üzüm çalmak: Umulmadık bir yerden, umulmadık bir iyiliği,
 • Bağda üzümü asma yaprağı ile birlikte toplamak: Çok eğlenceli bir toplantıyı,
 • Bağ bozumu: Umulmadık derecede kısa bir zamanda gerçekleşecek düğün, derneği,
 • Bağda salkım salkım üzüm yemek: Çok hayırlı ve iyi bir haber alacağını işaret eder.
 • Bağ ve asma, eşe; üzüm mala, kütüklerin büyüklüğü sıhhate delalet eder.
 • Rüyada üzüm bağı satın almak, bekar için evlenmeye işarettir. Ç
 • ok sayıda asma ağacı diktiğini görmek, hayırlı ve güzle işlerle tabir edilir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


1 thought on “Rüyada Asma Yaprağı Görmek”

 1. Hocam merhaba ben bugün rüyamda eski sevgilimin annesi olduğunu öğrendiğim bir kadınla konuşuyordum . Bana sorular soruyordu ve aslında kötü niyetli de değildi beni anlamaya çalıştığını düşündüm.

  Reply

Leave a Comment