Rüyada Altın Bulmak

Rüyada altın bulmanın anlamı ölüm veya hastalık haberi mi yoksa evlilik veya bebek habercisi mi? Rüyada altın bulmak ne demek hepsini tek tek aşağıda sizler için yazdık… Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojik anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Altın Bulmak

🙂 Kadının rüyada altından takılar bulması hayırla tabir olunur. Sandık ve benzeri kapalı yerlerde altın bulmak mal sahibi olmaya delalet eder. Bağlı keselerde altın bulmak iyiye ve mal sahibi olmaya yorulur. Rüyada altın bulduğunu gören dindar ve iyi kimselerdense gördüğü rüyanın yorumunda kötülük çıkmaz. Bir miktar altın bulup bunları sağlam bir yere koyan, Müslümanlara ait emanetleri korur. Altın sikke bulmak in­sanların hakkını da hak sahiplerine dağıtır hayatında adaletli biri olur.

😐 Rüyada toplu halde altın bulmak, çocukları sebebiyle düşeceği musibete işaret eder. Çokça altın bulmak, sıkıntı ve zahmet çekmeye işarettir. Bir yerde çok fazla altın buluğ gizli gizli cebine veya benzeri bir torbaya doldurup götürmek hakkınızda yapılacak dedikodudur… Sandık içinde altın bulmak zarara işarettir.

Rüyada Altın Para Bulmak

🙂 Elinde sayılabilecek kadar az altın para gören, küçük bir sıkıntı ile karşılaşır. Çok sayıda altın para iyi değildir. Üzeri resimli altın da hayra yorulmaz. Bir yüzünde Allah (C.C.)’m ismi, diğer tarafında salip (haç) basılı altın para gören müslüman ise dinden çıkar, kafir ise müslüman olur. Topraktan aldığı altınların elinde eri­diğini gören annesi yüzünden üzülür. Altın para rüyada bazen hayra işaret etse de umûmiyetle üzüntü habercisidir.

😐 Elinde beş adet altın lira gören, beş vakit namazda tembellik etmez. Ölüden altın alan zulümden kurtulur. Altın paranın elinden çıkardığını veya kaybettiğini gören, sı­kıntıdan kurtulur.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi:Altın bulduğunu gören ya hüzün ve keder sahibi olur, ya iste­mediği bir işe girer ya malı elinden gider, ya da hükümet ve yöneticiler yü­zünden zarar görür. Eğer görevli ise görevine son verilir. Rüyada çok miktarda altın bulma; sıkıntı ve eziyet dolu bir yaşama işarettir.”

Caferi Sadık:Altından yapılmış kap ve benzeri şeyler bulan dert sahibi olur. Altın işlemeli süs eşyaları bulanların yorumu da böyledir. Lev­ha ya da çubuk şeklinde altın bulduğunu gören büyük sıkıntılara düşer. Bir rivayete göre altın bulmak, erkek için zarar ve hüzündür.”

Mağripli Cabir: “Bir altın bulduğunu gören kendisine teslim edilen emanet yüzünden şahitlik yapmaya mecbur olur,” demiştir. “Eline bir altın geçtiğini gören birçok insan, hemen ertesi gün bir altın kazanarak rüyalarının gerçekleştiğini görürler.”

Ebu Sait El Vaiz:Rüyada altın bulanın durumu düzelir, geçim stan­dartları yükselir. Bulduğu, altın parlak ve temiz ise eline ticaret­ten mal geçer. Bir rivayete göre bir dolap sandık gibi bir yerden altın bulmak zarar ve ziyana ve haram mal sayesinde rahata kavuşmaya işarettir.” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Bugün giyimimizi tamamlayıcı unsurlar olarak kullandığı­mız altın, insan uygarlığının binlerce yıllık serüveni içinde “süs” unsurunun yanı sıra, çok farklı beklenti ve güdülerle de kullanıl­mıştır. Bu anlamda çeşitli takılar için, rüya yorumlarında farklı an­lamların söz konusu olduğu söylenebilir:


Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


Leave a Comment