Rüyada Ağrı: Baş Ağrısı, Diş Ağrısı, Karın Ağrısı

Rüyalarda ağrı duymak, ağrı çekmek ne demek merak edenler için tüm anlamlarını aşağıya yazdık. Rüyada baş ağrısı, rüyada karın ağrısı, rüyada diş ağrısı ve daha fazla ağrının anlamı aşağıda… Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojik anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz.

Rüya tâbirlerinde ağrılar üzerinde çok durulur. Rüyada uğranılan ağrıların genellikle iyiye yorumlanmaması, bu şekilde rüya görenleri, sinirli bir havaya uğratır. Çünkü bundan mütevellit rüya tâbirleri hastalık habercisi sayıldığı gibi, aile geçimsizliği, kötü haber alınması, iflâs, sağlık durumunuzun yakında bozulacağı gibi tâbirlere de yol açar. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ağrı Çekmek

🙂 Rüyada ağrı çekmek genelde iyiye yorulur. Örneğin; kalp ağrısı mutlu bir aşk hayatına, baş ağrısı ünlü ve başarılı biri olmaya, mide ağrısı servet sahibi olmaya işarettir. Rüyada bir yerinin ağrıdığını gören kimse işlediği günahlar sebebiyle pişman olur. Rüyasında şiddetli ağrıdan beli bükülen kimse, fakirliğe düşer veya uzun ömürlü olur. Rüyada hissedilen ağrı; hastalıktan sonra şifa bulmaya, günahtan sonra pişman olmaya delalettir. Rüyada ağrı çekmek veya yaralanmak da, tersi doğru olan rüyaların birer örneğidir.

Rüyada ağrı hayra alamet­tir. Rüyayı gören sağlıklı ve huzur ve güven içerisinde ya­şayacak demektir. Rüyada bir ağrının dindiğini görmek ise, umulmadık ve son derecede önemli bir yardımın olu­şacağına işarettir. Rüyada, ağrı çeken bir insana ya da baş­ka bir yaratığa ilaç vermek, onu okşayıp sevmek ve onu teskin edici sözler söylemek, girişilecek her türlü teşeb­büste mutlak bir başarıya ulaşacağını gösterir.

😐 Vü­cudunun her tarafının ağrıdığını gören kimse, yaptığı iş­ten çok yorulur ve tedavi için bazı sıkıntıları göze alır.
Göz ağrısı: Rüyada gözlerinin ağrıdığını gören kimsenin dinindeki kusur ve eksiklik olarak yorumlanır.
Kalp ağrısı: Rüyasında kalp ağrısı çektiğini görmek, haram yiyen bir kimseye delalet eder.
Kol ağrısı: Rüyada kolunun ağrıdığını gören kimseye gam ve sıkıntı isabet eder. Kol, boyun, sırt ağrıları; dostlarınızın ve güvendiğiniz kimselerin fena bir hareketine maruz kalacağınıza,
Sırt ağrısı: Rüyasında sırtının ağrıdığını gören kimsenin güvendiği kimse haps olunur.
Kulak ağrısı: Rüyasında kulak ağrısı çektiğini görmek, malında zarara uğrar.
Ayak ağrısı: Rüyada görülen ayak ağrısı, günah kazanılan yerde yürümek manasını işaret eder.
Baş ağrısı: Rüyada görülen başağrısı üzüntü ve düşünmeye işarettir.
Boyun ağrısı: Boyun ağrısı, rüya sahibinin geçimsizliğine işaret eder.

Rüyada Diş Ağrısı

🙂 Rüyasında dişini ağrı sebebiyle çektirdiğini görmek, bol rızık ve fayda elde etmeye delalet eder. Çürük veya sallanan dişi çekip çıkararak ağrıya son vermeniz bir işten başarıyla çıkacağınıza işarettir.

😐 Rüyada dişinin ağrıdığını gören kimse, bir yakınından kötü bir söz işitir. Bazen bu rüya, akrabası sebebiyle üzüntü veya sıkıntıya düşmeye de işaret eder. Rüyada dişinizin ağrıması, yakınlarınızdan birinin hastalık haberini alacağınıza… Diş ağrısı: bir hastalığın habercisi olarak kötü yorumlanır… Diş ağrısı: Kötü bir söz işitmeye işaret eder.

Rüyada Karın Ağrısı

😐 Karın ağrısı, rüya sahibi için kötü kazanca işarettir. Rüyada karnınızın ağrıması, rüya sahibinin kazancında hile yapmasına işarettir. Karın ağrısı; karınızın fena bir hare keti ile karşılaşacağınıza yorulur. Rüyada Karın ağrısı çektiğini gören kimse malını boş yere sarf eder ve buna pişman olur. Karın ağrısı, rüya sahibinin inancının bozuk olduğunu gösterir. Bu kimse aynı zamanda eşine ağır zahmet veren bir kimse olarak da yorumlanmıştır. .

Rüyada Baş Ağrısı

🙂 Rüyada başının ağrıdığını gören kim­se; muhtaç bir kimsenin ihtiyacını giderir ve faydasını göreceği bir yardımcıya sahip olur. Baş ağrısı; zor işlerin üstesinden gelmeye ve güzel amele delâlet eder. Bazen de başının çok ağrıdığını gör­mek; sıkıntıların üstesinden gelmeye işarettir. Baş ağrısı çekmek kısa süreli ve geçici sıkıntılardan kurtulacağınızı gösterir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

CAFERİ SADIK: “Yapılan kötü işlerden dolayı azap çekmek anlamına gelir. Dil Ağrısı; ihanete, ciğer ağrısı; iflâsa, ayak ağrısı; yanınızda çalışan kimsenin aleyhinizde bir hareketini keşfetmenize ve kötülükle mu­kabele edeceğinize delâlet eder.”

İMAM NABLUSİ: “Yakınlarınız arasında bir düşmanınız bulundu­ğuna, Karın ağrısı: Paralarınızı kötü yollarda sarfedip, ma­li sıkıntılarla karşılaşacağınıza, Boyun ağrısı: Fena bir ha­rekette bulunarak yakınlarınızı gücendireceğinize işaret sayılır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Bu rüya özellikle duygusal alanda çok zor durumlarla karşılaşacağınızın işaretidir. hastalık şeklinde olmasa da sevdiğiniz birini kaybedebilirsiniz, bu kayıp sizin kötü davranışlarınız yüzünden o kişinin sizi terk etmesi ve bir daha hiç geri dönmemesi şeklinde olabilir. Olduğunuz gibi görünmenizi engelleyen ahlaki, psikolojik ve sosyal katılığın simgesidir; bu katılığı yumuşatmazsanız sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Anonim Rüya Yorumları

 • AĞRI: Rüyada bir yerinin ağrıdığını görmek, işlenen gü­nahlardan duyulan pişmanlığa işaret eder. Bazı uzuvların ağrı­dığını görmek, şu şekilde yorumlanmıştır:
 • Boyun ağrısı: Geçimsizliğe işarettir.
 • Omuz ağrısı: Boş işlerle uğraşmaya.
 • Karın ağrısı: Malını-mülkünü kötü işlerde sarfetıneye.
 • Göbek ağrısı: Rüyayı görenin eşine kötü davrandığına.
 • Kalb ağrısı: İtikadın bozukluğuna.
 • Sırt ağrısı: Erkek kardeşin öleceğine veya kuvvete, çocuğa işaret eder.
 • Ayak ağrısı: Allah’ın razı olmadığı yerlere girip-çıkmakla tabir olunur. Bazen de ayak ağrısı, malın çokluğuna işaret eder.
 • Baş ağrısı: Üzüntüye işarettir.
 • Ciğer ağrısı: Evladını iyi terbiye etmemeye delalet eder.
 • Dalak ağrısı: Mal kaybına.
 • Uyluk ağrısı: Halka kötülük yapmaya.
 • Kasık ağrısı: Başkaları hakkında kötülük yapmayı düşün­meye işaret eder.
 • Rüyada ağrıdan belin büküldüğünü görmek, uzun ömre ve aynı zamanda fakirliğe dalelettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


1 thought on “Rüyada Ağrı: Baş Ağrısı, Diş Ağrısı, Karın Ağrısı”

Leave a Comment