Rüyada Ziyafet Görmek, Ziyafet Vermek

Rüyada Ziyafet Görmek

Hastalık derecesinde kıskanç ve kendine rakip olarak gördü­ğü kişileri zor durumlara düşürmek için elinden geleni ardına koymayacak karakterdeki bir kişiye işarettir. Sizin bir ziyafete çağrıldığınızı ve orada yiyip içerek eğlendiğinizi görmeniz, bir kuruluşa başkan olacağınıza veya işlerinizi başarı ile yürüterek büyük kazanç sahibi olacağınıza işaret sayılır. Rızkın bolluğuna, bir davete katılmaya, rahata ve huzura yorum­lanır.

 • Birisinin onuruna ziyafet verdiğinizi görmek: Çok çalışıp çok para kazanacağınıza ancak yakınlarınıza koklatma­yacağınız anlamına gelir.
 • Kurulu ziyafet sofrası görmek: Bekârların ev­leneceğine, yoksulların mal edineceğine işarettir.
 • Ziyafet sofrası hazırla­dığınızı görmek: Sağlıklı ve uzun yaşayacağınıza işarettir.
 • Sofrayı kaldır­dığınızı görmek: Ölümünüze yorumlanır.
 • Sofra hazırladığınızı görmek: Kazancınızın bir bölümü ile yoksul insanlara yardım edeceğinize işarettir.
 • Kurulu sofrada yemek yediğinizi görmek: Elinize geçen bir malı oldukça yüksek fiyatla devredeceğinize, ra­hat ve huzur içinde yaşayacağınıza işarettir.
 • Sofrayı kaldırdığınızı gör­mek: Ömrünüzün son günlerini yaşadığınız halde pintiliğe devam edeceğini­ze işarettir.
 • Sofrada katık yediğinizi ğörmek: Durumunuzun bozulacağı­na geçim sıkıntısı içine düşeceğinize işarettir.
 • Sofrada tek başınıza otur­duğunuzu görmek: Eşiniz ya da sevgiliniz tarafından terk edileceğinize işa­rettir.
 • Kalabalık sofra görmek: Kalabalık bir ailenin reisi olacağınıza işarettir.
 • Kurduğunuz sofrayı başkasının kaldırdığını görmek: İşsiz kalacağınız anlamına gelir.
 • Ziyafet sofrası görmek: Arkadaşlarınız, aileniz ve akrabalarınız tarafından çok sevilen bir kimse olacağınıza işarettir.
 • Sofrada uzun süre yemek yediğinizi görmek: Çok uzun yaşayacağınız anlamına gelir.

Rüyada Ziyafet Vermek

Ziyafet vermek: Rüyada ziyafet verdiğini gören kimse, akrabaları ile hayırlı bir iş için bir araya gelir. Bazen de bu rüya kaybolan bir şeyin bulunmasına işarettir. Rüyada arkadaşlarınıza veya dostlarınıza bir ziyafet verdiğinizi görmek, hayır işleri için düzenlenmiş bir toplantıya katılacağınız anlamına gelir. Düğün ziyafeti vermek: Rüyada düğün ziyafeti vermek, akrabalarla bir araya gelmeye ve hayırlı bir konuda karar almaya işaret eder.

Rüyâda ziyâfet sofrasından yediğini gören, hayra ve rızka nâil olur. Bekârsa evlenir. Önündeki yi­yeceğin ot ile değiştiğini gören, fakir düşer. Ziyâfet sofrası çeşitli yiyeceklerle dolu olduğu halde kimsenin otur­madığını görmek iyi değildir. Kendisi için kurulan sofradan birçok misâfirin yediğini gören, ehilse büyük bir makâma gelir.

Rüyada Ziyafet Görmek (Diyanet)

Kirmanî’ye göre; ziyafet sofrasından yemek yediğini gören hayır ve rızık elde eder. Diyanet ruya yorumcularına göre; Kurulmuş olan bir sofradan yemek yediğini gören, bekarsa evlenir. Sofrada önündeki yemeğin ota dönüştüğünü gören yoksul düşer.

Rüyada Ziyafet Görmenin Psikolojik Anlamı

Sosyal ilişkilerde yenilik, hareketlenme ve top­lumda olumlu ve iyi bir konuma erişmeyle ilgili bir simgedir. Rü­yanızda kendinizi kalabalık bir ziyafette ya da şölende görürseniz, başkalarının üzerinde olumlu izlenim bırakıyor ve çevrenizden beğeni topluyorsunuz demektir. Eğer bir ziyafette konuk değil de servis yapan kişiyseniz, bunu, verici olmak kaygısıyla kendi ihtiyaç­larınızı geri plana atmakta olduğunuz yönünde bir uyarı olarak kabul etmelisiniz.

Ruyada Yemek Yemek

En temel ihtiyacımız olan yemek yemek, rüya­larda da buna paralel biçimde, bazı birincil ihtiyaçlarımızı karşı­layamadığımız ve eksiklik duygusu içinde olduğumuz yolunda bi-linçaltımız tarafından iletilen bir uyarıdır. Rüyanızda yemek yiyor ve bundan hoşlanıyorsanız, yaşamla ilgili temel ihtiyaçlarınızı giderme yolunda adım atıyorsunuz demektir. İstediğiniz ve açlık hissettiğiniz halde yiyemiyorsanız, yaşamınızın bir evresinde sizi etki­leyen kimi yoksunluklar nedeniyle üzüldüğünüz ve tedirginlik duyduğunuz söylenebilir.

Ruyada-Yemek-Gormek-Yemek-Yapmak-Diyanet-ve-islami-Ruya-Tabiri-yemek-pisirmek-ekmek-yemek-et-yemek-1001ruyatabiri
Ruyada-Yemek-Gormek-Yemek-Yapmak-Diyanet

Size ikram edilen yemeği reddediyorsanız, içinde bulunduğunuz çevreye tepkili olduğunuz ve onların istek­lerini kabul etmeme eğilimi taşıdığınız anlamına gelir. Başkalarına yemek verdiğinizi görüyorsanız, bu sizin fedakâr ve paylaşımcı yö­nünüzü devreye sokmak istediğinizi ifade eder. Oruç tutmaksa, manevi değerlere ve güçlü inaçlara gönderme yapar. Açlık grevi yapmak da, dış dünyayı ve toplumu protesto etmek olarak yo­rumlanabilir.

“Rüyada Ziyafet Görmek, Ziyafet Vermek” konusunda 2 mesaj

 1. Rüyada işler biraz kötü diye bir tane hamile olan genç bir müşterimize doğumundan bir gün önce jest olsun die ziyafet veriliyordu. Bir tane içi su dolu mini bir küvette ona taşlarla doğumdan bi gün önce masaj yapılacaktı doğumu rahat olsun diye. Normaldede işim bayanlar üzerine zayıflama ağırlıklı bir merkez bölgesel incelme ve spor bölümümüz var. Rüyada çok yakın bir arkadaşımda güya çalıştığım yerin yetkilileri arasındaydı.büyük bir sofrada başbaşa oturuyorduk ama işler kötü diye sinirleri çok bozuktu ben ona başka birşeyler anlatırken o ben biraz fazlaca konuştum diye beni azarlıyordu bende ona çok kırılıyordum sonrada gönlümü almaya çalışıyordu. İşlerde canlanma olcağı belliydi baya dikkat çeken bir ziyafetti. Sonra da ünlü eski türk filmlerinden yakışıklı esmer uzun boylu bir aktörü görüyordum. Güya ikimizde birbirimizden hoşlanıyorduk. Bir yerde denk geliyorduk. Uzun bakışmalar gülüşmeler falan derken vakit güzel geçiyordu. Sonrasında itiraf edemediğim için ondan hoşlanmAdığımı düşünüp bana tavır alıyordu. Sonra telafisini ediyordum.Anlamı nedir yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Leyla kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yeni bir işe başlayarak kendinizi son derece mutlu hissedeceğinize, elinize para ve mal geçeceğine, yeni girişeceğiniz işlerden fazla kazanç sağlayacağınıza, bol para kazanmak için çalışılacağına, müjdeli bir haber almaya, zeki bir insana, zahmet ve zorluk çekmeden rızk sahibi olmanıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!