Rüyada Yumurta Görmek Hakkında Her Şey

Rüya tabirleri içerisinde ilginç biri de rüyada yumurta görmek veya yemektir. Aslında rüyalarımızda gördüğümüz şekli sadece bununla sınırlı değildir. Siz saygıdeğer takipçilerimizden gelen şu soruların ve daha fazlasının cevabını aşağıda bulacaksınız. Rüyada yumurta görmek, rüyada yumurta yemek, çok sayıda yumurta görmek. Bir de şunları soranlar var, yumurta görmek diyanet, yumurta toplamak, yumurta kırmak, haşlanmış yumurta, beyaz yumurta, kırık yumurta ve büyük yumurtanın rüyadaki anlamlarını merak ediyorsanız hakkındaki tüm cevapları bu yazımızda.

Rüyada Yumurta Görmek Neye İşarettir?

Rüyada sahanda veya tavada pişmiş yumurta görmek, çok kötü hareketinden dolayı çevresindeki insanların ona kötü gözle baktıklarına işarettir. Yumurta görülen rüya, akrabaların bir araya toplanmasına, para biriktirmeye ve kolayca elde edilecek rızka delalettir. Rüyadaki serçe kuşunun yumurtası müjdeli bir habere işarettir. Farklı bir görüş getiren rüya alimi ise şöyle der: Yumurta ile ilgili rüyalar pek de hayra yorumlanmaz. Bununla beraber, rüyada yumurta yediğinizi görmek, bir tartışmadan başarı ile çıkmaya işaret eder. Evliler için çocuk sahibi olmaya; bekarlar içinse hayırlı bir kısmete işarettir. Yumurtanın çatlak olması, çocuk­la ya da kısmetle ilgili bir sorunu belirtir. Özellikle yumurta­nın kırılması, düşük yapmaya ya da kısmetle ilgili bir zarara delalettir. Kokan bir yumurta, daima sağlık sorunlarını açıklar. Rüyada yumurtadan civciv çıkması da kısmet olarak yorum­lanır.

Rüyada yumurta görmek; kadına ve ha­yırlı evlâda delâlet eder.
Yemek için yumurta sakladığını gören kimse, zahmet ile mal kazanır.
Çiğ yumurta yediğini görmek, haram mala, gam ve kedere delâlet eder. Pişmiş yumurta yediğini gören kim­se muradına erer ve hayırlı bir kadınla izdivaç eder.
Câfer-i Sadık (Radıyallahû Anh) demiştir ki: Rüyada yumurta görmek; dokuz şekilde tâbir olunur:
1) Evlâd,
2) Ehl-i Beyt,
3) Mal,
4) İzzet,
5) Rütbe,
6) Hacet talep etmek,
7) Muradına ermek,
8) Hizmetçi,
9) Zevce…
Bazen de yumurta görmek; güzel kadınlara, hısım, akraba, dostlara ve mal biriktirmeye delâlet eder.

Rüyada yumurta görmek; akrabaların bir araya toplanmasına, para biriktirmeye ve kolayca elde edilecek rızka işarettir. Rüyada görülen birçok yumurta, bekar için evlenmeye, evli olan kimseler için de çocuğa delalet eder. Taze pişmiş yumurta, kolay ele geçirilen maldır. Rüyada görülen kaz veya ördek yumurtası, erkek evlada işaret eder. Serçe kuşunun yumurtası ise, müjdeli bir habere işarettir. Rüyada görülen sahan, tutumlu ve saliha bir hanımla tabir olunur. Küçük bir sevince işarettir. Renkli yumurta kederle tabir edilir. Kırık yumurta gören boş, değersiz sözler söyler. Kuş yumurtası görmek iyiliktir, gören kadınsa eline mal geçer.

Yumurta ile ilgili rüyalar pek de iyi yorumlana­maz. Bununla beraber rüyada yumurta yemek çarpışma­dan başarı ile çıkmağa, bir sepet pişmiş yumurta; arkada­şı aleyhindeki dedikodulara, eğer sahanda pişmiş yumurta görülürse kötü hareketinden dolayı çevresindekilerin ona fena nazarla bakacaklarına delalet eder. Küçük bir sevince işarettir. Renkli yumurta kederle tabir edilir. Kırık yumurta gören boş, değersiz sözler söyler. Kuş yumurtası görmek iyiliktir, gören kadınsa eline mal geçer.

Evliler için çocuk sahibi olmaya; bekarlar içinse hayırlı bir kısmete işarettir. Yumurtanın çatlak olması, çocuk­la ya da kısmetle ilgili bir sorunu belirtir. Özellikle yumurta­nın kırılması, düşük yapmaya ya da kısmetle ilgili bir zarara delalettir. Kokan bir yumurta, daima sağlık sorunlarını açıklar. Rüyada yumurtadan civciv çıkması da kısmet olarak yorum­lanır.

Rüyada Yumurta Yemek

Rüyada yumurta pişirmek ve yemek, başladığınız işin olgunlaşarak size kâr getirecek bir duruma girdiğine delalet eder. Uzun süredir emek ve zaman ayırdığınız belki de kafanıza taktığınız bir işin güzel haberler getireceğine şahit olabilirsiniz. Rüyada yumurta yemek; para ile yorumlanır. Yumurta yediğini görmek; mirastan para almaya alâmettir. Yumurta ile ilgili rüyalar pek de iyi yorumlana­maz. Bununla beraber rüyada yumurta yemek çarpışma­dan başarı ile çıkmağa, bir sepet pişmiş yumurta; arkada­şı aleyhindeki dedikodulara, eğer sahanda pişmiş yumurta görülürse kötü hareketinden dolayı çevresindekilerin ona fena nazarla bakacaklarına delalet eder.

Rüyada Çok Sayıda Yumurta Görmek…

Rüyada renk renk boyanmış paskalya yumurtası görmek, hükümet tarafından para cezasına çarpılacağına işaret eder. Rüyada görülen birçok yumurta, bekar için evlenmeye, evli olan kimseler için de çocuğa delalet eder.

Rüyada Yumurta Görmek Diyanet

Rüyanızda bir sepet pişmiş yumurta görmek, arkadaşı aleyhindeki dedikodulara delalettir. Ortaya atılacak sizinle ilgili bir aslı astarı olmayan söze delalettir. .Sonunda aklanacağınız bir iftiraya işarettir.

Rüyada Yumurta Toplamak Nedir?

Rüyada yumurta toplamak, görülen kaz veya ördek yumurtası toplamak, erkek evlada işaret eder. Eğer evli değilseniz evladınızın ya da birinci derecede sevdiğiniz bir yakınınızın bir erkek çocuğunun işaretçisidir.

Yumurta Kırmak Ne Anama Gelir?

Rüyada yumurta kırmak sizinle ilgili kötü sözleri ve planları bertaraf edeceğinize işarettir. Çevrenizde gerçekleşen olumsuz olayları  sizi sevmeyen kişilerin emellerini boşa çıkaracağınıza delalettir.

Rüyada Haşlanmış Yumurta Görmek

Taze, pişmiş ve haşlanmış yumurta, kolay ele geçirilen maldır. Hızlı ve rahat bir servet edineceğinize fakat aynı şekilde servetin bitmemesi için dikkat etmeniz gerektiğine işaret eder.

Yumurta Kabuğu Soymak, Görmek ve Yemek

Yumurtanın kabuğunu gören kimse, örtülü bir şeyin üstünü açar. Yakın çevrenizle veya iş arkadaşlarınızla ilgili bir sırrı öğreneceğinize delalettir. Rüyasında yumurtanın kabuğunu yediğini gören kimse sırlarını ortaya döker.

Çiğ veya Çiği Yumurta Yemek Ne Demek?

Rüyada çiğ yumurta yediğini gören kimse, haram mal yer yahut zina eder ya da hüzün ve kedere düşer. Çiğ yumurta yemek veya gormek; haram mal veya üzüntüdür.

Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada görülen tavuk, fakir ama güzel bir kadınla tabir olunur. Bir tavuğun gelip te rüya sahibinin evine yumurtladığını görmek, zengin bir kadın tarafından yapılacak mal yardımına işaret eder. Birçok tavuğu bir araya toplayıp onları bir yerde toplamak bol rızık ve elde edilecek mal ile tabir olunur. Rüyada tavuk görmek, ahmak ve güzel bir kadındır. Bazı yorumcular rüyada tavuk görmeyi hizmetçi olarak yorumlamışlardır.

ruyada-haslanmis-yumurta-gormek-cok sayida-yumurta-gormek-kirik-yumurta-yemek-toplamak-almak-1001ruyatabiri
ruyada-yumurta-gormek-yumurta-yemek

Tavuğun yumurtladığını gören kimsenin bir çocuğu dünyaya gelir. İbn-i Kesir’e göre; tavuk görmek kadınla yorumlanır. Piliçler de çocuklardır. Rüyasında bir çok tavukları olduğunu gören, bir topluma başkan olur. Tavuk eti ve tüyü, mal ve nimettir. Bir tavuğu kestiğini gören, genç bir kızla evlenir. Bir piliç kestiğini görenin hizmetçisinin çocuklarının başlarına bir felaket gelir. Rüyada siyah tavuk görmek, daha iyidir. Evine bir tavuk girip orada yumurtladığını görmek, güzel bir kadından mal elde edeceğine işarettir. Bir tavuğu tuttuğunu ve onun horoz gibi piliçleri olduğunu görmek evlat ile ta’bir olunur.

Kaz Yumurtası Görmek

Rüyada kaz yumurtası görmek, beklenilmeyen yerden gelecek servettir, iyi haberdir veya bir dosttur. Çevrenizi bir sürü abuk sabuk insanın saracağına, ya da rızkın bol­luğuna ve berekete işaret eder

Papağan yumurtası, takva sahibi bir hizmetçiye işarettir. Pişmiş yumurta soyduğunu gören kimse servete erişir, zengin olur.

Rüyada Horoz Görmek

Rüyada kümeste bir horoz görmek, sonu gelmeyecek bir aşk ifade eder. Horozu öterken görmek, işlerinizde başarılı olacağınıza, horozların kavga ettiklerini görmek, bir komploya kurban gideceğinize yorumlanır. Rüyada görülen horoz sesi, müjdeli bir habere işaret eder. Rüyada bir horoza sahip olduğunu gören kişinin çocuğu olur. Bir horozun üzerine doğru geldiğini gören kimse, düşmanları yüzünden üzüntüye kapılır ama daha sonra bu üzüntüden halas olur. Rüyada görülen horoz, erkek çocuk, mal, düşman ve sesi güzel haberdir. Bir horozun üzerine saldırdığını gören kimse, şarlatan bir hasmı yüzünden üzüntüye düşer. Horozla kavga ettiğini gören kimse, birinin belâsına uğrar. Horoz, müezzine, hatibe, güzel okuyan bir okuyucuya da işaret eder. Horoz, kendisi yapmadığı halde, iyilikle emreden bir kimse olarak da yorumlanır.

Rüyada Kümes Görmek

Rüyada kümes görmek, bugünlerde uzaktan evinize akrabalarınızdan bir kaç misafirin geleceğine işrettir.

ruyada-yumurta-kirmak-ruyada-haslanmis-yumurta-gormek-kirik-yumurta-yemek-toplamak-almak-kirilmis-cok sayida-tavuk yumurta-1001ruyatabiri
ruyada-yumurta-kirmak-ruyada-haslanmis-yumurta-gormek

Rüyada Kümes Hayvanı Görmek

Rüyada kümes hayvanlarından yumurtlayan cinslerinden birini (ördek, tavuk, hindi, horoz) görmek, genç bir erkek için, yüksek mevkide bulunan bir kimsenin düşmanlığından korkup çekinmesi gerektiğine, orta yaşlılar için, daha fazla tecrübe edinmeye çalışması gereğine, hiç evlenmemiş bir kadın için, bir çiftçi ile evlenip çiftlik hayatı yaşayacağına işaret sayılır. Rüyada kümesinizdeki hayvanlara yem serptiğinizi görmek, hayır işleriyle uğraşarak birçok fakir kimselerin geçimine yardımcı olduğunuzu ve bu yüzden büyük sevap kazandığınızı gösterir.

Rüyada Yemek Görmek veya Yemek

Rüyada yemek görmek veya bir masaya dizilmiş çeşitli yemekler görmek, sosyal durumunuzda bir değişiklik olacağına, et yemekleri, fakirlikten zenginliğe, sebze yemekleri, hayır işlerine, ekşi yemekler, hastalığa, tatlılar, bolluk ve berekete yorulur. Rüyada sucuk yaptığını gören kimse, uzun zamandır görülmeyen bir dostla karşılaşmaya işarettir. Rüyada yemek yemek rüyayı gören kimse, şöhret olur. Bir tabaktan yemek yediğini görürse, kanaatkar olur. Sağ elle yemek yemek, Allah Resulü’nün sünnetine uymayla, sol el ile yemek yemek ise düşman ile tabir olunur.

İnsan eti yediğini gören kimse, gıybet ve koğuculuk yapar. Bir başka rüya yorumcusu der ki; rüyada yemek yediğinizi görmek, iyiye yorumlanmaz. Bazı küçük hoşnutsuzlukların meydana geleceğine işarettir. Rüyasında yoğurt yediğini gören kimse için bu rüya, bol rızık ve helal kazanç olarak yorumlanır. Ekşi yoğurt yemek ise gam ve hastalık ile tabir olunur. Rüyada salata yediğini gören kimse sağlıklı olur. Rüyada sucuk yediğini gören kimse, yakında bir seyahate çıkarak dinlenmeye işarettir. 

RÜYADA YUMURTA GÖRMENİN 1001 RÜYA TABİRİ

 • Rüyanızda bir folluktan yumurta topladığınızı görmek, bir dedikoduya adınızın karışacağına, bu yüzden başınıza bir çok dert açılacağına ve ruhî bir buhran geçirerek etrafınızdaki bir çok arkadaş ve dostlarınızı kıracağınıza delâlet eder.
 • Rüyada kümes görmek, bugünlerde uzaktan evinize akrabalarınızdan bir kaç misafirin geleceğine işrettir.
 • Yumurta ile ilgili rüyalar, pek de iyi yorumlanamaz. Pişmiş yumurta arkadaşı aleyhindeki dedikodulara işarettir. Ayrıca yumurta yemek, mücadelelerden başarı ile çıkmayı gösterir.
 • Rüyada yumurta yemek çarpışmadan başarı ile çıkmaya, bir sepet pişmiş yumurta görülürse bir skandala delalettir.
 • Yumurta alan veya gören ise; çok kötü hareketinden dolayı çevresindekilerin ona fena gözle bakacaklarına işarettir.

Rüyanın anlamını bulamadıysan en geniş yumurta yorumu için BURAYA TIKLA.


77 thoughts on “Rüyada Yumurta Görmek Hakkında Her Şey”

 1. Merhabalar
  Rüyamda abim kolaylık olsun diye yumurtaları kırık bir şekilde yumurtalığa dizmiş. Yarım kabuğun içinde çiğ yumurtalar dolapta. Ben de pişirmek için aldığımda bir tanesi çift sarılıydı onu da pişiririyorum.

  Reply
 2. Rüyamda bir marketteydim hırsızlık yapıldı ben yan tarafta yanında koli koli yumurtaları dizen adama haber verdim adam koli halinde yumurtaları attı hemen hemen hepsi kırıldı neden attın hepsi kırıldı dedim cevap vermedi yorumlarınız çok sevinirim

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Maneviyata yöneleceğinize, kısa sürede tüm arzu ve isteklerinizi gerçekleştireceğinize, hayatı çok güzel yaşamaya işarettir…

 3. Merhaba
  Rüyamda bahçede yumurtlayan bir kuş gördüm ve yumurtalarını toplayıp yuvasına koyardım ama yumurtladığında o yumurtalar kırılırdı.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayallerinizin boşa çıkmayacağına, kazanç için durmadan çabalayacağınıza, dertsiz rahat yaşantıya, haber işitmeye işarettir…

 4. Selamün aleyküm.Ben rüyamda eski eltim(yani onlar boşandılar) tavada yumurta pişirmiş ve hiç görmediğim tanımadığım bir evde masaya koyuyor.bende top top duran yumurta sarısını bir şeyle (kaşık yada bir lokma ekmek belkide) dağıtıyorum tavanın icinde ama yemedim.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Emrinde güç kuvvet sahibi insanlarla çalışmaya, terfi etmeye, bilge kişilerden çok güzel olan şeyleri hemen öğreneceğinize işarettir…

 5. Selam aleyküm hocam rüyamda teyze oğlu bize misafirliğe gelmiş eşim sahanda yumurta kızartıp teyze oğluna sofra kuruyordu ve yiyordu sofraya oturup

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yeni bir işe başlayarak sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza, aile saadetinin tekrar geri geleceğine, şöhretliğe ulaşacağınıza işarettir…

 6. Selâmun aleyküm Hocam, Rüyamda bana ekmek için dediler bol miktarda yumurta gördüm hem kırdım bir tabak içine hemde bol miktarda tabak içinde çiğ yumurta sarısı gördüm.

  Reply
  • Gökhan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yakında umulmadık ve çok ilgileneceğiniz olayları yaşayacağınıza, hiç beklenmedik birisiyle karşılaşmaya işarettir…

 7. Merhaba Hocam. Rüyamda bir tavada 4-5 tane yağda yumurta pişirdim, başka bir tavada aynı şekilde oğlum için sadece yurtanin beyazını pişirdim. Eltimin evinde çamaşır seriyordum balkonda 4 tane yumurta vardı elime 1 tanesini aldım çatlakti, ikincisini aldım kabuğu yumuşaktı o da hemen çatladı. Yorumlarınız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  Reply
  • Leyla Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yeni bir insanla tanışacağınıza, kazancınızın bol olacağına, iş ve sağlık durumunuzun düzeleceğine, şansınızın bol olmasına işarettir…

  • Banu Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınızı tekrardan gözden geçirmeniz ve ölçüp tartarak yeni bir karar vermeniz gerektiğine, başarılı işler yapmaya işarettir…

 8. Hocam ben rüyamda akan bir ırmak gördüm hatta ırmağın yanına gidip girmeye yeltendim, yanımda arkadaşım vardı. Sonra ırmağın yanından çıktım ırmak evin önündeymiş, eve girdim ve ırmak suyunu boru yoluyla evin giriş odasından geçiriyordum ırmak suyunu kullanmak için. Ev manzaralı bir evdi balkona çıkıp baktığımda güneş dağ ve ırmak manzarası gördüm karşımda. Sonra rüyamda ünlü bir kadın gördüm yolda yürüyüp alışveriş yapıyordu. Daha sonra kendimi teyzemlerin yayladaki evinde buldum. Mutfağa girip dolabı açmışım ve yicek yerleştiriyordum o an teyzemin kocası geldi afalladım. Dolapta yumurta gördüm tavuk yumurtası ve yaklaşık 8-10 tane vardı.

  Reply
  • Hocam ayrıca ırmağı gördükten sonra kendimi iç çamaşırıyla gördüm, bel ve aşağı kısmına tül sarmıştım ve düğümlemiştim tülü çekiştiriyordum.

  • Eda Kardeşim Sizin Bu Rüyanız Çok Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Günler Dilerim…

  • Eda Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Problemlerinizden kurtulmanız için arkadaş ortamınızı ve çevrenizi değiştirmeniz gerektiğine, gizli haberler almaya işarettir…

Leave a Comment