Rüyada Yağmur Görmek, Şiddetli Yağmur Görmek

Rüyalarda görülen yağmur; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada yağmur görmek ve şiddetli yağmur görmek, farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yağmur Görmek

🙂 İş hayatınızda başarı kazanacağınıza, mal-mülk sahibi olacağınıza, hiç ummadığınız bir kimseden size miras kalacağına, alacağınız bir habere fazlasıyla sevineceğinize işarettir. Beklenilen vakitte arzu edildiği gibi yağ­mur yağdığını görmek berekettir. Rüyada görülen yağmur eğer yeryüzüne bir zarar vermemişse, bu rüya bolluk ve berekete yorulur.kavgalı olduğunuz insanlarla barışacağınıza, yoksullara yardım edeceğinize yorumlanır. Bu rüya sözün yerine getirilmesine ve yolculuktan geri dönmeye işaret eder. Rüyasında yağmur yağdığını gören kimsenin eline helal mal girer. Tüm bir kente yağdığını görmek: Tüm kent halkının hayrına olacak bir ucuzluğa ya da idari bir kara­ra işarettir. Vaktinde ve mevsiminde görülen yağmur görmek, bereket ve sevince, mevsiminde olmayan yağmur ise sıkıntıya işaret eder.

😐 Yağmur, insan oğlundan veya topraktan gelecek bir korku anlamı taşır. Rüyada yağmur yağdığını görmek, söz verilen bir şeyi yerine getirmediğine, sevdiği kıymetli bir eşyasının kaybından dolayı üzüntüye de yorumlanır.

Rüyada Şiddetli Yağmur Görmek

🙂 Rüyada şiddetli yağmur görmek; düşmanla barışa, suçsuz kimselerin affedileceğine, kederli ve üzüntü içinde bulunan kimselere yardım yapılacağına işaret eder. hayır ve berekete büyük nimetlere kavuşulacağına, borçlarından kurtulacağına delalettir.

😐 Şiddetli yağmurlar o mahal halkı için hastalık ve üzüntüdür. Yağmur şiddetli ise, hasta eder. Gök gürleyip, şimşek çakarak ve fırtınalar kopararak, simsiyah havada yağmur yağdığını görmek, o memlekette felaketler görüleceğine işaret eder. Bu felaketler, bulaşıcı hastalık, toplu ölüm ve kıtlık olarak yorumlanır.

Rüyada Sağanak Yağmur Görmek

🙂 Sağanak yağmur çiselediğini gören hasta, şifa bulur. Bu rüyayı gören, büyük mer­tebe ve şöhret kazanır. Bazen da sağanak yağmur çekirge, fırtına, yahut dolu gibi afetlere ve belalara işaret sayılır •

😐 Bulanık ve çok şiddetli yağan sağanak yağmur, belaya ve hastalığa işarettir.

Rüyada Çok Yağmur Yağması

🙂 Gökten çok yağmur yağması, o yerde çekilen dertlerden ötürü halkın isyanına, işarettir. Bu rüya; bütün halk için hayırlı ve müjdeli bir habere işarettir.

😐 Rüyada çok yağmur yağması; doğal bir afete, topraktan oluşacak zelzeleye ya da insanlığın ken­dine de zarar verebileceği faciaya yorumlanır.Bir başka yoruma göre de; ürüne zarar verebilecek doluya, kımıl zararlısına ve çekirgeye işarettir.

Rüyada Üzerine Yağmur Yağması

🙂 Dertlerinizden ve sıkıntıla­rınızdan kurtulacağınıza, el attığınız her işte başarılı olacağınıza işarettir. Günahlarınızdan arınmak için tövbe edeceğinize işarettir.

Rüyada Eve Yağmur Suyu Girmesi

🙂 Rüyada eve yağmur suyu girmesi; Rızkın bolluğuna, bereketine ve bu bolluğun getireceği sevince işarettir. Temiz ve berrak yağmur suyunun eve girmesi, hayırdır.

Rüyada Eve Yağmur Yağması

🙂 O bölge halkının endişelerine, korkularına ya da orada sözü geçen ve herkesin sevdiği bir kişinin vefatına işarettir. Evinin damına bol miktarda yağmur düştüğünü görmek; her türlü tasa ve sıkıntıdan kurtulacağına, o yıl içinde her işinde başarı ve üstünlük kazanacağına işarettir.

😐 O bölge halkının endişelerine, korkularına ya da orada sözü geçen ve herkesin sevdiği bir kişinin vefatına işarettir. Toplumsal bir kargaşaya işarettir.Günaha ve isyana işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Danyal (a.s.): “Yağmur hayır ile ve Allah tarafından rahmet (bolluk) ile tabir olunur. Her­kesin istediği tam vaktinde yağmur görmek bolluğa, berekete ve rahmete; vakitsiz yağmur ise zarara, ziyana ve felakete işarettir. Bir ev ya da ma­halle üzerine şiddetli yağmur yağdığını görmek, orada hastalık, bela ve sı­kıntı olmasına; yağmur yavaş yavaş yağıyorsa hayır ve menfaate delalet eder. Yılın başlangıcında veya ay başında yağmur görmek o yıl ve o ay bereket, nimet ve ucuzluk olacağını gösterir. Tufan gibi şiddetli yağmur yağdığını görmek, o bölge halkında büyük gam ve sıkıntı meydana gele­ceğini gösterir. Bir hasta hafif hafif yağmur yağdığını görürse iyileşir. Eğer gördüğü yağmur şiddetli ve bulanık ise ölür,” demiştir.

ibn-i Şirin: “Şiddetli, bulanık ve uzun süren yağ­mur görmek hastalığa, belaya ve düşman istilasına işarettir. Yağmur suyu ile yıkandığını gören korkudan emin olur, yani korkmaz. Yağmur tanele­rinden ses geldiğini gören, mevki, makam, şeref ve şana erişir ve ismi meşhur olur. Büyük bir yağmur yağdığını ve her taraftan dereler gibi sel­ler aktığını, fakat bundan bir zarar görmediğini gören hükümetin takibine, soruşturmasına uğrarsa da bir zarar görmez. Gökten yağmur gibi su aktı­ğını görmek o bölgede hastalık ve azabın meydana geleceğine delalet eder. Yağmur suyundan içtiğini gören -eğer su saf ise- hayır elde eder, -eğer su bulanıksa- hastalanır. Yağmur suyu ile gusül veya abdest aldı­ğını gören, din ve dünyada, yani manen ve madden, doğruluk elde eder,” demiştir.

Cafer-i Sadık: “Yağmur rüyası oniki şekilde yo­rumlanabilir. Rahmet, bereket, yardım beklemek, hastalık, bela, kan-dök­me, fitne, kıtlık, iman, küfür ve yalan,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada yağmur görmenin psikanalizi: Rüyadaki diğer unsurlara göre değişen anlamlara sahip olmakla birlikte, genel olarak yağ­mur, duygusal boşalmaları ve hüzünlü bir ruh hali­ni anlatır. Eğer yağan yağmur size bir rahatlık hissi ve­riyorsa, gerilen ve baskı altında tutulan duygularını­zın boşalmaya ihtiyacı var demektir. Bu, hasretle bek­lediğiniz ve sizi sevindiren bir yağmursa, içinde bulun­duğunuz zor ve yıpratıcı koşulların geride kalmakta ol­duğunu ifade eder.

Anonim Rüya Yorumları

 • Yağmur suyu ile abdest almak, din ve dünya hayatında doğruluktur.
 • Yağmur suyu ile abdest aldığını görmek, din ve dünya işlerinde doğruluğa delalet eder.
 • Yağmurun sıcak yağdığını görmek: Ortalığın karışacağına kargaşa çıkartmak isteyenlere işarettir..
 • Yağan yağmur sanki ateşte kaynamış gibi sıcak olursa; dökülecek kana, kötü bir felakete yorumlanır.
 • Gökten yağmur yerine kılıç yaptığını görmek, savaş çıkacağına, yağmur suları ile yüzünüzdeki kirlerin temizlenip aktığını görmek; fakir iseniz zenginliğe, hasta iseniz şifaya yorumlanır.
 • Yağmur her tarafta hasar yapıyor ve ağaçları kökünden koparıp yıkıyorsa, bu devlet büyükleri tarafından halka verilecek zarar ve ceza manasına gelir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.


16 thoughts on “Rüyada Yağmur Görmek, Şiddetli Yağmur Görmek”

 1. Merhaba hocam, damda oturmuş konser izliyordum kucağimda yengemin bebeği ile sonra birden yağmur yağdı normal bir şekilde hemen bitti sonra yine yağdı ondan sonra ben içeri girdim , tam içeri girecekken gökyüzünde çok parlak mavi renkte bir ay gördüm.

  Reply
 2. Benim rüyamda yıllar önceki okuluma duvarlardan sızan yağmur yağmaya başladı ama özellik benim üzerime doğru yağıp takip ediyordu. Daha sonra binayı sel bastı kaçabildim ama o da takip ediyordu

  Reply
 3. Merhaba hocam ben rüyamda küçük erkek kardeşim uyurken annem bana onun eklemlerini kesmemi istiyordu bende çok üzülerek onun her iki eklemlerini besmele çekerek kesiyordum ve o hâlâ uyuyordu ve dizlerinden kan gelmiyordu acaba bu rüyanın anlamı nedir

  Reply
 4. hocam ben öğrenciyim yurtta kalıyorum geçenlerde oda arkadaşım rüyasında benim babamı görmüş normalde hiç görmedi tanımıyor.
  babam da yurtta kalıyormuş
  dışarda inanılmaz kuvvetli yağmur yağıyormuş yurdumuzun yanında bir nehir varmis ve yağmurdan dolayı taşıyormuş nehir baya çamurluymus anlamı nedir hocam

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Dertlerinizden ve sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza, alacağınız bir haberle çok sevineceğinize, durgun olan işlerinizin açılacağına işarettir…

 5. Hocam Merhaba,
  Rüyamda yağmur yağıyordu yanımda biri vardı sanırım kız kardeşim ama net hatırlıyorum ,yollar vardı güzel geniş otoyollar boş trafik bile yok gündüz zamanları bir yere gidiyorum ,gitiğim yerden yürüyerek dönerken hatırlıyorum çok güzel böyle nisan yağmurları olur ya altında ıslanmak istersiniz yağmur damlaları uzun uzun, sık ne çok hızlı ne çok yavaş akıyordu o yağmur üzerime yağıyordu öyle bir havaydı….

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hiç beklemediğiniz bir anda fazla para kazanmaya ve miras almaya, güçlü olan durumlara rahatlıkla kolaylıkla ve güzellikle gelmeye işarettir…

 6. Merhaba ruyamda muhabbet kuşum varmis (ben kuslardan korkan bi insanim belirteyim) hep ucuyordu bende saklaniyordum sonra kafamin ortasina kondu ve ölmus arkadasim bu ölmuş alalim ordan dedi pecetye sardi atti bende icimden diyorumki zaten korkumdan bi kere ucurdum huc ucurtmuodum iyi oldu diyorum teşekkür ederim yorumlamaniz icin simdiden

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Para durumunuzun tamamen düzeleceğine, size huzur verecek haberleri almaya, rahata ermeye, güzel ve uğurlu olan bir işe girmeye işarettir…

 7. Merhaba rüyamda bir evdeyim konuşuyorum birileri ile birisi sesleniyor, pencereden dışarıya bakıyoruz. Annem yanımda birkaç kişi daha var pencereden hayranlık ile yağmuru izliyoruz. Ama bulutlar ve dışarısı bilim kurgu filmleri gibi ama korkutucu değil. Sokağın karşısından bakıyoruz, Yağmur Youtube da izleriz ya hani koca bulutlar dağlara şiddetli yağmur yağar hayranlıkla izleriz yağmuru aynen öyle. Sanki Bulut görünümünde beyaz koca dronlar (bulut ama) gidip geliyor bulutlar ve yağmur yağıyor. Bulunduğumuz yer sanki çok yüksek bir dağdayız yerleşim olmuş havada duran bir yerleşim yerinde Karşı ve yan binalar yüksek bizde yüksek bir yerdeyiz baktığımız sokakta yani bulutları gördüğümüz yer biz yüksekte olduğumuz için aşağıdaki boşluğa yağıyor gibi bu yüzden sel gibi kötü hiçbir şey yok aksine hayranlık uyandıracak kadar güzel. Biz bulutlar ile hemen hemen eşit yükseklikteyiz ama bulutlar aşağıdaki boşluğa yağmuru yağdırıyor. Bulutlara dikkatli baktığımda Dron benzetmesinde olduğu gibi bulutun içinde bir makineleşme varmış gibi farklı şekillerde su çıkıyor. Keşke fotoğraf çeksem ofistekilere gösteririm çok güzel diyorum ve hayranlık ile izliyoruz.
  Sonra farklı bir yerdeyim bir yaşlı teyze var yolda yürüyor ben onun arkasındayım sesleniyorum konuşuyoruz Teyze yi yanında birkaç kadın da var sarılıp öpüyoruz teyze seviniyorum birşeyler açıklamaya çalışıyor.
  Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Üzüntülerinizden ve kederlerinizden kurtulacağınıza, yakında sevineceğinize, sevdiklerinizle bir araya geleceğinize işarettir…

 8. Hocam rüyam da ev içinseydim evin bir odası sınıftı. Din kültürü öğretmenim bana 21 bin TL devlete borçlu olduğumu söyleyip listeyi gösterdi bende ısrar ile vermem haksızlık diye kızıyordum en yakın arkadaşımda yanımdaydı sonra hoca çıkıp gitti karanlıktı balkonda ayakta sevdiğim ablası 3 çocuğu gördüm. Bize getirdi. Kız bebek hafif uyudu dışarıya çıkardım düğün salonun girişinde ablası bana çiçek diye bir kadın senin hergün dışarda olduğunu söyledi bende yok abla hep evdeyim nie iftira atıyor üzüldüm sonra evden kız kardeşim ile çıktık yağmur yapıyordu çok güzel kalbimi rahatlattı nenemlere gidiyorduk bi evin penceresine baktm kız bebek sallanıyordu salıncakta. Annesı dışarda telefonla konuşuyordu

  Reply
  • Esma Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yeni ve köklü değişiklikler olacağına, zorluklarla mücadele edeceğinize, büyük bir bolluğa erişeceğinize, iyi haberlere işarettir…

 9. Hayirli sabahlar Hocam,
  Rüyamda Bacim Eniştem ve Ben Ailemle beraber bir baska Köse yürüyerek giriyoruz orda bir Berber bu Berber benim öceden Damat tirasligimida yapmis, Ben öyle hatirliyorum Berberin evi ve dükkani birlikte iç içe iki katli Köy evi oluyor, biz hep birlikte orda misafir iluyoruz ve bizi güzel agirliyorlar yemeler içmeler derken ayrilacagimiz sira ev sahibi ayakkabilarimizin içine güzel Kokan bir sey ile pembe gül renginde dolduruyor. Ve bize diyor bu Ayak kokusunu giderir. Bu Rüyami yorumlarsaniz sevinirim,

  Kadir

  Reply
  • Kadir Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çevrenizde sizden yararlanmak isteyen kişilerin olduğuna ya da olacağına, mevki değişikliğine, güzel değişiklikler olacağına işarettir…

Leave a Comment