Rüyada Tıraş Olmak, Tıraş Görmek, Etmek: Saç Sakal Traşı

Rüyada Tıraş Olmak

Tıraş olmak veya rüyada başını tıraş eden kimse, şiddet ve meşakkat içinde yahut borç altında ise ondan kurtulur. Başının tıraş edilmiş olduğunu gören kimse, düşmanına karşı zafer elde eder. Rüyanızda tıraş olduğunuzu görüyorsanız; Alacağınız bir haber sizi sıkıntıdan kurtaracağına, refaha kavuşacağınıza işarettir.

Tıraş Olduğunuzu görmek: Sıkıntılarınızdan uzaklaşmak için kendinize yeni bir anlayış tarzı ve görünüm vereceğinize işarettir. Rüyada traş olduğunuzu görmek veya bir başkasını tıraş etmek, temizliğe ve rahata çok düşkün olduğunuzun işaretidir.

Rüyada Tıraş Görmek

Traş görmek: Kendisine bırakılan bir emaneti sa­hibine geri vermeye işarettir. Tıras gormek veya traş olan birini görmek; kısa bir müddet için bile olsa, sıhhatinizin bozulacağına işarettir. Bazı islami ruya tabirleri alimlerine göre ruyada tras gormek; İçinde bulunduğunuz kötü durumu kimselere hissettirmemek için yalan söyleyeceğinize, ancak attığınız yalanların ortaya çıkmasıyla kü­çük duruma düşeceğinize işarettir.

Rüyada Tıraş Etmek

Tıraş etmek rüyası, Allah’ın uğruna malını sarfetmeye işaret eder. Rüyada başı tıraş etmek, bir yararın sağlanması için söylenen söze işaret eder. Kendi başını eliyle tıraş ettiğini gören kimse bir hastalığa yakalanır. Böyle bir kimse borçlu ise borcundan kurtulur. Traş etmek veyâ koparmak da hayır değildir. Koltuk altı ve kasık tüylerini tıraş etmek hayırdır.

Rüyada Saç Traşı

Başınızı traş etti­ğinizi görmek: Mistik bir dine merak salacağınız anlamına gelir. Saç traşı, devlet idârecisi için iyi değildir. Saç tıraşı gormek; Bir yakınınıza sürpriz yapacağınıza ya da size kötülüğü dokunmuş bir kişiye size yapmış olduğu kötülükten daha bete­rini yapacağınıza işarettir. Diyanet ruya tabirleri yorumcularına göre saç tıraşı gormek; Bugünlerde vereceğiniz kararların isabetli olacağına bu tahminlerinizin size büyük paralar kazandıracağına işarettir.

Rüyada Sakal Traşı

Bir kimsenin sakalını avucunun içine alıp fazlasını kesmesi, malının zekâtını verdiğine işaret eder. Uzun sa­kalınızı tıraş ettiğinizi görmek: Evinizin rızkını kötü yerlerde harcayacağı­nıza işarettir. Sakalınızı tıraş ettiğinizi görmek: Tüm sıkıntı­larınızdan ve dertlerinizden kurtulacağınıza işarettir. Sakal traşı olduğunu görmesi: Tüm malını yitireceğine işarettir.

Ruyada Berber Görmek

Rüyada erkek bir berber görmek, insanların üzüntülerini ve sıkıntılarını gideren bir kimseye işaret eder. Rüyada kadın bir berber görmek, zengin bir kadına delalet eder.

  • Berber gormek; yüksek mevkideki biriyle akraba olmak anlamına gelir.
  • Berberde olmak: Söylentiler yüzünden üzüleceğinize işarettir.
  • Berberde traş olmak: Zorlukla kazandığınız parayı çar-çur edeceğinize işarettir.
  • Eşin berberde görülmesi: Karınızın sizi avucuna almak istediğine işarettir.
  • Berbere gitmek: Bir hastalığa tutulacağınız anlamına gelir.
Rüyada Kuaför Görmek Ne Demektir?
Rüyada Kuaför Görmek Ne Demektir?

Rüyada Ustura Görmek

Rüyada ustura görmek veya bir ustura ile tıraş olmak, erkek çocuğa işaret eder. Ustura ile bir şey kestiğini görmek, işinizde sizi zarara sokacak bir olayın durdurulacağına, usturayı bilediğinizi görmek, iş hususunda sizinle anlaşmak için yanınıza gelen kimselerin tekliflerine olumlu cevaplar verdiğinize işarettir.

Rüyada Jilet Görmek Neye İşarettir?
Rüyada Jilet Görmek Neye İşarettir?

Rüyada Tıraş Makinesi Gormek

Tıraş makinesi: Basit bir tıraş bıçağı ya da ustura, kesip atmak ve kurtulmak istediğiniz şeylerin varlığını gösterir. Bu bazen bir yaşam alışkanlığı, bazen ilişkide bulunduğunuz bir insan, bazen de bizzat kendi huylarınızdan ya da duygularınızdan biri olabilir. Elektrikli bir tıraş makinesiyse, dış çevreye sunduğunuz imajınıza fazla önem verdiğinizi gösterir.

Ruyada Kıl Görmek

Vücûdun kıl bitmeyen yerlerinde kıl gören borç­lanır ama Allahın yardımıyla bu yükün altından kal­kar. Koltuk altı ve kasık tüylerini tıraş etmek hayırdır. Kasık tüylerini yolmak iyi değildir. Bu kılların uzadığını görmek, üzüntüyle veyâ karşı cinse düşkünlükle ifâde edilir.BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


65 thoughts on “Rüyada Tıraş Olmak, Tıraş Görmek, Etmek: Saç Sakal Traşı”

  1. Rüyamda karşı komşum sakalı çıkmamış oğlunu tıraş ediyor. Hala etkisindeyim rüyanın, ne anlama geliyor acaba?

    Reply

Leave a Comment