Rüyada Perde Görmek: Tül Beyaz Perde Almak, Asmak

Rüyada Perde Görmek

Rüyada görülen perde üzüntü ve kedere işaret eder. Rüyada görülen kaim perde üzüntü ve sıkıntının ağırlığına; ince perde ise hafifliğine işarettir. Perdenin yerinden alındığını görmek, üzüntü ve kederin yok olacağına işaret eder. Salih kimseler için rüyada görülen perde, insanların fitne ve desiselerinden muhafazaya veya saliha bir kadına işaret eder. Rüyada görülen perde, hüzün, keder, gizlilik ve güçsüzlük olarak yorumlanır.

Mescidin kapısında görülen perde dînî işlerde, evin kapısında asılı olan perde de dünya işlerinde üzüntü ve keder olarak yorumlanır. Rüyada perde görmek, işlerin gizli tutulmasına delalet eder. Bazen de sırları ortaya çıkarmaya çalışan bir kimse ile tabir olunur. Perdenin açık olması: Bu rüya rezil ve rüsva olmaya işarettir. Yapacağınız ya da yapmış olduğunuz yanlışlarınızı gizlemeye işarettir.

 • Perdenin büyüklüğü: Perdenin büyük olması, görülecek üzüntünün büyüklüğüne işaret eder.
 • Perdenin yırtık olması: Rüyasında yırtılmış perde gören kimse, neşe ve sevince erer.
 • Perde saçağı görmek: Hayat dolu bir kadınla geçirilecek güzel günlere işarettir.
 • Siyah perde, devlet tarafından hüzün ve gama. Siyah perde, hükümet yüzünden kederlenmektir.
 • Yeşil per­de; hüzün ve kederin dağılıp yerini mutluluğa bırakacağına işarettir. Yeşil perde hayırdır.
 • Korkan birinin veya korku içindeki bir insanın perde görmesi, emniyettir.
 • Yırtık perde görmek: Sevineceğiniz bir olaya işarettir.
 • Açık renk perde görmek: Ay sonuna doğru önemsiz bir sıkıntı yaşayacağınıza işarettir.
 • Koyu renk perde görmek: Malınıza bir zarar geleceğine işarettir.
 • Yazıhanede perde görmek: Uzun süredir çektiğiniz para sıkıntısının devam edeceğine işarettir.
 • Cami kapısında perde görmek: Bir günah iş­leyeceğinize işarettir.
 • Giriş kapısında perde görmek: Tüm sıkıntılarınızı çekinmeden açabildiğiniz bir dert ortağına, size toz kondurmayacak bir eşe işarettir.
 • Tahta Perde: Rüyada bir binanın veya bahçenin etrafını çeviren tahta perde görmek; Pek yakında çok sevdiğiniz bir kimseden ayrılacağınıza işarettir. Kasabanın, köyün sakin havasını şehirde bulamayacağınıza, çünkü şehrin bir kurtlar sofrası olduğuna işarettir.

Rüyada Tül Perde Görmek

Rüyada tül perdesi sımsıkı kapatılmış bir pencere görmek, yakında bütün hayatı esrar dolu bir kimse ile karşılaşacağınıza ve onunla sıkı bir dostluk kurarak sonunda pişmanlık duyacak bir duruma düşeceğinize işaret eder. Tül perde gormek; Genellikle bir şeyleri gizlemenin (perdeleri kapamak) ya da açığa vurmanın (perdeleri açmak) simgesi olarak değerlendi­rilir. Güzel ve gösterişli tül perdeler, kimi zaman, lüks yaşama duyulan isteğe de işaret ediyor olabilir.

Bir tül perde ardından gördüğümüz hafif bulanık görüntüler, belleğimizde tazeliğini yitirmekte olan anıları ve onlara ilişkin duygularımızı ifade eder. Tül giysiler içindeki bir kadın, hem cinsel çekiciliği, hem de narinliği ve kırılganlığı simgeler.

Rüyada yüzü tülle örtülü bir genç kadın görmek, gizli bir kuvvet tarafından hayatınızın yönlendirildiğine, rüyada tül görmek, aileniz içinde sizi üzecek bazı gizli olayların meydana çıkacağına, tül perde görmek, sizden saklanmak isteyen sırların da açıklanacağına işaret eder.

Rüyada Beyaz Perde Görmek

Beyaz perde görmek; bazı kabahatler olacağına ve bunları ailenizle iş muhitinizden gizli tutmaya çalışacağınızla yorumlanır. Beyaz perde rüyası değişik şekillerde yorumlanabilir: Güç, zayıflık, üzüntü, örtü vesaire. beyaz per­de; hüzün ve kederin dağılıp yerini mutluluğa bırakacağına işarettir.

Rüyada Perde Almak

Bir perdeyi yerinden çıkarıp aldığını görmek o perde sahibinin hüzün, keder ve korkusunun artacağına, eğer perde sahibinin kim olduğu bilinmiyorsa rüya sahibinin hüzün, keder ve korkularından kurtulacağına delalet eder. Perdeyi yerinden çıkarıp almak, aldığını gören üzüntüden kurtulur.

Rüyada Perde Asmak

Bulunması gereken başka bir yere perde astığını görmek hüzün, keder ve korku demektir. Eğer perdenin asılı olduğu yer kötü bir yerse tabir daha da fena olur. Perdenin kalınlığı hüzün, keder ve korkunun şiddetine;, inceliği ise bunların hafifliğine işarettir. Evin kapısına perde asan, üzülür.

Rüyada Mavi Perde Görmek

Bazı rüya tabircileri, mavi perde, iyi ve dindar insanlar için gizlemeye yani günah işlemekten ve dedikodulardan korur. Mavi renkli perde, iyi ve dindar insanları günah ve zinadan koruyan eştir, demişlerdir. Bir ri­vayete göre korku ve endişe içinde olan kimsenin mavi perde görmesi emniyet ve güvenle tabir olunur.

Rüyada Kırmızı Perde Görmek

Kırmızı perde görmek bir kadın yüzünden hüzün ve keder sahibi olmaya işa­rettir. Dükkan kapısında kırmızı perde görmek, geçim sıkıntısı yüzünden kedere; mescit ve cami kapısında perde görmek inanç yönünden endişeye; evin kapısında perde görmek dünya için hüzün ve kedere delalet eder.

Rüyada Perde Görmek: Tül Beyaz Perde Almak, Asmak-yeni eski yırtık perde
Rüyada Perde Görmek: Tül Beyaz Perde Almak, Asmak-yeni eski yırtık perde

Rüyada Yırtık Perde Görmek

Boyuna yırtılmış perde gören, ça­bucak selâmete çıkar. Enine yırtılmış perde görenin nâmusunda noksan olur. Bir köpeğin perdeyi yırttığını gören, alçak birinden yardım ister. Enine yırtık perde, sahibinin malının leke­li, kusurlu olmasına işarettir. Köpeğin birinin bir perdeyi yırttığını gören, üzüntü ve kederinin orta­dan kalkması için sorumsuz bir insanın yardımına baş vurur.

Rüyada Perde Görmek: Tül Beyaz Perde Almak, Asmak-yeni eski yırtık perde
Rüyada Perde Görmek: Tül Beyaz Perde Almak, Asmak-yeni eski yırtık perde

Rüyada Yeni veya Eski Perde Gormek

 • Yeni Perde Görmek: Mağripli Cabir “Melikler için yeni perde görmek ferah ve sürûra, halk için hüzün ve gama işarettir.” demişlerdir. Devlet idârecisi için yeni perde görmek se­vinç, halk için üzüntüdür. Eski ve yırtık perde üzüntü ve kederin çabuk geçeceğine, yeni perde uzun sürecek keder ve endişeye, yukarıdan aşağıya yırtık perde çok ça­buk gelişen ferah ve mutluluğa; Mağripli Cabir: “eski perde melikler için hüzün, gam ve kedere, halk için ferah ve sürûra delalet eder” demiştir. Eski perde ise halk için ferâh, idâreci için kederdir.


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


38 thoughts on “Rüyada Perde Görmek: Tül Beyaz Perde Almak, Asmak”

 1. Selâmlar rüyamda bir tanıdık perdecinin dükkanına girip tüllere bakıyorum bir müşteri 40.000 tl ye bütün eve
  perde dikildiğini söylüyor bende yeni ev alırsam bu fiyatın çok yüksek olduğu söylüyorum dükkandan çıkıyorum kısa bir süre sonra perdeci abi eşimi arayıp perdeler hazır diyor bende perdeleri beğenmeden ölçü vermeden bu nasıl olur deyip şaşkınlık içinde uyandım rüyamın yorumu nedir teşekkürler

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yararlı ve güzel bol kazanç sağlamaya, mal sahibi olacağınıza, gizli sırları bilmeye, hayırlı işler yapmaya, güzel haberleri almaya işarettir…

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Başarı kazanacağınız bir işe ortakla girmek için fırsatın çıkacağına, hayatınızdaki şansınızın daha çok fazla iyi olacağına işarettir…

 2. Selamün aleyküm, rüyamda evimde ki tülden gördüm. 3 camda da beyaz üzerinde turuncu yuvarlaklar olan tül perdeler gördüm. Anlamı nedir acaba. Teşekkür ederim

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sadaka vermeye, kolaylıkla elde edilecek rızık kazanmaya, mutlu bir hayat sürdüreceğinize, özel hayatınızda başarılı olunacağına işarettir…

 3. Rüyamda beyaz kalın perdeler görüyorum. Büyük bir tarlanin içindeyiz perdeleri katlanmış şekilde arabaya taşıyoruz. Arabada başka eve taşıyor perdeleri.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Akademik çalışmalarınızın başarılı neticelerini alacağınıza, mutluluğun yakın olacağına, işlerinizin çok daha iyiye gideceğine işarettir…

 4. Rüyamda evimizde okula gitmek için hazırlık yapıyorum. (Normal yaşamda okulum bitti) Kıyafetlerimi giymişim. Bu sefer de yemek alırım diye plastik tabak alıyorum plastik tabağın en köşesine 3 zeytin biraz maydanoz koyuyorum. Sonra okul taşıtı geliyor. Okul taşıtı da beni eskiden ortaokula götüren okul taşıtı ve şöförü. Babam hadi bak okul taşıtı geldi diyor akrabamız da diğer aracı kaçırdın buna yetiş diyor. Ben 3.kata çıkıp sanki gazete okuyorum. Gazetede 8 kasımda kıyamet kopacak yazıyor. Sonra hava bi anda fırtınaya dönüşüyor. Pencerenin bi yanında beyaz perde bi yanında koyu yeşil perde var. Koyu yeşil perdeyi pencereyi kapatmak için çekiyorum. Beyaz olan perdeler zaten kapalı. Daha sonra duruluyor. Okul taşıtı da bizim evin önünde beni bekliyor pek umursamıyorum açıkçası. Sonra okul taşıtına biniyorum. Yen’i yeni öğrenciler var. Birkaç kızla tanışıyorum. Kuzumlu konuşuyorum onlarla. Okul taşıtından indikten sonra onlarla sohbet ediyorum. Fiziğim çok düzgün ve normal boy siyah etek giymişim sırt çantamı da takmışım. Sarı saçlı bi kız var kucağıma yatıyor saçlarının oynanmasını seviyormuş ben de onun saçlarını oynuyorum. Sonra bi anda kucağımdan kalkıyor eski sevgilisini görmüş biraz hikayesini anlatıyor . Sonra kendimi bi ara yine okul taşıtında görüyorum eski üniversite kız arkadasım bana sımsıkı sarılıyor içtenlikle sohbet ediyoruz. Yanında da erkek arkadası varmış. Ara ara elini tutuyor sonra erkek arkadaşına o benim eski arkadasım onunla çok iş yaptık diyorum. Erkek arkadaşı ağzıyla zort zort diyor ben kaçtım o zaman diyor bizi yalnız bırakıyor. Sonra arkadasım ekonomik özgürlüğünü almadan sevgili işine kalkışma diyor. Ben de öyle düşünüyorum zaten diyorum. Sana bi konuda uyarmak istiyorum diyor sonra ortam bi anda sınıfa dönüşüyor. Tutulma 1-2 yıl sürecek diyor. İkili ilişkilerini ve aşk hayatını dikkat et diyor. Ben de o öyle miydi astroloji ile ilgilendiğini bilmiyordum diyorum içimden. Bi ara annemle liseye koşuyoruz ama uçarak koşuyoruz sanki. Budanmış güller var onlara basmadan uçarcasına koşuyoruz.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yakında sağlık haberi alınacağına, ileride iyi bir dostluk kurulacağına, çok büyük bir isteğinizin çok yakında gerçekleşeceğine işarettir…

 5. Merhabalar.ruyamda yatak odasi datim tul perde korniskere ywre dogru düşmüş niye derken pencere duvarinin da yikik oldugunu goruyorum.disarisini görüyorum yani.diger duvar da da catlak var.sanki tavan da egilmis gibi.ko
  Sizde aynali konsolum varmis aynari catlamis.kosarak kocama gidiyom.deprem mi oldu?diye.so ra gorevliyi görüyorum. Camı bile kapatmayan kisa perde takmaya çalışıyor. Kocam da bakiyor kisa ama idareten diye.koyu renk lacivert petrol yesili gibi.

  Reply
  • Ayşegül Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok neşeli bir hayat süreceğinize, arkadaş seçerken dikkat etmeniz gerektiğine, yapacağınız işlerde karının artacağına işarettir…

 6. Evliyim çocuk yok.ruyamda aşçı refikanin evindeymisim.perde ve tulletin bir kısmını ni kornisten çıkmış.ellememle zaten oynayan beyaz kornis Komple duvardan aşağı iniyor.elkerimi yikamaya banyoya gidecem diyom gitmr der gibi teladlaniyor.hol,banyo heryerde kirli kıyafetler yere saçılmış.senin kirli seoetin yok mu diyom.siylenerek toparlıyor.bana orada bir hediye kutusu veriyorlar .icinde sabahlık var.(yeni aldığım)onu elimle ufak parcalara ayirio çay bardağını siliyom.eski bir sey olsa rlinde yapmazdim diyom.refika bakıyor

  Reply
  • Ayşegül Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kuvvet ve malınızın artacağına, etrafınızdakilerle daha çok iyi geçinmeniz gerektiğine, yeni insanlarla arkadaş olmaya işarettir…

Leave a Comment