Rüyada Örtü Görmek, Örtü Silkelemek, Yıkamak, Dikmek

Rüyada herhangi bir şeyin örtüsünü görmek, gizli kapaklı ve sonu hiç de iyi olmayacak bir girişime girmeye hazırlandığınıza işaret sayılır. Rüyada örtü görmek sır saklayacağınıza delalet eder. Örtü görmek rüya aleminde yaptığınız hataları gizlemenizin hiçbir mantığı olmadığına o ha­taların şu ya da bu şekilde ortaya çıkacağına işarettir.

Rüyada Örtü Görmek

Rüyada sofra örtüsü, bolluğa ve yuvadaki huzura; yatak örtü­sü ise yola, yolculuğa işaret eder. Bunun dışında örtüyle bir şeyin üzerini kapatmak, genel olarak her türlü gizliliğe işaret eder. Rüyasında bir yiyeceğin üzerini örten, aldığı bir kısme­ti herkesten saklar. Yüzünü örtmek, duygularını gizlemektir. Rüyada gördüğü örtüyle üstünü örtmek, özelinize ait her şeyi gizli tuttuğunu­zu; başkasının üstünü örtmekse bir dedikoduyu önlemeye ça­lıştığınızı açıklar.

 • Rüyada Pike Görmek: Rüyada bir yatağın üzerine serilen pike daima yolculuk olarak alınır.
 • Rüyada pike bir yatak örtüsü görmek; kadınlar için yeni bir doğuma, erkekler için yeni bir sevgiliye işarettir.
 • Yatak örtüsü: Güzel ve özellikle yeşil örtülü bir yatağa girip uyuduğunu gören kimse, uzak bir yerden gelecek büyük bir pa­raya kavuşabilir
 • Sofra Örtüsü: Ayrıca üstünde temiz bir örtü olan masa, kim­senin gözünün kalmayacağı hayırlı bir parayı açıklar.
 • Rüyada Örtünmek: Rüyada bir şeyle örtündüğünü gören kimse, sevineceği bir iş yapar.
 • Temiz bir sofra örtüsü görmek: Evinizi çok sevdiği­nize mutluluğu ve huzuru ancak evde bulduğunuza işarettir.
 • Masa örtüsü gör­mek: Ağzınızı sıkı tutmanız gerektiğine, olur olmaz insanlarla sırlarınız pay­laşmamanız gerektiğine işarettir.

Rüyada Örtü Silkelemek

Rüyada bir örtü silkelediğinizi görmek, evinizde huzursuz olacağınıza işarettir. Bazı rüya alimleri der ki, rüyada örtü silkelemek, yolculuğa ve rızık genişliğine işaret eder. Rüyanızda örtü silkelemek; Katılığınız bir toplantıda dedikodulara ortak olacağınıza işarettir.

Rüyada Örtü Yıkamak

Rüyada örtü yıkamak giyinmeyi, örtünmeyi simgeler. Örtü yıkadığınızı görmek kalın bir giysi anlamını taşır. Bu bakımdan örtü temizlemek veya yıkamak rüyası kış mevsiminde görülürse manası daha güzeldir.

Rüyada Örtü Dikmek

Rüyanızda örtü diktiğinizi gördüyseniz; Yakınlarınız, dostlarınız veya maiyetince gösterdiğiniz alakadan dolayı, size saygı duyacağını, işinizi mantıkla hallettiğinizden dolayı etrafınızın sevgi ve saygısını kazanacağınıza işarettir. Rüyada örtü dikmek, ilerideki günlerde ya­şantınızda beklemediğiniz değişiklikler yaşayacağınıza işarettir.


3 thoughts on “Rüyada Örtü Görmek, Örtü Silkelemek, Yıkamak, Dikmek”

 1. rüyamda eski bir tanıdık ölmüş kişiyi gördüm bana pırlantaya benzeyen bir küpe verdi bunu parlatıp bana verirmisin dedi bende annem söyledim sonra küpe elimden düşüp kırıldı bende bir tane daha var onu verelim dedim
  rüyamın anlamı nedir yorumlarsanız çok memnun olurum

  Reply
 2. İyi günler ; Rüyam da beyaz temiz güzel bir örtünün üstüne sevdiğim çocukla adımı yazılı gördüm yanımdan biri de bana yazılması İçin söz söyledi ama hatırlamıyorum sözü güzel bir sözdü el işlemesiyle beyaz örtünün üstüne yazılıyordu manası nedir

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Kazançlı bir iş gezisi sonucunda para kazanmaya, kaybolan bir şeyin bulunmasına, büyük sıkıntıyı sorunsuz atlatacağınıza işarettir…

Leave a Comment