Rüyada Öldüğünü Görmek, Öldürmek Ne Demektir? İslami Rüya Tabirleri

Rüyada ölmek, dini yönden eksiklikle tabir olunur. Rüya alimleri der ki; rüyada öldüğünü görmek bazen, büyük günahtan pişman olmayla tabir olunur. Rüyada öldürmek veya birini öldürdüğünü gören kimse dünyevi bir çok rızka erişir. Rüyada ölüp tekrar yaşadığını gören kimse günah işler ve tövbe eder. Kendisini kabirde ölü olarak görüp, eskiden vefat etmiş olduğunu zannetmek, yolculuğa işarettir. Rüyada bir kimsenin kendisini veya başka bir kimseyi ölmüş olarak görmesi, onun ahlakının bozulduğunu gösterir. Birinin kendisini öldürdüğünü gören kimse, diyanet rüya tabirine göre; kendisini öldüren kimseden çok yararlanır. Rüyasında öldürüldüğünü gören kimsenin ömrü uzar. Bir kalabalık tarafından öldürüldüğünü veya linç edildiğini gören kimse, devletin en büyük yardım ve desteğini görür. Ruyada oldugunu gormek, hasta ise hastalıktan, fakir ise fakirlikten, üzüntülü ise üzüntüden kurtulur.

İÇİNDEKİLER:
Diyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Ölmek, Öldürmek
Rüyada Öldüğünü Görmek Diyanet Rüya Tabiri
Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek veya Birini Öldürmek
Rüyada Öldüğünü Duymak Ne Demek?
Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir?
Rüyada Annenin Öldüğünü Görmek
Rüyada Babanın Öldüğünü Görmek
Rüyada Birinin Öldüğünü Duymak
Rüyada Kardeşinin Öldüğünü Görmek
Rüyada Arkadaşının Öldüğünü Görmek
Rüyada Eşinin Öldüğünü Görmek
Rüyada Oğlunun (çocuğunun) Öldüğünü Görmek
Rüyada Ölmüş Birinin Öldüğünü Görmek
Rüyada Kızının Öldüğünü Görmek
Rüyada Ölü Görmek Ne Demektir?
Rüyada Bebek Öldüğünü Görmek
Rüyada Bir Yakınının Öldüğünü Görmek
Rüyada Hayvan Öldürmek
Rüyada Mezar Görmek
Rüyada Mezarlık Görmek
Rüyada Şehit Görmek

Diyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Ölmek, Öldürmek

 • Rüyada Öldürmek: böyle bir rüya görmek kötü ve çirkin şeydir. Boş ümit ve arzulardır.
 • Ölü ile konuşmak: Rüyada bir ölü ile konuştuğunu gören kimse uzun ömürlü olur.
 • Ölü yıkamak: Rüyada ölü yıkamak, onun borcunu ödemeye işarettir. Bir kimsenin, bir ölüyü kendi kendini yıkarken görmesi, o ölünün çocuklarının üzüntü ve kederden kurtulmalarına, hayra ermelerine işaret eder. Bir ölüyü kirli bir suyla yıkadığını görmek, rüya sahibinin dalalet ve günah işlemede zirvede bir kimse olduğuna delalet eder.
 • Ölülere selam vermek: Kabristanda dolaşıp ölülere selâm verdiğini gören kimse, her şeyini kaybeder ve dilenmek zorunda kalır.
 • Ölünün dirilmesi: Ölmüş birinin dirildiğini görmek, yahut da onu ölmemiş gibi görmek, yüzü güleç ise iyi, değilse zarar, kayıp, keder ve üzüntüdür. Rüyada öldüğünü, tekrar dirildiğini gören kimse umduğuna kavuşur.
 • Ölünün öpmesi: Rüyada bir kimsenin ölü tarafından öpülmesi, ele geçecek mirasa delalet eder.
 • Ölüyle evlenmek: Rüyasında ölülerle evlendiğini gören kimse, bekar ise evlenir. Evli ise boşanır.
 • Ölüyü ağlarken görmek: Ölmüş bir kimseyi rüyada ağlarken görmek, imanlı olarak gittiğine ve yerinde rahat olduğuna işaret eder.
 • Ölüyü diriltmek: Rüyada bir ölüyü dirilttiğini görmek, hidayetle tabir olunur. Günahkar ise tevbe eder.

Rüyada Ölü Görmenin 1001 Tabiri

 1. Ölüyü dövmek: Rüyasında bir ölüyü dövdüğünü gören kimse, yolculuğundan hayır elde eder ve kaybettiği şeyi bulur.
 2. Ölüyü öpmek: Rüyasında tanıdığı bir ölüyü öpmek, ondan gelecek ilim veya maldır. Tanımadığı bir ölüyü öpen kimseye tahmin edemediği yerden eline bir mal geçer.
 3. Ölüyü yemek: Rüyasında ölüyü yediğini gören kimsenin ömrü uzun olur.
 4. Peygamberi öldürmek: Rüyasında bir Peygamberi öldürdüğünü gören kimse emanete hıyanet eder ve verdiği sözü yerine getirmez.
 5. Rüyada Ölü Gömmek: Rüyada ölü gömdüğünü görmek, hayırlı bir haber alınacağına işaret eder. Gömülen ölünün tekrar dirildiğini görmek, fakirlere sadaka vermeyi gerektirir.
 6. Ölü Yıkayıcı Görmek: Rüyada bir ölü yıkayıcı görmek, hastalığa tutulacağınıza, ya da çok kötü bir haber alarak büyük bir üzüntüye kapılacağınıza yorumlanır.

Rüyada Öldüğünü Görmek – Diyanet Rüya Tabiri

Rüyasında kendi kendini öldüren kimse, tevbe-i nasuh ile tevbe eder. İslami rüya ansiklopedisine göre; kendisini ölüler içinde ve onlarla birlikte yürürken gören kimsenin eceli yakın olur. Rüyada sanki ölmüş de tabuta konularak mezarlığa götürülmekte olduğunu gören kimse, dünyadaki işlerinde yükseleceğine, şeref ve üne kavuşacağına, eğer toprağa verildiğini görürse, dünya nimetlerini ahiret sevabından daha üstün tutacağına delil sayılır. Zehir içerek öldüğünü görmek, uzun ömüre işaret eder. Rüyada arkadaşının, kardeşinin ve eşinin öldüğünün tabiri aşağıdadır.

Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek veya Birini Öldürmek

Rüyada bir kimseyi öldürmek, günah işlemeye işaret eder. Rüyasında bir kimseyi öldürdüğünü gören kimse, ona çok maddî yardımda bulunur. Rüyada öldürmek veya bir kimseyi kasten ve suçsuz olarak öldürdüğünü gören kimse, bundan üzüntü ve pişmanlık duymuyorsa, ona çokça servet bırakır. Diyanet rüya tabirine göre; ölmüş birinin öldüğünü görmek, dünya malı için oğlu ile kavga eder. Rüyada yaşayan birinin öldüğünü görmek, o kişi ile dostluğu artarak devam eder. Rüyada öldürmek veyahut kendisini öldürdüğünü gören bir kimse tevbei nasuh ile tevbe eder. Rüyada ölü bir şey vermiş ve siz de onun verdiğini yemişseniz rızkınızın bolluğuna, yememişseniz, malınızın ve geçiminizin eksileceğine işaret eder. Ölmüş birisinden eski bir elbise alıp giyen kimse, çok şiddetli üzüntüye düşer. Elbise yeni ve sağlam ise, ferahlıktır. İslami rüya tabiri der ki; Rüyada ölüden bir elbise alıp, önce kenara bırakıp, daha sonra alıp giyen kimse hastalığa yakalanır.

 • Çocuk öldürmek: Rüyasında çocuk öldürdüğünü gören kimse faydalı ilimler elde eder.
 • Kasabı öldürmek: Rüyasında bir kasabı öldürdüğünü gören kimse, hastalıktan şifa bulur.
 • Bir kadını ölü görmek: Tanımadığınız bir kadının ölmüş olduğunu görmek, mevsim kuru bile olsa o yere yağmur yağacağına delildir.
 • Rüyada ölüden bir şey almak genellikle iyiye yorulur.
 • Ölüye bir şey vermek ise iyiye yorulmamıştır.
 • Birinin öldükten sonra tabutunda tekrar dirilerek kalktığını görmek, yağmurun dolu şekline dönüşeceğine alamettir.
 • Bir kadının ölümü küçük çocuklara da yorumlanır.
 • Bir kimsenin hasta olmadığı halde ansızın öldüğünü görmek, o kimsenin ömrünün uzun olacağını gösterir.
 • Rüyada bir kimseye öldürdüğünü görmek; onunla dost olacağını haber verir.

Rüyada Öldüğünü Duymak Ne Demek?

Rüyada ölmüş olduğunu duymak ve ne kefenlendiğini ve ne de tabuta konulduğunu, hatta arkasında ağlayanları bile olmadığını gören kimsenin, evinin yıkılıp dağılacağına veya evinin damına çökeceğine yorumlanır. Öldüğünü duyduğunu anlatan bu rüya aynı zamanda kişinin ömrünün uzun olacağına da işaret eder. Öldüğünü duymak, kefenlenip teneşirde bekletildiğini görmek, eğer arkasından bağıran ve ağlayanlar varsa, onun dünyaca yücelik sahibi olduğuna, yüksek ahlaklı bir kimse bulunduğuna işaret sayılır. Öldüğü evvelce işiten bir kimsenin ölmediğinin haber alınması, o kimsenin şahadet rütbesine eriştiği anlamına gelir.

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Ölü üzerine ağlamak: Rüyada ölü üzerine feryad ederek ağlamak, vaaza işaret eder. Bu ağlamayı dinlemek iyi değildir. Feryad ederek ağlayan kadının sesini dinlemek, çalgı aletleriyle yapılacak düğün cemiyetine işaret eder. Bağırarak ağlamak, ağlayan kimse tarafından fitne uyandırmaya işarettir. Ölü üzerine ücretle ağlayan kadınları rüyada görmek, halin değişmesine, evin harap olmasına, çirkin ameller işlemeye işaret eder. Rüyada yüksek sesle ağladığını gören rüya sahibinin uyanık iken yine bu şekilde ağlaması demektir. Ağlamak, Allah’tan korkmaya ve yağmur yağmasına delalet eder. Rüyada ağlamak, gülmeye işarettir. Gülmek ise iyi değildir. Sessiz ağlama, rüyaların en ferahıdır. Her türlü sıkıntıdan kurtulmanın işaretidir. Sesli ağlamak ise bir felâkete uğramak olarak yorumlanır. Bir ölünün üzerine çok fazla ağladığını gören kimse gerçekten de ölüsüne ağlar. Ağlamak aynı zamanda yağmurlu bir havanın da geleceğine işaret sayılmaktadır. Rüyada ağlamak; gülmeye işarettir.

 • Sessizce ağlamak; rüyaların en güzelidir ve her türlü sıkıntıdan refaha çıkmak demektir.
 • Bir ölünün üzerine çok fazla ağladığını gören kimse; gerçekten de ölüsüne ağlar ve yaşamında sıkıntılı günler geçireceğine yorumlanır.
 • Rüyada sessizce ağlayıp gözünden kan geldiğini görmek ise; Allah’ın sevgili kulu olduğuna, ağlayan kişinin gözyaşı soğuk ise; mutluluğa, sıcak gözyaşı ise; üzüntü ve kedere işarettir.

Annenin Öldüğünü Görmek

Rüyasında annesinin öldüğünü gören kimse, malca zarara uğrar. Vefat etmiş annesini yaşadığını görmek, fakirliğe düşmeye delalet eder. Rüyada annesinin öldüğünü gören kimse eğer hasta ise iyileşir. Fakir ise zengin olur. Bu tarz islami rüya tabirlerinde tersinden yorumlamak gereklidir. Kötü rüyalar bazen hayırlıdır. Rüyada annenin ölmüş olarak görünmesi, onun duâsını almaya ve ihtiyarlıkta ona yardımcı olmaya işaret etmektedir. Annenin öldüğünü görmek, dost ve güvenilir bir kimse tarafından korunmaya ve ondan gelecek hayra işaret eder.

Babanın Öldüğünü Görmek

Vefat etmiş babasını yüzünü güler bir halde görmek, ahirette saadet içinde olduğuna işarettir. Yüzünde korku ifadesi var ise azabta olduğu ile yorumlanır. Rüyada babanın öldüğünü görmek; onun hatırasına daha çok bağlı olmanız ve her an arkasından onu anmanız gerektiğine, büyük bir sevgiyle babanızın boynuna sarıldığını görmek; baba mesleğine girerek o yolda hayatınızı kazanacağınız anlamına gelir. Rüyasında babanın öldüğünü gören kimse muradına erer. Babasını rüyada ölmüş bir şekilde gören kimse ihtiyaç sahibi ise ummadığı yerden rızka nail olur. Yitiği olan bulur, hasta ise şifaya kavuşur.

Birinin Öldüğünü Duymak

Rüyada bir kimsenin öldüğünü duymak tasavvufî yönden melek sıfatına büründüğüne işaret eder. Rüyada duyulan ölüm haberi, güzel ise insanlar arasında hayırla anılmaya ve bol rızka delalet eder. Ölen kişiyi sevmiyorsanız ise, insanlar arasında hayırla anılmamaya ve kötülenmeye işarettir. Bir kimsenin rüyada birinin öldüğünü duyması, iyi haber almaya delalet eder. Rüyada sevdiğiniz birsinin ölüm haberini duymak üzüntü, keder ve korkuya işaret eder. Bir kimse eğer rüyasında birinin öldüğünü duyduysa, ölen kişiye göre iyi veya fena haber alır.

Rüyada Ağıt Görmek Ağıt Yakmak Neye Demek? www.1001ruyatabiri.com
Rüyada Ağıt Görmek Ağıt Yakmak Neye Demek? www.1001ruyatabiri.com

Kardeşinin Öldüğünü Görmek

Rüyada kardeşinizi ölmüş olarak görmeniz, yakınlarınızdan ve dostlarınızdan işleriniz hakkında olumlu haberler alacağınıza, erkekler için, bu rüya durumunun çök iyi bir düzene gireceğine, kadınlar için ise, sıkıntı halinde beklemediği bir kimseden yardım görerek bütün hayatının ve şansının değişeceğine alamettir. Rüyada kardeşinin öldüğünü görmek, din ve dünya işlerini güzel bir şekilde yürüten kimseye işaret eder. Eğer kardeşinizi ölmüş gördüyseniz, bol kazançlı ve huzurlu bir işe girmeye veya iş kurmaya işarettir.

Arkadaşının Öldüğünü Görmek

Arkadaşınızı ölmüş vaziyette görmek, insanların sırlarını araştırıp, gıybet ve koğuculuk yaparak onların arasını bozmaya çalışan bir kimseye işarettir. Rüyada arkadaşının öldüğünü görmek bazen, günah işlemede ileri gitmiş, azaba müstehak bir kimseye de delalet eder. Bir arkadaşınızın öldüğünü görmek birbirlerine dargın kimselerin barışmalarıyla tabir edilir. Bazen de evlenmek için kadın istemeye delalet eder.

Eşinin Öldüğünü Görmek

Rüyada karısının veya hanımının vefat ettiğini görmek, zengin olmaya ve onun servetinden faydalanmaya işarettir. Hamile bir kadının vefat ettiğini görmesi, erkek bir evlad doğuracağına işarettir.

ruyada olmus birini gormek-ruyada oldugunu gormek-olum-birisini-oldurmek-anne baba kardes kiz oglunu-1001ruyatabiri
ruyada olmus birini gormek-ruyada oldugunu gormek-olum-birisini-oldurmek-anne baba kardes kiz oglunu-1001ruyatabiri

Oğlunun (çocuğunun) Öldüğünü Görmek

Rüyasında oğlunun öldüğünü görmek, eline miras geçmeye ve düşmana galebe çalmaya delalet eder. Oğlunun yaşadığını görmek, düşmanını veya hasmını affetmeye işarettir.

Ölmüş Birinin Öldüğünü Görmek

Ölmüş birinin tekrar öldüğünü görmek o ölünün üzerinde ödenmemiş kul hakkı ve borcu bulunduğuna işaret vardır. Rüyada ölmüş bir kişinin öldüğüne şahit olmak gurura, boş şeylerle kendini aldatmaya delalet eder. Daha önce ölmüş birinin rüyada öldüğünü görmek , iyi bir eğlenceye katılarak çok güzel bir vakit geçireceğinize işarettir. Gerçek hayatta ölmüş birinin öldüğünü rüyalarda görülmesi, o kişinin huzurlu ve cennetlik olduğuna işarettir.

İslami rüya tabirlerine göre yorumu şöyledir; Rüyanızda ölmüş birini görmeniz veya konuşmanız, yanlış insanlardan etkilendiğinizin veya takıldığınız insanların yanlış kişiler olduğunun bir işaretidir. Bu rüyalar ayrıca ölen kişiye olan hislerinizin bir çözüm yolu da olabilir. Eğer çok önceden ölmüş birini rüyanızda görürseniz, hayatınızdaki durumun veya ilişkinin ona benzeyeceği sonucunu çıkarabilirsiniz. Rüyanız, o ilişkiyi nasıl bitireceğinizi resmetmektedir. Yeni ölmüş birini rüyanızda görmeniz, bu ölümün hâlâ aklınızda olduğunu göstermektedir. Hâlâ ölen kişinin gidişini kabullenmeye çalışıyorsunuzdur. Eğer rüyada ölen kişi sizi bir yere götürmek istiyorsa, onun ölümünü anlamaya çalışıyorsunuzdur. Rüyanızda ölen annenizi, babanızı görmeniz ve konuşmanız, onları kaybetme korkunuzdan veya kayıplarıyla başa çıkma yolunuzdan kaynaklanmaktadır. Onlara son defa veda edebilmek için rüyalarınızı kullanmaktasınızdır.

Diyanet Rüya Tabirleri Sözlüğü

Kızının Öldüğünü Görmek

Rüyada kız çocuğunun veya bir kız çocuğunun öldüğünü görmek rızkın daralmasına, mutluluğun azalmasına işarettir. Rüyada kızınızın öldüğünü görmek, dünya servetidir. Helâl kazanç ve mutluluk olarak yorumlanır. Rüyada kızının ölmüş olduğunu görmeniz, rütbeli kimseler için zorluk ifâde eder. Ölü kızının kendisine baktığını görmek, bazen bolluğa ve berekete işaret eder. Küçük kız çocuğunuzun kucağınızda ölü bedenini gören bir kimse mutluluğa garkolur. Etrafında itibarı artar. Rüyada görülen ölü kız çocuğu, bağlanacak işte başarıya ulaşılacağını gösterir. Kızının öldüğünü ve rüyada ağladığının görülmesi rızkın daralmasına, mutluluğun azalmasına işarettir.

Rüyada öldüğünü görmek ne demek - Rüya Tabirler
Rüyada öldüğünü görmek ne demek – Rüya Tabirler

Rüyada Ölü Görmek Ne Demektir?

Rüyada görülen ölü, ürkütücü bir halde değilse, hayra yorulur. Rüyada ölmüş bir kimseyi kaçarken görenin ömrü uzun olur. Ölüye ikramda bulunan veya ölünün kendisine ikramda bulunduğu kimsenin evinde bereket meydana gelir. Evinde ölü gören kimse arzusuna ulaşır. Rüyada bir ölünün dirildiğini görmek, müjdeli bir haber ve sevince işaret eder. Rüyada bir ölünün kendisine takke vermesi, hastalığa işarettir. Ölünün kendisine yıkanmış elbise verdiğini gören kimse zengin olur. Ölü tarafından verilen yiyecek ve içecekleri yemeyip içmemek, malca noksanlaşmaya işaret eder. Bunları yiyip içtiğini görmek, hayır ve bol rızka delalet eder. Ölü bir kimsenin kendi elbisesini verdiğini şiddetli sıkıntı ve hastalığa düçar olmaya işarettir. Rüyada bir ölünün kendisine bal verdiğini görmek, umulmadık yerden gelecek paraya işarettir. Ölüyü rahat içinde görmek, ahiret hayatında da rahat olduğuna delalet eder. Bir ölüyü yerde sürüklediğini görmek, günah işlemeye delalet eder. Bir ölüyü kabre kadar götürmek, sevap işlemeye yorumlanır.

https://youtu.be/bkdz9xr8yeI

Bebek Öldüğünü Görmek

Rüyada ölü bebek görmek pek de hayırlı bir rüya sayılmaz. Bebeğin öldüğünü görmek; içinizde bir sıkıntı olsa bile bunun pek hafif olacağına yorumlanır. Rüyada sevimli bir bebeğin ölmüş olduğunu görmeniz, müjdeli haber olarak yorumlanır. Ölmüş bebek görmek ise bolluğa, berekete, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa erişmeye işaret eder. Kız bebeğin öldüğünü görenin, sevinçli bir işle karşılaşacağına işaret ettiği şeklinde de yorumlanmıştır. Bazı islami rüya tabircileri der ki; Bazen de rüyada bebek öldüğünü görmek, üzüntü ve sıkıntıya ve kötü insanları hoş tutmaya işaret eder. Rüyada yeni doğmuş bir bebeğin öldüğüne şahit olmak, dünya ve ahiret saadetine nail olmaya işarettir.

Bir Yakınının Öldüğünü Görmek

Rüyada yakınlarından birinin öldüğünü görmek hak ile batılı birbirinden ayırt edemeyen, gaflet sahibi bir kimseye delalet eder. Bazen bu rüya, akrabalar tarafından gelecek bir zarara karşı dikkatli olunması hususunda bir uyarıdır. Bir başka rüya yorumcusuna göre; rüyada bir yakınının öldüğünü görmek gurur sahibi, insanlardan uzak olan ve karışık duygulara sahip bir kimse ile tabir olunur. Yakınının ölmüş olduğunu görmek, sıkıntı ve kederin büyüklüğüne, akrabalann arasını bozacak büyük bir münakaşaya işaret eder.

Rüyada Hayvan Öldürmek

 • Akrep öldürmek; bir düşmanla zorlu bir tartışmaya girileceğine. Akrep öldürdüğünü gören kimse düşmanına karşı üstünlük elde eder.
 • Arı Öldürmek: Rüyasında arı öldürdüğünü gören kimse düşmanına galip gelir.
 • Ceylan veya Geyik Öldürmek: Rüyasında bir ceylanı öldürdüğünü gören kimse, bir kadın sebebiyle üzüntü ve sıkıntıya düşer.
 • Eşeği öldürmek: Eşeğini öldürdüğünü görmek, malca noksanlaşmaya işarettir.
 • Kuş Öldürmek: Rüyasında bir kuşu öldürdüğünü gören kimse, çevresindekilere kötülük yapar.
 • Kaplan öldürmek: Rüyasında bir kaplanı öldürdüğünü gören kimse, işinde ve gücünde doğruluktan ayrılır. Bazen de kaplan öldürdüğünü gören kimse, zâlim bir düşmanını kahreder.
 • Kedi öldürmek: Rüyasında bir kediyi yakalayıp öldürdüğünü gören kimse, hırsızı yakalar.
 • Kurt öldürmek: Rüyada bir kurdu öldürdüğünü görmek, İslam dininden çıkmaya işaret eder.
 • Leylek öldürmek: Bir leylek öldürdüğünü gören kimse, güçlü ve hatırlı bir hasmından kurtulur.

Rüyada Mezar Görmek

Rüyada görülen mezar ev, sıhhat ve uzun ömür olarak yorumlanır. Rüyada kendi kabrinin kazıldığını gören kimse, bir eve sahib olur. Kendisi kazıyorsa da yorum aynıdır. Kendi mezarı üzerinde çıplak olarak ayakta durduğunu gören kimse, iman ile vefat eder. Bilmediği bir mezarı açtığını gören kimse, birinin gizli hallerine muttali olur. Yahudî ve Hristiyan mezarlığı görmek, dünyayı sevmek ve zengin olmak demektir. Bir gayr-i müslimin mezarını açtığını gören kimseye, ummadığı kimseden miras kalır. Bu kabirlerden bir şey alan kimse, düşmanlarının sırlarına vakıf olur ve ticarette ileri gider.

Mezar kazmak: Bekâr olan bir kimse rüyada kabir kazdığını görse, hileli yoldan bir kadınla evlenir.

Rüyada Mezar Görmek | Diyanet Rüya Tabirleri-www.1001ruyatabiri.com
Rüyada Mezar Görmek | Diyanet Rüya Tabirleri-www.1001ruyatabiri.com

Rüyada Mezarlık Görmek

Rüyada mezarlık görmek, günahlarınızdan arınmak için tövbe gerektiğine, kendisini ölmüş görmek, ömrünün uzun olacağına, bir ölünün mezarından çıkarak ağladığını görmek, iyi ve çok hayırlı bir haber alacağına, ölüyü mezardan çıkıp kaçarken görmek, uzun bir ömre, bir mezarın kazıldığını görmek, rahmete kavuşacağına, ölüye birşey verdiğini görmek, evinde ve işlerinde beraber olacağı kimselerle mutlu bir hayat süreceğine, ölülerle birlikte yürüdüğünü görmek, ecelin yaklaştığına işaret sayılır. Rüyasında mezarlık gören kimse yaptıklarından pişman olur. Rüyasında kendisini ölmüş görenin ömrü uzun olur. Rüyasında ölmüş birisini ağlar görmek, o kişinin mezarında huzurlu ve cennetlik olduğuna işarettir. Mezar kazdığını gören kişi Allahın rahmetine nail olur. Ölülerle beraber yürüdüğünü görenin ömrü bitmiştir. Evinde ölü gören, istediklerini elde eder.

Rüyada Şehit Görmek

Rüyada yakınlarından bir kimsenin şehit olarak öldüğünü görmesi, hayatta takip ettiği yolun doğru olduğuna, bütün kazancının helal para ile elde edildiğine işaret eder. Rüyada şehit görmek her zaman hayra ve iyiye yorulur; genellikle de sevilen ve saygı duyulan bir kimsenin simgesi olarak yorumlanır. Rüyada şehit olduğunu görmek, güç işlerin üstesinden gelmek ve çevresine iyilik yapmak şeklinde yorumlanır.

rüyada öldüğünü görmek-ölmek-öldürülmek ne demek-diyanet

“Rüyada Öldüğünü Görmek, Öldürmek Ne Demektir? İslami Rüya Tabirleri” konusunda 2 mesaj

 1. Ben rüyamda 6 aylık hamileydim yanımda
  Eşim Vardı ama gerçek hayatta ki eşim değildi sonra ben onun beni kandırdığı öğreniyorum öğreniyor dum sonra sonra bana benden nefret ettiğini Müslüman olmadığını Allah inanmadığını söyledi sonra beni dövmeye başladı elinde bı makasla ellerimi kesmeye çalıştı beni öldürmek istiyordu en son karnıma vurmak istedi sonra ben elime bir çekiç alıp ona vurmaya başladım yere düştü ben vuruyor dum ama çok yavaş ve korkarak sonra kiz kardeşimin eltisi geliyor du ben öldü galiba dedim sonra o yüzüne su serpti bende bırak ölsün dedim gözlerini açmaya başladı sonra baktım o benim küçük oğlum oluyordu yüzü gözü mosmor olmuştu ama yaşıyor du sonra ben ona sarılıp ağlıyordum

  1. merhaba fatma kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Birisinin size ilan-ı aşk veya sevgisini saygısını ilan edeceğine, tüm sıkıntılarınızı giderecek bir olayla karşı karşıya kalacağınıza, maddi ya da manevi zorluklar yaşadığınıza veya yaşayacağınıza ama yakında rahatlayacağınıza, huzurlu günlerin kapınızı çalmakta olduğuna işarettir… lütfen ücretsiz rüya sayfasını telefonunuza kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!