Rüyada Kazmak: Mezar, Toprak, Define, Kuyu

Rüyada bir yeri kazan bir kimseyi görmek, iş hayatınızda oldukça ileriye doğru kariyer yapacağınıza, genç bir erkek için bu rüya, eğer kendisi toprak kazıyorsa, başka yerde büyük kazançların kendisini beklediğine, yaşlılar için, ummadıkları bir değişiklikle karşılaşacaklarına, kadınlar için, bundan sonra şansa dayanan her işte başarı kazanacaklarına yorumlanır. Rüyanızda bir kazı işiyle uğraşıyorsanız: İş hayatınızda çıkmaza gireceğinize, maddi sıkıntı çekeceğinize işarettir.

 • endinizi kuyu kazarken görmek: Yeni bir yatırıma yöneleceğiniz anlamına gelir.
 • Tünel kazarken görmek: Geçim sıkıntısı çekeceğinizi ve sabit geliriniz olmamasına işarettir.
 • Maden kaz­mak: Getirisi bol bir işe girişeceğinize işarettir.
 • Su kanalı kazdığınızı gör­mek: Çalışıp çabaladığınız halde geçim sıkıntısı çektiğinize, ikinci bir iş ara­yacağınıza işarettir.
 • Gelişigüzel bir kanal kazdığınızı görmek: Memur olarak iş bulacağınıza işarettir.
 • Define kazısı yaptığınızı görmek: Geçim sıkıntısından kurtulmak için çalışmanız gerektiğine başkalarına bel bağlama­nın anlamı olmadığına işarettir.
 • Bahçenizi kazdığınızı görmek: Kendini­ze yeni bir iş bulacağınıza işarettir.
 • Tünel kazmak: Geçim sıkıntınızın sü­receğine işarettir.
 • Bir kayanın etrafını kazdığınızı görmek: Cimri ve acı­masız birinden gelecek yardımı beklediğinize işarettir.
 • Mahzen kazdığını­zı görmek: Birisinin muhasebesini tutacağınıza ancak hile yaparak onun zararına sebep olacaksınız anlamına gelir.
 • Duvar dibi kazarken görmek: Hiç beklemediğiniz hatta tasavvur bile edemediğiniz birinden yardım göre­ceğinize işarettir.
 • Dağda bir yer kazdığınızı görmek: Riyakar birisiyle iş yapacağınıza işarettir.
 • Bir başkasını bir yeri kazarken görmek: Hiç bek­lemediğiniz bir anda durumunuzda oldukça farklı değişiklikler yaşayacağını­za işarettir.
 • Kuru toprağı kazdığınızı görmek: Kazdığınız toprak kadar elinize mal geçeceğine işarettir.
 • Yaş toprak kazdığınızı görmek: Birisini kandırmak suretiyle mal edineceğinize ancak bundan fayda görmeyeceğinize işarettir.
 • Kabir kazmak: Bilinen bir şahsın kabrini kazdığını gören kimse, onun yolundan gider. Peygamber Efendimiz’in kabrini kazıp, oradan birşeyler aldığını gören kimse, dinde hüccet olur.

Rüyada Mezar Kazmak

Kabir kazmak: Tanıdığınız genç birisinin vefatına ya da ev yap­tırmanıza işarettir. Bilinen bir şahsın kabrini kazdığını gören kimse, onun yolundan gider. Herkes din konusunda onun sözüne göre hareket eder. Mezarlıkta toprak kazdığını gören kimse, uzun ömürlü olur. Bekar olan bir kimse rüyada kabir kazdığını görse, hileli yoldan bir kadınla evlenir.

Bir mezarı kazarak cesedi ortaya çıkarmaya çalıştığını görmek mad­di konular için çalışıp gayret göstermeye, eğer cesedi ortaya çıkarsa ihti­yacını elde etmeye, aksi halde üzerinde çalıştığı işinin sonuçsuz kalması­na işarettir.

Rüyada Toprak Kazmak

Rüyasında toprağı kazdığını gören kimse, bekar ise evlenir. Sıkıntıda olan bir kimse için bu rüya felaha ermeyle tabir olunur. Hasta için bu rüya, vefatıyla tabir edilir. Rüyada kendini toprak kazarken görmek, insanlara işaret eder. Toprak kazmak, ayrıca fakire, ölüye ve kabre de işaret etmektedir. Toprak kazdığını gormek veya bastonla toprağa vurmak, bir hayırlı yolculuğa çıkmak olarak yorumlanır

Rüyada Define Kazmak

Rüyanızda define kazdığını gormek; Sıhhatiniz bozuk ise, sıhhatinize kavuşacağınıza, bir yakınınızdan size miras kalacağına, dargın olduğunuz kimselerle barışıp, onlardan iyilik göreceğinize işarettir. Bazı diyanet rüya tabircilerine göre define kazdığını gören hastalanır. Bir haberde define bul­duğunu gören, yakalandığı hastalık yüzünden ölür veya hastalığı hafifler. Bayındır ve bakımlı bir yerde bir define kazmak, hastalıktan kurtulmak anlamına gelir.

Rüyada Kuyu Kazmak

Kuyu kazan kimse, kazdığı kuyuya girdiğini görse, başkasına yapacağı hile kendisine döner. Bir kimse rüyasında kuyu görse, ilim ve servet sahibi olur. Rüyada görülen kuyu, hileye ve birini aldatmaya işaret olarak da yorumlanmıştır. Birini içine atmak için bir çukur ve­ya kuyu kazdığını gören bir hile ve aldatmaya başvurur ve sonunda ken­di kendini aldatmış olduğunu görür.

Çukur Kazmak

Rüyada çukur kazdığını gören kimse, insanların dedikodusu yüzünden bir sıkıntıya düşer. Rüyasında derin bir çukur kazdığını gören bir kimse, tahkir edilerek kuvvetten düşürülür. Bir su kanalı kazdığını gören geçim kaynaklarını elde etmek için çalı­şır. Alelade bir kanal kazdığını gören geçimini sağlayabilmek için sultana başvurur. Herhangi birini içine atma maksadı taşımayan bir kuyu kazdığını gör­mek evlenmeye işarettir. Bazı rüya tabircileri kazma yani hafriyat sefer; doldurmaysa belli bir yerde oturma, yerleşme demektir.

Ruyada Kazma Gormek

Kazma, mayası bozuk ve terbiyesiz hizmetkara işarettir. Kü­rek görmek eş, cariye ve kadın hizmetkara delalettir. Çapa, evde her işin yolunda olmasına gayret eden ve hizmette kusur etmeyen cariye ve hiz­metkara işarettir. Kazma, kürek ve çapa ile ilgili olarak görülen iyi veya kö­tü her şey işaret ettiği kişilerle tabir olunur.

Ruyada Kurek Gormek

Evde her işe yarayan hizmetkardır. Kürekle ilgili olarak görü­lecek iyi ya da kötü her şey hizmetkarla yorumlanır. Rüyada demir kürek görmek, bekar kimseler için evlenmeye işaret eder. Rüyada görülen demir kürek, herkesin ondan yardım gördüğü hayır hasenat sahibi bir kimseye de işaret eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


17 thoughts on “Rüyada Kazmak: Mezar, Toprak, Define, Kuyu”

 1. hocam ben caddede iki arkadaşımı görüyorum etraf gece vakti bizde define haritası var filan diyorlar telefonla harotayla başka bir büyük arkadaşın yanına gidiyorum kendisine abi derim ama arakdaşta aynı zamanda onun yaşadığı yer köy civarı gibi bir yer oraya gidiyorum bi tane evin birine griyorum ondan sonra çıkıp definenin olduğu yere gelip kazıyorum sonra köoekler filan geliyor ben kaçıyorun evin birine giriyorum orda her yer karanlık be her taraftan siyah gölgeler çıkmaya başlıyor beni her tarafımdan tutuyorlar bende Fatiha Ayetel kürsi ihlas felak nas surelerini okuyorum kelimei şehadet kelimei tevhid getiriyorum beni bırakıyorlar ondan sonra o evde annemi görüyorum annem yerde oturuyor gibi ve tebessüm ederek bana bakıyor hafiften gülüyor gibi o sırada etraf aydınlanıyor gibi okdumu uyanıyorum

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sıkıntı veren durumlardan sıyrılıp rahata kavuşulacağına, işleri idare etmeye, çok yüksek memuriyete tayin edileceğinize işarettir…

 2. hocam rūyamda altın var dediler tanıdik birinin mezarini kazdim ceseti gördūm altın
  görmedim cevaplarsaniz sevinirim

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Uzun bir hayat süreceğinize, karşınıza çift kısmet çıkacağına, hayatınızda güzel değişikliklerin zamanla olacağına işarettir…

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bolluklu ve bereketli günler yaşayarak siz dahil ailenizin daha çok mutlu bir yaşantı içerisinde olunacağına, rızkın artmasına işarettir…

 3. Hocam bir tanidik Adamin gendi arsasina tuvalet kuyusu acması ne anlama geliyor. Kuyuda topraktan baska bir sey yoktu 1 bucuk metre kadar yaklasik derindi. Bir tanidikta kuyuya bakmaya giti bakti.

  Reply
  • Dilara Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Uzun süredir çekmiş olduğunuz zorluklardan kurtulup mutlu ve rahat bir yaşantıya kavuşacağınıza, mutluluk saatin gelmesine işarettir…

 4. Rüyada üzerinde hiçbir şey olmayan arazideyim ve yanımda da tanımadığım insanlar var ve uzun toprak bir yol kazmislar toprakta turuncu ya da kırmızı bir renkti galiba ve biraz çamurluydu ben etrafta geziniyorum ve içlerinden biriyle konuşup onun alacağı maaşı hesaplıyorum. ( bekar ve işsizim)

  Reply
  • Ebrar Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İnadınızdan vazgeçmeniz ve çok anlayışlı olmanız gerektiğine, kurduğunuz ya da kuracağınız hayallerinizin gerçekleşeceğine işarettir…

 5. Rüyada evimde oturuyorum ama kendi evim gibi değil Komşum geldi evimde toprak var toprağa temizliyorlar sonra benim erkek kardeşim ve eşim balığa gidiyor öyle uyanıyorum

  Reply
  • Yasemin Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Ömrünüzün uzun olmasına, pek yakında birçok önemli olayın gerçekleşeceğine, işinizde ilerlemek için iyi fırsatın olacağına işarettir…

  • Vesile Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yeni bir çevre ve yeni dostlar arkadaşlar edinmeye, ömrünüzün uzun olacağına, aile yaşantınızda büyük bir değişikliğe hazır olmanızın gerekli olduğuna işarettir…

  • Forever Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Rahatlığa, size maddi yükü olan kimseden kurtulmaya, mesleğinizde ilerlemeye, bütün gücünüzle çalışmanız gerektiğine, her alanda başarılı olmaya işarettir…

Leave a Comment