Rüyada Kaybolmak, Kaybetmek veya Kaybolduğunu Görmek

Rüyada Kaybolmak Nedir?

Rüyada kaybolmak veya kaybolduğunu gören kimse batıla dalar ve kötü işlerle uğraşır. Rüyada kendinizi bir yerde veya yolda kaybolmuş görmek, her türlü bela ve musibetlerden uzak bulunduğunuza ve emniyette olduğunuza işaret sayılır. Herhangi bir şeyin kaybolduğunu (zayi) olduğunu görmek ise yardımcınızın veya yakınızdakilerin sizden uzaklaşacağına işaretir.

Rüyada Kaybolduğunu Görmek

Sıçrayıp da havada kaybolduğunu görmek, vefat etmeye işarettir. Sandığının kırıldığını veya kaybolduğunu görenin eşi vefat eder. Rüyasında bir şeyinin kaybolduğunu görmek, o yerde adının unutulacağına işarettir. Kendisinin kıymetli bir şeyinin kaybolduğunu görmek, zarar göreceğine ve bir rivayete göre de sıkıntıdan kurtulmaya delâlet eder.

Rüyada Çocuğunun Kaybolduğunu Görmek

Rüyada çocuğunun kaybolduğunu veya aile halkından birisinin kaybolduğunu görmek, keder ve sıkıntıya işarettir.

Rüyada Denizde Kaybolmak Ne Demek?

Rüyada denizdeyken kaybolduğunu görmek, büyük bir miktarda para elde edeceğinize işaret sayılır.

Rüyada Yolunu Kaybetmek, Yolunu Bulamamak

Rüyasında yolunu kaybettiğim gören kimse batıla dalar ve kötü işlerle uğraşır. Yolunu kaybettiğini veya yoldan ayrılıp başka yöne gittiğini gören, din ve dünyasında sevap yolundan çıkar. Yolunu tekrar bulursa doğru yolu da bulmuş olur. Yolda nereye gideceğini bilmeyerek şaşırdığını gören, nefsinin iyiliğe doğru yönelmesinde de şaşkınca davranmaktadır.

Rüyada Ormanda Yolunu Kaybetmek

Rüyada ormanda yolunu kaybettiğinizi görmek, korku ve yalnızlığa işaret eder. Bu yalnızlık iş aşk veya sosyal çevreden kaynaklanabilir.

Rüyada Kaybetmek

Rüyada bir şeyi kaybetmek, malca ziyana uğramaya işaret eder. Rüyasında bir şeyi zayi ettiğini görmek, uyanıkken bir hayır işlediğine veya bir yeminini yerine getirmediğine işarettir. Ab-dulgani Nablusi’ye göre, rüyada kıymetli bir şeyini kaybettiğini gören, kendisine layık olmayan bir kimse ile evlenir. Eğer altın veya gümüş gibi kıymetli bir şeyini zayi etmiş ise, kindar bir kimse olduğuna delâlet eder.

Rüyada Ağlamak

Rüyada yüksek sesle ağladığını gören rüya sahibinin uyanık iken yine bu şekilde ağlaması demektir. Ağlamak aynı zamanda yağmurlu bir havanın da geleceğine işaret sayılmaktadır. Rüyada ağlamak; gülmeye işarettir. Gülmek ise iyi değildir. Sessizce ağlamak; rüyaların en güzelidir ve her türlü sıkıntıdan refaha çıkmak demektir. Ağlamak, Allah’tan korkmaya ve yağmur yağmasına delalet eder. Rüyada ağlamak, gülmeye işarettir. Gülmek ise iyi değildir. Sessiz ağlama, rüyaların en ferahıdır. Her türlü sıkıntıdan kurtulmanın işaretidir. Rüyada sessizce ağlayıp gözünden kan geldiğini görmek ise; Allah’ın sevgili kulu olduğuna, ağlayan kişinin gözyaşı soğuk ise; mutluluğa, sıcak gözyaşı ise; üzüntü ve kedere işarettir

Rüyada Kardeşinin Kaybolduğunu Görmek

Rüyada erkek veya kız kardeşinin kaybolduğunu görmek; eğer gerçekte kardeşiniz yoksa yakında sevinçli bir haber alacağınıza; kardeşiniz varsa ve onun rüyada kaybolduğunu görmek; mal ve para sahibi olacağınıza ve işlerinizi daha da ileriye götüreceğinize işaret sayılır.

Rüyada Oğlunun Kaybolduğunu Görmek

Rüyada bir oğlunun kaybolduğunu görmek, keder ve sıkıntı içine gireceğine yorumlanır. Rüyayı gören kişinin gerçekte oğlu yoksa ve rüyada çocuğunun kaybolduğunu görmesi izzet ve yüceliğe ereceğine işaret sayılır. Rüştünü isbat etmiş bir çocuğu kaybetmek kaybettiğini görmek, onun yorumu babadan ziyade anneyi ilgilendirir. Çünkü anne daha çok evlatlarının dostu ve yarıdır. Oğlunun büyük bir adam olduğunu görmek, kuvvet ve kudrete işaret eder

 • Eğerinin zayi olduğunu gören, eşinden ayrılır.
 • Yularının koptuğunu veya kayıp olduğunu görmek iyi değildir.

9 YORUM

  • merhaba sevgi kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yeni başlangıçlar yapmaya, maddi manevi açıdan elinize bol miktarda para geçeceğine, mutlu olmaya, bir dileğinizin veya hayalinizin gerçekleşeceğine, önemli haberler alacağınıza, mal mülk sahibi olacağınıza, son zamanlarda yeni bir huyunuzun ortaya çıkacağına, bir düşman sahibi olup bu düşmanı yenmeye işarettir…

 1. Rüyada bingöldeyim bi yere gitmem gerekiyor sürekli yolları karıştırıyorum kalabalık bi ortamdayım o esnada telefonda arkadaşımla konuşuyorum bana dediki gelen otobüse bin ve bi yer söyledi orada ineceksin dedi bende öyle yaptm ama onun söylediği yerde değil yanlış yerde inmişim şehre uzak bi yerde ve yanlış hatırlamıyorsam yeşillik ti her yer bide bi cami vardı sonrasını hatırlamıyorum

  • merhaba gözde kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Hayatınızda yeni ve farklı değişiklikler olacağına, hakkınızda dedikodular yapılacağına, gizli düşmanlarınızın olduğuna, bi kişinin sizin hakkınızda olup biten her şeyi düşmanlarınıza anlattığına veya anlatacağına ayrıca bu kişinin size karşı casusluk yaptığına ve bu kişinin sırlarını öğrenmeye ve gizli saklı kalmış olan her şeyi öğreneceğinize işarettir…

 2. Hiç bilmediğim bi yerdeydim.Durak var ama otobüs gelmiyor.Durakta benimle bekleyen herkes bi otomobile bindi gitti ben yalnız kaldım. Bi adam gördüm anayolu soruyorum tarif etti ama bulamıyorum.Önümde uzayıp giden 3 veya 4 tane yol var hangisine gitsem bilemiyorum.Sonunda soldan devam ediyorum.Yine bi durak var ve durakta da çocuğunu okuldan almış anneler.Onların yanında bekliyorum ama otobüs hiç gelmiyor.Şehir merkezine gidebilsem gerisi gelecek ama o bilmediğim yerlerde dönüp dolaşıp akşamı ediyorum hava kararıyor.Tüm rüya boyunca da babam beni merak etmiştir zaten kanser diye daha çok telaşlanıyorum.Bu arada babam 3, 5 yıl önce kanserden vefat etti ve bana düşkündü.Lütfen yorumlarsanız sevinirim.

 3. Biraz uzun ve saçma oldu ama okuyup yorumlarsaniz çok mutlu olurum.

  Rüyamda en güvendiğim arkadaşlarimla awm de vakit geçirdikten sonra ikisi de benim yol bilgimin olmadığını bilmesine rağmen beni akşam ortada bırakıp gitti.Ardindan eve ulaşmak için kısa bir alt geçidi kullandım ama ulaştığım yer awm den çok uzak ve bilmediğim bir yerdi.Orada kötü giyimli insanlarla karşılaştım ve onlar sanki kan bağımsız varmış gibi bana sahip çıktılar ve hatta benim eve ulaşmam için insanlari tehdit Edip araba çalmaya çalıştılar.Son anda hepsine ben engel oldum. Ardından yolda benim gibi kaybolmuş ve üzgün bir kız gördüm.Hemen gidip onunla ilgilendim ardından tanıdığım bir arkadaşımla karşılaştım ve o kişi beni ve o kişi tanıyor çıktı . Ardından hep beraber birleşip düşünmeye başladık .Ve sooon.

  • Nisa kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Çok rahat ve huzurlu bir hayat sürmeye,hayatınızın düzene girmesine,çalışmanızdan dolayı yorulduğunuza ve iyice dinlenmeniz gerektiğine,mala,güzel bir yaşama,iyi bir rızka,murada ermeye,mutlu bir şekilde hayatınızı sürdürmeye,bütün korku ve sıkıntılardan kurtulmaya,zengin olmaya,iyi huylu birine aşık olmaya işarettir…

  • merhaba Atakan rüyanın anlamı: başvurduğunuz bir makamdan olumlu cevap alacağınıza yorumlanır. diğer taraftan işlerinizin aksayan taraflarını bir yoluna koyarak, artık bundan dolayı endişeniz kalmadığına işarettir. bu rüya, yolculuğa veya yolculuk planlarına da delâlet eder. Arzularına çok yakında kavuşur. Bir başka alime göre çok sevdiğiniz bir arkadaş veya sevgili ile geçireceğiniz mutlu günleri ve bazen da hiç sebepsiz duyacağınız üzüntüyü gösterir.

RÜYANI YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here