Rüyada Kavun Görmek, Kavun Yemek

Rüyada kavun görmek ne demek? Ölüm veya hastalık haberi mi yoksa bol para veya evlilik, bebek haberi mi. Peki sizin rüyanızın anlamı ne? Rüyanızda gördüğünüz sarı veya yeşil ham kavunlu sahnelerin gerçek hayatta sizin için nasıl yorumlandığını merak edenler için dini, islami ve diyanet rüya yorumcuları tarafından derlenen bu rüya tabirini hazırladık.

Rüyada kavun görmek; mevsiminde ise kazanç ve karla tabir olunur. Kavun almak; para elde etmeğe, kavun satmak; zekat vermeğe, kavun yemek; bir kadınla bar veya plajda para sarfedeceğinize işarettir. Kavun görmek ve yemek, üzüntü ve has­talıktır. Bir kavun bulup yiyen, çâresiz bir derde düşer.

⇓İÇİNDEKİLER⇓

Rüyada Kavun Görmek – Diyanet

Ruyada kavun görmek rüyayı gören kimseye gam ve sıkıntı isabet etmez, dertlerinden arınır. Rüyada kavun görmek veya yemek, önünüzdeki günlerde hayatınızda önemli şekilde değişiklikler olacağına yorumlanır. Kavun görmek, asil, şerefli ve çocuklu bir kadına işarettir. 

Kavun görmek; gören kimsenin eline mal mülk geçer. Rüyada kendisine kavun verilen kişi, kuvvetli, sağlıklı ve hayır dolu mal sahibi olur. Ruyada kavunun tarlada olduğunu görmek, değerinin azalacağına işarettir. Ruyada dilimlenmiş kavun görmek, ömrü uzun olacak bir evlada da işarettir. Rüyasında kavun sattığını gören kimse, ahireti için dünya malından yüz çeviren bir insana işarettir.

 • Kavun gormek ve özellikle de yemek hastalıkla yorumlanır.
 • Kirmanî’ye göre, kavun görmek, koparmak, toplamak ve yemek has­talanmaya delalet eder.
 • Ebu Sait El Vaiz’e göre, kavun gören sık sık üzüntü ve sıkıntıya dü­şer. Kavun rüyası dertli ve sağlıksız insanla yorumlanır. Bir kavun bulup da yediğini gören dermansız bir derde düşer.
 • Rüyada bozulmuş kavun görmek;Para peşinde koşarken elinizdekini de yitireceğinize işaret­tir.

Rüyada Kavun Yemek

Ruyada kavun yemek veya yediğini gören kimse hapisten çıkar. Kavun genelde hastalık olarak yorumlanmıştır. Rüyanızda kavun yemek birbirlerine dargın kimselerin barışmalarıyla tabir edilir. Bazen de evlenmek için eş istemeye delalet eder. Kavun yediğinizi görmek, az bir sıkıntı ile elde edilecek helal rızıktır. Rüyada dilimlenmiş kavun görmek; bulunduğunuz ortama, bilginiz ve kültür biri­kiminiz yüzünden fazla geleceğinize ya da kazancınızın hayli fazla olmasın­dan ötürü yaşam standardınızın çevrenizdekilere göre oldukça üst düzeyde olacağına işarettir.

Rüyada Kavun Karpuz Görmek

Ruyada kavun karpuz gormek, mevsiminde göz aydınlığı ve sevinçtir. Mevsimi dışında ise keder ve üzüntüdür. Ham kavun karpuz yemek sağlamlık işaretidir. Kavun, aynı zamanda işsizliğe de işarettir. Rüyada karpuz görmek tatlı ise, hayır ve menfaattir. Mevsiminde karpuz görmek, tatlı olmasa bile, kavun görmekten hayırlıdır. Küçük karpuzları görmek, büyüklerini görmekten hayırlıdır.

Rüyada Kavun Almak

Kavun almak, bol ve bereketli bir yıl geçireceğinize işarettir. Kavun aldığınızı görmek, yaşantınızda küçük bir ilerleme kaydedeceğinize işarettir. Kavun satın almak çoluk çocuğunun çok olacağına, zenginliğe erişmeye de işarettir.

Rüyada Kavun Toplamak

Kavun toplamak rüyada makam sahibi olmaya ve insanları yönetmeye de işaret eder. Rüyada kavun topladığınızı gormek, o kimseyi kıskanan ve kin güden haset sahibi bir insana delalettir.

Rüyada Kavun Çekirdeği Görmek

Kavun çekirdeği rüyada, kız evlada veya bol mal elde etmeye işarettir. Çok yakında beklenmedik müjdeli bir misafire veya habere delalettir. Kavun çekirdeği görmek, bir rivayete göre mal ve menfaatle, başka bir görüşe göre ise kız evlatla tabir olunur. Kavun çekirdeği mal, menfaat ve kız evlâtla yorumlanır.

Rüyada Kavun Görmek-Ruyada Karpuz Almak
Rüyada Kavun karpuz Görmek

RÜYADA KAVUN GÖRMENİN 1001 RÜYA TABİRİ

 1. kavun gormek ruyada; Hastalıklardan kurtulacağınıza ya da tam tersi anlamına gelir.
 2. Kavun yemek: İllet bir hastalığa yakalanacağınıza işarettir.
 3. Kavun sat­mak: Yakalandığınız hastalıktan kurtulacağınıza işarettir

Rüyada Meyve

Rüyada görülen her türlü meyve, mal, servet ve evlât olarak yorumlanır. Rüyada meyve görmede önemli olan husus, meyvenin mevsiminde görülüp görülmediğidir. Mevsiminde görülmeyen bir meyvenin rengi de önemlidir. Rüyada görülen mevsimsiz meyvenin sarısı hastalık, siyahı üzüntü, dert ve ölümdür. Yeşil renklisi servet kaybı, zarar ve ziyan; kırmızı renklisi tasa ve telaş demektir. Mevsiminde yenen meyve ise çocuk, mal, servet, izzet, kazanç ve ferahtır.

 • Meyve ağacını kesilmiş veya kırılmış görmek, gam ve keder olarak yorumlanır.
 • Meyveleri oturduğu yerden topladığını görenin kimsenin eline zahmetsiz mal geçer.
 • Dağlarda bulunan sahipsiz meyveler görmek, ilim, rızık ve hiç kimsenin minneti olmaksızın sırf Allah’tan gelecek hibe ve ihsanlara işaret eder.
 • Tatlı meyve rızka ve ilme delalet eder. Ham meyve borca işarettir. Rüyada meyveyi mevsimi dışında yemek, rızka delalettir.
 • Sıkıntıdan kurtulmaya ve ulaşamadığı bir emeline ulaşmasına işarettir.

Rüyada Kavun Tarlası Görmek

Rüyada bir kavun tarlası görmek görmek, bir yerden diğer bir yere yapılacak yolculuğa işaret eder. Rüyada bir kavun tarlasına sahip olmak, bekar için evlenmeye işaret eder. Bazen bu rüya bir ev satın almaya, ortaklık kurmaya, makamca yükselmeye veya evlad sahibi olmaya delalet eder. Kavun tarlasını sürdüğünü, bahçesini kazdığını gören kimse, karısı ile iyi geçinir. Bazen bu rüya bekar bir kimse için evlenme ile de tabir olunur. Rüyada kavun tarlasını sürmek, makam sahibi olmaya ve insanları yönetmeye de işaret eder. 

Rüyada Meyve Görmek-Rüyada Bahçe Veya Tarla Görmek
Rüyada kavun tarlası bahçesi

Rüyada kavun bahçesi, kişinin hanımıdır. Kavun bahçesini suladığını gören kimse karısıyla iyi geçinir. Kadın için bahçe görkemli ve rahat bir hayattır. Hâmile bir kadın bahçe görürse kız doğurur. Gül bahçesi hüzün ile karışık bir hayattır. Bir gül bahçesine sahip olduğunu ve bütün güllerin açtığını görmek, refahın zirvesinde, aşk yüzünden hüzne dûçar olmaktır.

 1. Güz mevsiminde, bir bahçede üzerine sarı yapraklar düştüğünü gören kimse büyük üzüntülere düşer, maddî geliri azalır.
 2. Bir bahçeye girip orada güzel ağaçlar, çınarlar, sular ve güzel genç kadınlar bulunduğunu gören kimse ölümü çok rahat ve huzurlu olur..
 3. Bahçe kitap ve ilim anlamına da gelir. Rüyada bahçe görmek, dünya nimetlerinden çokça istifade etmeye, gönül zenginliğine iyi ve güzel bir amel işlemeye delalet eder.
 4. Rüyada bahçeye girmek, İslama karşı muhabbetin artacağına işarettir. Bahçenin yandığını görmek, o bölgede İslam dininin emirlerinin yerine getirilmediğine işarettir.
 5. Rüyada çok güzel bir bahçe görüp içinde oturduğunu görmek, şehid olarak vefat etmeye yorumlanır.

Rüyada Sebze

Rüyada sebze görmek, üzüntü ve keder olarak yorumlanır. Soğan, sarımsak görmek, özellikle gam ve keder olarak yorumlanır. Rüyada bir bostandan bir deste sebze topladığını gören kimsenin, şerden ve şer gelebilecek şeylerden’ sakınması yerinde olur. Rüyada pişmiş sebze görmek iyiye ve hayra yorulmuştur. Rüyada görülen sebzelerin tatlı olanları hayra ve menfaate; acı olanları şer ve zarara işarettir. Sebzelerden bir şey yediğini gören kimse, işinde iflasa, bedeninde hastalığa ve yaşantısında üzüntüye düşer.

Rüyada Kavun Toplamak- Kavun Çekirdeği
Rüyada Kavun Toplamak

Rüyada Manav Görmek

Rüyada görülen manav, dinini dünyasına tercih eden ve rızkını zahmet çekerek kazanan bir insana delalet eder. Rüyada manav görmek, iyiliğe ve güzelliğe yorumlanır. Rüyada manav görmek aynı zamanda birinin vereceği güzel haberdir.

Rüyada Yemek Yemek

Rüyasında insanlar arasında yemek yediğini gören kimse, şöhret olur. Bir tabaktan yemek yediğini görürse, kanaatkar olur. Sağ elle yemek yemek, Allah Resulü’nün sünnetine uymayla, sol el ile yemek yemek ise düşman ile tabir olunur. İnsan eti yediğini gören kimse, gıybet ve koğuculuk yapar.

Rüyada Kavun Karpuz Görmek-Rüyada Kavun Almak
Rüyada Kavun Karpuz Görmek-Kavun Almak

RUYADA AĞAÇ KAVUNU GORMEK

Şerefli bir kadma işarettir. Ağaç kavunu yediğinizi görmek: Önemsiz bir mide rahatsızlığına uğrayacağınıza işarettir. Rüyada ağaç kavunu görmek, asil, şerefli ve çocuklu bir kadına işarettir. Ağaç kavunu bazen de, güzel amele, ilim tahsiline ve sevgiye işaret eder. Rüyada görülen ağaç kavunu, salih evlada da yorumlanır. Bu rüyâ herkesle anlaşabilen iyi bir insanla bâzen de işlerini çok gizleyebilen cömert bir in­sanla yorumlanır. Ağaç kavunu, tatlı limon veyâ portakal gibi de tâbir edilir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


101 thoughts on “Rüyada Kavun Görmek, Kavun Yemek”

 1. 23:05:2022 saat:17:55 te uyandım rüyamda iç içe geçmiş sap sarı limon ve kavun ağacı görüyorum ikisinede dokunuyorum dokunduktan sonra uyandım

  Reply
 2. Rüyamda İzmir de bir üniversite kazanıyorum kayıt olmaya gidiyorum.Eski bir öğretmen imi görüyorum . Evime döndüğümde çok lezzetli bir kavunu otogardan almışım.Kesip bir dilim yiyorum .Okul çağında değilim çalışan biriyim

  Reply
 3. Rüyamda ölen babam çuval dolusu portakal getirmiş sevınıyorum ,ama bu demeye Almanyadaki evlenıp gıttıgım evın bahcesındeki bütün portakal ağaçlarını budayıp toplamişlar aralarında dalında mandalinlerde var yıne üç çuval dolusu portakalları babam benım evın önüne bana toplamiş getırmiş bende bırtanesını soyup yedım tatlı ekşi arasıydı tadı bu arda ben Almanya’dan taşınıp tr yerleştim

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerinizin bol ve bereketli olacağına ve bu sayede işlerinizin yolunda gideceğine, beklenmedik ve sürpriz mektuplar alacağınıza işarettir…

Leave a Comment