Rüyada İnek Görmek, Siyah İnek Sağmak, İnek Sürüsü

Rüyada inek görmek ölüm mü hastalık mı yoksa bebek haberi veya gelecek bol para mı demek. Sizleri nelerin beklediğin bu yazımız sayesinde öğreneceksiniz. Rüyalarda inek 1001 türlü görülür ve rüya alimlerinin diyanet, islami ve dini tabirler ışığında sizlere her şekliyle yorumlamaya çalışacağız. Bu sayfada aradığınız rüyayı bulamadığınız taktirde lütfen sitenin aram bölümünden arama yapın veya yorum kısmına yazın size hemen cevaplayalım.

İnek ve inek sütü berekettir. Bir sığırın ken­disine doğru geldiğini gören uğurlu bir yıl geçirir. Sığırın arkasını dönüp gitmesi, bu yorumun tersidir. Sığırın ken­dini ısırdığını veya boynuzlarıyla vurduğunu gören, ailesinin ihanetine uğrar. Boynuzlu inek görenin karısı, ahlaksız olur. Zayıf sığır fakir, yeşil sığır çok dindar bir kadının temsilcisidir. Rüyada inek, kadın için izdivaca, erkek için servete. Beklediğiniz ve mutlu ola­cağınız olayların yaşanacağına işarettir.

rüyada inek görmek

Rüyada İnek Görmek

Bir inek bulup, onu eve götürdüğünü gören kimse hayra erişir. Bir yerde birçok zayıf inek görmek, orada kıtlık ve pahalılığın görüleceğini, semiz inekler görmek de bolluk ve ucuzluğun geleceğini gösterir. Rüyada inek görmek, bolluk ve bereket anlamına gelir. Bu rüya elinize bol mal ve para geçeceğini bildirir. Ancak inek sağılırken görmüşseniz, bir miktar paranızı kaybedeceğiniz demektir. Rüyada inek görmek, bolluk ve bereket anlamına gelir. Böylesine rüya gören kişinin eline bol miktarda para ge­çecek demektir. Ancak, inek sağılırken rüya görülmüşse rüyayı gören kişi para kaybına uğrayacaktır.

Rüyada inek görmek, bolluk ve bereket anlamına gelir. Böylesine rüya gören kişinin eline bol miktarda para ge­çecek demektir. Ancak, inek sağılırken rüya görülmüşse rüyayı gören kişi para kaybına uğrayacaktır. Toprakla, iyilikle, sabırla ve, kimi zaman aptallıkla özdeşleştirilir. Görünüşüne göre çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Sağlıklı ve şişman bir inek görmek bolluğun ve mutluluğun simgesidir. Zayıf bir inek görmek acıların ve maddi kayıpların habercisidir; kimi zaman büyük bir sefalet anlamına da gelir. İneğin sürü halinde görülmesi bu rüyanın anlamını güçlendirir.

 • İnek sağmak: Bir ineği sağdığını gören kimse mal biriktirir.
 • İnek satın almak: Rüyada inek satın almak, memur olmaya işarettir.
 • İnek sütü içmek: Rüyada inek sütü içtiğini gören kimse, ahlakı hamide sahibi bir kadın ile evlenmekle tabir olunur.
 • İnekten süt sağmak: Geniş çaplı ticari atılanlarda bulunacağınıza ve bundan da bol kazanç sağlayacağınıza işarettir.
 • Sütünden içmek: Durumunuzun iyiye doğru bir’kat daha artaca­ğına işarettir.
 • Sütünden içmemek: Servetinizin artacağına ancak bundan sizin yararlanamayacağınıza işarettir.
 • İneği ölü görmek: Eşinizin vefatına işarettir.
 • İnek satmak: Eşinizden ayrılacağınıza, bekar iseniz karlı bir işi kaçıracağınıza işarettir.
 • İneğin üstüne binmek: Güzel ve akıllı bir kadınla evliliğe işarettir.

Rüyada Ahırda İnek Görmek

Rüyada ahırda inek görmek, bolluk ve bereket anlamına gelir. Böylesine rüya gören kişinin eline bol miktarda para ge­çecek demektir. Ancak, ahırdaki inek sağılırken rüya görülmüşse rüyayı gören kişi para kaybına uğrayacaktır.

Rüyada İnek Kesmek

Rüyada inek kestiğini görmek, varsa adağınızı yerine getirmenizin zamanı geldiğine, gücünüz ölçüsünde hayır işleyeceğinize işarettir. bir diğer alimin yorumu ise eğer rüyada enek keserken kendinizi görüyorsanız, doğuştan yetenekli ve zeki oluşunuz yü­zünden işlerinizde hiçbir zorluk çekmeyeceğinize işarettir. İnek kesmek rüyada, oldukça zengin bir yaşantınızın olacağına, dostlarınızın da yanınızda bulunmasından zevk duyacağınıza işarettir.

Rüyada İnek Sağmak

Sütlü inek sağmak hayır ve iyilik sahibi hanıma, boy­nuzlu inek sağmak ise ahlaksız eşe işarettir. Bir ineği sağdığını gören kimse ondan zarar geleceğini sanıyorsa devlet ve itibarın kendisine doğru geldiğini görür. Tersi de zıddı ile yorumlanır. Rüyada sağlıklı bir inek sağmak hastalıklı bir kimse için şifa bulmaya, hapiste bulunan bir kimse için kurtulmaya, sıkıntılı bir kimse için de bu sıkıntıdan kurtulmaya işarettir.

Rüyada İnek Sürüsü Görmek

İnek sürüsü görmek: Dostlarınızla kala­balık bir davete icap edeceğinize eğlenceli ve mutlu saatler geçireceğinize işarettir. İnek surusu ruyada; yaşama bakışı­mızla ilgili temel bir noktayı vurgular ve herhangi bir sosyal gruba dahil olarak kendimizi güvenli hissetme arzusumuzu ifade eder. Aynı zamanda inek sürüsü kavramının içerdiği “aidiyet” olgusu, başka insanlarla ortak bir hedef ya da amaca yönelme eğilimle­rimizin de altını çizer.

Rüyada İnek Almak

İnek almak, kötülüğünüzü isteyen kişile­rin kurduğu tuzaklardan kurtulacağınız anlamına gelir. İnek aldığınızı görmek, eğer sattığınız evinizin eşyası ise, çok büyük bir maddi zorluk içine gireceğinize işarettir. Eğer bir ürünü sattığınızı görürseniz; tam tersine yorumlanır. Bir başka islami ve diyanet alimine göre inek almak ruyada, tüm yaşantınızı rahatlık ve huzur içinde geçireceğinize kesinlikle maddi sıkıntılar çekmeyeceğinize işarettir.

Rüyada Sarı İnek Görmek

Sarı inek gormek, her zaman için gerçekçi bir yaklaşımla başarıyı elde ettiğinizden ve bundan sonrasında da böyle sü­rüp gideceğine emin olabilirsiniz anlamına gelir. Ruyada sari inek gormek, size yardımı dokunacak bir kişiye işarettir. Bir başka yoruma göre de; yüklü bir paraya kavuşarak rahat ve huzurlu bir hayat süreceğinize işarettir

Rüyada Hamile İnek Görmek

Hamile ine gormek, geçmiş günlerin artık mazide kaldığına, artık olaylara daha gerçekçi yaklaşmanız gerektiğine işarettir. Bir diğer yoruma göre rüyada gebe/hamile bir inek görmek, yaptığınız evlilikten hayırlı çocuklara sahip olacağınıza, hayatınızı huzur ve mutluluk içersinde sürdüreceğinize işarettir.

Rüyada Siyah İnek Görmek

Siyah inek görmek; bolluk ve bereketle yorumlanır. Temiz, genç ve güzel beyaz bir siyah inek almak, evinize bereket, refah ve huzur gelecek demektir. Ruyada, zayıf, kart ve çirkin bir siyah inek düşmanlarla karşılaşmak, bir gam ve kedere uğramakla tabir olunur. Siyah renkli ineği satmak, evinde dırıltı gürültü olacağına, eşiyle kavga etmeğe alamettir. Rüyasında siyah bir ineğe bindiğini gören kimse, önemli bir mevkiye gelir. Sarı inek hastalıktır.

Evin İçinde İnek Görmek
Ruyada İnek Görmek

Evin İçinde İnek Görmek

Ev sahipleri için yeni bir ev, evsizler için bir ev almaya veya taksidine girmeye işarettir. Bekarlar için evlilik girişimlerine işaret eder.

Ruyada Inek Gormenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Boğaya benzeyen ancak, onun karşı kutbu olan, dişil özellikler taşıyan bir simgedir. Kadının doğasındaki koruyu­culuğu, sıcaklığı ve vericiliği temsil eder, aynı zamanda etkili ve sevecen bir annenin de simgesidir.

Rüyada Sığır Görmek

Sığır rüyası helal mal, menfaat, bereket, makam ve evlilikle tabir edilir. Kendisine sığır eti, yağı yahut sütü getirildiğini görenin şeref ve makamı büyür. Hasta ise iyi­leşir. Sığırın gelmesi bereket, dönüp gitmesi zorluktur. Sığır tarafından ısırıldığmı veya boynuzlandığını gören, ailesinin ihanetine uğrar. Vahşi sığır da maldır. Başı talih ve kudrettir. Avlamak maksadı olmaksızın vahşi bir sığıra ok yahut kurşun atan, bir kadına iftira eder. Yeşil sığır dindar, semiz sığır zengin kadındır.

Rüyada inek görmek ne demek? Diyanet rüya tabirleri
Rüyada inek görmek diyanet

Ruyada Öküz Gormek

Siyah bir öküze bindiğini görmek bir devlet memurluğu elde etmeye, sarı bir öküze bindiğini görme hastalığa, bir öküz tarafından boy­nuzlanarak bulunduğu yerden çıkarıldığını görmek görevden alınarak işi­ne son verilmesine ya da bir belaya uğramaya, sadece boynuzlandığını görmek aile veya akrabalarından birinin zarar görmesine, öküz eti görmek bir alimin malına, öküz derisi görmekse o alimin aile ve akrabalarının ma­lına işarettir.

Ruyada Dana Gormek

Rüyada dana görmek; dostlarınızın sevgi ve güvenini kazanarak kendinizi çok mutlu hissedeceğinize; dana satın aldığınızı görmek; gerek memuriyet gerek iş hayatınızda büyük başarılar elde edeceğinize işarettir.

Rüyada Buzağı Görmek

Tavır ve davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğine işarettir. Düşlerde görülen buzağının diyer anlamları aşağıdaki listede sunulmuştur.

 • Buzağı tutmak: Kötü olayların ardından iyi günlerin gelmesine.
 • Buzağı boğmak: Yarım kalacak bir yolculuğa.
 • Hasta buzağı: Suçsuz bir insanın ceza çekmesine.
 • Ölü buzağı: İflas edeceğinize ve alacaklılar ile mahkeme­lik olacağınıza.
 • Buzağı pişirmek: İşlerde kar yapmaya.
 • Buzağı yemek: İvi bir habere.
 • Buzağıları yemlemek: Maddi bakımdan rahatlamaya.
 • Ev­de buzağı: Bir hırsızlık olacağına.
 • Sürü halinde buzağılar: Zorlukların başlaması işaretidir.

Rüyada İnek Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Rüyada inek görmek, hayır, menfaat ve güzel geçime işaret eder. İneği sağıp sütünden içtiğini görmek; hasta için şifa bulmaya, fakir kimsenin zengin olmasına ve güzel geçi­me delâlet eder.
 2. Rüyada inek görmek; bolluk ve bereketle yorumlanır.
 3. Temiz, genç ve güzel beyaz bir inek almak; evinize bolluk, refah ve huzur geleceğine, zayıf, kart ve çirkin bir inek; düşmanlarla karşı­laşmak bir gam ve kedere uğramakla tâbir olunur. İneği satmak; evinde dırıltı, gürültü olacağma, eşiyle kavga etmeye alâmettir.
 4. Rüyada inek görmek ve inekten süt sağmanız, çok kârlı işlere gireceğinize, varlık içinde bulunacağınıza delildir.
 5. Kısmeti temsil eder. Aynı zamanda iyi niyetli, anaç ve sevecen bir kadını simgeler.
 6. Özellikle besili ve semiz inekler, yaklaşan bolluğu müjdeler. Ancak sıska bir inek maddi sorun­lara işarettir.
 7. Rüyasında inek satın aldığını gören kimse, mal varlığını artırır. Bir ineği beslediğini görense, ailesine maddi yardımda bulunur.
 8. Bir erkek için bu rüya eşinin ailesine yar­dım etmektir. İneği sağdığını görense, bir akraba ya da dos­tundan iyilik görür. Fakat ineğin ısırmaya kalkması vb. ailevi bir soruna delalettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


121 thoughts on “Rüyada İnek Görmek, Siyah İnek Sağmak, İnek Sürüsü”

 1. Rüyada buzağı sagiyordum sonra diyordumki bu buzağı hiç dogurmadiki sütü gayet güzel ve çok geliyor kimbilir hamile olsa ve dogursa sütü annesi gibi sütü çok olurdu

  Reply

Leave a Comment