Rüyada İlaç Görmek, İlac İçmek ve Eczaneden İlaç Almak

Rüyada ilacı almaması ve içmemesi, haktan dönmesine, azgınlık ve sapıklığına ve nefsinin isteklerini tercih etmesine işaret eder. Tozlanmış ilaç, dünyaya haris olmaya, ilacın içileni rızık, hap gibi yutulanı isyankar için tevbe, inançsız için hidayet ve câhil için ilimden ikrahtır. İlacın yenmesi güzel olmayan ve boğazdan geçmesi zor olan ilaç çabuk iyileşecek bir hastalıktır.

Rüyada İlaç Görmek

Rüyanızda ilaç görmeniz; sizin veya bir yakınınızın rahatsızlığının sona ereceğine, içinde bulunduğunuz sıkıntılarda kurtulacağınıza işarettir. Bir hastalığından ötürü ilaç içtiğini ve bu ilacın da o hastalığa iyi geldiğini görmek dindarlığına, eğer dindar değilse maddi zenginliğine; hal­ka ilaç yaptığını görmek insanlara iyilikte bulunmaya delalet eder. Otlardan yapılmış ilaç görmek: Hastaların şifa bulacağı an­lamına gelir.

 • İçmek yada görmek: Sağlığınızın yerinde olduğuna, kendiniz için istemiş olduğunuz arzuların gerçekleşeceğine işarettir.
 • Kendinizi ilaç ya­parken görmek: Zor durumda olan işlerinizin yerine oturacağına işarettir.
 • Müshil ilacı kullanmak: Hastalıktan iyileşmeye, üzüntü ve dertlerden kur­tulmaya işarettir.
 • Acı ve kötü kokulu bir ilaç içmek: Önemsiz bir rahat­sızlığa işarettir.

Rüyada İlaç İçmek

İlaç içmek, dindeki derecedir. Hastalıktan kurtulmak için ilaç içtiğini gören kimse dininin emirlerine dikkat eder. Hoş kokulu maddelerden yapılmış ilacı içmek bekar için evlenmeye delalettir. İlacı içmemek ise nefsinin isteklerine boyun eğen kimseye işarettir. Rüyada hastalığından kurtulmak için ilaç kullandığını görmek, murada ermeye ve bütün günahlardan tevbe edip, ilahi mağfirete nail olmaya delalet eder. İlaç içmek; Rahatsızlıktan kurtulacağınıza, aile ve dostlarınız arasında vuku bulan dargınlıklar sizin sayenizde ortadan kalkacağına, bu aralar sıhhatinize de önem göstermeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada Eczaneden İlaç Almak

Rüyada bir eczaneden ilaç almak, içmek, hasta iseniz yakında iyileşeceğinize, sağlıklı iseniz, yakında bir akrabanızın ziyaretine giderek ona bir iyilikte bulunacağınıza işarettir. Eczaneden ilaç alıp içtiğini gören bir kimse, dindarsa, dîninde doğruluğa kavuşur. Din ile ilgisi yoksa dünyası mâmur olur. Bir kimsenin rüyasında ilâç alıp içmesi, ilim, nasihat ve bunlardan faydalanmasına işaret eder.

İslami ve Diyanet Alimlerine Göre: Ruyada İlac


Rüya tabircilerinden Kirmani’ye göre ilac gormek: “ilaç içtiğini gören hayır ve menfaat el­de eder, içtiği ilaç yüzünden güçsüz ve halsiz düşecek derecede ishal ol­duğunu görenin başı belaya girer, içtiği ilaç yüzünden aklının başından gittiğini yani aklını kaybedecek dereceye geldiğini gören üzüntü ve sıkın­tılarından kurtulur,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz’e göre ilaç görmek: “Görülen her sarı renkli şurup hastalığa; gerek sulu gerek tablet halinde her müshil de hastalıktan kurtulmaya delalet eder. İla­cın acı veya içilmeyecek bir tatta olması yüzünden tiksinti duymak veya tiksinerek içmek çabuk geçecek bir rahatsızlığa işarettir,” demiştir.

Ruyada İlaç Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Rüyada ilaç görmek ve ilaç içmek, çoğunlukla, içinde bulundu­ğumuz koşulların yarattığı sorunlardan kurtulmak için, dış des­teğe ihtiyaç duyduğumuzu gösterir. Eğer rüyanızda size zorla ilaç veriliyorsa, ortada kabul etmeye yanaşmadığınız bir gerçek var demektir.

Rüyada Hastahane Görmek-Rüyada Hastabakıcı Görmek
Rüyada ilaç görmek- ilaç içmek-hasta gormek

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


8 thoughts on “Rüyada İlaç Görmek, İlac İçmek ve Eczaneden İlaç Almak”

 1. Rüyada bizim mezarlığın yanındaydık benle abim ve kız kardeşim rüzgarlı havaydı abime söylüyorum bak rüzgar beni kaldırıyor ve bu olaya seviniyorum bir baktım abim biraz rahatsızlandı kız kardeşim gitti hap (ilaç) ağrı kesici getirdi ben dedim yok yok benim arveles (ağrı kesici ) ilacı daha iyi ve onu abime verdim. Gerçek hayatta öğrenciyim

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İş hayatında rekabette bulunduğunuz şahıs veya kuruluşlara karşı büyük zaferler elde edeceğinize, güzel haber almaya işarettir…

 2. rüyamda kapalı. bir bayan gelip yardım topladığını söylüyor ben ilk başta para istediğini sanıp ilgilenmiyorum sora hasta insanlara ilaç alacağını söylüyor ve ilaç tablatlerini gösteriyor içinden bazıları eksik olan beyaz ilaçlar bende bu ilaçların tanesi kaç para diyorum 7veya 8 TL diyor o zaman hepsini alacağımı söylüyorum ve yardım yapmanın mutlu luğunu hissediyorum

  Reply
  • zafer Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Üzüntünün ve kederin gitmesine, bolluğa, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa, büyüyen ve artan şeylere, iyi haber almaya işarettir…

 3. İyi günler
  Ben rüyamda rahmetli annemle birlikte evimizde bulduğumuz ve ne işe yaradığını bilmediğimiz bir ilacı doktora götürdüğümüzü ve doktora bu ilacın ne ilacı olduğunu sorduğumuzu gördüm. Doktordan çıkışta tek başımaydım ve bir erkek çocuğu bana saldırdı ben ilk başta onu dövmek istedim ama sonra çocuktur dedim ve onun kollarından tutarak annesine teslim ettim ve oradan uzaklaştım.

  Reply
  • Muhammed Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Uzaklardan misafirinizin geleceklerine, işleriniz nedeniyle başka yerlere gideceğinize, elinize birçok paralar geçeceğine işarettir…

 4. MERHABA HAYIRLI GÜNLER
  BEN RÜYAMDA DOKTORA GİDİP İLAÇ YAZDIRMAK İSTİYORUM. DİYORUM Kİ DOKTOR KAN İLACI YAZARMSINIZ KENDİMİ ÇOK HALSİZ HİSSEDİYORUM. ODA BANA TUHAF TUHAF BAKIP GÜLÜYOR GİDİYOR BAŞKA BİLMEDİĞİM İLAÇLAR YAZIYOR RİCA ETSEM YORUMLARMISINIZ.İYİ GÜNLER DİLERİM.

  Reply
  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Daha hayırlı bir şeye nail olacağınıza, mal ve ganimete kavuşmaya, yabancılarla kaynaşmaya, yeni dostluklara işarettir…

Leave a Comment