Rüyada Gaz Çıkarmak, Gaz Görmek, Kaçırmak, Yapmak

Rüyada sessiz ve kokusuz olarak yellendiğini (gaz çıkarmak) görmek, çirkin ve kötü bir söz sarfedeceği anlamına gelir. Başkasının bu şekilde gaz çıkardığını (yellendiğini) görmek, başka birinin yüzünden bir sıkıntıya uğrayacağına işaret eder. Bir halk topluluğu içinde sessizce gaz çıkarmak (yapmak), halka erişecek tasa ve kedere yorumlanmaktadır.

İslami ve Diyanet Alimlerine Göre: Ruyada Osurmak

Rüya tabircisi Kirmani: “Yel çıkardığını gören bir kimse eğer herhangi bir şey için birine söz vermiş, herhangi bir şey için yemin et­miş veya adakta bulunmuşsa bunların hepsinden vaz geçer, yani bunları yerine getiremez. Eşiyle yatarken yellendiğini gören kimseyle eşi arasında geçimsizlik ve kavga çıkar. Eğer zarta sesli olursa eşler arasındaki çekişme daha şid­detli olur,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz’e göre; yellendiğini görmek üzüntü, sıkıntı, zillet ve hakaret içeren söz demektir. Bir rivayete göre kötü şöhret demektir. Eğer zarta bir topluluk arasında meydana gelirse utanç ve rezalet anlamına ge­lir. Birdenbire ve haberi olmaksızın sesli bir şekilde yellendiğini görmek sı­kıntıdan kurtulmak ve ticaret yapmak demektir. Eğer zarta kasten ve bile­rek gerçekleşmişse rüya kötü söze işaret eder.

Salimi’ye göre gaz çıkarmak veya kaçırmak: “Yellenmek üzüntüden kurtulmaktır. Yellenme kokusu duymak üzüntüye düşmektir. Sesli veya sessiz, kokulu veya kokusuz zarta görmek dört şekilde tabir olunur demişlerdir. Rezalet, ferahlık, rahat ve kötü söz.” demiştir.

Rüyada Gaz Görmek

Rüyada gaz çıkarmak, sırları ifşa etmek, gören kimsenin içinde bulunan kin, düşmanlık ve kıskançlığın gitmesi olarak yorumlanmıştır. Sıkıntıdan sonra ferahlamaya, rahatlamaya ve borçları ödemeye işaret etmektedir. Namazda iken gaz çıkardığını gören kimse, münasebetsiz bir söz üzerine zor duruma düşer. Bir kimse evinde kendisinin gaz çıkardığını görse, o kimsenin ev halkı ile aralarında meydana gelecek konuşmalara işaret eder. Çıkan gazın pis koktuğunu gören kimsenin çirkin isteklerde bulunduğu şeklinde yorumlanır.

Rüyanızda gaz gördüyseniz; Umutla beklediğiniz bir işiniz leninize sonuçlanacağına, bu yüzden sıkıntılı olduğunuz durumdan kurtulup refaha kavuşacağınıza işarettir. Rüyasında karnında gaz olduğunu gören kimse için bu rüya, haram veya faiz yendiğine işarettir.

Rüyada Gaz Çıkarmak

Gaz çıkarmak; sevince ve işinizde ilerlemeye işarettir. Çıkardığınız gazın koktuğunu görmek; daha hesaplı ve tasarruflu geçinmeniz ve harcamalarınıza dikkat etmeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada Gaz Kaçırmak

Ruyada gaz kaçırmak, sevince ve ilerlemeye, çok daha hesaplı bir şekilde yaşamağa başlamak suretiyle yaşayış biçiminde büyük değişiklikler yapacağınızı gösterir.

Rüyada Gaz Yapmak

Gaz yapmak rüyada, bu rüya herkes için ya kazancının artacağına veya hal­ka büyük bir hizmette bulunulacak bir yere tayin edileceğine, yardımcı olur biçiminde yorumlanır.

Ruyada Osurmak

Rüyada osurmak veya osuran gormek, bir devlet hizmetine gireceğine; milletvekili; belediye başkanı gibi halk hizmetindeki bir yere geleceğine ve mutlaka halkın yararına çalışacak bir mevki sahibi olacağına yorumlanır. Rüyada osurmak, çirkin bir söz söylemeye ve küçük günah kazanmaya işarettir. Osurduğunuzu görmek: Çok kaba ve ağzı bozuk bir insan ola­cağınıza, tek başına yaşamayı seveceğinize işarettir.

Ruyada Yellenmek

Rüyada gaz çıkarmak, kavgaya, sözden caymaya, kötü söze ve üzüntüye işarettir. Bazılarına göre gaz çıkarmak sıkıntıdan kurtulmaya işarettir.

Ruyada Gaz Lambası veya Gaz Yağı

Neft veya gaz yağı rüyası zorluklarla elde edilen mala, bir rivayete göre üzüntü ve kedere delalet eder. Rüyada görülen gaz lambası, sevinç ve mutluluğa işaret eder. Bazen bu rüya, hasta kimseler için şifa bulmaya, gam ve kederden kurtulmaya, her türlü korkudan emin olmaya delalet eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


8 thoughts on “Rüyada Gaz Çıkarmak, Gaz Görmek, Kaçırmak, Yapmak”

 1. Rüyamda bir arkadas grubuyla oturuyorum ve bunların içinde ünlü insanlarda var. Ben istemeden osuruyorum ve fark etmesinler diye yukarda birsey duydum diyorum ve hızla koşarak uzaklaşıyorum yanlarından ve merdivenleri çıkıp üst kata çıkıyorum ama arkadaşlarım rüya icabı farkediyorlar osurdugumu ama bana fark ettirmiyorlar utanmayayim diye. Ağzınıza yüreğinize sağlık hocam çok teşekkür ediyorum şimdiden 🙏

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hiç beklenmedik bir yerden gelecek bir yardımı alacağınıza, önemli birinden bir yardımı görerek daha çok yükseleceğinize işarettir…

 2. Rüyamda osuruyordum. Koku yoktu. Sesliydi. 2 tane misket şeklinde kaka yaptığımı düşünüyorum ama görmedim sadece öyle hissiyatı var.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Anlamdadır : Beklenmedik haberleri hiç ummadığınız bir anda alacağınıza, büyük bir mirasa konmaya, alışkanlıkları değiştirmeye işarettir…

 3. Rüyamda eşim yanımda arka tarafımda 1 metre geride duruyordu.sesizce osurdum ve çok pis koktu.ben bile rahatsız oldum.inşallah eşim farketmemiştir dedim baktım arkama eşim uzaklaşmış.çok şükür dedim.

  Reply
  • Coşkun Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşinizdeki başarılarınızın neticesini terfi ve maaş artımı olarak alacağınıza, sürpriz olan haberleri yakında alacağınıza işarettir…

  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hoş bir sürpriz veya güzel bir armağan sahibi olunacağına, şimdiki yaşadığınız sıkıntılarınızı artık yaşamayacağınıza işarettir…

Leave a Comment