Rüyada Evliya Görmek, Evliya Olmak, Evliya Mezarı Gormek

Tasavvufla uğraşan sofiler, şeyhler, evliyalar, za­hitler, sahihler, Abdallar (derviş eren), meczuplar (Allah aşkı ile kendinden geçenler) görmek dindarlığın daha da kuvvet bulmasına, hayır, bereket sahibi olmaya, güven içinde bulunmaya, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulup fe­rah ve genişliğe kavuşmaya delalet eder. Rüyada evliya görmek, manevi yönden kuvvetli bir kimseye, helal ve bol rızka, her türlü korkudan emin olmaya delalet eder. Rüyada bir veliyi güleryüzlü bir halde görmek, dünya ve ahiret saadetine işaret eder.

Rüyada Evliya Görmek

Bilinen ve herkesçe tanınan ve­li, şeyh veya sofulardan birini güleryüzlü ve gülümserken görmek hayırlı işlerde başarıya, dünya ve ahirette mutluluğa, hayır ve bereket elde etme­ye; bu zatları öfkeli ve asık yüzlü görmek din ve ahlakta zaafa (zayıflığa), bunun etkisiyle mutluluk, hayır ve bereketin yok olmasına işarettir.

Bir şeyhin ya da bir velinin kendisini elin­den tutup beraberinde götürdüğünü görmek mutlu sona, yüce makamlara ulaşmaya ve cennete girmeye; bir velinin kendisine bir şey verdiğini gör­mek (eğer makbul şeylerdense) sevap ve mükafata sahip olacağına ve Al­lah’a yakınlaşacağına, kendisine verilen kötü şeylerdense yalan ve iftira­dan sakınmaya delalet eder.

Rüyada Evliya Olmak

Ruyada evliya olduğunu veya layık olmadığı, halde şeyh olduğunu görmek bir rivayete göre, hay­ra, başka bir rivayete göre riya ve gösterişe delildir. Layık olduğu halde bunlardan birinin kılığına ve şekline girdiğini görmek korkudan emniyete, hüzünden mutluluğa, üzüntüden sevince geçmek demek. Kendini, çevresine halkı toplamış, onları bilgilendirmek ve aydınlatmakla meşgul görmek Al­lah’a ibadete, iyilik ve hikmet anlamına gelir.

Rüyada Evliya Mezarı Görmek

Evliya kabri: Rüyada bir evliyanın kabrini görmek, maddi ve manevi olarak yükselmeye, gam ve kederden kurtulmaya ve her türlü korkudan emin olmaya delalet eder. Evliya veya şıh veya alim mezarı gormek; her zaman için iyiye işarettir. Büyük mutlulukların ve bolluk ve refahın müjdecisidir.

Rüyada evliya mezarı; hayır ve hasenatınızın artacağına, sevinç ve neşenizin çoğalacağına ve refaha kavuşacağınıza alamettir. Sıkıntı ve dertlerinizden kurtulup rahata ereceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Şeyh Görmek, Seyh Olmak (Evliya)
Rüyada Şeyh Görmek, Seyh Olmak (Evliya)

Evliya Gormenin 1001 Ruya Tabiri

 1. Evliya, şeyh, zahid, salih, abdal ve meczuplardan birinin kendisine bir şey haber verdiğini görmek o şeyin bir habere göre aynen meydana geleceğine,
 2. çölde veya kimsesiz bir yerde evliyadan birini kendisine yol gös­terirken görmek dinde hidayete, sıkıntıdan kurtulmaya, beklediği şeylerin gerçekleşeceğine işarettir.
 3. Veli, şeyh, zahit, salih, abdal, meczup vb. bir kimseyi görmek bunlar­da hoşa gitmeyecek bir şey ve hal olmadığı halde ister istemez iyilik, men­faat ve iki dünya saadeti ile tabir olunur.
 4. Rüyada evliyalardan güler yüzlü görmek din ve dünya hayatı için çok büyük ha­yırdır.
 5. Böyle büyük zatlardan birini asık suratlı görmek bu tabirin zıddıdır.
 6. Onlardan kötü bir şey almak, rüya sahibine Cenab-ı Hakk’ın günahlardan sakınması için bir ikazıdır.
 7. Bir velinin kendisini elinden tutarak beaberinde götürdüğünü görenin akıbeti güzel olur. Cennete girer.

Evliya Gormenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Yetkinliğine inandığımız birinin ilgi ve desteğine ihtiyaç duyduğumuzu belirttiği biçiminde yorumlanabilir. Evliya alim, şıh görmenin bir diğer psikolojik anlamı da; bürokratik bir engelle karşılaştığımızı ve kişisel çıkarlarımı­zı gözeterek bunu başkalarından gizlediğimizi belirtir.

“Rüyada Evliya Görmek, Evliya Olmak, Evliya Mezarı Gormek” konusunda 4 mesaj

 1. Geniş bir mezarlık da dolaşırken bir çok mezar vardı biraz dolaştım ve duada okudum yanında bir kişi vardı ardından bir mezarın yanında durduk ve o mezar bir evliyanın olduğunu söyledi ve ben dua ettim ardından başımı mezarın üstüne koydum ve o anda öldüğümü gördüm bir iki dakika ölmüştüm ardından yanımda ki kişi beni kolumdan tutup kaldırdı ve o na öldüğümü söyledim ve ardından mezarların içinde tekrar dolaştım.

  1. Geniş bir mezarlık da dolaşırken bir çok mezar vardı biraz dolaştım ve duada okudum yanında bir kişi vardı ardından bir mezarın yanında durduk ve o mezar bir evliyanın olduğunu söyledi ve ben dua ettim ardından başımı mezarın üstüne koydum ve o anda öldüğümü gördüm bir iki dakika ölmüştüm ardından yanımda ki kişi beni kolumdan tutup kaldırdı ve o na öldüğümü söyledim ve ardından mezarların içinde tekrar dolaştım

  2. 1001 Rüya Tabiri

   Meryem Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : İzlediğiniz yolun hatalı olduğuna, teşebbüs edilecek olan işin kısa sürede gerçekleşeceğine, hayallerinizi gerçekleştireceğinize işarettir…

  3. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Rüyanız Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!