Rüyada Erik Görmek Neye Delalettir? Büyük Rüya Tabirleri

Erik görmek rüyada birçok farklı anlama gelir. Erikler bazen ölüm, bazen bol para, bazen de gelecek müjdeli haber demek. Rüyada erik görmek, erik yediğini görmek neye işarettir diye merak eden birçok ziyaretçimizin okuyabileceği bir rüya tabiri hazırladık. Bu rüya tabiriyle rüyanızda gördüğünüz her türlü erik sahnelerinin anlamını öğrenebilirsiniz. Tanrı rüyanızı hayra çevirsin. İşte dini, islami ve diyanet rüya tabirleri ansiklopedisine göre ruyada erik gormek…

Erik görmek; bir kadının veya hizmetçinin sadakatsizliğine uğrayacağınıza işarettir. Rüyada kuru erik; umumiyetle olmayacak işler peşinde koşmaya ve huzursuzluğa, ayrıca hiç ummadığınız bir kimsenin ihanetine işaret eder. Sarı erik hastalık ve düşmanlıktır. Mevsiminde kırmızı yâhut siyah ve tatlı erik yemek, maldır, şifâdır.

 • İster kırmızı erik, ister siyah erik isterse yeşil erik olsun, mevsiminde tatlı erik, mal sahibi olmaya, sarı erik hastalık, hüzün ve düşmanlığa delalet eder.
 • Diyanet rüya tabirleri yorumcusu Ebu Sait El Vaize göre erik: “Erik yediğini gören, eğer hastaysa şifa bulur, eğer hasta değilse sağlıklı olarak yaşamını sürdürmeye devam eder,” demiştir.
 • Erik gormek; Sevdiğinizin ihanetine uğrayacağınız anlamına gelir.
 • Kuru erik: Olmayacak işlerin peşinden koşmaya ya da acı çekmeye kavgaya ve huzursuzluğa işarettir. 
 • Eriğin psikolojik anlamı: incinmişliğinizi ve üzüntü duyduğunuzu gösterir.

Rüyada Erik Görmek

Rüyada eriğin vaktinde görülmesi rızıktır, kayıp olanın bulunmasıdır. Rüyada mevsiminde erik, ne renk olursa olsun, eğer tatlı ise eline mal geçeceğine işarettir. Vakitsiz görülmesi hastalık veya üzüntüdür. Sarı erik, hastalık, keder ve düşmanlığa yorumlanır. Eriğin, bardak eriği, kaysı eriği, ürdün eriği, türbe eriği, can eriği, çakal eriği gibi bir çok çeşitleri olduğundan, bunların yorumunda ilk önce renk, sonra lezzet dikkate alınır. Tatlı olanları faydalı ve hayırlı, ekşi olanları da aksi olan adamlara delâlet eder.

ruyada erik agaci gormek-ruyada-kirmizi erik gormek-rüyada siyah erik gormek
ruyada erik agaci gormek-ruyada-kirmizi erik gormek-rüyada siyah erik gormek

Rüyada Erik Yemek

Erik yemek; kimse hasta ise şifa bulur. Rüyada erik yediğini görmek, hastalıktan şifa bulmaya veya sağlıklı olarak yaşamaya işaret eder. Erik yediğini gören eğer hasta ise iyileşir, işi bozulmuş ise düzelir. Erik yemek: Zenginliğe ve mutluluğa işarettir.

Rüyada Yeşil Erik Görmek

Rüyada yeşil erik görmek hayra işarettir. O rüyayı gören kişinin yapacağı yatırımlar her ne kadar başarılı olsa da çok daha temkinli ve ihtiyatlı davranması gerekmektedir. Yanlış adımlar ağzınızın tadını kaçırabilir.

Rüyada Erik Toplamak

Rüyada erik toplamak veya topladığını görmek zaman zaman hastalıkla geçecek bir hayata işaret eder. Erik toplamak, yetenekleriniz sayesinde arkadaşlarınızın arasından sivrilerek işyerinizde çok iyi bir konuma geleceğinize ve bununda arkadaşlarınız arasında kıskançlığa yol açacağına ya da gelen bir haber üzerine uzun bir yolculuğa işarettir.

Rüyada Erik Ağacı Görmek

Erik ağacı görmek meyvesi beyaz ve san ise hastalık ile, bir rivayete göre sakat bir adam ile, eğer meyvesi siyah ise ünlü bir doktorla tabir olunur. Erik ağacı, meyvesi beyaz yada sarıysa hastalıkla, bir rivayete göre hasta ve sakat bir insanla, eğer meyvesi siyahsa mütehas­sıs bir doktorla tabir olunur.
Ruyada erik ağacı görmek ne demek: Eriğin; bardak, kaysı, mürdüm, türbe, can, çakal eriği gibi birçok çeşi­di bulunduğundan bütün bunların yorumunda önce renk, sonra da lezzet göz önünde bulundurulur. Tatlı ve lezzetli erik ağaçları faydalı ve hayırlı, ekşi erik ağaçları ise zararlı ve hayırsız kimselere delalet eder.
Meyvesi tatlı erik ağaçları hayır ve menfaattir. Aksi ise iyi değildir. Meyvesinin rengi beyaz veya sarı erik ağacı hastalıktır.

Rüyada Kırmızı Erik

Rüyada kırmızı erik sıkıntıdan feraha ulaşacağına işaret sayılır. Ağaçta veya elinde kırmızı renkli erik; Gören bekâr ise; çok mutlu bir evlilik yapacağına, evli ise; evli­liğin huzurlu ve rahat geçeceğine işarettir.

ruyada erik gormek-ruyada erik yemek-ruyada yesil erik gormek
ruyada erik gormek-ruyada erik yemek-ruyada yesil erik gormek

Rüyada Siyah Erik

Rüyada siyah erik veya rüyada erikleri siyah olarak gören kimse zengin olur. Siyah erik veya mor erik, sevinç, bolluk ve ucuzluk olan sene olarak yorumlanır.

RÜYADA MEYVE GÖRMEK

Erik, ayva, turunç ve muzun dışındaki sarı renkli meyveler hastalığa işârettir. Tatlı meyveler helâl malla, di­ğerleri haramla ifâde edilir. Meyvelerin tâbirinde dikkâte alınacak hususlardan biri mevsiminde olmadığıdır. Kış meyvesini yazın yemek hastalıktır.

rüyada meyve görmek-erik gormek

Herhangi bir meyve görmek ya da yemek: Narin bir ruh yapı­nız olduğuna, ilişkilerinizde çok duygusal davranacağınıza, bu özelliğinizden dolayı da size sıcak ve samimi yaklaşan karşı cinsinize hemen âşık olacağı­nız anlamına gelir.

 • Turfanda meyve görmek: Bir olaydan ötürü size kız­gınlığı olan birinin, içini kusacağı anlamına gelir.
 • Ham meyve yediğinizi görmek: Borca gireceğinize ya da konuşma arazlı birisiyle tanışacağınıza işarettir.
 • Ağaçtan meyve topladığınızı görmek: Bir dostunuzun akrabala­rından birisiyle evleneceğinize, ya da o dostunuzla ticari ortaklık ilişkisi ku­racağınıza işarettir.
 • MEYVE BAHÇESİ: İstikbalinizin çok parlak olacağına, eğer kendinizi boş işlere kaptırmazsanız büyük başarılar elde edeceğinize işarettir.
 • PSİKOLOJİK ANLAMI: Rüyada görülen meyve, deneyimlerin yararı­nı görmek ve harcanan çabanın karşılığını almak olarak değer­lendirilir, ama türüne göre meyve simgesi daha farklı anlamlar da içerebilir.

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


87 thoughts on “Rüyada Erik Görmek Neye Delalettir? Büyük Rüya Tabirleri”

 1. Hocam rüyamda hava çok güneşli ve yaz mevsimindeymisim büyük bir erik ağacı görüyorum eşimin hasinin bahçesinde. Eşimin halası ve eniştesi ağaca çıkıp erik dalını bana uzatıyor yeşil erikler topluyorum bir tanede yiyorum.erik ince yeşil ama yiyince eksi gelmiyor tadı bana

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İyi bir haber alacağınıza, kendinize olan itimadınızın artacağına, çalışma hayatında daha çok başarıya ulaşacağınıza işarettir…

Leave a Comment