Rüyada Duman Görmek, Siyah Duman, Beyaz Duman Gormek

Rüyada Duman Görmek

Rüyada duman görmek; Bir toplantıya katılacağınıza, bir toplantıda eskilerden bahsedip bir meseleden dolayı kalbinizi kıracaklarına işarettir. Tehlikeli maceralara ya da geçmişte kapanmış bir olayın tekrar tazelenmesi nedeniyle ortaya çıkarak aydınlanacağına işarettir. Rüyada görülen duman, büyük bir savaşa işaret eder. Bazen bu rüya, gelecek belaya ve azaba da işarettir. Rüyada bacadan duman çıkmadığını görmek, ev içinde karışıklığa delalettir.

  • Dumandan boğulmak: Bu yakınlarda sonu kavgayla bitebilecek hiç bir tartışmaya girişmemeniz anlamına gelir.
  • Gökte dumanla yazılmış bir yazı görmek; gerçekleşmesine dünyada hiç bir an bir olasılık bulunmayan istek ve hayallerinizden vazgeçmeniz İçin size bir uyarı olduğu anlamına gelir.
  • Ateş ve duman görmek: Bir armağan alacağınıza.
  • Evin bacasından duman çıkması: Rızkın bolluğuna ve mutluluğa
  • Barut dumanı: Uzaktaki bir dosttan haber almak anlamına gelir.

Rüyada Siyah Duman Görmek

Ateşten kesif bir siyah duman yükseldiğini, kendisinin bu dumanın içinde kaldığını gören humma hastalığına yakalanır. Siyah dumanın bulutlar halinde gökyüzünü kapladığını görmek, o yörede yaşayanların padişahın zulmüne uğrayacaklarına işarettir. Bazı rüya tabircileri, siyah renkli duman görmek korku, vuruşma ve savaş anlamı­na gelir demişlerdir. Kara dumanla beraber alevlerin de görülmesi korkunun, felaket ve savaşın daha şiddetli olacağını gösterir.

Rüyada Beyaz Duman Görmek

Ruyada gorulen duman beyaz olursa zulüm ve zorbalık kısa sürede yok olur. Elinde bulunan ateşten beyaz duman çıktığını gören zarara uğrar, ya da devlet tarafından korkutulur. Beyaz dumanlar içinde yangın görmek: Elinize geçecek olan parayla geçici bir süre sıkıntıdan kurtulacağınıza işarettir.

Ruyada Duman Gormenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Günlük yaşamda bazen, çevremizde olup biten olayları algılayamaz ve fark edemeyiz. Bu, ya dikkatimizin başka bir nok­taya yoğunlaşması nedeniyle ortaya çıkar ya da görmemizi ya da fark etmemizi perdeleyen bir engel söz konusudur. Böyle bir durum, yani bizim için önemli olabilecek bir gerçeği fark etme­mizi önleyen bir engelin varlığı, düşlerimizde ortalığı kaplayan bir duman olarak ortaya çıkar. Bir sigaradan ya da pipodan yükseldiği­ni gördüğümüz dumanlarsa, çoğunlukla başkalarının bizim hakkımızdaki düşünce ve yargılarını merak ettiğimizi gösterir.

Ruyada Sis Gormek-Dumanli Puslu Hava Neye Delalettir-dini-islami-diyanet-ruya yorumlari
Ruyada Sis Gormek-Dumanli Puslu Hava Neye Delalettir-dini-islami-diyanet-ruya yorumlari

Ruyada Ateş Görmek

Danyal (a.s.)’a göre, dumansız ateş gören melik ve sultanlara yakın olur, bağlı işleri açılır, zor ve müşkül işleri kolaylaşır. Birinin kendini ateşe attığını, fakat yanmadığını gören devletin zulmüne uğrar, ama bu zulüm çok kısa zamanda ortadan kalkarak yerini adalete terkeder. Ateşin kendini yaktığını görürse, istemeye istemeye yolculuk yapar veya zarara uğrar, ya da hasta olur.

Bir rivayete göre, büyük bir sıkıntı ve belaya uğ­rar. Kendini yakan ateşin gittikçe şiddetlendiğini, içinden büyük ve kor­kunç bir sesin çıktığını görmek, o bela, felaket ve sıkıntının padişah ya da ona vekalet edenlerden kaynaklanacağına; görülen ateşten duman çıkı­yorsa yetim malından harama, ateş kıvılcımlar saçmaktaysa yetim malı al­dığı için düşman kazanmaya delalet eder. Elinde yanmış ateş bulunduğu­nu gören padişahtan hayır ve menfaat görür.

Rüyada Alev Görmek | İslami Rüya Tabirleri Sözlüğü
Rüyada Alev Görmek | İslami Rüya Tabirleri Sözlüğü

Kirmani’ye göre, insanların üzerine ateş attığını gören halkın arasına düşmanlık tohumları eker. Bir tüccarın dükkanından ateş çıktığını ve eş­yalarının yandığını görmesi, malını çok pahalı satarak halka acımasız davranacağına işarettir. Evinin yandığını görenin malı, mülkü ve serveti melikler veya zorbalar tarafından elinden alınır. Ateşin elbisesini yaktığını görenin akrabalarıyla arası bozulur veya malının kayboluşu yüzünden sı­kıntıya uğrar.

Bu Duaları Kaçırmayın!BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!