Rüyada Biber Görmek, Yeşil Biber, Toplamak, Yemek

Biber görmek ne anlama gelir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Düşlerde görülen biber bazen ölüm, bazen çok para, bazen de müjdeli bir haber demek. “Rüyada biber görmek” veya yemek, yeşil biber, kırmızı biber, dolmalık biber mi olup olmadığına göre anlamı değişir. Rüyada biber kendisi gibi hem acı hem tatlı anlamları bulunmakta. Siz de biberi rüyada ne şekilde gördüyseniz aşağıdaki başlıklardan bulup okuyun okuyun.

İÇİNDEKİLER:

Biber görmek ya da biber yemek çeşitli şekillerde yorumlanır. Başarıla­rınız ve zekânız sayesinde itibarınızın artacağına, dostlarınızla olan bazı so­runlar yüzünden tartışmak demek. Diğer taraftan diyanet rüya tabirleri yorumcuları rüyada biber görmek hakkında; yapmanız gereken işleri bir kenara atarak vakti­nizi gereksiz işlerle ve tembellikle geçireceğinize, günah işleyeceğinize ve bu günahın yüzünden işinizde zarar ederek itibarınızı yitireceğinize yorumlarlar.

 • Genel olarak biber rüyalarının anlamı; Çevrenizdeki yalancı, düzenbaz ve haysiyetsiz insanlardan uzak durmanız gerektiğine işarettir.
 • Biber yemek: Kötü söz ve dedikoduya işa­rettir.
 • Biber satmak: Eğer hasta iseniz iyileşeceğinize işarettir.
 • Biber almak: Geçim sıkıntısı yaşayacağınıza işarettir.
 • Biber satın almak: Zor günler demektir.
 • Biber ku­tusu; ise acı sözlü ve huysuz eşe delalet eder

Rüyada Biber Görmek

Biber hem iyi ve hem kötüye yorumlanır. Rüyada tatlı biber yemek; iyiliklerinizin karşılığını bulacağınıza; bolluğa kavuşacağınıza işarettir. Rüyasında acı biber yediğini görmek, eğer biberler taze ve yeşilse sağlığa, dövülmüş halde kara veya kırmızı biberse, kötü bir haber alacağına delâlet eder. Eğer biberler siyah veya kırmızı ise kötü bir haber almaya işarettir. Bu rüya meşakkat çekerek elde edilecek rızkı delalet eder. Rüyada kara veya kırmızı toz biberden yemeğine serptiğini görmek, acı bir haber alacağına; bir bahçeye biber ektiğini görmek, yeni bir iş için bir daireye başvurduğuna işarettir. 

Rüyada Yeşil Biber Görmek

Rüyasında yeşil taze bir biber yediğini görmek, bir çocuğu olacağına delalettir. Rüyasında yeşil biber yemek, dostluğuna güvenilir bir insan olduğuna, fakat yaptığı işten dolayı pişman olacağı anlamına gelir. Diyanet rüya tabirleri sözlüğüne göre rüyada yeşil biber görmek; Güç ve kudreti, düşmana karşı zaferi, hayallere kavuş­mayı, aileyi, vatanı, milleti, ferahlığı, refahı ve yolculuğu ifade eder. Bir baş­ka yoruma göre de; hastaların hastalıklarından kurtulup şifaya kavuşacağı anlamına gelir.

Rüyada Yeşil Biber Görmek

Rüyada Kırmızı Biber

Rüyada kırmızı biber görmek, kötü bir haber alacağına delâlet eder. Uzun ve yorucu işlere işarettir. İslami rüya tabirleri ansiklopedisine göre kırmızı biber gormek; Geçim sıkıntısının getirdiği, aile arasında ufak tartışmalara ve üzün­tüye yorumlanır. Başka bir yoruma göre de; günahlarınızın artacağına, ağzı­nızdan kaçan bir söz yüzünden canınızın sıkılacağına işarettir

Rüyada Biber Yemek

Biber yemekşayet biberler taze ise sıhhat ve afiyete işarettir. Biber turşusu yediğini görmek, eşiyle arasının açılacağına işarettir. Acı biber yemek; hafif bir hastalık geçireceğinizin belirtisidir. Rüyasında yeşil biber yemek, gerçek bir dost olarak bilindiğine lakin, yaptığı işten dolayı pişmanlıklar yaşayacağına delalettir.

Rüyasında acı biber yediğini gören insan; Kenidinize dikkat etmediğniz takdirde sıhhatinzin bozulacağına, yediğiniz biber tatlı ise; Bozuk olan sıhhatinizin düzeleceğine işarettir. Acı ve biberli yemek yediğini görmek hüzün ve kedere işarettir

Rüyada Dolma Biber

Rüyanızda gördüğünüz dolma ya da yeşil dolma biberler, çabalarınızın sonuçlarını alacağınızı ve yaşam standardınızda yükselme olacağını belirtir. Aynı zamanda, eviniz ve ev yaşamınızla ilgili huzur simgesi sayılır. Diyanet rüya tabirleri sorgulamaya göre; dolmalık biber gormek; Alacağınız bir iş teklifi karşısında şaşıracağınıza, aslında dünden ra­zı olacağınıza, ancak kendinizi naza çekeceğinize işarettir.

Rüyada Biber Toplamak

Rüyada biber toplamak, manavda veya bir bostanda ekilen biberlerden topladığını görmek, hayatında mutlu günlerin yakın olduğuna işarettir. Dini rüya tabirlerine göre biber topladığınızı görmek; iyilik severliğinizden dolayı çevrenizde iyi düşüncelerle anıl­dığınıza ve zor durumda olan yakınlarınıza iyilik yapacağınıza işarettir. Ünlü islami rüya yorumcusu Kayra Kuzey‘e göre biber toplamak, Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınızla karşılaşarak iyi haberler duyacaksınız anlamına gelir.

Rüyada Biber Görmek, Yeşil Biber Görmek

Rüyada Kuru Biber

Kuru biber görmek veya rüyada yiyeceğiniz yemeğe bir başka tat vermesi için kuru biber, baharat, gibi şeyleri eklemek, sakin giden hayatını biraz renklendirmek ve hareketlendirmek için ara sıra eğlencelere katılacağınıza veya küçük seyahatlere çıkacağınıza işaret eder.

Rüyada Közlenmiş Biber

Közlenmiş biber gormek; Bol kazançlı ticari bir işe girişeceğinize ancak bu işten bir kâr sağlayamayacağınıza işarettir. Rüyada közlenmiş biber görmek, : İşyerinizdeki arkadaşlarınıza dikkat etmeniz gerektiğine, zi­ra sizin onların arasından yetenekleriniz sayesinde sıyrılıp ve onlardan daha iyi bir duruma gelmeniz, kıskanmalarına yeterli bir sebep olarak görüldüğü­ne işarettir.

Rüyada Biber Görmek - İslami Rüya Tabirleri-Rüyada Yeşil Biber Görmek
Rüyada Biber Görmek

Rüyada Pul Biber

Pul biber; İçinde bulunduğunuz sıkıntılı durumlardan kurtularak rahata ve huzura kavuşacağınıza, bu durum karşısında düşlerinizi gerçekleştirebile­ceğinize işarettir. Diyanet rüya tabirlerine göre pul biber gormek; Dostlarınızın sizin hatalarınızı kapatmak için çaba harcayacakları anlamına gelir. İslami ruya tabirlerine göre; mesleğinizde aşamalar kaydede­rek ilerleyeceğinize ya da mevki sahibi bir kadınla ilişki kuracağınız anlamı­na gelir.

Rüyada Acı Biber

Rüyasında acı biber yediğini görmek, eğer biberler taze ve yeşilse sağlığa, dövülmüş halde kara veya kırmızı biberse, kötü bir haber alacağına delâlet eder. Acı yediğini görmek, mide hastalığına tutulacağına işarettir. Dini rüya tabirleri sözlüğüne göre acı biber; Bu yakınlarda sonu kavgayla bitebilecek hiç bir tartışmaya gi­rişmemeniz anlamına gelir.

Rüyada acı yemek içmek - diyanet rüya tabirleri www.1001ruyatabiri.com
Rüyada biber almak, toplamak, yemek

Rüyada Biber Fidesi

Biber fidesi görmek; hayatınız bo­yunca hiçbir büyük miktarda mala, mülke sahip olamayacağınıza, ancak bu durumdan da şi­kâyetçi olmayacağınıza işarettir. İslami rüya tabirlerine göre biber fidesi gormek; Ufak olaylardan kendinize büyük dertler edinmemeniz gerektiğine, biraz da hayatın akışına kapılmanıza işarettir.

Rüyada Sivri Biber

Sivri biber görmek; Keyfinize çok düşkün bir insan olacağınıza, zenginliğiniz sa­yesinde hiçbir şeyi kendinize dert etmeyeceğinize işarettir. Diyanet rüya tabirlerine göre sivri biber gormek, İşlerinizden başınızı kaldıramayacak hale geleceğinize ve dü­zenli bir yaşantıdan sonra işlerinizde yükselme kaydedeceğinize işarettir.

BİBER GÖRMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI

Düşünüzde gördüğünüz sivribiber ya da kırmızıbiber, hem mücadele gerektiren bir du­rumun varlığını, hem de bu mücadele için sahip olduğunuz direnç ve gücü gösterir. Dolmalık bi­berse, genellikle ev yaşamı ve huzurunu sim­geler.

Rüyada Karabiber Görmek, Yemek

Rüyada karabiber yemek; hafif bir hastalığa tutulacağınıza işarettir. Karabiber görmek malla tabir olunur. Az çok karabiber görenin eline mal ve para geçer. Karabiber yediğini görmek çok iyidir. Ka­rabiber döktüğünü gören, bir kadınla evlenir. Karabiber yemek, çok iyidir. Mal ve evliliktir. Karabiber gördüyseniz veya yediyseniz: Ailenizle kavga edeceğinize ve üzüntünüzden hasta olacağınıza işarettir. Rüyada karabiber, bir acı haber ile karşı karşıya geleceğinize işaret olarak kabul edilir

Rüyada Acı Biber

RUYADA ACI TAT HİSSETMEK

Rüyada tadı acı olan bir şey yemek, içinde bulunduğunuz güçlükleri aşmak için çabalamanız gerektiğine işaret eder. Yedi­ğiniz acı biber ya da sos, koşulların güçlüğünü ve mücadele ge­rektirdiğini vurguladığı gibi, bu koşullar karşısında sahip olduğu­nuz direnç ve dayanıklılığın da ifadesidir. Bu anlamda, birisinin size acı biber ikram etmesi, dışarıdan yardım ve destek alacağınızı; ya­nınızda sorunlarınızı paylaşacak binlerinin olduğunu da gösterir.

RÜYADA SEBZE GÖRMEK

Rüyanızda sebze gördüyseniz; Mutlu ve sıhhat dolu bir ömür geçireceğinize, bu aralar alacağınız bir habere çok sevineceğinize işarettir. Birinin rüyasında, herhangi bir yerde gördüğü ekili sebzelerin adlarını bilmemesi umumun (herkes) iyiliğine delalet eder. Bir rivayete gö­re, bu rüya menfaate, eğer tadı acıysa kötülüğe ve zarara işarettir. Sebze satıldığını görmek iyidir. (Salimî)

Mağripli Cabir: “Sebze sattığını gören sattığı sebzeler kadar hüzün ve kedere uğrar. Sebze aldığını görmekse aksine iyidir,” demiştir.

RÜYADA BAHARAT GÖRMEK veya YEMEK

Rüyada baharatlı yemek görmüş iseniz veya baharatlı yemek yedi iseniz; yiyeceğinize ve gıdanıza fazla ehemmiyet vermediğinizden dolayı kısa süreli olarak yakın bir zaman sonra mide ve barsak rahatsızlığına duçar olacağınıza işarettir.

Rüyada meyve sebze görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


165 thoughts on “Rüyada Biber Görmek, Yeşil Biber, Toplamak, Yemek”

 1. Rüyamda. Bahcede toplanmış yapraklariyla birlikte küme küme toplanıp bırakılmış yeşil kıl biberi gibi görüyordum.arkafasima bir tutam al evde yemekle yeriz diyordum.aliyordu

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İyi bir memuriyete atanacağınıza, ortaklık yoluyla fayda elde etmeye, namaz gibi farzları yerine getirmeniz gerektiğine işarettir…

 2. İyi günler hocam ben rüyamda eski ni evdeydim Bi anda ev sallandı baktım ki ev yıkılacak tek duvarını kendi elimle yıkıp kendimi kurtardım sonra o evden Bi bebek kurtarıp kucağıma aldım.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bir kimsenin gizli kalan sırlarının meydana çıkacağına, güzel haberler alacağınıza, birtakım sorunların üstesinden geleceğinize işarettir…

 3. Rüyamda eski bir ev gördüm sonra ev sallanmaya başladı Bi anda evin tek bir duvarı yıkıldı duvar yıkılırken ben kendimi dışarı attım kurtardım sonra evin içinde bebek vardı onu kucaklayıp kurtardım

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Rakip durumunda olduğunuz kişilere karşı becerileriniz sayesinde üstünlük sağlayacağınıza, yüksek mevkilere gelmeye işarettir…

 4. Kolay gelsin rüyamda da evimin karşısında deniz vardı deniz dalgalandı ve taştı böyle kabarıyor du her yeri su bastı bende balkondan izliyordum

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Tanıdığınız bir başkasının sırlarına ortak olarak yardımcı olacağınıza, devletle halledilmesi zor olan bir işinizin kolaylıkla ve güzellikle çözüleceğine işarettir…

Leave a Comment