Rüyada Basamak Görmek, Basamak Çıkmak, Yapmak

Rüyada Basamak Görmek

Basamakta oturmak: Şansın bir süre daha kapalı kalmasına. Bir basamakta oturduğunuzu görmek; bulunduğunuz mevkide daha bir müddet kalacağınıza işarettir. Dağdan merdiven gibi yapılmış basamaklardan yürüdüğünü gören muradına erer. Bir basamakta oturduğunuzu görmek: Yolculuklarda kalacağınız yerlere yorumlanır. Merdiven basamaklarının bitmediğini görmek: Sağlığa, zenginli­ğe, fakirliğe, üzüntüye ya da sevince kısa sürede yaklaşacağınız anlamına ge­lir. Merdiven basamaklarını saymak: Bu rüyayı gören kimse saydığı basamaklar sayısı kadar hayatını sürer.

Rüyada Basamak Çıkmak

Rüyanızda bir basamağı çıkıyorsanız; Vazifenizde başarı sağlayıp yükseleceğinize, sıkıntıda iseniz sıkıntılı devreyi atlatacağınıza işarettir. Basamak çıkmak: Yakın bir gelecekte hayatın düzene girmesi anlamında­dır. Rüyada bir basamağı çıktığınızı görmek; işinizde ya da memuriyetinizde yükseleceğinizi gösterir. Bir merdiveni basamak basamak çıktığını gören derece derece reisli­ğe kadar yükselir.

Rüyada Basamaktan İnmek

Eğer rüyanızda basamağı iniyorsanız; İşinizde pasif davrandığınızdan dolayı başarısızlıkla suçlanacağınıza bu yüzden moralinizin bozulacağına işarettir. Basamaktan indiğinizi görmek; yakında iş değiştireceğinizi gösterir. Eğer indiği yerin neresi olduğunu bilmiyorsa o merdivenin basamakları ömrünün geçip giden günleriyle yorumlanır. İndiği her basamak onu ölü­me yaklaştırır.

Rüyada Basamak Yapmak

Merdiven yapmak vali ve memurlar için iman kuvvetiyle beraber mevki ve makam, tüccar için olgun bir imanla beraber kar ve kazanç ile yorumlanır. Merdiveni taştan, mermerden demirden yapmak biraz sıkıntıdan sonra mevki ve makam; merdiven ağaçtan tahtadan yapmak riya ve nifakla beraber yüksek mevkiler; yaptığınız merdiven altındansa zenginlik, servet ve hayır; gümüştense hizmetkarların ve işçilerin çokluğu; sarı dökme bronzdansa dünya malına sahip olmakla tabir olunur.

Rüyada merdiven görmek
Rüyada merdiven görmek

Rüyada Merdiven Görmek

Bazı rüya tabircileri, herhangi bir merdivenden çıktığını gören iyilik görür ve rütbe sahibi olur. Eski bir merdivenden çıktığını gören ticaretten çok hayır görür. Eğer biriyle davalıysa hasmına karşı galip gelip davasını kazanır. Merdivenden düştüğünü gören inanç zayıflığına uğrar. Eski bir merdivenden basamak basamak indiğini görmek ticaretin kesilmesine, iş­lerinin bozulmasına işarettir.

Bir ağaç merdiven üzerindeyken merdivenin kırıldığını görmek düş­manına yenilmeye işarettir. Bir merdiven bulup da onunla bildik bir yere in­diğini görmek korkudan kurtulmaya delalet eder, demişlerdir. Merdivenden çıkmak hayra işarettir. İnmek de bunun zıddıdır. Ancak bir iş için merdiven dayayıp da inmek kötülüğe delalet etmez ve selametle tabir olunur.

Bir rivayete göre gereği halinde merdiven bul­mak murada ermeye, merdiveni arayıp da bulamamak muradına ereme- meye işarettir. Bir rivayete göre rüya sahibi hatip olur.

ruyada-merdiven-gormek-ruyada-merdiven-cikmak-inmek-eski-yeni-merdiven-kirik-demir-mermer-merdiven
ruyada-merdiven-gormek-ruyada-merdiven-cikmak-inmek-eski-yeni-merdiven-kirik-demir-mermer-merdiven

Ruyada Basamak Görmenin Psikolojik-Modern Anlamı

Yükselen ya da alçalan basamaklar, işiniz ya da yaşamı­nızdaki dönemeçlerle ilgili aşamaları ve evreleri vurgular. Ço­ğunlukla, yukarı doğru çıkan basamaklar, olumlu gelişmeler ve en­gelleri aşma olarak değerlendirilir.


4 thoughts on “Rüyada Basamak Görmek, Basamak Çıkmak, Yapmak”

  1. Merhaba imsak vakti sabah namazını kıldıktan sonra güneş dogduktan sonra uyudum.ruyamda eski mahalle arkadaşımı aynı zamanda okul ve iş arkadasimdi,,kanepede oturmusus ben dizinden tutup sallanıyorum oda ne yapıyor sun diyor bende özledim seni diyorum,,sonra pencereden bakıyorum dışarda korna sesine birisi arabayla dönüş alamıyor dönüyorum arkama patronum benim yüzümden diyor o araba donemiyor.pencerenin üstünde bı çatlak görüyor patronum müşteri görmeden hemen tamir et diyor ben artık seninle çalışmıyorum diyorum,,neyse kendimi bianda bı AVM içinde buluyorum kahve bufesine yaklaşıyor otomat kahve makinaların yanına bir tabak sütlü kahveli şeker diğer makinenin yanında cikolata tabagina uzanırken birkaç çocuk kapisiyor bitanede ben alıyorum tam ağzıma attigimda arkadan goremedigim birisi huylandigim ense altima cenesiyle bastırıyor nefesinii hisederek eğiliyorum huylanarak yüzüm cikolata tabagina girerken uyandım..

    Reply
    • Kenan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hoş geçimliliğe, halk arasında üne ve şöhrete sahip olmaya, ümidini kestiğiniz bir şeye kavuşmaya, müjdeli haber almaya işarettir…

    • Kenan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sizin için önemli olan birisinin ya da çevrenizde önemsenen birisinin desteğiyle problemlerinizin kolaylıkla çözülmesine işarettir…

Leave a Comment