Rüyada Baston Görmek, Baston Almak, Yapmak, Vermek

Rüyada Baston Görmek

Baston; saygınlığın devamına ve güç anlamına gelir. Rüyada bastonla yürüdüğünüzü görmek; hayatta daima bir desteğe ihtiyacınız olduğuna, bu yüzden size yardım eden akraba ya da dostlarınızdan hiçbir zaman yüz çevirmemeniz gerektiğine yorumlanır. Rüyada baston görmek, insanlar arasında itibarlı salih bir kimseye işaret eder. Bas­tonunun değiştiğini gören hastalanır.
Bastonu taşa vurup su çıkarmak, onunla konuşmak büyük hayır ve menfaattir. Kırılması, zarardır.

 • Bastonunun uzadığını gören; kimsenin arzuları yerine gelir.
 • Bastonun kısalması; arzuların yerine gelmemesine yorumlanır.
 • Rüyasında bastonuna dayandığını gören; kimse sırtını sağlam bir insana dayar.
 • Elindeki asasını bir taşa vurup ta oradan su çıktığını görmek, fakirlikten kurtulmaya, zengin ise servetinin daha da artmasına işarettir.
 • Bastonunun yılan olduğunu görmek, dost görünen bir düşmanla tabir olunur.
 • Rüyada büyük baston görmek, kendisine itimat edilen bir kimseye işaret eder.
 • Ruyada küçük baston görmek, rüya sahibinin günlük işlerini görmek için çevreden yardım istemek zorunda kalacağına delalettir.

Rüyanızda baston gördüyseniz; Girişeceğiniz bir işte sizden daha tecrübeli birine ihtiyaç duyacağınıza, tek başına girişirseniz başarı şansınızın azalacağına işarettir. Eğer baston sizin elinizde ise; Yardıma muhtaç olduğunuz bir anda etrafımzca size gereken yardımın yapılacağına işarettir.

Rüyada Baston Almak

Baston almak veya bir dostu tarafından kendisine baston verilmesi, dostunun kendisine önemli bir konuda yardımcı olacağını gösterir. Baston veya değnek aldığını gören büyük bir şahsın yardımıyla muradına erişir. Aldığı bastonunun kısaldığını gören, emeline ulaşamaz. Bir yerden aldığı sopanın yılana dö­nüştüğünü görenin dostu, kendisine düşman olur.

Rüyada Baston Yapmak

Baston yapmak, dostunun kendisine karşı düşman olacağını gösterir. Yaptığı bastonunun değiştiğini gören, dünya değiştirir. Yaptığı bastonunun kendisiyle konuştuğunu görmek nimet, hayır ve fayda elde etmek anlamına gelir. Ruyada baston yapmak; değerli ve saygın birine güvenir. Bir rivayete göre mevki ve makam sahibi olur.

Rüyada Baston Gormenin 1001 Rüya Tabiri

 • Kırık baston: Düşmanlardan gelecek bir tehlikeye karşı hazırlıklı olmaya.
 • Bastonla dö­vülmek: Zorlukların üstesinden gelmeye.
 • Bastonla birini dövmek: Bir ta­nıdığa iyilik yapmaya.
 • Metal baston: Hastalığın biteceğine işarettir.
 • Bastonun kırılması: Rüyada bastonunun kırıldığını gören kimse bulunduğu görevinden alınır.
 • Birine bastonuyla vurduğunu görmek vurduğunu gördüğü kişiye karşı laf saymak demektir.
 • Bastonuyla vurup fırlattığı bir ta­şın yerinden su çıktığını gören fakirse zengin olur, zenginse malı daha çok artar. Bir rivayete göre de kolayca sahip olunan rızık demektir.
 • Elinde sopa yahut baston tuttuğunu gören düşmanını yener. Bastonu­nun kırıldığını gören memur görevinden alınır, tüccar iflas eder.

Rüyada Baston Vermek

Baston vermek, öncelikle babayı çağrıştırır. Ayrıca, yaşlılığa veya hastalığa işaret eder. Bazen kişinin desteğe ihtiyacı olduğuna hükmedilir. Ruyada baston verdiğini gormek kimi zaman da, zenginliğe yahut kuvvet bulmaya tanımlanır. Baston vermek ki­mi zaman ise, çıkılacak bir yolculuğa işaret sayılır.

 • (ibn-i Sİrin)e göre baston: Değnek ve baston saygın ve onurlu bir kim­seyle tabir olunur. Bir değnek ya da bastona dayandığını gören saygın ve onurlu birinin yardımı sayesinde muradına erer.”
 • (Kirmani)’ye göre baston gormek; Elindeki bastonun uzadığını gören muradına erer, kısaldığını gören istediğini elde edemez.”

Ruyada Değnek Görmek

Ruyada Sopa Gormek Ne Demektir-Degnek-Odun-cubuk veya Tahta
Ruyada Sopa Gormek Ne Demektir-Degnek-Odun-cubuk veya Tahta

Rüyada değnek görmek; asalet ve kuvvetlilik; işaretidir. Rüya sahibinin isteklerine kavuşacağına, şan ve şöhrete sahibi olacağına işarettir. Rüyada elindeki değneğin kırıldığını görmek; hastalığa ve fakirliğe işarettir.

 • Degnek gormek; Kuvvet, cesaret, şeref ve kendinde güvene işarettir.
 • Kırılmış değnek: Tehlikeye ve düşmanlığa işarettir.
 • Demir değnek: Kısa süre­li bir rahatsızlığa işarettir.
 • Değnekle dayak yemek: Hayatın tüm zorlukla­rına karşı gelebileceğinize işarettir.
 • Değnekle dayak atmak: Dostlarınız­dan, yakınlarınızdan birisine iyilik yapacağınıza işarettir.
 • Kendinizi değ­nek olarak görmek: Ölüme işarettir.

Ruyada Sopa Gormek

Rüyada elinizde sopa ile başkalarını dövdüğünüzü görmek; uzak bir dostunuzdan göreceğiniz büyük bir ijdliğe, size sopa ile vurulduğunu görmek; sır tutmasını bilmediğinize bu yüzden de etrafın kinini üzerinize çektiğinize işarettir.

Ruyada Asa Görmek

ruyada asa gormek-ruyada asa almak-asa bulmak ne demek diyanet 1001ruyatabiri
Rüyada Asa Görmek, Asa Bulmak, Almak

Rüyada görülen asa kendisine güvenilen bir kişidir. Rüyada asanın kırıldığını görmek, görevden alınmaya, tüccar için zarar etmeye işarettir. Bu rüya hasta bir kimse için vefata da işaret eder. Rüyada bir kimseyi asa ile dövmek, dövdüğü kimseye iftira atmaya delalet eder. Rüyada bir asayı taşa vurup oradan su çıktığını görmek, fakir için zenginliğe, zengin için ise servetinin artmasına delalet eder.


10 thoughts on “Rüyada Baston Görmek, Baston Almak, Yapmak, Vermek”

 1. Rüyamda arkadaşım bana sarı ağaç renginde düz bir baston verdiğini gördüm,yanıtınız için şimdiden teşekkürler,,,

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yeteneklerinizin ve becerilerinizin gerektirdiği makama eninde sonunda kavuşacağınıza, bol paraları fazlasıyla kazanmaya işarettir…

 2. Rüyamda duvarda siyah beyaz kıvrımlı desenli bir baston gördüm aynı zamanda kıvrımlarında ışıklar vardı Led isikliydi sanki tabiri nedir hocam cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

  Reply
  • Berrin Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Seyahatlere çıkacağınıza, mutlu bir yaşam süreceğinize, bol paraya kavuşacağınıza, dostlarınızın birden artacağına işarettir…

 3. Ruyamda arabadan iniyorum ise dogru giderken islak yol kenarinda buyuk eski bir asa goruyorum. Elime aliyorum boyumdan uzun kirmakta istemiyorum. Biraz daga yuruyorum, birsuru dantel yelek var magazada bakip geciyorum. Aklimda tutayimda ben orerim sonra diyorum. Tsk.hocam yorumlayabilirmisiniz.

  Reply
  • Melek Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bütün istediklerinize ulaşacağınıza, adaletli ve insaflı olmaya, pek ve çok yakında güzellikleri ve iyilikleri yakalayacağınıza işarettir…

 4. Selamın aleyküm hocam ben rüyamda amcamın oğlundan desenli güzel bir baston aldım evde yemek yiyorduk ve hoşlandığım kızla aynı masadaydık, sonra o bastonu hoşlandığım kişiyle inceliyoduk birbirimize gülümsüyoduk ve el çakıştırıyorduk yorumlayabilir misiniz hocam teşekkür ederim.

  Reply
  • Mehmet Demirel Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sıkıntılarınızdan ve üzüntülerinizden kurtulmaya, sevinçli ve güzel habere, düşmanlarınıza karşı güvende olacağınıza işarettir…

 5. Selamun Aleykum. Rüyada oğluma altın kaplamalı 5-6 tane baston almışım ihtiyacı vardı (hani böyle bacağı olmayanlar kullanır ya zıplıyarak büyük olandan). Oğlum onları kendisi taşımak istədi. Bende vermiyorum “ağırdır sen taşıyamazsın” diyorum. Sözümü dinlemedi bende verdim. Merdivende ayağı takıldı düştü. Bastonlar kırıldı. Bende üzüldüm o kadar para verdiyim baston pilastikmiş. Sonra bir adam geldi orta yaşlarda bastonu toparladı “ben bunu tamir etdiririm “dedi. Götürdü her yerini yapıştırdı. Artık eskisi kadar güzel değillerdi. Üstelik bir parçasıdı yerde kalmıştı. Annemle ananem “üzülme yenisini alırsın “dediler

  Reply
  • Adile Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sevilen bir insan olduğunuza ya da olacağınıza, aşka ve mutluluğa, yapılacak olan işlerinizin doğru düzgün şekilde gitmesi için bu işin takipçisi olmanız gerektiğine, gücünüzü herkesin göreceğine işarettir…

Leave a Comment