Rüyada Üşümek

Rüyada üşüdüğünü görmek, fakirleşmeye işarettir. Bazen rüyada üşümek, günah işlemekten dolayı gelecek azaba işarettir. Üşümekten dolayı titremek gerek fert gerek topluluk için ihtiyaç, pahallılık, kıtlık, tartışma, zarar gibi manalar taşır. Herhangi bir organın titrediğini görmek te böyledir. Rüyada ne sebple olursa olsun tit­remek iyi değildir.

Rüyada üşüdüğünüzü görmek; bir yakınınızı veya dostunuzu kaybedeceğinize ve bu yüzden üzüntülü günler geçireceğinizi gösterir. Rüyada üşüdüğünüzü ve bir şeye sarılmak ihtiyacı duyduğunuzu görmek, hayatta başarınıza engel olan sebepleri başkalarına değil, bizzat kendinizde bulmanız gerektiğine, eskiden yaptığınız bir hatayı bir daha tekrarlamamanız lazım geldiğine işaret eder.

  • Üşümekten donduğunuzu görmek: Dostlarından birinin ölü­müne işarettir.
  • Yazın sıcakta üşüdüğünüzü görmek: Sıkıntıya ve geçim zorluğuna işarettir.
  • Üşümenizi alevin karşısında giderdiğiniz görmek: Devlet memuru olacağınıza işarettir.

Psikolojik Anlamı

Kimi zaman uyuduğumuz ortamdaki gerçek fiziksel bir etkiden de kaynaklanabilecek olan üşüme, soyut bir kavram ola­rak, düşlerimizde, dış koşulların olumsuzluğundan ötürü zarar görme endişesini ve korunma güdüsünü ifade eder.


2 thoughts on “Rüyada Üşümek”

  1. İyi geceler rüyamda uyuyordum bana musallat olmuslar rüyamdaki rüyada sonra çığlıkla uyanıyorum kendimi videoyada çekm8s8m sonra teyzemler kız kardeşlerim teyzemin kızi dayılarımın eşleri hepsi hizim evde sabah namazı kılıyorlar ve yine uyuyorum rüyamda tekrar uyuyorum rüya görüyorum orta yaşlarda bir kız çocuğuna para uzatıyorum ve rüyada boğulurken gözlerimi açiyorum gerçekteki hlhalimdenöyle nefessizlilten uyandımnşimdi

    Reply
  2. Rüyamda beyaz, uzun, deri bayan çizmesi gördüm. Ayrıca kızım da rüyasında tayininin çıktığını ve okuldan ayrılırken ağladığını görmüş ve arkadaşı da ağlama bak ne güzel işte tayinin çıktı gidiyorsun, keşke benimki de çıksa diye kızımı teselli etmiş. Yorumlarsanız sevinirim.

    Reply

Leave a Comment