Rüyada Tuz Görmek, Tuz Yemek, Tuz Almak

Rüyada Tuz Görmek

Rüyada tuz gören kimse, zengin olur. Tuz görmek, berekete işaret eder. Rüyada tuz görmek, zahmetsizce ele geçecek mala işaret eder. Tuz görmek, zahmetsiz ve emeksiz elde edilen mala işaret eder. Rüyada tuz görmek; iş hayatınızda başarı kazanacağmza, mal-mülk sahibi olacağınıza, mutlu ve sıhhatli günler geçireceğinize, dostlarınızın yardımı ile malınızın artacağına işarettir. Tuz görmek mal ve nimetle yorumlanır. Tuz görmek mal ve şifadır. Siyah ve kirli tuz üzüntü, kötü söz ve sahte para ile tâbir edilir.Yüzünüze gülen insanlara dikkat etmeniz gerektiğine, zira bazıları­nın sizin mezarınızı kazmaya çalışmakta olduğuna işarettir.

 • Tuz dökülmek: Eve tuz döküldüğünü gören kimse, bir şeye üzülür.
 • Tuz satan kimse: Rüyada tuz satan bir kimseyi görmek, insanların arasını düzelten salih bir kimse ile tabir olunur.
 • Rüyada tuzluk görmek; Huzursuzluğa delalettir. Devrilerek içindeki tuzlan dökülmüş bir tuzluk görmek; Birisiyle kavga veya münükaşa ederek sinirlerinizin bozulacağına veya hastalanacağınıza delalettir.
 • Kirmanî’ye göre tuz: “Tuz satın aldığını veya kendisine tuz verildiğini gören para alır, rüya sahibi hasfa ise iyileşir,” demiştir.
 • Ebu Sait El Vaiz: Tuz yediğini gören nimete erer. Birine tuz verdiğini görmek ona mal vereceği anlamına gelir,” demiştir.
 • Cafer Sadık (r.a.): “Beyaz tuz görmek beş türlü yorumlanır,” demiştir: Gümüş para, utanma, hayırlı iş, çok mal, sadık hizmetkâr. Siyah ve kirli tuz da dört şekilde yorumlanır: Sahte para, kötü söz, hüzün ve keder, ha­reketsizlik.
 • Yemeğe tuz attığınızı görmek: Canınızı sıkacak olaylarla karşılaşacağınıza işarettir.
 • Tuzlu balık: Üzüntü ve sıkıntıya işarettir.

Rüyada Tuz Yemek

Rüyada tuz yediğinizi görmek, kanaat sahibi bir kimse olduğunuza işarettir. Tuz yemek: Rüyasında tuz yediğini gören kimse, sıkıntıdan ve üzüntüden kurtulur. Kendisine rızık kapıları açılır. Tuzlu tat: Küçük mutlulukları ve yaşamdan zevk almayı belirtir. Tuzlu balık yemek: Bir hastalığa yakalanacağınıza.

Rüyada Tuz Almak

Tuz satın almak: Rüyasında tuz satın aldığını gören kimsenin eline bol miktarda para geçer. Eğer rüya sahibi hasta ise şifa bulur.

Ruyada Yemek Yemek veya Gormek Ne Demek-islami Ruya Tabirleri-dini yorumlar-diyanet ruya sozlugu
Ruyada Yemek Yemek veya Gormek Ne Demek-islami Ruya Tabirleri-dini yorumlar-diyanet ruya sozlugu

Rüyada Tuzluk Görmek

İnsanın gizlediği şeyleri ve sakladığı yeri işaret eder.

 • Tuz­luğa tuz doldurduğunuzu görmek: Birikimlerinizi arttıracağınıza işarettir.
 • Dolu tuzluk görmek: Cebinizin para dolu olduğuna işarettir.
 • Boş tuzluk görmek: Cebinizde hiç para olmayacağına işarettir.
 • Tuzluktaki tuzun gi­derek azaldığını görmek: Birikimlerinizden gizlice faydalananlar olduğuna işarettir.
 • Tuzluğun parçalandığını görmek: İşinizin tümden bozulacağına işarettir.

Rüyada Tuz veya Tuzluğun Psikolojik Anlamı

Yaşantımıza kattığımız ince tatların, ayrıntı gibi görünen küçük unsurların ne denli önemli ve etkili olduğuna dikkatimizi çeker. Tuz, yaşam zevkleri­ni ve yaşamı güzelleştiren görünmez ayrıntıları simgeler.

“Rüyada Tuz Görmek, Tuz Yemek, Tuz Almak” konusunda 4 mesaj

 1. Rüyamda çok susuyordum kalkıp bir şişe su alıyordum gece karanlık bir sokakta yürüyorum su şişesi sağ elimde tuz poşeti ise sol elimdeydi ne zaman su içmek için ağzımı açsam ağzıma dolu dolu tuz geliyordu şaşırdım herhalde diyerek yine suyu ağzıma getirirken yine ağzıma dolu dolu tuz akıyordu . Teşekkür ederim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Duhan Müge kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Davranışların hatalı olduğuna, öğreneceğiniz yeni bilgiler sayesinde hayatınıza yeni bir yön vermeye, kültürünüzün artması için okumaya hep devam etmeniz gerektiğine, uğursuzluğa, çevrenizde dost sandığınız kişileri iyice bir gözden geçirmeniz gerektiğine, geçici ziyarete işarettir…

 2. Rüyamda yol kenarında arkadaş grubumla sohbet ediyorum.. sonra yokuşun başında duruyorum arkadaşlarımdan birinin iki kız çocuğuna avucumun içinde tuzu uzatıyorum parmakları ile dokunup alıyorlar az dikkatli alın diyorum, sonra babaları önden gidiyor babanızın yanına gidin diyorum arkalarından bakıyorum. Sonra yolun kenarında hoş bir deniz kıyısı var fakat yüzümde çamur var bulaşmış, yüzümü suya eğiyorum direk temizlensin diye biraz kıyı olduğu için su az geliyor sonra biraz daha ilerliyim daha iyi temizlenir diyorum.. Teşekkür ederim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Dd kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Büyük bir mutluluktan sonra tekrar eski halinize döneceğinize, dedikoduya, mutlu ve tebrik haberlerine, sevinmeye, düşmana, zengin olmaya, mücadeleli ve tartışmalarla dolu bir döneme girdiğinize, ün ve şeref sahibi olacağınıza, şerefli ve saygın bir adama işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.