Rüyada Şimşek Görmek Şimşek Çakması veya Düşmesi

Rüyasında şimşek çaktığını ve ondan korktuğunu gören kimse, takibe uğrar, işinde ihtar ve uyan alır. Şimşekten korkmuyorsa, gamdan kurtulur. Kendi gayreti ile elde edemiyeceği bazı bilgilere kavuşur, sırları öğrenir. Evinde şimşek çaktığını görmek, zengin olmaya işarettir. Karanlıkta şimşek çaktığını görmek, üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmaya delalettir. Şimşeğin peşipeşine çakması o seneki bereket ve bolluk ile yorumlanır. Rüyada şimşek görmek, dalaletten hidayete girmeye, gizli olan şeylere vakıf olmaya, habere veya kayıp bir şeyin bulunmasına da delalet eder. Bazen de bu rüya, sıkıntılardan kurtulup emin olmaya işarettir.

Rüya.da rüzgâr ve yağmurla karışık şimşek çaktığın görmek : Kâr ve kazanıcımzın artacağına işarettir.

Birbiri arkasına sürekli şimşeklerin çaktığını görmek: Evinizde bolluk ve bereket olacağına ve bulunduğunuz memleket halkının da aynı bolluğa, berekete kavuşacağı anlamına gelir.
Evinizin şimşek ışığı ile aydınlandığını görmek : Aile saadetinizin artacağına ve evinizde neşe ve şetaret havasının eseceğine yorumlanır. (Bazı rüya yorumcularına göre rüyada şimşek çaktığını görmek: Şiddetli bir korkuya tutulacağına yorumlanır.)

Bir kimse rüyasında şimşek çaktığını görmüş ise, bu, duruma göre, o rüya sahibinin:

  • kanun dışı işlerin içinde olacağına, ya da,
  • kötü huylarını bırakıp, tövbe edeceğine, ya da,
  • başına gelecek bir felâkete bir işaret, ya da,
  • sinirli bir kimsenin simgesi olarak yorumlanır.

Rüyada bahar ayında şimşek çaktığını görmek ise, o rüya sahibinin bir yıl boyunca sıkıntı çekmeyeceğine ve bol bereket göreceğine bir işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Şimşek Çakması veya Düşmesi

Rüyada fırtınalı bir havada rüzgâr ve yağmurla karışık şimşek çaktığını görmek, evinizde bolluk ve bereket olacağına, bulunduğunuz memleket halkının da aynı bolluk ve berekete kavuşacaklarına, evinizin şimşek ışığı ile aydınlandığını görmek, ailenizde düzen ve refahın artacağına, sevinç ve mutluluk duyacağınıza işaret eder.

Rüyada Yıldırım Düşmesi ve Gök Gürültüsü

Şimşek daima korku ve şiddetle yorumlanır. Rüyada şimşek çaktığını görmek, rüya sahibinin bir şeyden korkacağına işarettir. Şimşek ışığından, elini uzatarak bir parçasını avuçları içine aldığını görmek, kendine hayrı ve menfaati olan bir işi yapacağına delâlet eder. Arka arkaya şimşek çaktığını görmek, o yıl  bereketin çok olacağına delildir. Evinin içinde şimşek çaktığını görmek, zengin olacağına; karanlıkta şimşek çakarak etrafı aydınlattığını görmek, sıkıntıdan kurtulacağına işarettir.

Rüyada Yağmur Yağması veya Yağdığını Görmek

Rüyada yağmur yağdığını görmek, söz verilen bir şeyi yerine getirmediğine, sevdiği kıymetli bir eşyasının kaybından dolayı üzüntüye de yorumlanır. Rüyada görülen yağmur eğer yeryüzüne bir zarar vermemişse, bu rüya bolluk ve berekete yorulur. Bir başka yoruma göre de yağmur, insan oğlundan veya topraktan gelecek bir korku anlamı taşır. Bu rüya sözün yerine getirilmesine ve yolculuktan geri dönmeye işaret eder. 

Rüyada Şemsiye Görmek Şemsiye Açmak

Rüyada yağmur altında şemsiye ile yürüdüğünü görmek, üzüntülü ve sıkıntılı zamanınızda size yardım edecek bir kimsenin bulunduğuna, yağmursuz bir havada şemsiye açık olduğu halde altında yürüdüğünüzün görülmesi, bir tehlike belirtisidir. Rüyada şemsiye görmek, iyi talihe işarettir. Rüyada yağmur yağarken, başında şemsiye ile yürümek, ona üzüntülü ve sıkıntılı zamanda yardım edecek bir dostu olduğuna delildir. Rüyada yağmur altında şemsiye açarak yürüdüğünü görmek, üzüntüsü olduğu bir anda yardıma koşacak bir dostunun varlığına; güneşten korunmak için şemsiye kullandığını görmek, tehlikeden kaçmak için çare düşündüğüne delâlet eder. Bir rivayete göre, şemsiye talih ile de yorumlanır.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.